Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
15. feb 2013

@adsumus strana 27 a 28 je fakt super 🙂)) Prva vakcina proti rakovine 🙂)

zaskar
15. feb 2013

@adsumus Poprosim ta, mozem poskytnut nejaky server alebo miesto na webe 🙂 aj ked nerozumiem co ti vadi na internetovom dotazniku ?

zaskar
15. feb 2013

urobis ho alebo to bolo len blablabla ? mozem ti v tom pomoct...

sissmiss
15. feb 2013

@adsumus nerozumiem tvojej odpovedi. Je samozrejme ze treba rozlisovat grafy chorobnosti a umrtnosti. Ja som videla graf ktory bol v postate sfalsovany. Pozeram ten link co si mi dala. Nic mi z toho nevyplyva. Su tam informacie ze chorobnost zaznamenana rok pred zavedenim vakciny bola vyssia ako v rok zavedenia vakciny a dalsi rok bola vyssia alebo v inom pripade nizsia. Skoda ze sa neda porovnavat doba kratko po konci druhej svetovej vojny a dneska, co sa tyka hygieny, liekov, potravy. Kedy sa zacalo na sk ockovat proti TBC? Lebo to som tam nenasla v grafe, nenastal totiz ziaden vyznamny pokles chorobnosti, vyzera ze vakcna proti tbc nejako nezabera...ide to postupne dole, ale ziaden velky skok sa nekonal. Znamena to nieco? Lebo z tej brozurky mi vyplyvaju nasledovne informacie
1. Po zavedeni ockovania na nejaku chorobu nastal pokles chorobnosti
2. Po zavedeni ockovania na nejaku chorobu nastal narast chorobnosti
3. Po zavedeni ockovania na nejaku chorobu pokracoval pokles chorobnosti nezmenenym tempom stale dalej, akoby vakcina vobec ani nebola

Mne z toho vyplyva ze bud nejake vakciny funguju a nejake nie, alebo napr.89 rok tam vyzera pomerne zlomovo, co bolo v 89tom? Alebo vakciny nefunguju ale hygiena ano.

Co keby sme sa zahrali hru a ti co su proti ockovaniu budu davat argumenty ZA ockovanie a ti co su ZA ockovanie budu davat argumenty PROTI ockovaniu? Ale naozaj naozaj naozaj, nie ironicke a nie naivne.

adsumus
15. feb 2013

@sissmiss difeteria 1959 zaciatok ockovania 1969 na nule
tetanus 1959 zaciatok ockovania 1997 na nule
čierny kašeľ 1953 zaciatok ockovania 1995 na nule
polio 1958 zaciatok ockovania 1964 na nule
morbili 69 -85 na nule
mumps 87-93 nanule
rubeola 85-92 na nule
a tak to ide so vsetkými chorobami

adsumus
15. feb 2013

@sissmiss Takú hru sa hrať nikdy nebudem, ide o zdravie detí.

sissmiss
15. feb 2013

@adsumus difteria po zaockovani stupla pomerne dost potom zacala zase klesat. Zaujimal by ma stav predtym. Nie len rok dozadu.
do kelu, zavrela som to...idem za deckami, vecer sa na to este kuknem.

sissmiss
15. feb 2013

@adsumus jaaaj, tak dobre. To sa potom nic neda robit. Ja ked chcem najst pravdu tak sa tekto hry hravam. Pretoze sme len ludia a jednu informaciu prijmeme rozne, podla naladenia a zaujatosti.

sissmiss
15. feb 2013

@adsumus ste to tbc mi napis ze kedy doslo na nulu a kedy sa zacal oockovat a vecer alebo zajtra ti odpisem co si o tom myslim.

zaskar
15. feb 2013

Bezpečnosť MMR?
Bezpečnostné testy MMR vakcíny, uskutočnené Laboratóriami verejného zdravotníctva (The Public Health Laboratory Services), trvali 3 týždne! Rodičov požiadali, aby počas 21 dní po očkovaní detí vypĺňali zdravotné zápisníky. Tvrdenie, že MMR vakcína má skvelý záznam o bezpečnosti, je pochybné. Poškodenia vakcínou, samozrejme, existujú, a sú akceptované úradmi.
Následne po Akte odškodňovania poškodení vakcínami (Vaccine Damage Payment Act, 1979) bolo ustanovené oddelenie pre odškodňovanie poškodení vakcínami v organizačnej štruktúre ministerstva zdravotníctva (DoH). Zavolali sme ministrovi sociálnych vecí (Department of Social Security Minister), ktorým bol Hugh Bayley, a požiadali sme o stretnutie s farmaceu- tickými spoločnosťami ohľadom ich finančných príspevkov do odškodňovacej schémy, ako je to v USA. V súčasnosti musí byť dieťa poškodené aspoň na 60% aby sa oň oddelenie pre odškodňovanie vôbec začalo zaujímať a vyplatilo mu jednorázové odškodnenie vo výške £100 000. Avšak napriek takýmto prísnym kritériám už bolo týmto spôsobom odškodnených takmer 900 detí (Pozn.prekl: To bolo k roku 2001. Dnes bude počet zrejme vyšší). Odškod- nenie za poškodenia vakcínou MMR bolo udelené za rozličné vedľajšie účinky, vrátane epilepsie, Guillain-Barré syndrómu (ochrnutie), SSPE (ochorenie úbytku mozgu), ťažkej hluchoty a smrti.

adsumus
15. feb 2013

@sissmiss Maš to v grafe myslím, že si to dokážeš zhodnotiť, vidiš, že to na nulu nedošlo, TBC sa vymyká ostatným infekčným chorobám.

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Opäť ťa musím požiadať o zdroje, pretože už raz si tu rvrdil vážne veci a zdroje si neuviedol, tým pre mna strácaš na dôveryhodnosti.

zaskar
15. feb 2013

www.google.com vyhladaj si ministerstvo socialnych veci v anglicku, a napis tam mail a zavolaj. za to nic nedas. tam ti povedia ci uznavaju poskodenie mmr vakcinou a ci odskodnuju.. a mas istotu..preco to nespravis ? ved ide o zdravie deticiek. je to rychle a ucinne ale mohlo by to aj otriast tvojou bezbrehou vierou v bezpecnost ockovania. kto sem chodi a koho tato tema naozaj zaujma vie odkial to je.. oznac ma za co chces, tebe nestaci nic.. zaoberal sa tym sj americky kongres a tiez odskodnuju a v ovela vacsej miere ako v uk.

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Neverím, že neexistuju oficialne statistiky odskodnených ľudí, možno by sa ukázala jedna zásadna vec a tou je, že sa pri ockovaní musia dodržiavať iste postupy,pri ktorých nedodržaní dojde k neblahým nasledkom. Ale to by potom znamenalo,že problem nie je vo vakcinach, ale v tom, čo tu mnoho ľudí neustale zdôraznujeme a to v lekárskej starostivosti na slovensku, a prave preto musime bojovať aby sa zachovavali pravidlá bezpečnosti a ochrany pri ockovani!

irenkask
15. feb 2013

@adsumus Som za, daj návrh kde začneme a ako bojovať, budem v prvej línii a ešte ak by za to čosi káplo šla by som do toho. Na koho by sme sa mali obrátiť ako na prvého ? Nepotrebujeme aj nejaký grand alebo projekt, ja sa pridám. Ešte taká maličkosť kde vezmeme prachy na to? Alebo nám dá ktosi len tak.

zaskar
15. feb 2013

@adsumus neviem o com bol ten posledny komentar , lebo si zamontovala slovensko do toho, nejake postupy , to neviem co si mala na mysli.. 🙂) "zachovavali pravidlá bezpečnosti a ochrany pri ockovani!" to je nieco ako BOZP ? alebo je to manual ako pichnut do tela inekciu ?

Ukazala sa zasadna vec a to ze vakcinacia moze skodit...ale neviem ci ty chces toto pocut

http://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine_court

zaskar
15. feb 2013

@adsumus zase tie statistiky nahanas 🙂))))

zaskar
15. feb 2013

@adsumus a tu je ta statistika na ktorej existenciu neveris... statistiky to je tvoje 🙂) tak smelo do toho 🙂 http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/statist... 🙂) je to oficialna stranka a neni zaregistrovana na p. Fila

nae
15. feb 2013

@zaskar BOZP sú v každom príbalovom letáku. Hlavne nie intravenózne. Takže šup, vymyslieť nejakú super zobrazovaciu metódu použiteľnú v ambulancii, aby sme mali zaručené, že pri intramuskulárnom/subkutánnom vpichu sme nenapichli aj nejakú žilku 😉

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Každý vie, že vakcíny majú nežiadúce účinky. Rovnako ako lieky, homeopatiká, vitamín C
(poškodzuje obličky, ničí prirodzený spôsob príjmu vitamínuC). Súhlasím aby štát odškodnoval neziaduce učinky vakcín, ale len za podmienky, že odškodní každeho, kto príjme liečbu ponukanu statom a tá mu uskodí.Ja chcem odškodnenie aj pre moje dieťa, ktorému veľmi vážne ubížili antibiotiká.

zaskar
15. feb 2013

@adsumus teraz ja poprosim o zdroj kde je napisane ze pri odporucanej davke 100 mg poskodzuje vitamin c oblicky a nici prirodzeny sposob ? prirodzeny sposob je uzit ho peoralne alebo intravenozne, clovek nie je schopny vyrsbat c vitamin sam sebou a preto ho musi prijmat ako doplnok. samozrejme telu je jedno ci je ti z kapusty alebo jablka, vzdy je to kyselina sskorbova... ci ju das do seba ako praskovy vitamin alebo sumak alebo askorbat kalcia je to telu jedno anedokaze to rozlisit . preto zial musim toto oznac it za blud .
Samozrejme suhlasim nech odskodni aj poskodenie po antibiotikach aj po zmrvenej operacii slepaka.

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Presne tak, na tom sa musíme zhodnúť, ak ublíži lekárska starostlivosť komukoľvek, nech si zato štát nesie zodpovednosť, nielen za vakcíny, nielen za nesprávne určené diagnózy, nech si nesie zodpovedosť za všetko. Je tu niekto, komu naše zdravotníctvo neuškodilo?

zaskar
15. feb 2013

@adsumus viac menej asi kazdemu, zalezi ako velmi.. a to cecko a oblicky mi posles ? lebo ja cecko uzivam tak aby som sa neodpalil

adsumus
15. feb 2013

@zaskar uzivaj dalej tebe nic neuskodi

zaskar
15. feb 2013

@adsumus preco myslis ? ale vazne daj linku lebo niekto kto si to precita mozno prestane uzivat a zomre na skorbut

adsumus
15. feb 2013

@zaskar jedine ked tak ty

sissmiss
15. feb 2013

@adsumus aha...mas dieta poskodene antibiotikami. Zacinam chapat tvoj strach a vieru v ockovanie. Ale nechapem ze prave ty nevies pochopit nas, ktori mame deti poskodene vakcinou.

To ako si mi vypisala kedy sa proti comu zacalo ockovat a kedy to akoze vymizlo. Vynechala si to co sa ti tam nehodilo. Napr.to TBC...Ja ked som ti spisala co z tych grafov vyplyva, nevynechala som tie kde po zavedeni ockovania klesala chorobnost. Nebola si objektivna. Ale teraz aspon chapem preco. Mas ockovane deti? Poskodenie po atb nie je nahodou nejaka kontraindikacia? Nie ste prave vy v skupine ze nemozete byt ockovani a prave preto ti ide o kolektivnu imunitu?

Veris tomu Dluholuckemu ci ako sa vola? Nech by povedal cokolvek mu uveris?
Beries ho ako odbornika alebo len ked je za ockovanie?... Ak bol ZA ockovanie proti tbc, verila si mu? A na druhy den bol PROTI ockovaniu proti tbc...zas si mu verila? A den predtym nevedel ze aky je stav? Co ak dnes je ZA hexu ale od pondelka bude zrusena? Bude mat pravdu ? Alebo?

sissmiss
15. feb 2013

ale takto sa nikam nedopracujeme. Ja si rada vypocujem aj nazor proti. Ja nemam v umysle niekoho presvedovat aby ockoval alebo neockoval, ale fakt ma zaujima ako ludia uvazuju a rada sa zbavujem obmedzeni v mysleni. Ale ak je niekto presvedceny o svojej pravde a nie je ochotny ju menit, co sa tyka mediciny, moze to byt katastrofa. Ja som otvorena aj inym nazorom, skoda, myslela som ze tu budu nejake informacie k veci, ale mylila som sa. Sutazit kto hlasnejsie zakrici svoj nazor a ten ma akoze pravdu, to neni moc prinosne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz