Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Očkovanie v piatich rokoch - Adacel verzus Boostrix

paja74
5. máj 2016

Aké skúsenosti máte s týmito dvoma vakcínami? Ktorá je podľa vás lepšia?
Je vôbec možné na Slovensku očkovať aj vakcínou Adacel? Koľko stojí a ako dlho vopred je to treba nahlásiť doktorke? Alebo má obidve tieto vakcíny normálne k dispozícii v ordinácii?

prevenar
5. máj 2016

@paja74 zial neviem odpovedat na vsetko , nie sme uzivatelia vakcin. ...ale podla mna u vakcin nie je lepsia volba. vakciny su velmi neucinne a zaroven nebezpecne - rizikove pre imunitu dietata.

cize vzdy riskujes velmi vela za velmi malo ..ok, otazka mensieho zla ci taka / onaka vakcina je na mieste , na strane druhej, preco pre dieta vyberat nejake zlo , ze.

adsumus
5. máj 2016

@paja74 Ja som mala pred rokom a pol boosterix a bolo to uplne ok, očkovali ma do ramena, ani som necítila bolesť, na druhý den ma veľmi mierne bolelo rameno, ked som zodvihla ruku a na tretí den som už o tom nevedela, adacel nepoznám a nemám skusenosť, ty sa prečo rozhoduješ medzi tými dvomi?

fuska
5. máj 2016

To je hrozne. Otazka o ockovani a stretnu sa tu hlavni rivali. 😀
@paja74 Ved si zavolaj vasej pediatricke. Ona ti najlepsie poradi. Zase sa tato tema zvrhne na pre a proti ockovaniu.

prevenar
5. máj 2016

@fuska huh, to si prehnala (rivali) 😵 ..ja tu nemam ziadnu konkurenciu 😀 ..vsimol som si par imitatorov, ale to je vsetko. 😎

paja74
autor
5. máj 2016

@adsumus Vakcína Adacel obsahuje celkom 5zložkovú vakcínu proti čiernemu kašľu oproti vakcíne Boostrix (iba 3zložková verzia).

adsumus
5. máj 2016

@paja74 ja som našla že len tie tri iste, čo boostrix.

paja74
autor
5. máj 2016

@adsumus môžeš mi sem hodiť odkaz, ďakujem. Ja som práve čítala, že 5. Tak neviem.

paja74
autor
5. máj 2016

@adsumus A kde tam čítaš, že obsahuje iba tri zložky toho čierneho kašľa? Ja čítam, že je trojzložková na posilnenie ochrany pred záškrtom, tetanom a pertussis (čiernym kašľom), ale nič o tom, koľko kmeňov toho čierneho kašla... Asi som slepá? 😅

paja74
autor
5. máj 2016

@adsumus Ja som o tom Adaceli čítala tu... píšu... "Vakcína Adacel obsahuje celkem 5složkovou vakcínu proti dávivému kašli na rozdíl od vakcíny Boostrix (pouze 3složková verze)"

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_23.htm

adsumus
5. máj 2016

@paja74 aha, tak teraz ťa ja poprosím odkial máš tie 3 a 5 zložiek proti čiernemu kašlu.

adsumus
5. máj 2016

@paja74 už som to našla.

prevenar
5. máj 2016

@paja74 porovnaj si mnozstvo hlinika a dalsich toxickych latok v oboch vakcinach. je to uvedene v pribalovych letakoch. mozno zvol tu , kde je menej toxickych latok ?

paja74
autor
5. máj 2016

@prevenar Tak na stránkách SUKL píšu
boostrix: adsorbované na hydratovaný hydroxid hlinitý (Al(OH)3) 0,3 miligramu Al3+
a na fosforečnan hlinitý (AlPO4) 0,2 miligramu Al3+

adacel: fosforečnan hlinitý 1,5 mg (0,33 mg hliníka)

paja74
autor
5. máj 2016

Čo Adacel obsahuje
Liečivá v každej dávke (0,5 ml) očkovacej látky sú:
Difterický toxoid minimálne 2 medzinárodné jednotky (2 Lf)
Tetanový toxoid minimálne 20 medzinárodných jednotiek (5 Lf)
Pertusové antigény:
Pertusový toxoid 2,5 mikrogramu
Filamentózny hemaglutinín 5 mikrogramov
Pertaktín 3 mikrogramy
Fimbrie typu 2 a 3 5 mikrogramov
Adsorbované na fosforečnan hlinitý 1,5 mg (0,33 mg hliníka)

Boostrix
1 dávka (0,5 ml) obsahuje:

Difterický toxoid1 najmenej 2 medzinárodné jednotky (IU) (2,5 Lf)
Tetanový toxoid1 najmenej 20 medzinárodných jednotiek (IU) (5 Lf)
Antigény Bordetella pertussis
Pertusový toxoid1 8 mikrogramov
Filamentózny hemaglutinín1 8 mikrogramov
Pertaktín1 2,5 mikrogramu

1 adsorbované na hydratovaný hydroxid hlinitý (Al(OH)3) 0,3 miligramu Al3+
a na fosforečnan hlinitý (AlPO4) 0,2 miligramu Al3+

Ďalšie zložky sú: fenoxyetanol, voda na injekciu

sana15
5. máj 2016

Adacel skor nezozenies ako zozenies. Ak by sa ti to podarilo,isto budes hradit plnu sumu vakciny. Pediatricka ho iste v amblancii nema,kedze nie je zahrnuty v ockovacom kalendari. Over si u lekarky, ci bude pristupna zaockovat Boostrix-om,lebo tym sa preockovava az v 13-tich rokoch.

paja74
autor
5. máj 2016

@sana15 A prečo až v 13 tich, keď píšu, že je pre deti od 4 rokov? Takže sa očkuje normálne hexavakcínou? To ja práve nechcem...

sana15
5. máj 2016

@paja74 ano,pisu to v pribalovom letaku tak-tiez to tvrdim nasej lekarke, ale ta si stoji za svojim,ze v piatom roku zivota sa ockuje vyhradne Infanrix Polio.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli