Očkovanie v krajinách EÚ, USA a iných . Ako to funguje?

jarka007
28. jan 2009

Kedze vela mamiciek na SR a v Cechach si mysli, ze ockovanie je vsade vo svete povinne, neda sa mu legalne vyhnut a pod. , rada by som vedela, ako je to inde v Europe.
Nepiste prosim Vas vase nazory, piste len ak viete ako to funguje inde vo svete.

adsumus
1. okt 2016

@robin30 dala som štatistiku, máte tam aj percentá zaočkovansti detí narodených pred rokov 2015, zaočkovanosť tam za posledne roky poriadne stupla.
@vroni tam je percento novonarodených deti, ktoré sa mali v tom ktorom roku očkovať, žiadna babička.

vroni
1. okt 2016

@adsumus, nic take tam nie je. Je tam pocet novonarodenych deti a CELKOVA zaockovanost v krajine, nie zaockovanost novorodencov alebo deti alebo akejkolvek inej vekovej skupiny

adsumus
1. okt 2016

@vroni tu máš podrobnejšie informácie. http://www.who.int/immunization/monitoring_surv...

máš tam napísane že ide o deti 12-23 mesačne.

vroni
1. okt 2016

@adsumus, moj ty boh, osoba, ty tie linky necitas alebo len nevies po anglicky? Tie tabulky su ESTIMATED!!!!!!! - ocakavane pocty, nie pocty zaockovanych. O skutocnych poctoch chybaju za posledne roky takmer vsetky udaje. Pisu to v tabulkach v TVOJOM linku. Sorry.

adsumus
1. okt 2016

@vroni su to oficiálne odhady na základe oficiálnych zdrojov, to nie je že niekto streli čo si zmyslí. to robia len antivaxeri. ináč som si tie odhady porovnávala s počtom zaočkovaných detí, ktoré uvádzaju niektoré krajiny, sedi na chlp. a čítam to poczivo a viem, čo v tom je, moj ty vajko.

vroni
1. okt 2016

@adsumus, 😀 😀 😀 Dakujem za pobavenie. Tie statistiky su nepochybne spravne. Akurat nic nevypovedaju o stave "je" ale len predpokladaju. Tvrdit, ze su zhodne su skutocnym stavom je rovnake ako predpokladat existenciu idealneho sveta. Neviem, co robia antivaxeri a ani ma to nezaujima. Len ti hovorim, ze sa (obrazne povedane) statistikou o vyskyte rakoviny snazis odovodnit predpoved pocasia.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
1. okt 2016

@vroni ja viem, čo si myslíš, všetci klamu, rodičia, vedci, ministerstvá, svetova zdravotnícka organizacia, všetci okrem kočky, ktorá napíše na net svoju štatistiku, z prsta vycucanu. 😎

vroni
2. okt 2016

@adsumus, inak nemas ziadne bolesti? Len cista paranoja alebo sa ti pokazila kristalova gula? Ja predsa netvrdim, ze niekto klame. A co si myslim, o tom nemas ani paru, podla toho, co trepes. Ani netusim, kto je nejaka kocka a aku statistiku si vycucala z prsta. Hovorim o tom, ze TY si zle vyhodnotila statistiku z TVOJHO linku. Nevravim o tom, ci je ta statistika spravna (a myslim, ze spravna je, nevidim dovod, preco by mala byt vycucana z prsta) Len neukazuje to, co si z toho odvodila ty.

adsumus
2. okt 2016

@vroni ale ukazuje presne to, čo som uviedla, zaočkovanosť detí za minulý rok je v Rakusku 98-99%. aj ked ty s tým máš nejaký problém, neviem aký.

vroni
2. okt 2016

@adsumus, presne s tym mam “problem“. Svoju dojmologiu tu prezentujes ako fakty, zmier sa s tym, ze nic take ako tvrdis z tych tabuliek nevyplyva. Ak si aj v realnom uivote pleties ocakavania a fakty, urcite by si zarobila miliony v reklamnej brandzi. V statistike zo radsej neskusaj, tam sa tolko fantazie neziada.

adsumus
2. okt 2016

@vroni ale vyplýva, to su oficiálne štatistiky, s tým ty nepohneš.

vroni
2. okt 2016

@adsumus, ja statistiky vobec nespochybnujem. Tie su v poriadku. TVOJE odvodenia z nich su vyplody na zaklade “co sa babe chcelo, to sa babe snilo“. Nakolko ma za doucovanie zakladov statistiky neplatis, idem sa venovat prijemnejsim neplatenym cinnostiam.

adsumus
2. okt 2016

@vroni podla teba teda čo vyplýva z tých statistík? že 98-99% detí v rakusku NEBOLO zaokčovaných v minulom roku? 😀

tin007
2. okt 2016

@vroni A dobra je aj informacia hned pod tabulkami na str. 2: "The WHO and UNICEF estimates of national immunization coverage (wuenic) are based on data and information
that are of varying, and, in some instances, unknown quality."
Odhady .... su zalozene na detach a informaciach roznej a v niektorych pripadoch, neznamej kvality.
A pokracuje to dalej, str. 3 DTP1 - ocakavanie v posl. rokoch 99, oficialne od r. 2010 NA (not aviable), realne v r. 2009 - 61.

vroni
2. okt 2016

@adsumus, z tych statistik vyplyva, ze who ocakava zaockovanost 95-99%. Nevyplyva z nej, kolko je skutocna zaockovanost. Takze maximum, co znej vieme vycitat je, ze sa zaockovanost pohybuje niekde medzi nulou a sto percentami.
@tin007, skoda namahy

adsumus
2. okt 2016

@vroni nie to nie je čo WHO očakáva, to je čo WHo zistilo. robia to každoročne, ja to sledujem, kde ako stupa či klesa zaočkovanosť naučili ma to sledovať ludia proti očkovaniu.

vroni
2. okt 2016

@adsumus, tak sup sup na doskolenie (pre mna, za mna aj) k odporcom ockovania. Toto totizto JE statistika, co WHO ocakava, to sa ti tu snazim uz na dvoch stranach vysvetlit.

adsumus
2. okt 2016

@vroni porposím napísať kde sa tam konkretne píše, že to očakávaju, dakujem.

tin007
2. okt 2016

Estimates = odhady
The WHO and UNICEF estimates of national immunization coverage (wuenic) are based on data and information that are of varying, and, in some instances, unknown quality.
Odhady WHO a UNICEF o zaockovanosti na narodnej urovni sa zakladaju na datach a informaciach, ktore su roznej, a v niektorych pripadoch, neznamej kvality.

adsumus
2. okt 2016

no a to je asi kamen urázu, že estimeted neznamená očakávané ale odhadované.

tin007
2. okt 2016

Odhady, ktore sa zakladaju na informaciach roznej, niekedy neznamej kvality. ;)

adsumus
2. okt 2016

No ved ja som už na začiatku pochopila ako to myslíte, ak sa vám nepáčia štatistiky, poviete, že su pochybnej kvality a dobre, neočkujemeeeee. taka banda amaterov ako svetova zdravotnícka organizácia a jej štatistiky neznámej kvality, alebo len neschopnosť pochopiť písaný text po anglicky. 😕

tin007
2. okt 2016

No comment 😀

ikke
2. okt 2016

a spat k teme. v Holandsku ockovanie nie je povinne a vlada si dost zaklada na tom, aby rodicov informovala o vyhodach ockovania. ockuje sa proti 12 chorobam:

rakovina krcka maternice (12-rocne dievcata)
mumps
zaskrt
hepatitida B
Hib
cierny kasel
osypky
meningokoky C
pneumokoky
detska obrna
rubeola
tetanus

osobne v holandsku nepoznam ziadne dieta, ktore by nebolo ockovane.

stormie
2. okt 2016

@adsumus je uplne irelevantne sem davat akekolvek statistiky a dohadovat sa o tom co tam tie percenta ne/znamenaju. Zakladatelka temy sa pytala na ne/povinnost ockovania v zahranici, nie na % zaockovanost. Uz sa tu vyjadrili niektore ze to 'povinne ockovanie' nie je vsade az tak povinne a niekde aj bez akychkolvek postihov, nie ako na sr

adsumus
2. okt 2016

@stormie len som reagovala, čo písala kočka k teme, že v rakusku sa 25% detí neočkuje, nie je to pravda, štatistiky su dokaz, kto chce veriť inemu, nikto mu nebráni.

adsumus
2. okt 2016

@stormie tak sa aj zamysli, že ked tam 98% percent ludí očkuje svoje deti, tak žiadne povinne očkovanie netreba, ako by to vyzeralo u nás, vid epidemia žltčky na vychode.

anetka1978
2. okt 2016

@adsumus -ok, tak to nie je pravda. Pravdu mas ty, si informovanejsia o ockovani/neockovani, percentach.......ja sa az nad tym tak nezastavujem ako ty, kazdy sa rozhoduje sam. Ja som mala len taku info o percentach, ako som aj pisala, ale ked myslis na zaklade tvojich poznatkov, ze to urcite nie je pravda, suhlasim s tebou.

stormie
2. okt 2016

@adsumus oprav ma ak sa mylim - epidemia je hepatidida A ale ockuje sa proti B-ecku? Takze toto celkom s ocko nesuvisi