Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
15. feb 2013

e/@sissmiss Chvíľu som si aj myslela,že došiel niekto kto chce poznať skutočný stav veci. Ty to nie si. Teba nezaujíma,že chorobnosť poklesla na nulu. Ty máš problem s odbornikmi, ver bláznom. Ver im a zariad ZIVOT svojho dietata podla nich.

sorciera24
15. feb 2013

@adsumus a ako vies, kto je naozaj odbornik a kto blazon? 😨 😎

sorciera24
15. feb 2013

@sissmiss si sa teda dockala odpovede..... 😀 klasika

zaskar
15. feb 2013

@sorciera24 🙂) niekto nam tu predvadza riadne zufalstvo 🙂)

zaskar
15. feb 2013

@adsumus dostanes statistiku zle je, dam ti vyklad o cecku zle je... co vlastne ty chces pocut ? ake fakty ? aku pravdu ? ako si to predstavujes ?

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Ja si to predstavujem tak, že ak sa zariadim podľa vaších odporúčaní a nedám svoje dieť zaočkovať, že nebude mať teda žiadne ochorenia ktoré avizujete autizmus, cukrovka, alebo si treba priplatit? Nemám problém.Penazí nad hlavu.

petot
15. feb 2013

@zaskar Že by vitamín C "odpálil obličky" je prastarý blud. Obličky môže "odpáliť" otrava, dehydratácia, infekcia alebo autoimunita.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilb
15. feb 2013

@adsumus statistiky, statistiky, statistiky. Nevieme nic o ich vzniku, relevancii, zbere udajov a pod., ale mavame nimi zprava do lava. Tvoje grafy nic nehovoria o pricinnej suvislosti, ale len o casovej (mozno si uz tuto formulaciu niekde pocula). Pri dlhodobych statistikach nevies vylucit vplyv inych faktorov. Okrem toho, keby existovala pricinna suvislost vakcin a chorobnosti, musel by sa v grafoch zmenit trend, t.j. Musel by byt v trende zlom v roku, kedy sa zacalo ockovat. Na ktorom grafe ho vidis?

kvieta
15. feb 2013

@petot Až tak veľmi asi adsumus nekecá.
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
http://sk.scribd.com/doc/64238317/71/Paradoxna-...
ako je to vlastne? už som o tom počula, no nemám osobnú skúsenosť. Tuším tu niekto dával aj odkaz na stránku. Máte o postupe pri užívaní nejakú diskusiu? Prebehla by som si ju. Nevyrývam, normálne sa pýtam.

mircalla
15. feb 2013

Tazka otazka - nie som ani jednoznacne za ani proti, ale ak si zratam plusy a minusy, tak beriem ockovanie aj so vsetkymi rizikami ako mensi zlo....ako nebyt ockovany

mikymiky
15. feb 2013

@kvieta https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

nech sa paci. Co sa tyka "neziaducich ucinkov" vitaminu C, @petot ti to isto skvele vysvetli, za seba mozem povedat, ze odkedy som objavila cecko (ciste, nie tie sajraty typu Cebion), ziadna choroba sa u mna nezdrzi viac ako tri dni a ak sa mi podari zareagovat na jej priznaky vcas, nema sancu sa vobec rozvinut. Po rokoch trapenia s neustalymi virozami a nekonecnym kaslom mozem cecko ozaj blahorecit. A to som velmi skepticka voci akejkolvek alternative.

zaskar
15. feb 2013

@petot ale to ja samozrejme viem 🙂 davam 12g denne 🙂) ale chcel som po nasej suputnicke linku kde je to napisane 🙂 dnes si tu moju ironiu neprekukol 🙂))

kvieta
15. feb 2013

@mikymiky Ďakujem, prelúskam🙂

zaskar
15. feb 2013

neviem ci je 12g dost alebo malo, odnalicka som trpel na herpes cca kazdych 14 dni, plus som maval caste zapaly priedusiek, zmizla mi aj mykoza (atleticka noha) to je to naco by mal zaberat canesten a nezaberal...odkedy ficim na cecku (2rok) nemal som herpes a dycham ako lokimotiva 🙂 pouzivam cecko z nutri.com puder so zinkom a magneziom alebo askorbat vapnika z iherb. DM je ok ale toho spracujem tak 8g denne.. zatial zijem a chory som nebol dost dlho. Chripka a nachladnutie sa 2 roky nekonala...mame deti v pocte kusov 2 a to iste. skola, skolka. drzime sa. Mala je neockovana , mlady uz nejake skusenosti s drogami ma... ver alebo never , je to tak, Samozrejme dodavame aj D3 🙂)

kvieta
15. feb 2013

@zaskar ja C-čku ako takému verím, tiež pri chorobách prijímame zvýšené množstvo, ale ako citróny, občas v tbl., ale veľmi nerada, s týmto nemám skúsenosti. Potrebujem ale nejako posilniť imunitu aj sebe aj dcére, aj keď testy sú v poriadku, ale🙂...
Na tom fóre som už bola pred časom, no ja som totálny laik, kým sa zorientujem, prejde nejaký čas.

zaskar
15. feb 2013

tablety su zle a mozu skodit prave koli tym pojivam aby tabletka vyzera tak ako ma. Decko je dolezite .. ja som si ceckom neuskodil, pozirujem to aj na alergickej asthme ktora ma kazdy rok zabija cca v maji... tento rok som to znasal naozaj obela lahsie... netvrdim ze to vyliecilo asthmu ale priebeh je udychatelny aj bez ventolinu 🙂

petot
16. feb 2013

@kvieta Ani paradoxná hypovitaminóza nebola zatiaľ jasne preukázaná, ale je jasné, že ak sa človek s vitamínom C cíti lepšie, tak bez neho sa bude cítiť tak ako predtým, čo je už potom nepríjemné. Toto je však skôr pre iné fórum...

franzziska
16. feb 2013

ahojte poznam 2 baby ktore ockovlai deti a maju autizmus ktory sa im prejavil presne emsiac po zaockovani, takze tiez rozmyslam nezaockovat potom....

sissmiss
16. feb 2013

@fidka79 mame neziaduce ucinky, ano, potvrdili mi to viaceri lekari ze je to z ockovania, ano. Ale aj tak, ak by som mala informacie ze vakciny naozaj funguju, a ze tie choroby proti ktorym sa ockuje su velmi nebezpecne, tak by som to zvazila, a urcite by som si vybrala ockovanie, prinos by pre mna prevysoval riziko. Aj za cenu moznych negativnych neziaducich ucinkov. Ja som neni vyhranena a nepresvedcitelna. Chcem info za aj proti. Ale za mi zatial nikto nevie dat.

stanislava2
16. feb 2013

@franzziska čo takto dat sem aj nejaké dokazy?ja mám tiež dve priatelky a ich detom tesne po očkovani narástli chlpaté opičie uši 🙂 🙂 🙂

sofhia
16. feb 2013

@sissmiss tak to ti ani nikto na tacke nepoda, treba si nastudovat, chce to cas a cas a cas... informacii je vela - zameraj sa na vyskyt chorob , proti ktorym sa ockuje, odporucam statistiky, a obsah vakcin, a porovnaj si bezpecnu davku pre telo, napr. ortut, hlinik, atd...
to su len 2 hladiska.
a rozhodnut sa musis sama.
mne osobne vedlajsi ucinok autizmus, hyperaktivita,rakovina by teda velmi vadil, uprimne, asi som tvrda, ale radsej nech mi dieta zomrie z tej smrtelnej choroby ako su osypky, ci mumps, akoby som mala mat autistu.
ked si ina, tak fajn.

sofhia
16. feb 2013

@stanislava2 dokazov je dost, pozri si ine skupiny, resp. staci si pozriet web stranku www.slobodavockovani.sk, tam najdes par realnych pribehov.

sissmiss
16. feb 2013

@adsumus v prvom rade, ja neverim V odbornikov, ale verim odbornikom. V tom je tiez medzi nami rozdiel. Mne je jedno kto co povie, ak je to k veci a ma to logiku, hlavu patu, tak mi je jedno kto to povedal. Pytala som sa ta na toho Dluholuckeho, sorry ak mu komolim meno. Ziadna odpoved. Ty podla mna veris V NEHO. Ja ho mozem osrat. Ak jeden den da prehlasenie ze vakcina proti tbc je uplne ok a na druhy den je proti pre neziaduce ucinky, to je teda charakter. Dokazem to pochopit na nejakej politickej urovni, verejnej, nemoze robit paniku, ide o cely stat, nie jednotlivcov. Ale aj ked to dokazem pochopit ze sa tak vyjadruje, znamena to pre mna, ze klamal a je pre mna nedoveryhodny. Teda neverim mu. Neviem ci by ma dokazal presvedcit niecim. Pocula som tu a nikto neoponoval ze je plateny farma firmou. To je dalsi dovod preco ho nepovazujem za objektivneho. Tvoje vyhlasenie o mne ze co ja som a nie som a co si si ty myslela je zase len snaha o urazanie druhej strany. A to o detoch...o moj boze. To sa naozaj neda napisat prispevok bez toho aby ked je hus trafena nenapisala daco o chudatach detoch, ktore budu v krutych bolestiach zomierat a len a len trafena hus s nimi suciti, dalej spomenut svoje deti, ktorym sa radsej idem venovat, idem s nimi na prechadzku alebo sa idem venovat rodine.

Pytala som sa ta na tbc, ako to ze vakcina je uplne evidentne neucinna?

Pytam sa na tetanus. Ak mame uraz, pichnu nam protitetanovku vzdy alebo az ked mame urcity pocet rokov po poslednej protitetanovke?

A tie grafy co si mi dala link na tu brozurku o ockovani, preco vsetky zacinaju v inych rokoch sledovat chorobnost? Mna by zaujimal stav aj medzi vojnami, kedy bola situacia ako tak ukludnena, tesne po vojne su tie cisla chorobnosti jasne ze vysoke, to sa potom kresli graf. A polovica tych grafov znazornuje ze pred ockovanim nastaval pokles chorobnostia po ockovani stupol, alebo sa nezmenil a len rokmi siel dalej dole. Su tam nejake ockovania kedy to aj naozaj po ockovani vyrazne kleslo. Mne z toho vyplyva len to, ze jedno alebo dve ockovania sa podarili. Mozno. Ale na pozadi toho ze vacsina z nich je nejaka nevydarena ma to velmi nepresvedcilo. A co ten tetanus, tam to tiez nejako neucinkuje 😉

sissmiss
16. feb 2013

@stanislava2 pozri si link co sem dala adsumus. Zdroj je pre teba koser. A potom mi povedz ako to, ze vakcina proti tbc neucinkuje, ze vakcina proti tetanu neucinkuje. Ze po vakcinacii proti rubeole stupla chorobnost. Hepatitida, hemofil, islo to dole pred ockovanim, ved si to pozri.

sissmiss
16. feb 2013

@sofhia ja som rozhodnuta. Venujem sa tomu uz viac nez rok tusim. A dokazy za ockovanie.... preco nie, ved su tu holky za ockovanie, mali by vediet preco ockuju. Mna to zaujima. Nehovorim ze nazor nezmenim, nie som fanatik. Ale zatial je to pre mna jednoznacne.

stanislava2
16. feb 2013

@sofhia tu na MK ja hladat žiadne dokazy nebudem lebo po prečitani niektorých prispevkov som sa aj ja začala obávat mmr vakciny pri svojom tretom dietati.Naštastie mám dve dcerky plne očkované a tie začali po mmr rozpravat a pýtat sa na nočnik takže moj strach som prekonala a očkujeme dalej.O svoje deti mám stále strach a celý život mat budem lebo ich nekonečne milujem ako každá normálna matka.Teraz bojujem zo strachom znovu.Najstaršia ide robit vodičák ja jej ho ešte aj zaplatim čo ak sa jej dačo stane?nemám jej ho dopriat?sama som šoferom z povolania a na vlasné oči som na cestách videla čo jej hrozi.

irenkask
16. feb 2013

@sissmiss Odpoveď dostaneš že v budúcnosti bude epidémia a umierajú deti. Potom že si nepresvedčila a daj dôkaz. ďalšie že si odbočila od témy. Je to úplne jasné že jej nejde o diskusiu a porovnávanie čo je napísané s tým čo sa deje naozaj, ale rýpanie a dokazovanie si ega a získavanie sympatizantov a provokovanie do útokov z obidvoch strán, lebo nediskutuje, neprináša nič nové a opakuje len to isté čo odkukala. Čiže manipulovanie ľudí. O slobode ani počuť. Tu je na mieste len ľútosť nič iné. A ešte cynicky sa posmievať z poškodených detí očkovaním a vyvyšovať sa že ona také nemá a jej poškodili antibiotiká, ale podľa mňa nevie sama či to nakoniec nebude skôr tá vakcína.

sofhia
16. feb 2013

@stanislava2 nehovorim o MK, hovorim celkovo. pytala si si dokazy, som ti odpovedala. to ze nenasleduje reakcia hned po ockovani to neznamena, ze vakcina v telicku nic nerobi...

sissmiss
16. feb 2013

@irenkask pises:
Ale nezabudnem ako si lekárka v nemocnici zbožne nahlas želala kiež by to bola radšej TUBERKULOZA tú vieme veľmi dobre liečiť a držala si hlavu v rukách a zalamovala rukami a opakovala si to stále
Vo vedľajšej izbe zomieral asi dvojročný chlapček na TUBERKULOZU napriek tomu že bol plne očkovaný, zomieral veľmi dlho a v krutých bolestiach.

Tak ako to bolo? Chapcek zomieral na tuberu, ktoru ale dr priala tojej vnucke lebo ju vedia velmi dobre liecit? Trosku nechapem