Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
19. feb 2013

@karkulka1
@elinor42 nechapem preco tocite o fajceni ak tema je o ockovani.....?dochadzaju argumenty damy?...

elinor42
19. feb 2013

@jarhal a kto nesie zodpovednosť za to, že očkované deti na východe dostali TBC?

adsumus
19. feb 2013

@elinor42 No veď nato sú presne zákony o ochrane nefajčiarov. Nemá právo fajčiť pri mojom dieťati, dakujem všetkým za tento zákon.

pectore
19. feb 2013

@zaskar hlavne ze ty si odbornik.... na vsetko... na celosvetove problemy...jak ta tu sledujem... pleties fajciarov s prevenciou v podobe ockovanych deti... to uz sa mozu pliest aj orechy s hrachom... stat ti dava moznost sa chranit...ty tu moznost odmietnes... preco by mal potom hradit nakladnu liecbu ked je to na tvojom triku ze si sa odmietol chranit?? ..to ja ta dobrovolnost za ktoru tak bojujete.... tiez nebude zadarmo..... ked niesu peniaze v jednom sektore vezmu sa peniaze s ineho ktory prosperuje .... vsetko so vsetkym suvisi... nejdem sa bavit o tom kam idu peniaze...je to najskor aj tak bezpredmetne...no ked to ide na branisko kludne to moze ist aj na cokolvek ine co "pani" uznaju za vhodne.... ...lebo niesu odbornici... tiez ´zastavam nazor ze by sme veci v ktorych sa nevyzname mali nechat na odbornikov... napriklad odbor vakcinologia ci imunologia, infektologia...... 😀

jarhal
19. feb 2013
pectore
19. feb 2013

@elinor42 a naozaj boli ockovane?

zaskar
19. feb 2013

@adsumus zakon o tom ze ked mam hnacku alebo virozu musim si umyt pazure detolom a nevychadzat z domu by nebol fajn ? sag toto neeee🙂))

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Ty čo pletieš pohlavné choroby, veď tie sú tiež ošetrené zákonom, všetky vážne ochorenia sú ošetrené zákonom, na hnačku sa vys... A snáď nebudem niekoho žalovať kvôli stafylokokom.

jarhal
19. feb 2013

@adsumus na umyvanie ruk staci mydlo a slusne spravanie ......na toto ludia nepotrebuju zakon ...vsak?

elinor42
19. feb 2013

@pectore hej. A dokonca dostal TBC aj jeden učiteľ v BB. Bolo to aj v televíznych novinách. A keďže je to dospelý človek, tak určite bol očkovaný. Lebo v tej dobe sa ešte o odmietnutí ani len neuvažovalo. Takže asi tak

adsumus
19. feb 2013

@elinor42 Proti TBC sa už neočkuje. Tiež uvidíme ako sa bude pohybovať krivka.

zaskar
19. feb 2013

@pectore a mame niekoho okrem toho dochodcu s titulom profesora socialnej prace a marketerov farmaco? ja sam mam skusenost ze nasa pediatricka vie o vakcinach menej sko moj syn🙂 a ano mas pravdu citam vela a vela veciam sa venujem .nazory si utvaram na zaklade skusenosti a vlastneho rozumu , nie na zaklade toho ze niekto povie ze to tak ma byt lebo..,

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Zmeň pediatričku, moja vie neuveriteľné veci a stále odporúča očkovanie.

zaskar
19. feb 2013

@adsumus no taky stafylokok alebo poradna sracka to moze skomplikovat zivot... takze kto bude hradit naklady a udli zisk... pohlavne choroby su osetrene tak ze pokial o tom nevies nemozes byt stihana za to ze si niekoho nakazila 🙂 hovor celu pravdu,,,

pectore
19. feb 2013

@elinor42 lenze na vychode a hlavne v romskych osadach kde najskor TBC prepukla je s ockovanim dost problem... nic to ze by mali byt vsetci ockovany... skutocnost moze byt uplne ina.... takze to ci boli ockovany bolo priamo spomenute ci je to len tvoj zaver ktory si usudila s toho ze ockovanie proti TBC bolo povinne... ? Ockovanie nieje 100% ale 85-95 to znamena ze s 1000 ludi dostane chorobu napriektomu ze su ockovany 7...

zaskar
19. feb 2013

konecne to tu ozilo, kde ste boli dievcata ? dnes bol vyplatny den ?

pectore
19. feb 2013

@zaskar tak toto vyjadrenie svedci len o jednom ...studujem len to co mi vyhovuje... to znamema ze vies len to co ti vyhovuje... 😉 ...

adsumus
19. feb 2013

@zaskar No ak sedíš doma a liečiš svoje dieťa homeopatikami a pritom má čierný kašeľ a nakoniec skončí aj tak v nemocnici, tak neviem ako to celé posúdia, ale ak by obeťou malo byť moje dieťa neviem, či budem čakať na nejaké vyjadrenia.

zaskar
19. feb 2013

@adsumus moje dieta cierny kasel nedostane, lebo som ho tym nedal nakazit 🙂)

zaskar
19. feb 2013

@pectore studujem vela veci 🙂 niekedy pri obede ti o tom mozem porozpravat 🙂

karkulka1
19. feb 2013

@jarhal
citaj pozorne, na co clovek reaguje. 😉
Ja mam v otazke neockovania jasno, pretoze mam zial doma ten najpresvedcivejsi argument: dieta s autizmom, ktore malo neziaduce ucinky po ockovani!!! 😢 😢 😢
A v podstate nemam chut a ani cas sa zapajat do takychto "uzasnych" polemik. Ked niekto chce, nech seba a svojich potomkov zaockuje hocicim, ale ja som za to, aby som mala na vyber, ci chcem ockovat alebo nie, - tak, ako je to v Nem., Rak., Franc. atd.

adsumus
19. feb 2013

@zaskar To ako niektorí ľudia dajú svoje dieťa nakaziť, či ako? Keď si sused a teperíš sa so svojím dieťaťom vo výťahu a ja so svojím, to sa nemôžu od seba nakaziť?

zaskar
19. feb 2013

@adsumus tak ako doteraz, ustav v hagoch sa bude plnit zaockovanymi ...

adsumus
19. feb 2013

@zaskar A že vraj nemáte veštecké gule.

zaskar
19. feb 2013

@adsumus mozu ale pravdepodobnost je na slovensku taka vysoka ze skor sa v tom vytahu zabiju 🙂) odhliadnuc od toho ze sa moze nakazit aj ked je zaockovane, na to nezabudaj

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Môže, ale len na cca10percent oproti nezaočkovanému, ktoré sa nakazí na cca100percent.

jarhal
19. feb 2013

@karkulka1 aj ja mam v otazke ockovania jasno...citaj pozorne..mam obe deti ockovane a su v poriadku 🙂 🙂 .a dufam ze mi nenapises ako poniektore co mali nu ...ze uvidime ako dlho budu vporiadku...tak chore nazory som si musela citata ...
pretoze tato propaganda proti ockovaniu sa nestiti priat matkam aby ich deti mali chorobu alebo aspon take NU ako oni.. a v podstate ani ja nemama chut ale mam cas .. 😀

shaga
19. feb 2013

Urcite sat dieta ockovat

zaskar
19. feb 2013

@adsumus a kolko je aktualne chorych na ciermy kasel na slovensku a miesto liecenia na mna a moje dieta cakaju vo vytahu ?

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Minulý týždeň pani doktorka z bratislavskej nemocnice uviedla, že tam mali nezaočkované dieťa choré na čk, liečené homeopatikami, myslíš, že mudrci rodičia ho celý čas, ked bolo nákazlivé držali doma? Koľko ľudí sa u nich doma vystriedalo?