Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

mikymiky
14. feb 2013

@sissmiss presne pre toto si myslim, ze niektori provokuju zamerne, aby ten vojnovy stav udrziavali. Totalne si to vystihla, aj ta analogia s domacimi porodmi, niekoho skratka strasne drazdi, ked sa ten druhy odvazi vzopriet nejakej zauzivanej norme a uvazovat samostatne, pritom je to taka zabomysia a zbytocna vojna, z ktorej profituje niekto uplne iny. Ale kym budu domace porody a neockovanie v hippisackej rovine, z ktorej si ostatni mozu robit posmech a tlapkat sa po pleciach, aki su oni zodpovedni, ked to robia presne tak, ako kaze stat, su ti, co z toho tazia, tazko za vodou.
Dnes si to uz niekde pisala...Gaussova krivka jednoducho aj tak nepusti.

sissmiss
14. feb 2013

@zaskar a o tom to presne je. To si TY. A TO je niekto INY. Ty niekde zacinas a niekde koncis. Mozes akceptovat alebo neakceptovat inych. Ja som sa rozhodla akceptovat. Nemozes im nanucovat, menit ich. Ja odmietam aby mi niekto INY ako JA nanucoval co mam a co nemam robit, a je mi jedno ci je podla niekoho ok ak ja si vyberam mensie zlo a podobne.

sissmiss
14. feb 2013

@mikymiky hlupost a tolerancia. Da sa to postavit na opacne konce? Podla mna ano. Co s tym? Podla mna ak europa bude tolerovat islam, znici ju to. Znici ju hlupost a netolerancia. Tak fakt neviem. Ale tu maju zda sa obe strany zaujem dozvediet sa viac, az teda na par vynimiek na oboch stranach.

zaskar
14. feb 2013

@sissmiss ved ano ja akceptujem pisem, ze akceptujem ... ale nechapem... nestotoznujem sa s nim, to su dve rozlisne veci ... btw: suhlasim s tebou v tom nasilnom presadzovani , pre mna je ten niekto kto nanucuje stat a dost neprijemnym sposobom...ten len direktivne nariaduje 🙂 a na to som ja citlivy este z cias bolsevika..

zaskar
14. feb 2013

@sissmiss aky je rozdiel medzi islamom, komunizmom,budhizmom, krestanstvom a fasizmom ? demokracia je o tom ze plati a skceptuje sa nazor vacsiny .. co onedlho zda sa budu nezaockovany islamisti 🙂)

simonka1304
14. feb 2013

@prevenar Obdivujem ludi ako si ty,ktori sa neboja vystupit z radu a ist si za tym,v co veria.. A dakujem Bohu,ze aj ja patrim medzi tych,ktori sa z tej komy prebrali a vdaka tomu mozem ochranit svoje deti..

irriss
14. feb 2013

@zaskar
prilisna demokracie je ZTRATA svobody...

zdejsi demokracie zavira USTA dokonaleji nez komunismus.. 😎

zaskar
14. feb 2013

@irriss suhlas!!! ale toto neni demokracia, v demokracii ked su dotknute ustavne prava obcana sa vyhlasi referendum.. v normalnej krajine ako napriklad svajciarsko sa v referenda h hlasuje skoro o vsetkom dokonca aj o fajceni na verejnost🙂maju 6 ministrov nemusia mat ani prezidenta.. nehraju sa na opoziciu a koaliiciu a referendum nema urceny spodny limit na ucast..v pripade ze sa vlada nedohodne nastupuje obcan a bud si to schvali sam alebo da vladu rozpustit 🙂 svajciarsko ma najdoverihodnejsiu vladu na svete, ockovanie nie je povinne. pozrime sa na lisabonsku zmluvu a referendum v irsku, nepodarilo sa raz ani druhy krat tak sa to spravilo nasilne 🙂) ako aj s nasou podporou eurovalu, vyhrazky, obmedzenia, strach...

