Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
17. feb 2013

@adsumus tak pozor ! ty citujem ta " Vaše tvrdenia, že vakcíny poškodzujú imunitu, sú podľa mojej skúsenosti úplne vylúčené,,, to su dost silne slova ... na skusenist s jednym deckom .. vylucit na zaklade takejto skusenosti mozes niekde inde a nieco o ine 🙂)) a kedze nemas neockovane dieta tvoja skusenost je bliziaca sa k nule 🙂

adsumus
17. feb 2013

@zaskar No lebo vy ste porovnávali imunitný systém tisícov detí na vedeckom základe po očkovaní a pred očkovaním, že si dovoľujete tvrdiť opak?

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
17. feb 2013

ty pises na zaklade mojej skusenosti , ja mam skusenst a myslim ze nie som sam ktory maj jedno decko zdrogovane a druhe prave po skusenostiach nie. tolko k osobnym skusenostiam 🙂 osobna skusenost je podla mna skusenost moja vlastna na vlastnych detoch. ale mozno si zle vykladam slovne spojenie osobna skusenost🙂

eaka
17. feb 2013

@adsumus Tvoja osobná skúsenosť to vyvracia? Takže osobná skúsenosť všetkých ostatných na tomto fóre je proste výmysel, ale Tvoja osobná skúsenosť, nepotvrdená nijakým lekárom, len proste možná časová zhoda, alebo ak aj áno, tak si možno bola 1 z miliardy, rozumieš, to neznamená, že atb sú nebezpečné, keď Ty jedna jediná si mala z nich niečo... čo je proti Tvojej skúsenosti nejaký autizmus a nejaká rakovina z vakcíny..

kvieta
17. feb 2013

Chlapci, to ste ma lajkli, aby mi nevymazali príspevok, že to neberiete ako vyrývanie? Ste zlatí🙂

a nedá mi RE... http://www.musicvideo.sk/sk/videoklip/tublatank... 😀

adsumus
17. feb 2013

@eaka Ty chceš tvrdiť, že atb sú bezpečné? Presne také bezpečné ako vakcíny. Z môjho pohľadu nebezpečnejšie. To si nemôžem myslieť?

sissmiss
17. feb 2013

@adsumus to nebolo o tbc, to bolo vseobecne. Ten graf je len priklad ako to je. Ked to ale okresu zlava, tak nemas sancu vidiet ze ta manipuluju. A preco teda to tbc nefunguje? A teda ani tetanus ked uz sme pri tom. Klesol az po tom co sa ludia prestali rypat v zemi rukami

adsumus
17. feb 2013

@sissmiss Vseobecne nie je, sú len konkrétne garfy na konkrétne choroby, prečo by ma mali manipulovať,tie choroby jasne prebiehali v minulosti a dnes tu nie sú. Farmárom je sumafuk čo nám predávajú, nechápeš to? antibiotiká jedny za druhými sú predsa lepší obchod ako zaočkovať

petot
17. feb 2013

@adsumus Ale keď po tých očkovaniach ešte aj stúpne odbyt ATB, tak je to dvojnásobná radosť akcionárov...

sissmiss
17. feb 2013

@adsumus v minulosti boli jasne dve vojny, bol tu hlad, nedostatok, este v 70tych rokoch sme nemali pristup k niektorym potravinam, bolo to tu vselijake.

Na jednej strane hovoris ze mor skoncil lebo hygiena. Ale tam kde sa ti to hodi tam uz o hygienu ani nahodou ist nemohlo.Tuberkuloze ockovanie nezabranilo. Ockovanie nezabranilo tetanu. Moj muz mal osypky a mumps, aj ked sa tu uz ockovalo. Boli to bezne detske choroby v 70tych rokoch na sk.

Po ockovani budes brat atb casto, lebo imunita v prdeli. Bez ockovania mas vyssie sance ze tie atb nebudes potrebovat. Ja mozem porovnavat dve deti svoje. Je to priepastny rozdiel co s tyka chorobnosti. Vidim aj kamaratkine deti, neockovane, bez chorob, atb este nebrali. Ako deti sme byvali chori raz za rok, max dva krat. Jedna chripka a to bolo vsetko. Aj ako skolkari, skolaci, cestovali sme mhd, byvali sme na intraku, chodievali do kina stale, boli sme vela medzi ludmi, choroby sa lahko sirili. A teraz v skolke, raz su tam 8mi, raz traja, deti chore 10 x do roka je normal. Ak je tu nejaka ucitelka, chorobnost a vymeskane hodiny, to sa mozno da porovnat pred 10rokmi a dnes

sissmiss
17. feb 2013

@petot mas graf na osypky na sk? Mam zaujem

adsumus
18. feb 2013

@sissmiss http://www.ruvzpp.sk/oddelenia/epi/Dokumenty/os...
Je to len podtatranský región, ale tak nejako je to všade.

adsumus
18. feb 2013

@sissmiss do googlu vyskyt osýpok

adsumus
18. feb 2013

@sissmiss To,že po očkovaní budeš často brať atb sa u nás nepotvrdilo, práve naopak, to, čo sme predtým museli liečiť atb, sme vyliečili len šalviou.

zaskar
18. feb 2013

je to len podtatransky region ale tak nejak je to vsade 🙂)))) je to len bratislava ale tak nejak je to aj v lisabone 🙂))) to si naozaj gsk nemoze dovolit zaplatit lepsich brigadnikov ?

nae
18. feb 2013

@sissmiss ahoj, tu je prehľad všetkých inf. ochorení na SR aj podľa týždňov, vyhľadaj si, čo ťa zaujíma:
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

eaka
18. feb 2013

@adsumus áno, adsumus, z môjho pohľadu sú antibiotika úplne bezpečné, nežiadúci účinok sa vyskytne tak možno 1x z milióna, ale ich pozitívna miliónkrát prevyšujú nejakú tú zvýšenú teplotu raz za milión použití. Podľa mňa si svoje nú z antibiotík vymýšľaš, aj tak ich nemáš ani nikým potvrdené a podľa mňa tým, že odmietaš dávať dieťaťu antibiotika, tak ohrozuješ ostatné deti vo Vašom okolí, ktoré majú naozaj vážny dôvod antibiotika nebrať, ako že im nechutia a podobne. Nemôžem len nečinne sedieť a pozerať sa, ako tu bez akéhokoľvek dôkazu kydáš na antibiotiká! Nebyť antibiotík, tak ľudstvo už dávno nie je na svete!

prevenar
18. feb 2013

@eaka ..no, ved moze davat vakciny namiesto antibiotik 😀 ..vzdy ked ochorie moze ist po nejaku vakcinu proti chripke, zapalu mozgovych blan , ciernemu kaslu, TBC ..alebo poliu ..popri tom mozu vzdy supnut aj tetanus ..jeden nikdy nevie 😀 ...aj tak je divne,ze ockovanie dieta je vobec niekedy chore ^^ ..myslel som ,ze to ockovanie neuveritelne vylepsuje celkovu imunitu ako taku 😀

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
18. feb 2013

@adsumus Nikto mi v tom nebráni a nikto ma do toho ani nenúti, adsumus, to Ty tu argumentuješ, že je dôležité, aby sa celá populácia očkovala, pretože podľa TEBA Tvoje dieťa malo strašne príšerný vedľajší účinok antibiotík, taký, čo sa vyskytuje raz za 100.000 podaní... nie si ochotná uviesť ani len meno prípravku, ani účinnú látku, nemáš to potvrdené od lekára, ale Tvoja skúsenosť je nadovšetko... Ty jediná dokážeš svoju domácu skúsenosť zhodnotiť objektívne, druhého takého niet.
A mimochodom, vieš o tom, že oni to vôbec nie sú NEŽIADÚCE účinky, ale úplne vedome a priznane OČAKÁVANÉ vedľajšie účinky??
Za to že Tvoje dieťa PODĽA TVOJHO VYSOKO ODBORNÉHO ZHODNOTENIA má vedľajší avšak očakávaný účinok nejakých antibiotík (zaujímalo, pri akej príležitosti ich bralo a či to vôbec bolo nutné, alebo boli nasadené len preventívne, ako je u nás v obľube), tak sa tu obúvaš to ľudí, ktorí majú očakávaný vedľajší účinok vakcín doma na svojich deťoch, rovnako do tých, čo to majú potvrdené vlastným pozorovaním, ako Ty, aj tých, čo to majú na papieri od Dr, pretože sa bojíš, že sa pri neočkovaní rozšíria choroby a Tvoje dieťa sa nakazí a bude musieť brať znova antibiotika! Celá Tvoja aktivita na koníku je vlastne založená na tom, že chceš, aby sme všetci do radu nastúpili na očkovanie a prípadne podaktorí svoje dieťa obetovali v rôznom stupni vedľajším očakávaným účinkom (medzi ktorými je aj smrť!), aby si TY mohla spokojne spávať, že Tvoje dieťa je chránené kolektívnou imunitou a nehrozí mu, že by muselo vziať opäť antibiotika! A to všetko kvôli tomu, že TY SI ODBORNE POSÚDILA, že čo sa stalo Tvojmu dieťaťu, bol vedľajší účinok antibiotík...
Koniec mojich príspevkov na túto tému... (aj keď nemôžem sa zaručiť, máš neskutočný dar písať tak, že človek má potrebu reagovať, keď vidí, čo tu popíšeš a čo by si iní ľudia mohli prečítať a nebodaj sa tým riadiť bez toho, aby vedeli, čo je Tvojim primárnym pohonom a cieľom)

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
18. feb 2013

@adsumus nezabudni si poriadne zistit, covakciny obsahuju, pretoze obsahuju aj antibiotika 😉

janano
18. feb 2013

@adsumus neutoc na @eaka ... toto je jej nazor na teba a tvoje myslienky, tak maj aj ty uctu na JEJ nazor, ako si sama napisala. A ked sa tu zucastnujes debaty, tak ocakavaj aj reakcie na tvoje prispevky!!! Ak nechces, aby ludia s tebou nesuhlasili, prestan pisat...very simple!

janano
18. feb 2013

@adsumus A tema sa vola ockovanie. Ste za alebo proti? a nie ockovanie. Som za 🙄

zaskar
18. feb 2013

@adsumus Mame , ale uznaj sama, na jednej strane zatracujes antibioticku liecbu a pripustas resp tvrdis ze atb maju negativne a vedlajsie ucinky a na strane druhej sa ti zda byt nenormalne ked niekto povie toto iste na krabicku lieku vo vedlajsom regale... dokonca si nas oznacila za blaznov...preco ta nazorova rozpoltenost.?... ved nie kazdy ma reakcie na ATB a nie kazdy ma reakcie na vakcinaciu... kazdy clovek ja iny a kazdy reaguje inym sposobom.. keby sme chceli mat 100 percentnu istotu musel by sa zrejme pre kazdeho cloveka vyrabat liek na mieru a zohladnit vsetky faktory. Vsetko sa neda unifikovat a oznacit za dobre alebo zle.... preto apelujeme na slobodu jednotlivca v rozhodnuti sa ci poda decku ATB alebo vakcinu...ono ludia ktory sa zaoberaju NU z vakcin uz maju v NU ATB davno jasno.... a tiez ich nedavaju.

adsumus
18. feb 2013

@zaskar Vy informujete len o NU vakcín, sledujem vaše pôsobenie už dlho a nikde som ten váš apel na NU antibiotik vs. vakcín nevidela, aj preto som to hodila na fórum. Rodičia si musia byť vedomí, že ak im neočkované dieťa ochorie, antibiotíká mu môžu tiež ublížiť.

zaskar
18. feb 2013

ale ved toto je tema o vakcinach, zaloz temu o atb a mozeme davat skusenosti aj tam 🙂 ano ale zabudas na jednu a dost podstatnu vec, clovek co neockuje dieta vacsinou nepouziva ani ine chcemikalie....atb a podobne

adsumus
18. feb 2013

@eaka Ak by si si aspon trochu všímala veci, tak by si možno zistila, že v našom fotoblogu jedna z moderátoriek nechce očkovať. A každý tam jej rozhodnutie plne akceptuje. Nikto s tým nemá problém. Nikto ju nenúti, nikto ju nepresviedča, normálne diskutujeme.