Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

stanislava2
26. feb 2013

@achesa som rada že tvoje dietatko prežilo rotavirus tak super my sme tolko štastia nemali.Do mojej dcery som nedostala ani glg vody všetko vyvratila a dehydratacia bola tak silna že musela byt týžden hospitalizovaná na výžive a antibiotikách priamo do žili.Po infekcii bola ako kost a koža.Kojene boli do roka ked začali papat same sa od kojenia odstavili.Nikdy som nemusela deti od kojenia odučat pre mna bolo kojenie super a ak by chceli kojila by som ich dovtedy pokial by to šlo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
26. feb 2013

@kvieta mne je napr. jedno, ze neboli urobene tie potraty za ucelom vyroby vakciny, ale to, ze sa jednoducho to tkanivo z tych embrii pouzilo.... umely potrat nie je v sulade s etickym kodexom ci moralnym hladiskom....

kvieta
26. feb 2013

@tanapeta Spaním bábätiek na chrbátiku a nie na brušku, ak to bolo veľmi rozšírené, sa znížil ich počet úmrtí na následky SNÚ.

kamilb
26. feb 2013

@nikimax Jedine SUKL. Skus si to vypytat na zaklade zakona o pristupe k informaciam. Na stranke som nic nenasiel. Naposledy tusim rok 2009.

kvieta
26. feb 2013

@sorciera24 u koho ako... To je iba Tvoj názor. Stále nie je potrat trestný čin, tak to sem prestaňte vkuse ťahať.

sorciera24
26. feb 2013

@kvieta chod na potrat a potom im daruj embryo na vyrobu nejakej vakciny....urobis to?

sabiatko
26. feb 2013

@kvieta mne je jedno, preco boli potraty vykonane, mna by skorej zaujimalo, ci sa niekto pytal matky, ktora potratila, ci jej mrtvy plod mozu vyuzit na taketo ucely. ja mam svoje moralne citenie, nepotrebujem sa riadit moralnym citenim niekoho ineho a vzdy pre mna bude nechutne zneuzivat potratene plody na taketo ucely. tiez by ma zaujimalo, kolkym matkam by to vadilo, keby sa dozvedeli, ako sa vyrabala vakcina pre ich deti. preco to lekari matkam nepovedia, nech sa same rozhodnu? podla mna si uvedomuju, ze by sa to vela z nich nepacilo a nemali by take zisky z ockovania. lekari zatajuju vsetko ohladne vakcin, ani len letacik, ktory clovek dostane ku kazdemu lieku, nedaju, hoci je to ich povinnost.

sorciera24
26. feb 2013

@kvieta ja ani nehovorim o trestnom cine....ale o moralnom hladisku

tanapeta
26. feb 2013

@kvieta no toto čo píšeš je oficiálna verzia. Ale realita je niekde inde..90% z tých detí boli po tesnom očkovaní.

a čo sa týka tých potratov, ty kde berieš istotu, že tá matka nebola ničím nakazená, ktorej embryo použili vo vakcíne. Brrr, keď si predstavím čo všetko tam dávajú, aké chemikálie, aby im zvýšili expiráciu a ktovie ako ich aj samotné lekárne skladujú...

prečo vakcína TBC je zrazu nebezpečná, keď ešte pred rokom bola tak potrebná??????????????

tanapeta
26. feb 2013

@sorciera24 tu sú určité slovíčka brané ako slamky

adsumus
26. feb 2013

Moja kamarátka nedala zaočkovať a zomrelo jej dieťa.
@sabiatko

nikimax
26. feb 2013

@kamilb tuším niekto zo súkromnej témy už toto hľadal, ale mu odpovedali, že sa info spracúva.....si skrátka dávajú načas, nejaké roky 😝 ......nevadí, počkáme....len som zvedavá či s tým neporobia nejaké čachry- machry za tak dlhý čas......nejaké maskovanie a zametanie .......

kvieta
26. feb 2013

@jarhal No, aj tá smrť v budúcnosti nemusí byť 100%🙂 Existujú teória, že smrť je choroba, z ktorej sa bude dať vyliečiť😀 Možno našich pra-pra-pra vnukov čaká nesmrteľnosť😀

adsumus
26. feb 2013

@sorciera24 Ten potrat nebol umelý, to dieťa muselo zomrieť. Tak isto ako ked niekto zomrie a jeho orgány použijú na zachranu iných ľudí. Čo je natom nemorálne?

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus a vies mi o tom povedat nieco blizsie? aby som si nemusela mysliet, ze si si to teraz narychlo vymyslela...

kvieta
26. feb 2013

@sorciera24 Ak by to bola reálna situácia, nemala by som s tým problém. Asi tak, ako by som nemala problém s darcovstvom orgánov po svojej smrti. Nevidím v tom rozdiel

tanapeta
26. feb 2013

@kvieta a pôvod tých embryí ťa nezaujíma hej. To už je nepodstatné

adsumus
26. feb 2013

@sabiatko Poviem ti o tom to, že bunky dvoch detí, ktoré museli zomrieť, boli venované za účelom vytvorenia vakcíny, ktorá teraz zachranuje ľudske zivoty.
http://www.drwile.com/lnkpages/render.asp?vac_a...

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus akoze nebol? to dieta zomriet nemuselo, rozhodla sa tak jeho matka..... tak asi mame ine moralne hodnoty....

@kvieta rozdiel je v tom, ze tu dieta nedostalo sancu zit a nasledne sa este aj pouzilo inde...
cize, ked tvoja dcerka nahodou nepalnovane otehtonie, nemas problem ju poslat na potrat a este aj poskytnut dobrovlne tkanivo toho nechceneho dietatka...chapem dobre? 😒

seva
26. feb 2013

@adsumus
@sabiatko ja myslim, ze sabiatko sa pytala na tvoju udajnu kamaratku, ktorej zomrelo dietatko, ktore nedala zaockovat. inak, aj mna by to zaujimalo. na ake ochorenie zomrelo?

adsumus
26. feb 2013

@sorciera24 To ty neposudzuj, kto sa ako rozhodne a čo je pre koho lepšie. Poviem ti, že ak by sa mne malo narodiť dieťa, ktorého ochorenie by nebolo zlučitelne so životom, tak sa takých teoretikov ako ty nepýtam na nič. Je to moje rozhodnutie a ty nemáš pravo ani usta otvorit.

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus to som nepochopila, ake bunky? si hovorila, ze kamoske zomrelo dieta, lebo nebolo ockovane 😕 mna teda zaujimalo skor na aku chorobu. a teraz su to uz 2 deti???? normalne stracam prehlad. to je nejaka tvoja taktika zmiast supera? 😀

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus ale mam zlatko, presne tak ako aj ty;)

tanapeta
26. feb 2013

@sorciera24 no v prvom rade podme na to trošku logicky. ktože chodí najviac na potraty.
Neviem si a samozrejme ani nechcem predstaviť, že embryo ktoré si dala vziať osôbka napríklad..a to môže byť, ktorá niekde šlape, ktorá napríklad prekonala syfilis a ktovie čo ešte poskytne embryo na výrobu vakcín. Fuj

tanapeta
26. feb 2013

@adsumus ty čo si, že tu určuješ kto čo môže?

kvieta
26. feb 2013

@tanapeta Ja nechápem, čomu si nerozumela🙂

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus ty veris lekarom viac ako zdravemu rozumu. keby mama mojej naj kamosky dala na radu lekarov, ktori chceli ukoncit zivot jej synovi, ked bol u nej v bruchu, lebo vraj je postihnuty, tak tu teraz nema zdraveho 35-rocneho chlapa a jeho 3 deti. poviem ti tajomstvo: lekari nie su Bohom, su rovnako omylni ako ktokolvek iny. tato informacia mozno nabuduce pomoze zachranit zivot nejakemu dietatu, o ktorom vsevediaci lekar rozhodne, ze je postihnute a pritom nie je.

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislava2
26. feb 2013

@tanapeta bolo by super ak by ženy prestali chodit na interupcie z dovodu že by ich potratene dieta mohlo byt použite na výrobu vakciny.No to by sme museli žit trošku v inej rozprávke.