irriss
14. feb 2013

@zaskar
takovou Demokracii bych nechala naockovat celemu Svetu 😉

prevenar
14. feb 2013

@simonka1304 ahoj 🙂 dakujem 🙂 ..v kazdom pripade sa medzi nami nachadzaju daleko odvaznejsi ako ja 😵

na tychto strankach sa zbehla fantasticka komunita ludi, ktori radi pomozu a poradia kazdemu kto ma zaujem . tak ako mne , ked som len hladal informacie a nerozumel som suvislostiam ..tak teraz je cas nieco z toho vratit spat 🙂

tesim sa ,ze si mala dost sil postavit sa na vlastne , system takym ludom moc nepraje ..ale to sa casom zmeni. ..kedze system je len odrazom ludi kt. ho tvoria. ..a ako som povedal , ludi ktori nechaju tento medicinsko-chemicky system za chrbtom bude len viac. je to neodvratne. zvysok kt. ostane verny tomuto systemu , zanikne spolu s nim . jednoduche.

zaskar
14. feb 2013

@prevenar dufame a verime 🙂

prevenar
14. feb 2013

@zaskar ..je to len otazka casu kedy to nastane 🙂 nic viac, nic menej ..

irenkask
15. feb 2013

@stanislava2
@marcah Len na margo vášho neodporúčania a odporúčania : Tak, vážené členky poradného odporúčacieho výboru a posudkovej komisie tu na MK ,kto nechce moje príspevky nečíta, ja sa tiež nevyjadrujem a neposudzujem koho príspevky tu majú byť a nemajú byť a je mi to srdečne jedno čo si tu kvázi nejaké vraj slušné prispievajú a klamú a zavádzajú. Každý si má vybrať to čo mu vyhovuje, ale vy ste na takéto kádrovanie nie spôsobilé pretože nemáte ani základné poznatky o demokracii. Keď sa problematike očkovania budete venovať aspoň 5 rokov intenzívnym štúdiom a praktickými poznatkami potom môžete niekoho odniekiaľ vyhadzovať, lebo ja si to isté myslím o vás. Choďte si poplakať na plece svojej koordinátorky a vyriešite všetko ako vždy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sissmiss
15. feb 2013

akoze neulahcujete situaciu, to je fakt. Ja chapem ze na oboch stranach je vela hnevu aj strachu. Ale snad nie sme zvieratka ze sa musime zbavovat strachu tak ze zautocime na ineho.

marcah
15. feb 2013

@irenkask kto je moja koordinatorka?

irriss
15. feb 2013

@sissmiss 🙂 🙂 🙂 velmi pekne a strucne.. 😉

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislava2
15. feb 2013

@irenkask som žena matka a je mi luto každého dietatka ktoré zomrie ale robit tu závery z niečoho čo nie je jasné ešte nikomu.Ked je vaše študium založené na sledovani jojky tak neviem neviem.demokraticky som reagovala 🙂 🙂 🙂

irenkask
15. feb 2013

@stanislava2 Stanka ale otázka je čo je vôbec v očkovaní jasné, ja som povedala čo povedala matka dieťaťa plus redaktorka aby som na to upozornila že nám zomierajú deti na rakovinu ktorú nie sú schopní včas diagnostikovať.
Poviem ti len jedno, že takí istí odborníci povinne prikazujú očkovať napriek tomu, že o dôsledkoch a dopade vakcí niektorí vedia a klamú a niektorí nemajú ani šajn.
Vieš a naša malá musí chodiť na rôzne vyšetrenia, nikde ju nepustia dopredu, napriek tomu že je ZŤP a invalid na celý život, musí podstupovať odbery krvi, chodiť trhať zuby ktoré jej všetky odhnívajú z chemoterapií a platiť si drahé výživové doplnky aby sme ju udržali pri živote ako takom ak sa to dá nazvať život. Ale samozrejme že na to štát nemá peniaze pre také dieťa čo dokaličí.Ty riešiš len to k akému moru pôjdeš na dovolenku, ale my žijeme v strachu celá rodina aby nám nezomrela a verdikt lekárov bol že nám vôbec nezaručujú či bude žiť, ako bude žiť a dokedy.
Ak to tebe nič nehovorí a veríš im, tak ver a očkuj, ale nenúť do toho takých, ktorí už veriť prestali a sklamali sa 100krát.
Je nedôstojné nútiť povinne do takéhoto čosi a vysoko nehumánne.
Malá má 5 rokov a pravdepodobne ani v siedmich nebude schopná navštevovať základnú školu.
Takže takých detí poznám priveľa na to, aby som si nevytvorila na toto všetko názor ohľadom celej očkovacej diktatúry.
Stačilo by len málo,dať objektívne informácie o nežiadúcich účinkoch a slobodu v rozhodovaní, potom by nikto nemohol povedať že to alebo to zapríčinil ktosi iný , potom by sme si za to mohli sami.
Táto diktatúra a represie svedčia o hlbokom úpadku spoločnosti.

adsumus
15. feb 2013

Treba pripustiť, aby aj ľudia, ktrorí s týmto názorom nesúhlasia mali možnosť odprezentovať svoj názor, bez toho aby ste ich obvinovali zo satanizmu, bezcitnosti, zníženého stupňa inteligencie.Nikto vás nenuti neočkovať, podľa mna je pre spoločnosť lepšie očkovať a aj normálne vysvetľujem prečo. Vakcíny nemôžu za všetky ochorenia tohto sveta, dokazuju to študie.

zaskar
15. feb 2013

nikto nas nenuti neockavat, ale naopak nuti a obmedzuje zakonom.. vhodne bolo napisat stat nam prikazuje...
to ze nieco neni jasne a dokazane neznamena ze to tak neni alebo je 🙂 cakat na nejake potvrdzujuce stanovisko by mohla byt velmi dlha doba. zaujmave ze clovek nedokaze verit par exaktnym faktom ale neprekaza mu to ze sa niekde tvrdi ze zem bola stvorena za sedem dni ... cely cas bola tma.. a ked bolo hotovo vyslo slnko... tak ma vzdy zaujmalo ked v tej dobe neboli hodinky ako sa da v tme merat cas a ako dosli k tomuto casovemu useku.. dodnes si s tym lamem hlavu 🙂)) viac ako miliarda ludi tomu veri.. zkratka dostanes biele saty , sviecku a ides ...🙂

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Nikto z nás, ktorí sme za očkovanie vás nenúti očkovať, preto nie je dôvod na nikoho útočiť, rovnako nemôžeme za to, čo sa stalo a rovnako ako vy nevieme na sto percent, prečo je to tak, pretože súvislosť medzi chorobami a vakcínami sa stále nepotrvdila, naopak existujú študie, ktoré ju vylučujú. Samozrejme je veľa vecí, ktoré by sa mali na Slovensku ohľadom očkovania zmeniť a o tom by sme sa mali baviť.

stanislava2
15. feb 2013

@irenkask Ano matka sa ide sudit ešte nevie sama čo sa stalo vraj priniesla zdrave dieta do nemocnice.Zdrave?ja by som zdrave dieta do nemocnice neniesla a čo som ja postrehla vraj malo aj zápal pluc. Mne zomrelo dietatko ešte v brušku a nezvalujem to na to že som očkovana ani ma to nikdy nenapadlo.Predchadzala tomu chripka a dietatko ju neobstálo bolo slabučke tak moje telo toto dietatko nechalo odist do nebička.Ja som štastná že je to takto mudro zariadené a moje telo zariadilo priviezt na svet zdrave silné deti a očkujem ich proti ochoreniam ktoré by mi ich mohli vziat.Dovolenky prečo nie?ved aj lietadlo by mohlo padnut a vziat nám životy.Bojim sa tak ako každá matka sa boji o svoje detičky.Prajem pekný den ja idem z dietatkom von na každodennu vychadzku.

zaskar
15. feb 2013

@adsumus to bola ta analogia, na nieco clovek potrebuje studiu ci skodi alebo neskodi, prehrabava sa v nic nehovoriacich slajdoch a excelovh a na druhej strane nepotrebuje na potvrdenie nejakych bajok absolutne nic a veri ze zem je doska, ze v tme sa da merat cas atd...niekedy je pravda absolutne jasna a aj tak cakame na nejaky fakt, quorum ktore to ma za nas rozhodnut

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
15. feb 2013

@zaskar Lenže, čo ak to nie sú vakcíny, vy prestanete očkovať, choroby zostanú a ešte pribudnú ďalšie plus nežiadúce účinky antibiotík? Prečo neprípušťate aj takú možnosť? Nie vy máte PRAVDU a bodka. To je postoj diktátorsky viac ako čokoľvek iné.

zaskar
15. feb 2013

co ak ten meteorit padne na zem, vo ak dnes neuchladia reaktor v bohuniciach, co ak ti vylezie na chrbat elrktricka....
nechapes co pise, na Slovensku je skoro 4 miliony veriacich, povedzme 80 percent, predpokladajne statisticky ze aj na tomto fore je aspon 50-60 percent veriacich, moja otazka... ak verim bajkam o vzniku sveta ktore neboli dokazane , preco potrebujem tupu statistiku nejakej farma firmy na to aby som sa rozhodol ked poznam pribehy tisiciek ludi ktorym nieco ockovanie vzalo
...diktatorske je nieco riadit silou aj proti slobodnemu rozhodnutiu, obmedzit prava a pod natlakom a hrozbou perzekucii si vynucovat svoje rozhodnutia..my pripustame ze je to tak zlatko, ale ocakavame ze sa mozme slobodne rozhodnut.. ci sa dame ockovat alebo nie... to je zaciatok, ked budeme mat jasno v tom kto je diktator a co je sloboda, mozme sa sem vratit a debatovat o xls suboroch, statistike a ortuti a timerosale...

irenkask
15. feb 2013

@stanislava2 Nepochopila si nič z toho čo som napísala, ja som nepovedala že dieťa doniesla matka zdravé, ale so zápalom pľúc a matka sa nesúdi ale požiadala úrad pre dohľad o prešetrenie a primárka sedela pri ňom osobne a pozerala ako odchádza, nespravila žiadne CT keď sa to zhoršovalo, veď to dieťa sa muselo dusiť. Zrejme preto, lebo CT je drahé. Asi predvčerom bolo v reflexe ako malý Samko takmer zomrel v novozámockej nemocnici, lebo mu tiež nezistili keď sa dusil a mal odhnité krčné mandle že má na krku paket uzlín a rakovinu zhodou okolností tak ako moja vnučka a keby matka nepožiadala o hospitalizáciu v Bratislave už by nebol žil. Potom sa novozámocká nemocnica vyhovárala a klamala, ešte drzo obviňovala matku, ale bratislavská ich hneď uzemnila s tým že to tak nebolo.
Ďalšia vymyslená rozprávka všakže .
Lepšie bude skutočne ísť na tú vychádzku.
A tak ako teraz nechcú platiť žiadne vyšetrenia a nechávajú zomierať a napospas osudu malé nevinné deti, také isté stanovisko majú na preventívne vyšetrenia pred očkovaním , po očkovaní . Takže nech každý zabudne na nejaké vyšetrovanie protilátok a pod a zisťovanie individuálne či dieťa možno zaočkovať, to je už scifi a utópia , to som tým chcela povedať. Nič viac, len reálne a racionálne brať do úvahy súčasnú realitu. Peňazí bude menej nie viac v rozpočte. Vieme dobre ako sa na slovensku hospodári.

irenkask
15. feb 2013

@adsumus To si píš, že budú epidémie, pretože je dokázané že tým že sa očkuje tie vírusy s ktorými si vieme teraz dosť dobre poradiť a liečiť aj baktérie dokážu tak zmutovať že na ne neplatia ani antibiotiká ani žiadne lieky. Pretože to je zákon prírody a aby sa mohli množiť a prežiť. Takisto aj ľudská DNA sa poškodzuje očkovaním a telo si neporadí potom ani s nádchou.
Existujú multimiliardy vírusov a baktérií ktoré dokážu keď sa v tele premnožia zabiť človeka, takže ty by si sa mala angažovať skôr za to, aby boli vyrobené očkovacie vakcíny na všetky tieto vírusy. Prečo ti stačí potom len na niekoľko z nich. Ako vieš ktoré sú pre teba životunebezpečné? Sama si svoju teóriu vyvraciaš 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 miesto aby si ju obhajovala.

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Ak už nabádate ľudí, aby neočkovali, pretože očkovanie má nežiadúce účinky, musí byť vaša argumentácia postavená na pevných základoch, pretože to je veľmi vážne rozhodnutie, ktoré môže rozhodnúť o živote a smrti dieťaťa.
To, že pozbierate všetky prípady rakoviny u malých detí a budete ich tu prezentovať ako obete očkovania je pre mna neprípustné, pretože tie deti mohli ochorieť ešte predtým z antibiotík alebo hocičoho iného. Rodičia sa rozhodnú zo strachu pred rakovinou neočkovať, dieťatko ochorie na pre vás banálne ochorenie a prave antibiotiká mu môžu spôsobiť smrť. Mne takýto argument jednoducho nestačí, máte este nieco v zálohe?