Očkovanie v krajinách EÚ, USA a iných . Ako to funguje?

jarka007
28. jan 2009

Kedze vela mamiciek na SR a v Cechach si mysli, ze ockovanie je vsade vo svete povinne, neda sa mu legalne vyhnut a pod. , rada by som vedela, ako je to inde v Europe.
Nepiste prosim Vas vase nazory, piste len ak viete ako to funguje inde vo svete.

nada789
4. okt 2016

teda baby ja sa vam cudujem, taka dobra tema, a zase to zaspamujete s adsmus... ja som totiz po precitani jej prispevkov pochopila, ze ona ma nejaky psychicky problem.... tam sa len zbytocne vytocite... ona si bude mliet svoje, aj keby ste povedali to co ona tak vam to vyvrati z principu.... prosim vratte sa k teme, to je uplne super vediet, ako to kde funguje... my sme ockovani v CR, tam je schema pre hexu 3+1 ale pneumokoky su nepovinne. teraz sa pousvala hranica pre druhu davku MMR do neskorsieho veku. Velmi vela mamiciek neockuje, je to trend....

evittam
4. okt 2016

@nada789 No v celku s tebou súhlasím. Ale my napríklad neočkujeme kvôli tomu, že je to "trend" - takto by som so zdravím svojich detí určite nehazardovala. 😉 Myslím, že slovo "trend" k zdraviu a k tejto téme určite nepatrí.....

tin007
4. okt 2016

@nada789 Od 1.1.2017 by mali byt aj neockovane deti prijimane do skolok, to si zaregistrovala?

evittam
4. okt 2016

A ospravedlňujem sa za svoj príspevok mimo diskusiu a tému, ale nedalo mi. 🙂

nada789
4. okt 2016

@tin007 fakt? nie.... to je pre vela mamiciek isto dobra sprava... my uz pojdeme do skolky na Slovensku, takze nas to neovplyvni, mala ockovana je, ciastocne...

nada789
4. okt 2016

@evittam akurat sme toto preberali s kamoskou, co zije v Londyne.... ona sa rozculovala, prave ze vela mamin v UK neockuje, lebo je to moderne, trendy povedat, ze idu proti prudu... ale nemaju precitany jediny clanok na tuto temu nevedia preco to robia.... a je takych vela aj u nas aj v CR a vsade inde. Rovnako ako vela mamin ktore to neriesia, ani nevedia na co idu ich deti ockovat, proste MAME OCKOVANIE.... vela ich takych poznam, proste to neriesia...

nada789
4. okt 2016

citala som ze v Taliansku je vraj trestnopravna zodpovednost, ked nerespektujete nariadeny ockovaci plan pre deti. Viete niektora o tom? je to skutocne tak?

evittam
4. okt 2016

@nada789 No tak tu sú u mňa len "ovce čo idú za stádom, ktoré si vyberú".....Tak ako mi "dvíhajú tlak" ľudia, čo ťa idú presviedčať aké je očkovanie neškodné a potrebné a super a spýtaš sa ich či vôbec vedia napríklad proti čomu očkujú - a odpoveď je len "klesnutá sánka" alebo pri najlepšom - "veď na čo - lekár vie čo robí", tak, tak je to o tom istom aj z druhej strany - a ak by mi niekto povedal, že neočkuje iba preto lebo to nerobí aj sused - no tak prepáč, ale je to kus......nebudem sa radšej vyjadrovať.
( No a potom, že sme tu hádzaní do jedného vreca)....... 😖 😠

nada789
4. okt 2016

@evittam ano podobne to vnimam okolo seba, vela znamych ma ockovane aj nepovinne ockovania, dr. povedala, ze je to fajn vec.... extrem z kazdej strany je blud... ale osobne uprimne, mne je uplne jedno kto ma do akeho vreca hadze, to uz by neviem co muselo byt vypovedane, aby ma urazil alebo zdvihol zo stolicky niekto virtualny z MK.... takze asi tak 😀 hlavne ze je moje dieta v pohode a my nie sme z tejto problematiky vystresovani...

tin007
4. okt 2016

Podla tohto zdroja je ockovanie v Taliansku odporucane: http://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/Pages/Sc...
tu by mal byt taliansky zdroj http://www.salute.gov.it/portale/salute/p1_5.js...

Pred asi 2-3 rokmi som to pozerala a mali to nastavene na odporucane cez jednotlive regiony.

tin007
4. okt 2016

@nada789 Mozu to mat tak, ze ockovanie je dobrovolne, ale napr. ak nie je dieta zaockovane vsetkym odporucanym, tak ho nevezmu do skolky (tak to robia v Spanielsku)

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afertto
13. mar 2017

@erikasadek
Ahoj Erika, tiez zijeme vo Francuzsku. Dcera ockovana nie je vobec a riesime skolku.
Vies mi povedat, ako by sme ockovanie mohli obist? Mas nejaku skusenost? Poznas niekoho ako ja? Riesime zapis a teraz prichadzam na to, ze asi tu budeme mat problem.
Dakujem za odpoved
Patricia

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
27. máj 2018

Co maju kurzy valút a deviz spolocne s diskusiou?

evittam
27. máj 2018

@martinhorvath Spamovat chod inam.

martinhorvath
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika26
15. mar 2019

Skúsim obnoviť tému, zmenilo sa niečo v očkovaní v Nemecku? Zvlášť ma zaujíma povinné očkovanie...