Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
19. feb 2013

@adsumus nas vsetkych 🙂) smrdi to hromadnou zalobou 🙂)

uhnakova
19. feb 2013

@pectore male babatka maju zivotny styl vsetky viac menej rovnaky a bohuzial niektore dostanu nejaku hnusnu chorobu, casto sa rozbehne prave po ockovani. Proockovaci fandovia vzdy tvrdia, ze to s ockovanim nesuvisi a dieta by danu chorobu aj tak dostalo. A ja vravim v poriadku, mozno by ju aj tak dostalo, ale neskor, kazdy rok zdraveho zivota je predsa nezaplatitelny. Bohuzial ockovanie nastup choroby, na ktoru ma clovek predispoziciu, urcite nespomali, ale naopak urychli. A kto moze vediet, na co ma zrovna jeho dieta predispoziciu? Kazdy clovek ma priblizne 400 chyb v genetickom kode, ktore nesposobuju ziadnu chorobu, dokial sa dany gen neaktivuje. Takze vpichnutim koktejlov chemickych latok a povodcov chorob clovek dost dobre riskuje, ze sa mu aktivuje niektory z poskodenych genov. Naco takto riskovat u zdraveho dietata? Kvoli chorobam, ktore su vyhubene a v dnesnej dobe aj dobre liecitelne? To je absurdne.

adsumus
19. feb 2013

@uhnakova Neviem aké máš skúsenosti s dobrou liečiteľnosťou, ale ja teda veľmi zlé, liečba môže poškodiť dieťaťu viac ako očkovanie. Tie choroby mimochodom vôbec nie sú vyhubené, treba zájsť na Ukrajinu, tam to majú z každého rožka, ale vôbec nie troška.

uhnakova
19. feb 2013

@adsumus cierny kasel mala mamkinej kolegyne dcera asi 20-rocna, prejavy: stale kaslala, kedze ju to neprechadzalo, doktorka hladala, co by to mohlo byt, po mesiaci ju konecne napadlo, ze mozno cierny kasel a potvrdilo sa to. Liecba klasicky antibiotibiotikami.

adsumus
19. feb 2013

@uhnakova Naši doktori teda dokážu aj malé dieťa s meningitídou poslať domov s paralenom, to je pravda. Tu si snáď nikto ilúzie nerobí.

jarhal
19. feb 2013

@veriiii suhlasim tiez 🙂

zaskar
19. feb 2013

@adsumus zas ta maata ukrajina 🙂) zlataa 🙂)

jarhal
19. feb 2013

@adsumus ale nie 😢 ja mam opacnu skusenost.... pred rokom som konecne ochorela po dlhych rokoch som mala teploty........40.... hospitalizovali ma na podozrenie na meningitidu. mala som vysoke teploty... bolelo ma zaklonenie sije....tak sa mlada lekarka chcela ubezpecit...neskutocna starostlivost....robili mi punkciu...vobec som sa nebala.... ale nic take sa nepotvrdilo... 😀

jarhal
19. feb 2013

@uhnakova myslim ze ak ma dieta byt chore tak bude.... a nepomoze mu neockovat ani ockovat..co je lepsie?
.bohuzial aj zle veci sa stavaju a treba to prijat.
..a sirit paniku ze len ockovanie dokaze ublizit je utopia...a dodokola tvrdit ze ockovanie je chore ...je naozaj chore 😀 😀 😀 hlavne ak niektore priliz panikaria a v skutocnosti ublizuju len sebe 😖
je

nae
19. feb 2013

@jarhal "pretoze ockovanie je povinne zo zakona a rozhodnut sa neockovat znamena porusit zakon......je to na kazdom potom niest nasledky...pokuta ..? alebo ....riskovat zdravie dietata......"

Doporučujem ti aspoň si prečítať, aký je rozdiel medzi zákonom a vyhláškou. Očkovacia povinnosť je daná vyhláškou, porušenie vyhlášky je priestupok. To už si mohla pochopiť za ten čas, ktorý tu tráviš 😎

zaskar
19. feb 2013

to iste sirit paniku o viernej smrti, tbc, zltacke typu b, kiahnach a podobne... ved ci si zaockovana neznamena ze neochories a neda sa preukazat ci to nezaockovany bude znasat lepsie alebo horsie ako ockovany... takze plati aj co sa ma stat sa stane aj ked si zaockovana mozes na ten cierny kasel alebo tuberu zomret

nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
19. feb 2013

@nae ani v najblizsej dobe niekolkych rokov urad pre dohlad nema v plane zrust povinnost neockovat... na slovensku....proti 9 chorobam,,
a nechytaj ma za slovicka ..vies velmi dobre co som chcela napisat....
a tak nebudem sa tu s tebou hadat...a ni ty so mnou vsak?.viem ako na tom si a za koho kopes....
tak ci tak sa nesuhlas hlasi a pokutuje....

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
19. feb 2013

@jarhal tak ako aj vy za slobodu rozhodovat o svojom decku a za nase zdrave pokolenia 🙂

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
19. feb 2013

@zaskar je to kazdeho rodica vec.....ak neda ockovat ?..ja nikoho nenutim len poukazujem ze su aj zdravi aj ked sme dali ockovat....tak ?

sorciera24
19. feb 2013

@jarhal ta oparvim, nie vzdy sa nesuhlas hlasi a pokutuje;) .

zigzag
19. feb 2013

jasne ze proti 😉

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
19. feb 2013

@sorciera24 a vies co? nema to vyznam kokolecka dokolo....a.... pre dnes koncim ....idem sa venovat krajsim cinnostiam
pa zajtra...

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
19. feb 2013

@sorciera24 myslis ten nesuhlas ze sa nie vzdy pokutuje? pripustam... mas pravdu...este som sa s tym nestretla myslim s pokutou ale tak je to mozne niektore maminky ziju v strachu dva roky do premlcania a mesiac pred tym dostanu predvolanie....iba som to citala 😔