Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
16. feb 2013

@bettypo Po prvé, rešpektujte môj názor na súkromie. Po druhé, nič vám neprezradím, lebo vy ste panikári, vy nielenže nedáte dieťa zaočkovať, ale ešte ani liečiť. Po tretie, nikto mi nič nepotvrdil, ale bolo to uvedené v príbalovom letáku.

zaskar
16. feb 2013

pribalovy letak 🙂)))) a mas relevantne statistiky k vyskumu nexiaducich ucinkov toho atb ? teda aspon statistiku, lebo to co dokaze schvslit SUKL nedokaze schvalit nik.. mne sa napriklad stalo ze letak v usa a letak na slovensku obsahoval iplne ine neziaduce ucinky... porovnavala si si to... mozno keby ste ten liek podali s rakuskym letakom a podali napriklad v hainburgu boli by ste este zdravi...:(

nikimax
16. feb 2013

@zaskar aha ju, odo mňa pýtala špecializáciu lekára, jeho meno, potvrdenie na papieri, že vakcína spôsobila synovi encefalopatiu a úpadok do autizmu.....a ona sama nič nemá v rukách...len svoj dojem.....krása.....My to máme aj hlásené na šukl, spolu zo všetkými diagnozami, čo vakcíny spôsobili, doloženú genetiku,že dieťa bolo na ročnej prehliadke v poriadku a v norme s vývojom, výsledky odberov .....Som zvedavá, či ona to má riadne zaevidované v karte, potvrdené lekárom a nahlásené na SUKL na oddel. bezpečnosti liekov.....A dalšia vec: ved aj vo vakcínach sú antibiotiká, takže nech sa páči dalej riskovať.....to mi ozaj rozum neberie.....aký zrazu pre seba inakší meter má..... 😝 😝 😝

sofhia
16. feb 2013

@kvieta ale dieta ti z mumpsu ani osypok nezomrie 😀

zaskar
16. feb 2013

@nikimax kto vie za koho kope 🙂 nikdy to neuznaju, lebo by sa skoncila jedna smutna etapa ich obchodneho modelu. radsej vymyslia inu diagnozu a preklasifikuju to , co uz sa vlastne pri autizme deje, aby to neznelo tak hrozne na tom letaku ..na to aby ja som sa rozhodol spravne nepotrebujem statistiku nejekej netransparentnej studie... staci mi v okoli poznat ludi co maju katastrofalne nasledky... mne to staci ..a nezijem v strachu ze sa nakazia...vela krat tie najednoduchsie rozhodnutia byvaju tie najlepsie./sedliacky rozum/..ak by som chcel mozem sa machat v tomto sairaite roky, dozadovat sa studii a analyz a aj tak by som sa asi nerozhodol spravne... ale tolko casu ja nemam a hodinky tikaju aj mojim detom 🙂)

irenkask
16. feb 2013

@adsumus No a ja by som povedala že tvoju dcérku poškodili vakcíny , kvôli ktorým musela brať antibiotiká a tá pečeň už bola načatá po očkovaní a preto reagovala tak ako reagovala. Napíš teda ako a ktorý lekár ti potvrdil na aký papier že to boli antibiotiká a nie očkovacia látka a podľa čoho to zistil. Aby to bolo vierohodné, lebo zatiaľ je to len nepodložené

nikimax
16. feb 2013

@zaskar tak tak.....Ja sama som mala vážne než. účinky po ATB (takmer kolaps, rozbité trávenie, infekt v ústach, krče) a môžem ti teda povedať....ten prístup doktora......no comment.......čítal mi príbalový leták a vraví: no, ved to čo opisujete tu všetko máte uvedené......Musela som byť nepríjemná, a trvať na nahlásení.....normálne ma chcel odbiť, tak som pohrozila úradom a sťažnosťou a potom to zrazu išlo....... 😝 😝 😝 A nechcem vedieť, akoby to "nešlo" pri vakcínach..... 🙄 🙄 🙄

adsumus
16. feb 2013

Za celé obdobie odškodnovania 4566 žiadostí o odškodnenie za autizmus spôsobený vakcínou a z nich 4564 zamietnutých. Odskodnené dva prípady s poznámkou, že to neznamená, že to spôsobila vakcína. Čo hovoríte nato?

