Očkovanie v 3 mesiaci do oboch nožičiek

myreason
17. aug 2011

Ahojte. Za pár dní ideme na očkovanie, neviem si spomenúť presne proti čomu, ale ževraj do oboch nožičiek. Je to druhé očkovanie,to prvé bolo ešte v nemocnici proti TBC. No a chcem sa spýtať, ako toto druhé očkovanie vaše deti prežívali., lebo kamoška hovorila,že jej malá príííšerne plakala,až sa zajakávala.. A ževraj je dobré potom na miesto vpichu dať obklady z alpou? prosím o vaše skúsenosti,lebo ja asi budem plakať s našim malým ☹ 😢

katka2224
16. nov 2013

@aristka ja sa ospravedlnujem, nechcela som to tu az takto rozprudit. Pytas sa na liecbu ATB, este sme ich nemali nastastie. Ale ano, podala by som ich. Pretoze by liecil uz existujucu chorobu, a to je trochu ine. Ja ani jednemu lekarovi na 100% neverim, ale maju viac skusenosti, znalosti, praxe ako ja, preto ich poslucham. Ja sa len bojim autizmu, lebo ho mam v rodine, a viem,co to je.

aristka
16. nov 2013

@katka2224 ja ti to poviem takto ak si podľahla tu mamičkám a si na pochybách vždy hľadj 2 názory ,ale názory odborné nie tu ...napr.názor pediny a objednaj sa k imunologičke ,len ie tu fakt ,lebo títo ľudia nevedia základné veci ....inak aj ja mám suseda autistu ,ale viem selektovať ....ak by si niečo chcela sa opýtať kľudne sa pýtaj aj do ip ....lebo sa mi nechce naťahovať s av fanatikmi.... 😉

bmiriama
21. apr 2015

Ahojte, dnes ideme na prve očkovanie, mam zmiešane pocity. Ale myslim si že je spravne očkovať. Donedavna sa očkovali všetky deti a prave par deti mali nasledky každe dieťa to znaša inak. Bohužial ja z vlastne skusenosti poznam dieťa ktore očkovať nedali a dostalo čierny kašel bohužial doplatila na to mama ktora to teraz lutuje. Vratiť sa to neda. Poznam viac takychto pripadov, nuž aj vy tu pišete o nežiaducich učinkoch po očkovani. Moj nazor je nechať to na každej matke. Stať sa veru može aj bez očkovania netreba to všetko hadzať do vreca

xima
4. máj 2015

Ahoj,a ako vam dopadlo ockovanie?vsetko v poriadku?dali ste len hexa vakcinu,ci aj proti pneumokokom?

123erika
23. júl 2015

My sme vcera boli u pediatricky a ockovanie sme odmietli, som presvedcena o jeho zavaznej skodlivosti, o tom, ze narusi imunitu .. Dr.sa ma pytala preco, povedala som, ze kvoli NU popisanym v pribalovom letaku...napr.kolaps, strata vedomia, šok.. Samozrejme ma zastrasovala, nahlasi ma uradu a budm platit pokutu. Je mi luto vsetkych deticiek, ktore musia vakcinaciu podstupit a je mi zle z toho, ako svinstvo vakciny obsahuju!!!! Svojmu dietatu to nespravim. Prosim matky, aby citali pribalovy letak.

curious_george
23. júl 2015

@123erika očividne by ste si toho mali naštudovať viac, ako len príbalový leták...
predpokladám, že ak čítate príbalové letáky ku všetkým liekom, tak väčšinu z nich si nikdy nevezmete.
ak nebodaj budete niekedy vážne chorá (v žiadnom prípade vám to neprajem) a jedinou pomocou vám bude môcť byť niektorý z veľmi silných liekov s množstvom možných NU, čo je samozrejme bežné, ani ten si nevezmete... však?

ririan
18. sep 2015

my sme boli očkovaní túto stredu. bol plačlivý, ale dnes je toho uz ozaj moc, reval hrozne celý večer, zaspal na unavu od plaču, môze to byt este z toho očkovania? mate niekto taku skusenost? uz sme fakt unavení, aj on aj ja. Ze mu človek ani nevie ako pomoct. Nič nepomáha.

dekys
5. dec 2015

@ririan ako ste dopadli

ririan
9. dec 2015

@dekys nastastie to po dvoch dnoch ustalo 😵 máme uz aj druhé očkovanie za sebou, mal dva dni večer horučku a tretí den uz bol ok 🙂

prevenar
14. dec 2015

@katka2224 nemas sa za co ospravedlnovat , verit sa im absolutne neda , lebo ich nazor je komplet v rozpore s tvojim zaujmom . ich hlavnou naplnou podnikania je predavat farmaceuticke produkty. vakciny tvoria celkom slusny podiel na zisku kazdeho pediatra, takze sa da asi s tazkostami ocakavat, ze ta od nich budu odhovarat, ze .

ak mas otazky na rodicov, ktori maju realne skusenosti s vakcinami a ich nasledkami, tak ti doporucujem pouzit skupinu https://www.modrykonik.sk/group/1799/ , zda sa ,ze agenti farmaceutickych spolocnosti , kt. vystupuju, ako "bezne mamicky" z nej boli vyradeni, takze tam mas priestor sa nieco dozvediet bez zbytocnych atakov, ktore su bezne a vydatne vo verejnej casti MK . 🙂

katka2224
14. dec 2015

@prevenar dakujem Ti, nas pribeh je stary 2 roky, odvtedy dcerka ockovana nie je, dostala iba tie prve davky. V skupine som clenkou 2 roky 😉 snazim sa pravidelne citat 🙂 Prajem krasne predvianocne obdobie plne zdravia bez zbytocnej chemie 😉

prevenar
14. dec 2015

@katka2224 aha 😀 ..tak to vlastne malo potom dobry koniec, co ma velmi tesi 🙂

vsetko dobre !

katka2224
14. dec 2015

@prevenar no, v podstate jej zostali "iba" zdurene uzliny na krku a mandle, ale vraj to vyrastie. Ma ich vzdy rovnake, len ked je prechladnuta, tak ich ma este viac hmatatelne...

adsumus
14. dec 2015

@katka2224 uistujem teba aj všetkých ostatných, že dotyčný ujko tuná verejne klame o očkujucich maminách,ktoré nás povyhadzoval zo svojej skupiny a sám sa strkal po nociach do našej, kým sme ho nenačapali, my nie sme podplatené farmafirmami, sme maminy, ktoré proste neveria zaslepene klamstvám antivaxu a ich paranojám. https://www.modrykonik.sk/group/6646/

andrejta
14. dec 2015

to len keby sa niekomu chcelo veľa čítať 😉
http://m.slobodavockovani.sk/news/vakciny-ocami...

katka2224
14. dec 2015

@adsumus dakujem Ti, ja Ta zas uistim, ze nie on ma presvedcil, ale pribehy deti, ktore vidim na vlastne oci a pocujem na vlastne usi ...
Netusim, kto je on, kto si ty, do tej skupiny sim sa dostala celkom inou cestou.
Ale dakujem Ti za info 🙂
Peace

adsumus
14. dec 2015

@katka2224 mne je jedno kto ťa presvedčil, tento človek tuná verejne klame o veľkej skupine užívatelov, je to zámerne, je to manipulácia, upozornujem nato už roky, čo sa príbehov týka, budeš asi prekvapená, ale za veľa tými príbehmi su tiež klmstvá, mamina tvrdí, že dieťa ochorelo po očkovaní a zomrelo,a le ukáže sa že dieťa vobec neexistuje alebože matka si to vymyslela, dieťa bolo choréod narodenia, malo genetickú vadu, došlo do kontaktu s herpes vírusom, niekto im nakukal, že zato môžu vakcíny....ten človek tie deti NIKDY nevidel, nepoznal, píše na základe čo si prečítal na nete, nevie ani prd o ničom a predsa stanovuje diagnozy....čo je to? KLAMSTVO

fuska
14. dec 2015

@adsumus Odlahlo mi, ze nas uistujes prave ty. 😀

katka2224
14. dec 2015

@adsumus to ja neviem, ale co vidim vo svojom okoli na vlastne oci, klamstvo urcite nie je 🙂

adsumus
14. dec 2015

@katka2224 vidieť a vedieť su dve rozne veci, nie náhodou.

fuska
14. dec 2015

@katka2224 Ty nevies, ale adsumus vie. Co na tom nechapes? 🙂

aristka
15. dec 2015

@prevenar no asi z toho predaja pediatri moc nezarobia .kedze su najchudobnejsi dr.a nikto z omladiny medikov to nechce ist robit .doknca .co ja poznam pediatrov .tak ich vozovy park je felda alebo mestka doprava .ak si predstavim .ze vakcina v reale stoji do 50 eur .tak lekar si z toho naboduje akurat tak podanie im injekcie a vysetrenie .co je dokopy mozno okolo 15 eur .ak si predstavim .ze matka je u pediatra s drobcom tristvrte hodinu .tak je to akurat tak hodinova mzda .samozrejme v hrubom.....neviem .kde ty beries tie tvoje teorie zapredania a bohactva pediatrov a neodhovaraju lekari .kedze sami svoje deti ockovali a sami su zaockovani .ak sa predstavim .co tu propagujes ty .cisticku vody za 300 eur .super vysavac mozno este vacsej sumy a to nie je urcite konecna kedze nevieme .co sa deje v tvojej sukromke .urcite to nerobis za proviziu 15 eur na jeden produkt .kedze by si musel byt riadny blbec .aby si sa tu nonstop takto zhovadoval pre 15 eur tuto sumu ... inak aky vozovy park mas ty....

sardinka335
15. dec 2015

@aristka tak ešte by som verila, ze gynekologovia - tí čo chodia k porodom a zeny si to platia plus zubari tak tam aj verim, ze ,,maju prachy,, na druhej strane nezavidim napr. mojmu gyn. doktorovi ani jeden cent - zopodvednost za 2 zivoty, ked ti rodička zavola jedno či den, noc, či niečo maš čo nemáš...šup do nemocnice. Tak samozrejem zvolil si to, nikto ho nenutil 🙂 Zubari - tam uz platiš ani nevieš za čo, akoze cenník je k ,,nahliadnutiu,, v ambulancii a aj kebyze donho nahliadnem tak čo? Čo ja ako laik viem kolko ma stať to či ono? Proste platím...je to tak. Pediatri a praktickí pre dospelých? Ze by boli nejaky bohači...ešte po večeroch naša pedina chodi robiť ,,do zachranky,, a kamaratkina mama mi hovorila, ze jej mama povinne musela chodiť do nejakých nočných lebo nemali lekarov...jej otec je geriater a kolko krát po robote na svojom aute - škoda felícia combi - ide ,,zaopatrovať,, starých čo nemozu a viem ze nepýta peniaze lebo on je presvedčení veriaci. Kolko krát mi kamoška hovorila ze domov im ludia zvonia so zdrav. dokumentáciou..kazdy niečo chce..nezavidim, nezavidim nech maju kludne aj viac ako ja.
A k teme - boli sme teraz očkovaní v 5 mes. do oboch noh - večer slaba teplota inak nič.

andrejta
15. dec 2015

@aristka akože čo je zlé na hrubej mzde 15 eur na hodinu? chcela by som tiež toľko 🙄

aristka
15. dec 2015

@andrejta hruba mzda 15 eur to je dobre na dvoch ludi a chod ambulky....ak si to myslis .treba ist robit pedinu zo vse vsudim.je ich malo .nech sa paci...

andrejta
15. dec 2015

@aristka nemám vzťah k cudzím deťom, lezú mi na nervy, asi by to nešlo 😀, uspokojím sa aj so svojimi šiestimi netto

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciamichael
5. okt 2016

Moj maly ide zajtra na prve ockovnie do oboch nôch. Dost sa toho bojim kedze je to prve babo a nemam skusenosti. Ale ako vidim neoplati sa citat take clanky otom lebo aj poradite ale aj vystrasite na smrt