Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kvieta
7. feb 2013

@zdenka99 stále si nepochopila, čo som tým chcela povedať.

irriss
7. feb 2013

@kali23
nemusi padat letadlo..staci, kdyz lode plne utecencu (stovky za noc) pusti od nas (od more) pres hranice nekontrolovane.... 😎 😎 😎
p.s. tady nevezmou neoockovane dite ani do skolky..

hajanka
7. feb 2013

@danim pozrela si si statistiky aspon niektorych chorobnych epidemii? protirecit sa da 🙂 ale najskor si ich prestuduj, vyvedu ta z omylu, faktom je ze kazdy je zodpovedny sam za seba, tak si to radsej prestuduj aby si nahodou nebola prekvapena ze to comu si verila nefunguje tak ako si si myslela

kvieta
7. feb 2013

@hajanka ...aby si nahodou nebola prekvapena ze to comu si verila nefunguje tak ako si si myslela...Táto veta ale môže platiť aj obrátene. Mne zo štatistík jednoznačne také niečo nevyplynulo, preto som sa pýtala Teba, z čoho vyplýva Tvoje tvrdenie.

adsumus
7. feb 2013

@hajanka Na Ukrajine susedia, každú chvíľu sú tu, okolo 50 percentna zaočkovanosť, ochorenia na tisíce. Washington, najväčšia epidemia cierneho kašľ za posledných 60 rokov, novinári priamo obvinuju antivakcinistov, 10 deti zomrelo lebo ich este nestihli zaockovať, rakusko nárast pacientov s ciernym kaslom zaockovanost 86 percent.

kali23
7. feb 2013

@adsumus hmm a kto obvinuje farmafirmy, ze tisíce detí dostáva denne tažké nežiadúce účinky či dokonca zomiera? takí novinári sa tam ešte nenašli?

adsumus
7. feb 2013

@kali23 Opakujem vakcina MMR je používaná 30 rokov a stale sa nezistilo, nič preco by ju museli stiahnut z trhu. Neviem o akých tisícoch to hovoríš a odkiaľ máš takú informáciu, povedz ako si to mám overiť?

alla24
7. feb 2013

Problem skor vidim v tom ze detska leukemia ci autizmus sa prejavuju do 2 roka zivota a prave to je obdobie kedy sa deti vela ockuju. A co je jednoduchsie ako to cele zvalit na ockovanie? Stale si myslim ze ZDRAVE dieta neochorie z vakciny... No to chore /zdanlivo zdrave/ ochoriet moze a vakcina moze byt spustac - urychlovac. No ak je zdrave tak tam vakcina nema co spustit, moj nazor.
Tak isto by som sa zamyslela aj nad vysokym vekom prvorodiciek. Dnes nie je rarita ze 40 maju deti. Bezne maju deti 30. Ale sak preboha nemozeme porovnavat zdravie 20 rocnej so 40 rocnou 😉 tiez by som zvazila rodinnu anamnezu, ved taku rakovinu ma uz skoro kazdy v rodine, bohuzial ☹

zdenka99
7. feb 2013

@adsumus vidím, že priznávaš, že antibiotiká spôsobujú rakovinu, napriek tomu ich vo vakcíne bez problémov s pokojným srdcom pichneš do svojho zdravého dieťatka.
A teraz čakám odpoveď, že to robíš kvôli kolektívnej imunite. Niektoré choroby by som ešte pochopila, že sú pre niekoho hrozbou. Ale napr. čo sa týka MMR - tak tá už dávno mala byť stiahnutá z obehu. Nežiadúcich účinkov je príliš veľa - aj keď sú to len podozrenia, keď ide o deti, tak by sa to malo prešetriť, ale nie tak, že sa očkuje popri skúmaní! Čo ak sa o rok presvedčivo dokáže, že spôsobuje autizmus. Čo tie detičky, ktorým sa to pichlo do toho "ohromujúceho" objavu.
A nepresvedčíte ma, že tie tri choroby sú také nebezpečné. Keď niekto máte napr. ružienku, dajte vedieť, rada prídem na návštevu, aby moje dieťa získalo celoživotnú imunitu a nemuselo sa báť, že v tehotenstve ochorie.

danim
7. feb 2013

@hajanka podstatne je pre mna, ze su moje deti zdrave. Naco su mi potom cisla v tabulke ? ale ako som uz pisala, nech si kazdy robi co chce.

adsumus
7. feb 2013

@zdenka99 Ty chceš porovnávať nejaké stopové množstvá antibiotík s mesačnou alebo dvojmesačnou liečbou?

abbey1
7. feb 2013

@alla24 A môžem mať otázočku? Z čoho ju má už skoro každý v rodine? a ty by si vedome aplikovala svojmu dieťaťu do tela "spúšťač" ako to ty nazývaš?
Ja netvrdím, že leukémiu priamo spôsobuje očkovanie, ale je rovnako rizikovým faktorom ako fajčenie, nesprávna životospráva,... a ďalších 1000vecí. A snažím sa im v maximálnej možnej miere predchádzať. Rovnako teda nebudem svoje dieťa očkovať voči zvládnuteľným chorobám a riskovať, že vakcína niečo spustí.
Nikomu neberiem právo očkovať, ale rovnako žiadam právo sa slobodne rozhodnúť, či očkovať nechcem vôbec, či len niečo. To je jediné, čo chcem. Každý má mať právo sa rozhodnúť.

adsumus
7. feb 2013

@abbey1 A čo ked mu to spustia antibiotika ak sa bude liečiť?

kali23
7. feb 2013

@adsumus sledujem to tu uz dlhsie a viem, ze ty potrebujes len dôkazy a statistiky a aj to vlastne skoro vzdy negujes, popries, vyvratis... mne stacia deticky s NU z môjho blízkeho okolia... konkrétne dieťa, živý tvor, ktorý stojí predomnou je pre mna ten najpravdivejší dôkaz... nejaké texty uverejnené na nete, alebo hocikde ma tak neberú...
a ked len ja mám v blízkom okolí 6 detičiek, môj brat ma v okolí (kolegovia a kamaráti) dalších xy detičiek... tak verím, že sú ich tisíce... a aby si bola spokojná, áno máš pravdu, len 2 prípady z týchto sú oficiálne potvrdené, že sú z očkovania... ehm a vobec sa nedivím, že ich nie je viac, nakoľko všetci vieme ako to s priznávaním NU funguje, ze jo... ehm no vlastne ty nie... u teba to funguje inak... 😉

kvieta
7. feb 2013

Spúšťačom môže byť aj choroba. Čokoľvek.

spuntikmathiasko
7. feb 2013

@abbey1 poznas niekoho komu ockovanie spustilo leukemiu? Ja viem o tom, ze par pripadov rakoviny sa davalo dokopy s ockovanim, ale ani v jednom neslo o leukemiu. Vsetko to boli pripady rakoviny, ktorej zarodky sa vyvijaju uz pocas prenatalneho obdobia.

adsumus
7. feb 2013

@kali23 Ved ale preco za sveteho jozefa nechcete pripustit, že za tie ochorenia možno môže aj niečo iné? Napr. mobilná sieť, myslíte, že to neovplyvnuje vyvíjajúci sa plod? Nie, vy ste sa rozhodli vakcíny, dokázané, nedokázané, vakcíny a hotovo.

spuntikmathiasko
7. feb 2013

Ja osobne som zaockovanie a malinkeho som si dala zaockovat aj navysse proti rotavirus a chystame sa aj proti VHA. Robimv oblasti epidemiologie a viem o tejto problematike dost vela a nie som proti ockovaniu.

alla24
7. feb 2013

@abbey1 no a ako vies ze to tvoje dieta bude zvladat chorobu lavou zadnou? Vies som nazoru ze to zdanlivo zdrave dieta nebude mat problem len s ockovanim ale aj s chorobou ako takou. Tiez je tu otazka co su to banalne choroby? Videla si uz videa deti s ciernym kaslom? Ja ano a moja babka to zazila a dodnes spomina ake to boli deti a ze aj u nich v dedine zopar zomrelo. Cierny kasel je do roka dietata zivotu ohrozujuca choroba. Dieta sa pri nej DUSI nemoze nadychnut... no taky 20 rocny si moze "iba" pokasliavat... a takto mozme ist do nekonecna

abbey1
7. feb 2013

@adsumus Len si prosím uvedom, že antibiotiká, či liné lieky slúžia už pri prepuknutom ochorení. Kdežto vakcína má akože chrániť pred ochorením, ktoré by mohol hypoteticky dostať, respektíve sa očkujú aj choroby, ktoré sa bežne vôbec neliečia liekmi, ako napr osýpky, mumps, rubeola,... pri týchto chorobách sa v drvovej väčšine prípadov dieťa zotaví bez pomoci liekov. A stále sme v rovine, že vakcínu mám podať, aby náhodou neochorelo ,a aj tak možno nezaručí, že neochorie, len "zmierni" priebeh.
A stále spomínate antibiotiká, koľko krát však ich človek naozaj potrebuje? strašia sa dlhé roky zaobišla bez nich. Až po osudnom preočkovaní nastali problémy a nepomohli množstvá antibiotík a adoktori nevedeli, čo ďalej podať.
Porovnávaš neporovnateľné. "Prevenciu" s liečením.
Len stále nechápem, že máte problém prijať slobodnú voľbu. Vám právo očkovať neberie nikto. My si len chceme vybrať či, čo a kedy.

adsumus
7. feb 2013

@abbey1 Lebo dôsledkom slobodnej voľby sú epidemie ako to máme možnosť sledovať v amerike, rakusku, na ukrajine.

abbey1
7. feb 2013

@alla24 Táto dikusia nemá zmysel. Videla som osoby, a aj osobne mala , s osýpkami, mumpsom,...

Každý z nás má svoju pravdu a svoje skúsenosti.Tu ide o to, že vám právo očkovať nikto neberie. Nám právo rozhodnúť sa nie ste ochotné dať.

alla24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
7. feb 2013

@adsumus Ver čomu chceš.Každý z nás sa bojí niečoho iného.

kali23
7. feb 2013

@adsumus odpovedám... Ved ale preco za svateho jozefa nechceš pripustit, že za tie ochorenia možno môže aj niečo iné? Napr. vakcíny... Nie, ty si sa rozhodla, dokázané, nedokázané vakcíny to nie su...a hotovo 😉

abbey1
7. feb 2013

@alla24 Zjavne nevieš, čo znamená minimalizovať. Aj v strave sa dá v maximálnej miere sa vyhýbať, ale kľudne jedz, čo chceš, fajči,...hlavne, že sa prevetnívne zaočkujeme.

alla24
7. feb 2013

@abbey1 ano ja tiez mam skusenost s rotavirusom a velmi miernym. Nechcela by som zazit ten skutocne vazny kde deti lezia ako mrtvolky... kazde dieta je individualne /jeho zdravie, vyvoj.../ a rizika mas vsade nie len u vakciny. Taka je doba v ktorej zijeme a na to som chcela poukazat 😎 😉

sorciera24
7. feb 2013

@adsumus no to je vtakovina....to nie je dosledkom.....inak fakt velkeeee epidemie su pozorovane...hmmmm }treba vediet aj v akych lokalitach, ci medzi ockvoanymi, ci medzi neockovanymi)...a ved ty sa enmusis bat epidemie, ak ste ockovani, nie?

adsumus
7. feb 2013

@abbey1 Sú rodičia, ktorí si osobujú právo odmietnúť liečbu napr. z náboženských dôvodov aj keby cenou mala byť smrť ich dieťaťa. Aj takým ľuďom by si nechala slobodnú voľbu?

abbey1
7. feb 2013

@kali23 Ja môžem dodať len jediné. Stále sa nevie príčina väčšiny autoimunitných ochorení, a to potvrdzujú vedci na celokm svete. Ale presne vieme, že zbytočné očkovanie v tom úprsty nemôže mať. Tam sa asi nedá nič dodať. ☹