Nikimax ja som od teba chcela vedieť, či vám lekári oficiálne potvrdili, že chlapec má autizmus z vakcíny. To by zásadným spôsobom menilo môj pohľad na vec. Lebo aj úrad pre odškodnovanie takuto súvislosť odmieta a odskodnuje iné nežiadúce účinky, nie autizmus.

A čo ste zasa spustili lavínu špekulácií? Zasa chcete vymyslieť novú konšpiračku?Téma je o očkovaní, treba sa jej držať.

zaskar
16. feb 2013

ok 🙂) tak si pozri kolko v tej statistike uznali a vyplatili, nemusis sa drzat striktne len autizmu moja mila, kedze sa drzime temy daj sem cisla za odskodnenia mimo autizmu, nakolko vacsina autistickych diagnoz je prelvalifikovana. a ako dobre pozeram su tam miliony dolarov a mnozstva odskodneni.. ked teda k teme tak k teme... za minuly rok 186 milionov dolarov ..nie su tam zahrnute mimosudne vyrovnania o ktorych sa nehovori. ale dakujem za nahravku na smec.

a teda k teme: vcera si sa ponukla ze spravis internetovu anketu a doteraz si sa nevyjadrila..ci chces moju pomoc a ci ideme do toho. alebo tu budes stale len tliachat tu obohrati platnu a atb a ciernom kasli. Uz by to chcelo nejaky posun aj u teba. vcera si este nepripustala skodlivost vakcin a ich odskodnovanie a po mojom pastnuti linku zrazu vies ze sa odskodnuje 🙂) precitaj si svoje spravy . A som rad ze si to tam dala lebo ako vidis adskodnili aj autizmus ... pozri moju linku z dnesneho dna.

nikimax
16. feb 2013

Za prvé: na SK neexistuje úrad na odškodňovanie,takže neviem o ktorej krajine píšeš, u nás môžeš tak maximálne riešiť na lampárni..... za druhé: ja som odpovedala zrozumiteľne aj tebe adusmus do IP, kedže sú to osobné a dôverné informácie a takisto ako aj pre teba-príliš citlivé......Inak môj osobný názor je, že tvoje dieťa malo oslabenú imunitu očkovaním ,a preto ochorelo, čo následne liečili ako inak- ATB, ktoré mu tiež poškodili...... 😖

zaskar
16. feb 2013

totiz v tejto teme nejde len o 30 rokov staru vakcinu a autizmus sle o vseobecnu dkodlivost vakcin a ich neziaduce ucinky

adsumus
16. feb 2013

@zaskar No tak to si opäť na omyle, čo ja som uznávala alebo nie. Od začiatku tu tvrdím, že všetky lieky aj vakcíny majú nežiadúce účinky. Ty mi neotváraš oči, nato zabudni.

Prečo sa nemám držať striktne názvu autizmu? Na tej stránke je uvedené, že vakcíny nespôsobujú autizmus, neodškodnuju deti s touto diagnózou, tak čo mám čo okolo toho ešte špekulovať?

Čo sa týka anketky, nechaj to na mňa. Poskytnem výsledky,keď bude hotová.

sorciera24
16. feb 2013

@adsumus ak teda uznavas nez. ucinky liekov a aj vakcin, preco nedokazes pochopit, ze mnohi sa chcu vyvarovat prave nez. ucinkam vakcin?....ty prva by si to teda mala pochopit, kedze ste zazili nez. ucinky (nie sice z vakcin, ale ATB)....nie?

adsumus
16. feb 2013

@sorciera24 Lekári nás častokrát neinformujú o ničom, vy sa snažíte upozorňovať ľudí na isté skutočnosti,čo je v poriadku. Ale mne nesmierne vadí, že aj vy častokrát podávate polovičaté, zavádzajúce informácie, ktoré by mohli niekomu viac ublížiť ako pomôcť. Vo verejnosti ste vytvorili dojem, že očkovanie je nebezpečné a zbytočné. To nie je pravda. Očkovanie síce nie je bez rizika, ale ochorenie a násladná liečba môžu byť oveľa nebezpečnejšie.

sorciera24
16. feb 2013

@adsumus ako ktore, mozu a nemusia byt ochorenia nebezpecne (a zalezi ako ktore)....nikto nevie, co moze byt nebezpecnejsie, ci choroba, ci rozne nez. ucinky..... a prave preto by si to mali ludia sami zvazit z roznych zdrojov, nie jednodnovym rozhodnutim (samozrejme).....mne po zvazeni, dlhodobom studiu problematiky vyslo, ze momentalne sa viac bojim nez. ucinkov vakcin ako danych ochoreni....

zaskar
16. feb 2013

@adsumus zial ty beres za relevantne len udaje od lekarov a farmaco vyskumov a to vie aj moj 8 rocny syn ze nemoze byt v poriadku. vsetko chces mat na papier s menom a razitkom...takto ale svoje / nase deti neuchranis. Ked Mudr Stofko jasne povedal co si o vakcinach mysli skoro ho roztrhali. Je to neurolog z mitzkievicovej... verim ze mimo zaznam sa da o tejto teme diskutovat aj ked sa uz boji. Ked niekto vyda knihu o kotupcii , o ockovani oznacujete to za panflet..
. tak mi teda povedz ako clovek co sa zaujma o chorobnost, vakciny, atb a neziaduce ucinky, co sposobuje autizmus a cukrovku ked vies ze vakcinacia to neni ,predpokladam ze to vies a zaujmas sa aj o vznik tejto vaznej choroby a nie len o to co ich nedposobuje , lebo to by mi neprislo celkom normalne, studovat napr liek acylpirin a zistovanim dokazat ze nesposobuje psychozu a rakovinu 🙂)))) statistika, probalovy letak , nepotvrdil odbornik, niekedy mam pocit ze ludia su naozaj tak obmedzeny vo svojom mysleni ze potrebuju na svoje rozhodnutia , tych hore🙂 nejaku autoritu... sud, lekara a zabudaju na svoj vlastny usudok a rozum...v anslogii by teda mohlo znamenat sudne a oficialne zamietnutie kauzy gorila ze to vlastne nebolo lebo sud rozhodol ze nie...a potom verit ze to tak neni.. ved to je horsie podla mna byt otrokom tohto ako zit v komunizme

irenkask
16. feb 2013

@zaskar Povedala ti jasne, že pre ňu sú ochorenia a ich následná liečba oveľa nebezpečnejšie a o tom by chcela presvedčiť všetky mamičky ale sa jej to nejako nedarí a štve že my sme ten dojem urobili ale opačný ale sama nevie prečo . Sama by bola najšťastnejšia keby všetci očkovali a dokázala by stiahnuť so sebou väčšie masy ľudí 😒 😒 😒 😒 😒

nikimax
16. feb 2013

@zaskar Presne viem o tomto lekárovi....ale ked priznal, aké veci dokážu vakcíny, potom už nikdy nešiel na kameru....Lekári chcú držať spolu,(z princípu, aby si vzájomne neškodili, potom sú neporaziteľní) a ked sa niekto utrhne a vytmaví ako to v skutočnosti je, stáva sa nepohodlným... tá väčšina ho bud zadupe, alebo nejako umlčí.....Aj lekári, ktorý napr. pracujú aj s homeopatiou, poznajú, nežiaduce účinky vakcín, pretože v liečbe musí byť známa príčina choroby, len tak budú vedieť pomôcť......a tou príčinou sú často vakcíny.......a potom musí prísť detox .....

zaskar
16. feb 2013

@nikimax povrava sa ze bol na koberci u usateho ministra vtedy, to je ten co ma distribuciu liekov ,teda povrava sa 🙂) bol riaditel v tatra alpine🙂

petot
16. feb 2013

@adsumus V USA bolo odškodnených 1300 detí s trvalým poškodením mozgu po očkovaní, z čoho 83 zahŕňalo aj autizmus. Totiž kvôli tlaku farmaceutickej loby a po uši namočených úradov, odškodňovací súd nepripúšťa odškodňovanie za autizmus, preto právnici formulujú žiadosti o odškodnenie na základe trvalého poškodenie mozgu, a autistické príznaky sa uvádzajú len v podrobnostiach o prejavoch poškodenia.

Pokazím Tvoj optimizmus: nebola vykonaná žiadna vedecky platná štúdia o tom, či očkované deti dostávajú autizmus/diabetes vo vyššej miere než neočkované. Po takejto štúdii už niekoľko desaťročí verejnosť volá, no zodpovední zatiaľ vyprodukovali len hromadu výhovoriek, niekoľko pamfletov, a niekoľko štatisticky alebo dizajnovo nespoľahlivých štúdií, ktoré mali navyše ťažké konflikty záujmov.

Zopakujem ešte raz: ani jedna vedecky spoľahlivá štúdia porovnávajúca očkované a neočkované deti.

zaskar
16. feb 2013

@zaskar ked inzinier poserie most a spadne ide sediet, ked padne lietadlo pilot ide brucat alebo sa plati odskodne, ked lekar niekoho prizabije , vymenuje sa komisia z lekarov ktora nic nezist a ide sa dalej 🙂 inzinier vie do detailu popisat preco to spadlo a kde spravil chybu pri statike, pilot ma ciernu skrinku a lekarovi stacia vedlajsie faktory, oslabena imunita, zavazne a nepredvidatelne procesy, celkovy zdravotnu a dusevny stav, vpliv prostredia, a nevhodne geneticke predispozicie. vo veda sa da merat a dokazovat vsetko , akurat v tej lekarskej nic 🙂)

nikimax
16. feb 2013

@zaskar moja reč.......

nae
16. feb 2013

@zaskar Ešte si zabudol na všadeprítomnú časovú a príčinnú súvislosť 😉

nae
16. feb 2013

@adsumus "Očkovanie síce nie je bez rizika, ale ochorenie a násladná liečba môžu byť oveľa nebezpečnejšie."

Keďže nie si ochotná konkretizovať, ktorú konkrétnu liečbu je možné brať ako "oveľa nebezpečnejšiu", musím tvoje tvrdenie označiť len ako polovičatú, zavádzajúcu informáciu - presne takú, aká ti vadí "z druhého brehu".

gabika783
16. feb 2013

@irenkask áno

irenkask
16. feb 2013

Nový dôkaz v prospech očkovania pre detičky a dospelých, tí istí výrobcovia čo vyrábajú vakcínky pre detičky vám odporúčajú ako bonus túto neškodnú vakcínku, veď predsa chrípka je horšia ako NU z vakcínky - nezabudnite na to nikdy!

http://aktualne.atlas.sk/vakcina-proti-chripke-...

Príjemné čítanie a šťastná ruka pri rozhodovaní 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

prevenar
16. feb 2013

@irenkask LOL ! tak to si inu rybu ulovila ! gratulujem 😀

danjelca
16. feb 2013

neviem to tu nájsť ale zaujímalo by ma niečo konrétne o chorobách osýpky a mumps-priebeh riziká, vaše vlastné skúsenosti. Rozmýšlam o neočkovaní MMR kou aj ked hexu dávame. Dakujem.

irenkask
16. feb 2013

@prevenar Nemusí všetko len skupina bambam aj my môžeme, ani neviem z ktorej témy sa priznám. 😀 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz