Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kvieta
28. feb 2013

@zaskar Do témy kedy ste naposledy sexovali by som sa nezapojila, pretože s inými ľuďmi nemám potrebu rozoberať túto aktivitu🙂. Takže by mal každý rešpektovať znenie témy a držať sa jej. Je k nej čo povedať, nemusia sa prispievatelia znižovať k takýmto reakciám. Je to iba odraz toho, aká intolerancia na očkujúcich tu vládne.

kvieta
28. feb 2013

@sirinka Úprimne... už som na to odpovedala, tak si to môžeš vyhľadať.

kvieta
28. feb 2013

@sirinka A dopĺňam, prepáč: áno, mnohí neočkujú práve zo strachu z toho, čo si prečítajú práve na takýchto fórach a nie na základe vlastného presvedčenia.

tanapeta
28. feb 2013

@kvieta ty si fakt myslíš, že platia pokuty len na základe niekoho iného presvedčenia a nie vlastného?

kvieta
28. feb 2013

@tanapeta Áno, v konečnom dôsledku to tak je. Keby som ja uverila všetkému, čo sa tu popíše, tiež by som radšej zaplatila pokutu.

zaskar
28. feb 2013

@kvieta Povedane uz bolo vsetko, podla mna tu uz zazneli argumenty aj z jedneho aj z druheho brehu... Kto chce nech sa rozhodne a nech cita a googluje a nech si da dokopy v hlave preco to je tak..... Tato tema by sa dala kludne zavret , lebo nic nove nas tu asi necaka... Trebalo by zalozit temu Demokracia, Zdravotne poistenie, Korupcia v slovenskom zdravotnictve, zisky farmaco, a podobne.. lebo toto je spicka ladovca....my uz tu rozoberame dosledok ....chovame sa ako lekari.... riesime dosledok a nie pricinu....a preto toto bude vzdy chora tema....a preto ty hore sa budu aj nadalej vozit v BMW a Mercedes a oveckam ostanu hypoteky, 23 percentna dan,nezamestnanost, predrazene lieky a zdravotnicke pristroje.. popripade hotely v centre BA , prestavba hradu za 2MLD a garazove firmy v USA co predavaju teply vzduch.... a to nie je ziadne konspirovanie.... to su fakty... a takto to je..lebo tliachat tu o detickach v afrike mi naozaj dojde uplne mimo misu 🙂 komu preboha na tom zalezi ? Nam ? Vam? Mne ? tak to asi tazko... Porovnajte s nimi svoju kvalitu zivota , svoje LCD, svoje auto a svoje potraviny a potom tu tliachajme o ukrajine a cernosckoch....toto jedna SMSka pre nadaciu v TV narkoza nespravi.... dopichania 🙂)

nikimax
28. feb 2013

@tanapeta 😀 😀 😀 to ako keby predavačka v potravinách chcela, aby si silou- mocou niečo kúpila, aj ked to nepotrebuješ, alebo neješ, lebo zrovna ona to má rada ........a ked nechceš nič kúpiť, tak davaj pokutu, že si to nechcela dať do košíka........Jasná logika..... 😝 😝 😝 táto očkovacia taktika......... 🙄 🙄 🙄

kvieta
28. feb 2013

@zaskar Po detičky v Afrike s Tebou úplne súhlasím. Ten záver si síce povedal na plnú hubu - ako sa hovorí🙂 - v podstate súhlasím, ale nájdu sa aj ľudia, ktorým na tom môže záležať, niektorých ten stav iba rozlaďuje, niektorí bez záujmu...
Nazdravie🙂

adsumus
28. feb 2013

@zaskar Ved si založ takú tému, isto to bude zaujímavé čítanie. Môžem vedieť ako ty konkrétne bojuješ proti korupcii v zdravotníctve? Ofrflávaním na fórach?

zaskar
28. feb 2013

@adsumus napriklad tym ze ju nepodporujem ockovanim a nakupom inych drog a chemickych preparatov, poukazujem na nu a netvarim sa ze tu neni.a poukazujem na nu.. a prispievam tu aj cez vikend a nezasivam sa na kongresoch s nejakou farma firmou 🙂))

petot
28. feb 2013

@adsumus Samozrejme, že pľúca boli vyrezané zaživa. Alebo máš azda postup, ako sa dajú vírusy pestovať na mŕtvych tkanivách? Daj si ho rýchlo patentovať, staneš sa miliardárkou.

adsumus
28. feb 2013

@petot V linku, ktorý som poskytla, je jasne napísané, že tkanivo bolo odobraté po smrti.

sirinka
28. feb 2013

@kvieta dakujem za uprimnu odpoved, ze si to mam vyhladat v teme, ktora ma 124 stran... Tvoja neochota odpovedat na jednoduchu otazku znizuje v mojich ociach tvoju doveryhodnost.

adsumus
28. feb 2013

@zaskar A prečo nejdeš poukazovť na políciu? Ak vieš o korupcii, je tvojou povinnosťou na nu upozorniť políciu.

petot
28. feb 2013

@kvieta Neviem, či si záver štúdie pochopila správne. "Negatívny vzťah" je trochu nešťastný preklad, lebo v zmysle obsahu štúdie išlo v skutočnosti o nepriamu úmeru - čím dlhší bol odklad očkovania, tým menšie bolo riziko astmy.

zaskar
28. feb 2013

@adsumus a ako vies ci som nebol ? btw policia patri tiez polit biru a tiez je skorumpovana...

kvieta
28. feb 2013

@sirinka Nehnevaj sa, Ale kým som sa zapojila do diskusie, prečítala som si ju najprv celú, aby som získala nejaký prehľad. Aj teraz sa vraciam v mnohým príspevkom.
Ja beriem Tvoju reakciu ako neochotu spoznať spoludiskutujúceho. Materiál k tomu máš. Môj názor na očkovanie je napísaný v príspevkoch cca na 100 stranách. Malo by byť slušnosťou pred tým, ako vstúpiš do diskusie, oboznámiť sa s ňou, s jej obsahom, čo už napísané bolo, aby si sa vyhla prípadnému "točeniu" dookola a tak reagovať.

tanapeta
28. feb 2013

@nikimax budeš pozerať o 13tej tú supermamu? Som zvedavá, či dajú do éteru, že býva aj po očkovaní

kvieta
28. feb 2013

@petot Tak to prelož šťastnejšie.

petot
28. feb 2013

@kvieta Zistili sme nepriamu úmeru medzi odkladom podania prvej detskej dávky vakcíny DwPT a vývojom astmy; úmernosť bola väčšia v prípade odkladu všetkých 3 dávok. Mechanizmus tohto fenoménu vyžaduje ďalší výskum.

sirinka
28. feb 2013

@kvieta dobry vtip... Temu citam celu, ale nielen tuto a teda skutocne nemam sancu pamatat si vsetky nazory vsetkych diskutujucich a este aj to, co bolo na ktorej strane rozoberane. Pokial ty tvrdis, ze to zvladas, resp. Mas cas si to vyhladavat, tak ja nie.

adsumus
28. feb 2013

@zaskar Ked sa ľudia prestanú očkovať, potom bude koniec korupcie v slovenskom zdravotnictve?

kvieta
28. feb 2013

@sirinka Mne to ako vtip nepríde. Napríklad postrehla som, že fidka79 naozaj patrila medzi zvažujúce očkovanie - iná diskusia, no a na to, aký názor a prečo majú ostatní, ktorí tu prispievajú častejšie sa nedá nepostrehnúť a nezapamätať si.

kvieta
28. feb 2013

@petot Prepáč, ale "negative association" nie je nepriama úmera🙂 Ak sa Ti nepáči znenie a obsah záveru výskumu, kontaktuj tých, ktorý ho robili. A za povšimnutie stojí aj posledná veta o.i.

nikimax
28. feb 2013

@tanapeta to si mysli, že niečo také padne v Tv hnoj..... 😀 😀 😀 autizmus z očkovania??? to si kde videla...... 😕

sirinka
28. feb 2013

@kvieta uplne zbytocne prispevky, stacilo, keby si mi slusne odpovedala na slusne polozenu otazku, mozno neodpovedala vobec.

tanapeta
28. feb 2013

:@nikimax ja som im písala a ďalších asi 10 čo majú DA tiež po očkovaní 🙂

kvieta
28. feb 2013

@sirinka Máš pravdu, stačilo by. Alebo možno ani nie. Takže preto odkaz na diskusiu.

nikimax
28. feb 2013

@tanapeta kde si to písala, hod sem link, možno prispejem...... 😉

tanapeta
28. feb 2013

@nikimax cez FB supermama. Pozerám, teraz som došla z roboty kvôli tomu. Naša Andrejka rozpráva - Peťku nám dala dokopy 🙂