Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
18. feb 2013

@zaskar Ak by sa k banálnemu ochoreniu pridružil zápal mozgu, tak čo ti ostane iné ako antibiotiká?

nae
18. feb 2013

@adsumus

Krátke zhrnutiea kvíz na konci:

my - máme zlé skúsenosti s očkovaním (Infanrix hexa, Priorix, DTP apod.)
- nežiadúce účinky vakcín sú popisované v príbalovej informácii, my sme si ich nevymysleli
- niektorí z nás majú potvrdené zdravotné poškodenie detí "vďaka" očkovaniu, ale veľa z nás takéto potvrdenie nemá, lebo jednoducho im ho ich lekár odmietol vystaviť, následky sa prejavili po dlhšej dobe, apod.

ty - máš zlú skúsenosť s antibiotikami (nejakými)
- nežiadúce účinky antibiotík sú popisované v príbalovej informácii, ty si si ich nevymyslela
- nemáš potvrdené zdravotné poškodenie dieťaťa "vďaka" liečbe atb. od lekára

Kto nájde 3 rozdiely, vyhráva lentilky.
Keď už dojdú argumenty, apeluješ na dodržanie slušnosti diskusie.
Keď niekto proti tebe obráti zdrkadlo, si zhrozená tou drzosťou, nehanebnosťou, neúctou, netoleranciou, iróniou, zavádzaním.
O čom chceš vlastne stále diskutovať? Prestávam ti rozumieť. Ale už sa ani nebudem snažiť, asi to naozaj nemá cenu.
Ja sa rada dozviem nové informácie z oboch brehov, ale chodiť sem niekomu neustále utierať slzy dojatia a nebodaj sa cítiť vinne za svoje názory, to nie je diskusia 😝

eaka
18. feb 2013

@janano Veľmi pekne ďakujem 🙂

zaskar
18. feb 2013

@adsumus zapal mozgu ...ak sa bavime o Bakterialnom zapale zhruba v 5 percentach moze dosjst k trvalemu poskodeniu alebo smrti.. Ak sa bavime o virusovom tak tam su ti ATB nanic.... a to je otazka ci ATB alebo nie ATB...
Otazne kolko zapalov mozgovzch blan ma na svedomi prave vakcinacia

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
18. feb 2013

@zaskar Tie atb ti nasadia tak či tak. Pod heslom lepšie niečo ako nič. Tá otázka je dobrá. Ty si myslíš, že vakcína sama osebe môže vyvolať zápal bez toho, aby tam boli nejaké predpoklady? napr. vírus ešte neprejavený

zaskar
18. feb 2013

@adsumus no to by som sa chcel na to pozret kto by mi ich tak nasadil a neriskoval navstevu stomatologa, bez relevantneho vysetrenia likvoru mozu sadit tak petrzlen.... podla mna mozu... pneumokokovy virus vo vakcine 🙂 vid stahovanie infanrixu v minulom roku, 🙂 a moznej kontaminacii 🙂) to bola tiez velmi zabavna kauza 🙂

adsumus
18. feb 2013

@zaskar Ako pre koho zábavná, ale ten chlapček, čo zomrel nebol očkovaný sťahovanou šaržou. Neviem o akých meningitídach píšeš. Link.

adsumus
18. feb 2013

@adsumus http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...
podľa tohto grafu meningitídy klesaju, treba si vyhľadať to ochorenie

loxa
18. feb 2013

Táto téma vôbec, ale vôbec nieje od veci, ale má toto hádanie ešte vôbec cenu?? veď na každého strane sa nájdu aj linky aj nezmyselné štúdie, aj fakty, aj bludy...@adasmus a @zaskar ved uz to nechajte tak..

zaskar
18. feb 2013

??????????? pisem o meningitidach ? kde ? aky chlapcek ? fu ha...nedame prestavku radsej ?
pisem ze si myslim ze ockovanie moze vyvolat vyvolat zapal mozgovych blan 🙂

nelka012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
18. feb 2013

@nelka012 chvíľu počkaj a uvidíš, ak poslíčky, prejú, ak pôrod, tak sa to zhorší.. 😉

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
18. feb 2013

@zaskar nemozem sa stale ubranit dojmu ze ty nechces debatovat o skodlivosti vakcin....a nadobudam pocit ze si bud osobne alebo financne motivovana davat sem stale nejake linky a dokazy..spochybnovat a snorit kto je kto a podobne...vid tvoj PM v mojom inboxe...

nelka012
18. feb 2013

@eaka Hm.. neviem no ja to už pociťujem od včera tak sa troška bojím len sa divým či to možu byť kontrakcie kedže to pociťujem iba v lavej strane?

zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
18. feb 2013

@zaskar zápal mozgových blan, meningitida, nebol zaznamenany zvyšený počet, naopak má klesajuci trend

sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelka012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
18. feb 2013

@adsumus a co tym chces povedat ? chces moj nazor na to ci moze vakcinacia sposobit meningititu a potom mi sem das nezmyselnu odpoved a predpokladam podopretu nejakou statistikou .. ze meningitida klesa... o tom vobec nebola rec... o co tebe vlastne ide ... statista, excelator a grafolog 🙂)

sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelka012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelka012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz