Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Očkovanie v 3 mesiaci do oboch nožičiek

myreason
17. aug 2011

Ahojte. Za pár dní ideme na očkovanie, neviem si spomenúť presne proti čomu, ale ževraj do oboch nožičiek. Je to druhé očkovanie,to prvé bolo ešte v nemocnici proti TBC. No a chcem sa spýtať, ako toto druhé očkovanie vaše deti prežívali., lebo kamoška hovorila,že jej malá príííšerne plakala,až sa zajakávala.. A ževraj je dobré potom na miesto vpichu dať obklady z alpou? prosím o vaše skúsenosti,lebo ja asi budem plakať s našim malým ☹ 😢

janusha33
18. júl 2012

Baby moj maly ma sopliky a obcas zakasle a kychne.O dva tyzdne mame ist na ockovanie,ale tych soplikov sa nevieme zbavit uz dlhsiu dobu.Moze mu to ockovanie poskodit?Uvazujem ze poviem lekarovi nech to posunie.Uvidim,zajtra asi pojdem za nim.Uz sme brali aj Pamycon na sopliky a Fenistil na odpuchnutie sliznice ale nejak to nepomohlo.Bojim sa ho dat zaockovat ked ma sopliky,mama mi povedala ze pokial ma ciste dychanie,ze ho popoucva a vsetko je ok tak sopliky nevadia,no mne sa to nejak nezda,ved ked ma sopliky tak z niecoho ich musi mat.

mmaattuuss
28. jún 2013

Ahojte. Za mesiac mame ist malu ockovat do oboch noziciek. Dr. nam dala na vyber dve vakciny: jedna 10 kmenova a ta novsia 13 kmenova. Predbezne sme rozhodnuti dat zaockovat tou starsou 10 kmenovou, kedze je urcite viac overena. Dal niekto ockovat aj tou novsou 13 kmenovou? Ake boli reakcie po ockovani?

mimik79
28. jún 2013

to je ockovanie dvoma vakcínami.Jedna je hexa vakcína Infranrix Hexa proti 6 ochoreniam a druhé je zaockovanie proti pneumokokom. Tu si mate vybrat ci proti pneumokokom date Synflorix (proti 10 kmenom pneumokov ) alebo Prevenar 13 (proti 13 kmenom pneumokokov). My sme sa rozhodli pre Synflorix, ale mnohi davaju tiez Prevenar. Je to tak, ze ozaj sa musite rozhodnut sami, postudovat si o tom,...reakcie po ockovani sme nemali ziadne. Ani teploty. A to sme mali uz druhé preockovanie v cca 5 mesiacoch pred nejakym casom.

lusia222
28. jún 2013

ahoj,aj moja mala pri ockovani zaplackala ale len tak normalne,nebol to ziadny velky zjapot.Ak mozem poradit namiesto alpy davaj suche biele vino alebo octanovy kre,po alpe mojej malej ostali aj tak dlho hrcky na mieste vpichu.Po dalsom ockovani som pouzila vino,rozmasirovala octanovou mastou a vsetko bolo ok 🙂 vela stastia

juliana23
23. júl 2013

@didulka85 ahoj prosim ta mohla by si mi napisat ktore to bolo ockovanie na ktore tvoje dieta reagovalo zle. Viem ze toto je stary inzerat budem velmi rada ked mi odpises..

bralilienka
23. júl 2013

@juliana23 nepýtaš sa síce mňa, ale vidím, že máš nejakú obavu. my sme skončili veľmi zle už po prvej hexe so synflorixom, niekto až po mmr. je to lotéria. my sme mali najhorší žreb ☹

erikams
25. júl 2013

daval niekto z vas tieto vakciny oddelene?cca po dvoch tyznoch

didulka85
25. júl 2013

@juliana23 prevenar a infanrix hexa

katka19861
16. aug 2013

ahojte velmi sa bojim ze ci maly bude mat vysoku teplotu lebo teraz v utorok nas caka prve ockoovanie a ma 3 mesiace tak nevieme co nas caka

weronicqa617
18. sep 2013

Mi sme to dnes absolvowali....malinka mi pri prvom vpichu wobec neplakala az pri druhom...potom som ju wzala na ruky a bolo dobre....odwtedy mi spinka 🙂 som zwedawá ako to dopadne a ako to zwládneme....dúfajme že skwelo pretože je statočná 🙂

mariana1
1. okt 2013

@weronicqa617 Ako ste to zvladli? my sme dnes mali prve ockovanie a tiez odkedy sme prisli dorbec spinka . Dala som mu studene obklady na nozicky a spinkame . az sa bojim co bude vecer :(

weronicqa617
13. okt 2013

Zwladli sme to supwr.wecer bola teplota 37.6 po odpocitani a spinkali sme celu noc.dala som nurofenik namiesto cipku a bolo nam fajn...a rano sme ani newedeli ze sme boli popichane...

evkafi
14. okt 2013

mali ste pri ockovani niekto EMLA naplaste?

rebeka11
14. okt 2013

@estterka Veru, a este odporucam precitat si pribalovy letak , aby si vedela co sa moze stat ...

estterka
14. okt 2013

@rebeka11 ja si mam citat letak? 😅

rebeka11
14. okt 2013

Ja suhlasim s tvojim nazorom, a kocka, co ide ockovat by si mala precitat letak..

staga
9. nov 2013

v 3 mesiaci sme boli tiez na ockovani a sestricka mi povedala ze za mesiac t.j. vo 4 mesiaci mame ist znovu na ockovanie nie je to skoro? nemalo by to byt v 5 mesiaci?

stanislava2
9. nov 2013

@staga http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/document_li... očkovanie by ste mali mat 3,5a11mes.

staga
9. nov 2013

@stanislava2 dik za info

katka2224
14. nov 2013

@staga My sme boli očkovaní posledný týždeň pred ukončením 3. mesiaca (malá mala soplíky, tak som ju nedala skôr zaočkovať) a potom máme ísť pred začatím 6. mesiaca na druhé očkovanie.
To prvé sme zvládli celkom dobre, nemali sme horúčky, ale sme mali 2x krv v stolici, a z pupčeka nám vytekal biely hnusne zapáchajúci hnis. To všetko od očkovania, ale našťastie to trvalo iba v deň očkovania.

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
14. nov 2013

@katka2224 ohlasila si lekarke tu krv v stolici a pupcek?

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
14. nov 2013

@katka2224 vies,ja by som mu to nahlasila,alebo priamo na RUVZ,hygienu ako neziaduci ucinok,vylakalo by ma to 😒 ,aby vedel lekar,tak aj ty,ze uz po prvej davke mala takuto neziaducu reakciu

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
14. nov 2013

@katka2224 teraz ste mali pichnutu asi hexavakcinu,dalsia by mal byt prevenar,tak?ak pojdes dalej ockovat,urcite to lekarovi povedz,ved si myslim ze vsetko,kazda zmena u dietata stoji za povsimnutie,nedaj sa odbit 😉
na ten ockovaci preukaz sa ti spytam,ja ho totizto mam doma

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
14. nov 2013

@katka2224 takze obidve vakciny v jeden den?a co si pisala ze o tyzden,dva to aku vakcinu?lebo takto to nie je v ocko.kalendari,mi to nejde do hlavy 😉

luba41
14. nov 2013

@katka2224 ja by som to tiež nenechala len tak..nahlás to len pekne doktorovi, nech zapíše..inak tá krv v stolici-sem tam čítam tému o alergii na BKM-veľa detičkám sa prejavila po očkovaní hexou práve krvou v stolici, hnačkou..s druhou dávkou by som bola teda už veľmi opatrná 😒 a ked píšeš, že máte autizmus v rodine..toto "ochorenie" súvisí s poškodením tráviacej sústavy..

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli