Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
20. feb 2013

@slnieckko na tvojom mieste by som urcite nenechala ockovat.....ako pises moze spustit chorobu a nahras zase tym neocko ....si zodpovedna sama za svoje dieta a nikto ta nebude nutit ak povies diagnozu......kazdy rozumny clovek to chape....

adsumus
20. feb 2013

@slnieckko Ja som sa vžila do tvojej situácie a určite to považujem za jasnú kontraindikáciu očkovaniu, neviem, čo lekári ti na to povedali. Situácia je komplikovaná navyše tým, že ak by malý (nedajbože) ochorel asi tiež nevieš ako by reagoval na liečbu. Držim palce, aby on nemal nič ani z očkovania ani z ničoho iného.

adsumus
20. feb 2013

[PDF]
Nežiaduce účinky a interakcie antibakteriálnych liečiv
zadať do googlu, prosím

O nežiadúcich účinkoch antibiotík, celkom pekné čítanie. Treba porovnať s NU po očkovaní.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
20. feb 2013

@fidka79 Ja viem, čo tým chceš povedať, no presne taký názor, čo sa týka linkov a faktov, ale o druhej strane tu má asi kopec očkujúcich mamičiek, o oboch stranách tie mamičky, ale aj nemamičky, ktoré stoja, alebo raz budú stáť pred rozhodnutím očkovať-neočkovať. Je dobré, že sa o týchto veciach hovorí, pretože je to veľmi vážna téma, no mali by sa obe strany trošku viac rešpektovať a skúsenosti si vymieňať neútočnou formou, už vôbec nie vzájomným urážaním, ako to tu býva. Ja osobne sa nepovažujem za nejakú ovcu, ktorá nemá vlastný názor na nič. Môj názor nie je síce odborný, nemám vyštudované prírodné vedy, ani lekárku fakultu, ale to neznamená, že som totálny blb, ovca, ktorú ráno vypustia na pašu z košiara a večer naženú psami späť. Tento spôsob diskusie sa mi nepáči a aj keď s mnohými argumentami súhlasím, strácajú na svojej váhe vďaka takémuto podaniu, ktoré niečo hovorí o aj o samotnom diskutujúcom.

kamilb
20. feb 2013

@pectore Aplikuj prosim tuto teoriu aj na chripku. Ak nakazis niekoho chripkou a ten umrie, pojdes sa prihlasit na policiu za nedbanlivost? Ved predsa existuje prevencia. Aj na AIDS predsa existuje prevencia. A co TBC?
Tvoja teoria nesedi. Muselo by sa to aplikovat plosne a nie len na vybrane choroby.

kaja73
20. feb 2013

@kamilb inak potom by mali byt stihane pokutou aj reklamy-kde propaguju daky humus na odstarnenie PRIZNAKOV choroby,ale nie liecbu a potom hura do divadla,skoly na besiedku,na hokej.....a sirme chorobu dalej-tak nas navadza denodenna reklama v TV co sleduju tisice ludi-vlastne miliony,lebo je to tak nielen na SK-a to je pripustne,nie je trestne a pritom je to priamo navadzanie na sirenie viroz,ktore mozu oslabeneho jedinca aj zabit 😝 nehovoriac o tom, ze ten kto chorbu prechodi sa stava casto stalym klientom lekarov a lekarni-srdce,klby,pluca......vsade sa to potom odrazi.

adsumus
20. feb 2013

@kamilb Podľa mňa by sa to malo týkať len chorôb na ktoré je povinné očkovanie.

kamilb
20. feb 2013

@adsumus A preco? Aky je rozdiel ci ta zabije chripka alebo cierny kasel?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
20. feb 2013

@kamilb Nie všetky choroby sa dajú ošetriť vakcínami, stále tu zostáva veľké množstvo chorob na ktoré sa nedá zaočkovať, ja myslím, že spoločnosť sa má právo chrániť pred jedincami, ktorí odmietajú všeobecne prijaté spôsoby ochrany, ale bez dôvodu, myslím ľudí, ktorí bez problémov môžu dať dieťa zaočkovať a neurobia tak. Veď to je predsa neprirodzené, že môžem dieťa ochrániť vakcínou a ja ho radšej vystavím chorobe. Nepíšem o ľuďoch, ktorí majú dôvod neočkovať, ale o zdravých deťoch.

uhnakova
20. feb 2013

@pectore Vsetko to, co si menovala, samozrejme nejaky vplyv na zdravie dietata ma, ale barieru pre skodlive latky tvori traviaca sustava, pripadne pluca. V pripade ockovania sa vsetky obsiahnute latky dostanu priamo do krvi.

Co sa tyka liecitelnosti zaockovanej verzus nezaockovanej populacie, bohuzial nemozem s tebou suhlasit. Podla viacerych zdrojov, ktore som precitala, vyzera situacia opacne, nez si ju popisala, tj. neockovani sa liecia vo vseobecnosti lepsie a lahsie, nez ockovani, ktori maju ockovanim dokazeny cely imunitny system.

A k neockovanym skupinam: v populacii Amishov zijucich v Amerike, ktori striktne odmietaju ockovanie, sa autizmus takmer nevyskytuje. Takmer znamena, ze sa vyskytnu 2 pripady na 10 tisic obyvatelov. Inak sa autizmus statisticky vyskytuje v najmladsej populacii do 10 rokov u chlapcov v Amerike u jedneho z osmych. Katastrofa.

zaskar
20. feb 2013

@uhnakova hmm je to jasne, bude to koli strave oni totiz nejefua hambace etc 🙂

adsumus
20. feb 2013

@uhnakova Priblizne jeden z 271 amishov mal v roku 2010 autizmus

http://leftbrainrightbrain.co.uk/2011/06/29/und...

a ináč MMR vakcína sa používa už 30 rokov a rapídny nárast autizmu je až v posledných 5 rokoch, ja si myslím, že to súvisí s mobilmi, ktoré narúšajú vyvoj babätka už v brušku.

petot
20. feb 2013

@adsumus Autizmus prudko rastie len poslednych 5 rokov?

nikimax
20. feb 2013

@petot až mi je ťažko, ked to vidím......a niekto tu napíše, že dýchanie, pranie, jedenie.....na túto epidémiu vakcínku nemáme? ako je to vôbec možné..... 😒 😒 hmmm....

adsumus
20. feb 2013

@petot
No tak pardon posledných 10 rokov, ale práve v tom období okolo roku 2000 sa začali používať mobilné telefóny, podľa mňa táto súvislosť stojí za zamyslenie.
Ako si vysvetľuješ, že od roku 1970 do roku 2000 to stúpalo pomaly a predsa sa vtedy očkovalo?

kvieta
20. feb 2013

http://technet.idnes.cz/autismus-a-biopotraviny...

vakcíny, mobily, biopotraviny... všééétko možné by to mohlo byť

natas4
20. feb 2013

V minulosti autistickym detom nebola vacsinou stanovena spravna diagnoza...aj preto sa moze zdat, ze ich bolo menej

Co sa tyka roznych grafov a statistik, tak naozaj zaujimavy clanok dala @kvieta....velmi lahko sa da takto manipulovat

stanislava2
20. feb 2013

@kvieta ešte mikrovlnka plastové obaly na nápoje elektrosmog hnojivá postreky chlorovanie vody dovoz južneho ovocia konzervovane postrekmi ..............

kvieta
20. feb 2013

@natas4
@stanislava2

Je toho veľa, o.i. čoraz vyšší vek vek rodičov, aj otcov, stúpajúci vek rodičiek, ich komplikácie počas tehotenstva atď. Ale to všetko sú iba možné príčiny, jednou z nich môže byť aj povinné očkovanie, záleží, čo v akej miere má vplyv na stúpajúcu krivku v grafoch. Je ale pozoruhodné, že na to, na čo jednoznačne nepoznajú odpoveď vedecké kruhy, tu to je prezentované ako fakt.

stanislava2
20. feb 2013

@kvieta aj tak mi stále nie je uplne jasné prečo je z piatich autistických deti jedno dievčatko.očkujeme viacej chlapcov ked sa toto ochorenie pripisuje očkovaniu?tehotné maminy ktore čakaju chlapčekov viacej telefonuju? použivaju viacej mikrovlnku?rodia vo vyššom veku prevažne chlapcov jedia menej prirodnych vitaminov ktovie mohli by sme autizmus pripisat hocičomu čo by sa nám prave hodilo.pravdepodobne ako to mne logicky vychadza ma toto spojitost z hormonmi mužske hormony su citlivejšie ako ženské.Napriklad použivanie mikrovlnky.Jedlo je ožarované a dlhodobe primanie jedal ohrievane mikrovlnku znižuje množstvo hormonou nasledkom čoho vznikaju poruchy štitnej žlazy.Pet flaše pitie napojov z fliaš vystavene slnečnemu žiareniu znovu poruchy endokrinneho systemu a takto by sa mohlo pokračovat donekonečna.

kvieta
20. feb 2013

@stanislava2 Je veľa článkov o tom, viac menej sú všetko dohady, alebo vo fáze výskumu a pozorovaní, aspoň čo som čítala a v poslednej dobe dosť. Zhodujú sa ale v domienke, že to môže súvisieť s testosterónom. Neviem, tiež ma to zaujíma, aj keď nemám chlapca, ale v rodine ich je dosť a možno ich ešte niekoľko pribudne🙂
Prikladám jeden link, jeden z mnohýýých, nech si niekto zas nemyslí, že ho prikladám účelovo.
Dúfam, že sa Ti zobrazí všetko správne, ak nie, tak daj do googlu

http://solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=...

pectore
20. feb 2013

@uhnakova Očkuje sa do svalu nie do krvy. Nedonoseným deťom sa dáva infuzijná výživa ktorá obsahuje hliník.

Zaujmave tvrdenie : . neockovani sa liecia vo vseobecnosti lepsie a lahsie? ... ja co som citala tak neockovany sa nakazia rychlejsie a priebeh choroby u nich býva ťažši. (je u nch zaznamenanych viac komplikacii a tazsi priebeh nez u ockovanych.) Neviem od koho to mas ze neskúšaný imunitny system ktorý nedokaže chorobu rozpoznat tak rychlo, bude na tom lepsie ako ten co ma skusenost , vie aku protilatku pouzit (vdaka imunologickej pameti) ci dokonca uz ma vytvorene protilatky.... pretoze keby tomu tak bolo tak by sme nepotrebovali ani lieky, ani vlastne nic... stacil by nam imunitny system..... vies lenze to je celkom pekna utopia.... takto žiju ludia v pralesoch... (to neni urazka... lenze treba vediet aj to ze zabijaju postihnute deti, zbavuju sa deti mimo zvazkou ) robia vsetko pre komunitu...je tam vysoka umrtnost na choroby ktore u nas niesu.... preziju len ty najsilnejsi. Skratka nikto z nas "zhyckanych" ludi uz nema dobry imunitny system...prave naopak sme este slabsi ako nasi predkovia.... zijeme v sterilnom prostedi a zaroven si nicime vsetko naokolo odpadom. Dnesny clovek nema dobry imunitny system nech uz robi cokolvek. A najhorsie na tom je ze ani imunitny system nasich predkov ktory bol po generacie skusany ... nebol v boji proti tymto chorobám uspesny....a umrtnost bola vysoka.

Amishi nepouzivaju ani elektrinu , odmietaju akekolvek vydobytky modernej doby.... ziju tak ako kedysi nasi predkovia... ziju tak generácie... Odmietaju fotografie, mavaju bezne sedem deti.... ziadne ze ked zena nemoze otehotniet ...ze ide k doktorovi a ten je pomoze otehotniet .. "svoj zly genofond neposiela dalej"... nepouzivaju auta, maju vlastny skolsky system....skutocne tam nemusi byt autizmus...s roznych inych dovodov ...a ockovanie nadalej moze byt len kvapkou v mori.... Ziju tak odlisnym sposobom zivota...

No ale k veci mna by zaujimalo ci vobec vies ze komunity amishov maju vyšší výskyt genetickych poruch, napriklad Ellis-van Creveld syndróm, rôzne metabolické poruchy...a ine veci ktore vznikaju v dôsledku príbuzenskej plemenitby.....maju celkom vysoku umrtnost deti.... Robil sa v tejto komunite vyzkum...ktory preukazal ze iny zivotny styl - ZDRAVSI - ziadne chemikalie, ziadne prehnana hygiena, zivot zo zvieratami, kazdodenna praca, bez akychkolvek vydobytkov... "nenicenie si vlastnych genov prostrednictvom ziarenia , nekvalitnej stravy, (kadejako poupravovanej, konzervantmi a ja neviem cim vsetkym) po generacie....,....vedol k tomu ze je v tejto komunite nizky vyskyt rakoviny akehokolvek druhu.... dokonca je v amerke v nemocniciach program na zaklade ktoreho vysetruju ludi s tejto komunity... (splnuju pozadavky ktore sa nekrizuju s ich vierou.)... vies vobec co porovnavas??, mozno tam nebol autizmus... ale to ze to je koli vakcinam je hodne odvazne tvrdenie vzhladom na tie odlisnosti

kvieta
20. feb 2013

@stanislava2 ...napríklad...☹

lenus78
20. feb 2013

nie kazde ockovanie je dobre...za tie co co musia byt som za...co neodporucam je ockovanie proti chripke...vypocula som so rozhovor doktorky a jej znamej nevedela,ze som v ordinacii tak vsetko som pocula...ako jej to neodporuca...cest vinimkam komu sa trafi vakcina...

kamilb
20. feb 2013

@adsumus stale cakam aky je podla Teba zo zdravotneho hladiska rozdiel medzi povinnymi a nepovinnymi vakcinami. Ak existuje prevencia na choroby tak by sa mala pouzivat asi vsetka dostupna.
Ak teda budeme trstne stihat rodicov za neockovanie a nedbanlivostny trestny cin, mali by sme stihat rovnako rodicov za ockovanie, ktorym sposobili zavazne poskodenie zdravia svojim detom, rovnako z nedbanlivosti.

stanislava2
20. feb 2013

@kvieta ok nejde mi to dat ani goglu ale je dokázane že ženy su odolnejšie ako muži takže zrejme ženám tolko mikrovlnka očkovanie mobili pet flaše neuškodia ako mužom.Takže ako laik možem autizmus pripisat hocičomu čo sa mi prave hodi do kariet.No a práve mikrovlnka prišla v dobe kedy začal stupat autizmus kozmickou rýchlostou.Aj my sme si zadovažili prvu asi 16 rokov dozadu ked som začala dietatu prevarat vodu prave v nej.Ktovie kde je pes zakopaný chcela som len poukázat na to že aj toto su dosledky ochoreni ktore sme ešte pred par rokmi vobec nepoznali.

kvieta
20. feb 2013

@stanislava2 Ten link som Ti ale posielala na Tvoju ?, prečo chlapci... Do googlu, ak sa nezobrazí dobre link.
O tých mikrovlnkách a plastoch to je známe už dávno, Ja som malej dávala mlieko zo sklenenej fľaše, vodu z vodovodu,jupíky a kupované vody nepijeme, aj ked priznám sa, mikrovlnku používam denne na ohrev stravy, mobil mám... Nevyhneš sa všetkému, či chceš a či nechceš. Máš pravdu, môže mať aj to vplyv... ako hocičo iné.