Očkovanie v piatich rokoch života. Dať či nedať?

xlucia
24. sep 2011

ktore ste dali toto ockovanie, a ake boli reakcie dietata. ?
kolko ste ho nechali doma po ockovani?
tie, ktore ste odmietli, aka bola reakcia dr. a aky ste na to mali dovod?

rondicka
24. jan 2014

@sirinka ved som písla,že v pondelok idem k doktorovi s tým.

rondicka
24. jan 2014

@fidka79 kokso,, nehraj sa so slovíčkami,,, ja som nenapísala,,že e to povinné a basta..bolo to ohladom školky,,že ked to je povinné,,tak asi v školkach to berú do úvahy,,nie?? to,že ked nie je dieťa očkované,že ho nepríjmu 😠 😠 nerob zo mna somára,,láskavo... ja viem,prečo dávam očkovať deti,,nie len preto,že je to povinné..ale keby som rozmýšľala ako ty,, a každá jedna,,čo očkuje,by nedala..tak zapár rokov sme o niekolko storočí dozadu ☹ ☹ ☹ a trápime s as chorobami,ktoré sa už nevyskytujú 😖 takže nerieš mna,,či pojdem k dr. nahlásiť alebo nie..pretože vyššie píšem ,že v pondelok iodem s ním k dr.. a či to on už nahlási alebo nie,,s tým nič nenarobím..
a tie NU,,áno sú určite..ale horúčku nepovažujem za taký strašný NU,,pretože ju má skoro každé 2.dieťa a na to lekár upozorní,,takže keby mal horúčku viem,že nemusím letieť k dr,,že čo to??? a na toto ma neupozornili,,takže tak..
a áno 1zo 100 alebo z 1000 može mať, podotýkam možno vážnejší NU,,ale tomu iste predchádza viac symptomov , skrytých iných ochorení....ktoré vyvolajú vačší problém.. a nie som zarytý zástanca očkovania,,keby si chcela vedieť,ani sa s nikým kvoli tomu nehádam 😅 ale ked ma rozzúri niekto ako ty,tak hej.. čo mi iné zostáva...ale na druhej strane preferujem slobodnú voľbu a nie útočiť na niekoho,za to,,že očkuje ..to je choré.. 😠 😠 😠 ja sa o svoje deti nemusím báť,,viem,že ked sú očkované,aj tak možu dostať niektorú formu ochorenia,ale nebude u nich mať taký agresívny priebeh,ako keby neboli 😉 a čo sa týka svinstva vo vakcínach,, preboha,ved keby sa všetko takto bralo,,tak by mohli zrušiť lekárne,,nech ludia neužívajú žiadne farmaká... to by tu bolo ako za čias kráľa Šalamúna 😀 😀 😀 😀 takže nerýp do mňa,,maj si svoj názor,ja mám svoj a nikomu ho nevnucujem..tak to nerob ani ty 🙄

rondicka
24. jan 2014

@fidka79 netrep to ,čo nevieš..je to moja vec 🙄 🙄 nehovor o mne láskavo... ja so mneni padnutá na hlavu,,že nevidím súvislosť.. a čo má teraz akože byť...reakcia na očkovanie..bože,,ja fakt nechápem,,čo z toho robíte kauzu nad mraky,,očkovalo sa ,,aj sa vždy bude..len pár odporkýn sa rozhodlo inak..je too Vaša vec,,tak ale s pochopením,,neodsudzujte a nekydajte na iných 😠 nechajte si radšej svoje premúdrelé názory pre seba

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rondicka
25. jan 2014

@fidka79 ja som nepovedala,že sa bojím,len som chcela vedieť,že či to može byť z toho? skor som sa bála ,že by to mal z niečoho iného 😖 preto som to hladal v očkovaní,,či náhodou niekto nemal niečo podobné..ja som len predpokladala,že je to po tom očkovaní,,nič viac 😕 ty si nemusela reagovať 🙄

sirinka
25. jan 2014

@rondicka po prve ta lekar neupozornil, ze podava vakcinu, u ktorej sa vyskytuje tento neprijemny NU, po druhe, je to varovny signal, ze tvoje dieta reaguje na vakcinu takymto NU, je to pre jeho stastie tentokrat iba lokalna silna reakcia...

aristka
25. jan 2014

@rondicka smer ip ,nebudem tu písať ....

rondicka
25. jan 2014

@sirinka oki,, možno šťastie,,možno normálna reakcia,,teda kao som zistila,,že je to u viacerých detí 😒 nemyslím ,,že len pre tentokrát...skor by ma trápilo,,keby mohol dostat nejakú horšiu chorobu..keby sok ho nedala 😉 týmto končím debatu 😵

monika111111
26. jan 2014

List od lekára aj keď homeopat stále lekár s titulom, atestáciami a v praxi
http://www.zmensvojzivot.sk/otvoreny-list-casop...

evaka
27. jan 2014

@rondicka opuch ustupil po par dnoch, natierali sme to mastou proti opuchom. Pozeram, ze uz preslo par dni, vyzera to uz lepsie? Hlavne nech rucicku co najmenej namaha, nebeha, neskace.... aby bola v klude. Drzim palce, nech to mate co najskor za sebou.

tamarocka
28. jan 2014

v máji očkovaná, koncom júna viróza s 40°C TT, od októbra kašeľ, odberom v krvi potvrdený čierny kašeľ, v nov-dec sinusitída + problémy s ušami, teraz znovu prechladnutá...v škôlke v zimných mesiacoch boli sople aj kašeľ zvládnutý prípravkami z lekárne...iba toľko

aristka
28. jan 2014

@tamarocka a malinké ti to nedostalo ....

tenerifka
28. jan 2014

U nas sa toto ockovanie dava v 6-ich rokoch. Vsetky povinne ockovania(kedze dcera ma len tie) boli dovtedy absolutne bez reakcii, opuchov ci horucky. Ale po tomto ockovani nam dcera priamo v ambulancii odpadla, nikomu nic take neprajem, este dnes ma ta spomienka mrazi. Postupne sa prebrala, ale bola este par hodin potom strasne unavena. Vazne uvazujem o tom, ze ockovanie proti tetanu a zaskrtu v 14-ich rokoch uz neabsolvuje

tamarocka
28. jan 2014

@aristka ...klop klop klop...nie

tin007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivusika
25. feb 2014

Práve sme sa vrátili s mladým z očkovania, držal sa hrdinsky, snáď nebude nejaká zdrvujúca reakcia - zatiaľ vždy v pohode, maximálne zvýšená teplota a mierny opuch ...

aristka
29. máj 2014

@skajkaze ja som čakala ,že prednášajúci bude nejaký doktor,ktorý imunitu a veci okolo chorôb študoval a nie inžinier informačných systémov.... 😕 ,ktorý tam nemá nijakého hosťa zo zdr.oboru ... 😝

veriiii
29. máj 2014

@tenerifka a co jej nakoniec zistili?mala aj nejake nasledky?

skajkaze
29. máj 2014

@aristka Bude tam aj lekár, neznamená,že , keď niekto nemá pred menom Mudr,nemôže mať naštudovane omnoho viacej ako niejaký Mudr,česť výnimkam 😉 Niektorí lekári nevedia o zloženiach vakcín a o ich účinkoch ani toľko ako mnohí laici,ktorí sa do určitej témy "zalusknú"a......... Takže všetci sú srdečne vítaní,aj Vy 😉 môžete prísť a viesť debatu,polemiku 😉

aristka
29. máj 2014

@skajkaze aký lekár tam bude.plus problém očkovania nie je len záležitosťou naštudovania si niečo z knižiek alebo netu ,ak to nemáš vysvetlené odborníkom ,plus poznatky anatómie ,fyziológie ,epidemiológie,kliniky chorob ,imunol´gie a iných oborov medicíny a samozrejme prax....koľko tento pán vo svojom živote pichol injekcií ,možno aj očko .plus koľko vo svojom živote tento pán ošetril chorých a poskytol im adekvátnu liečbu ,nemám pocit,že ite študuje medicínske obory ,plus že ošetruje a poskytuje zdr.star ,chorým ....to sú veci ,ktoré sú neodkladnou súčasťou odborníka ,plus ak by bolo také ľahké stať sa lekárom ,že nemá vedomosti ,skúsenosti ,nič si neodpitval ,nič neošetril atď,tak to by mohol byť lekárom každý a medicína ako vedný obor by mohol kľudne zaniknúť .....buď si istá ,že nevie mnoho oproti doktorom a to bez ohľadu na obor....,ber to ako môj názor ,tak ako ti ja neberiem tvoj ..... 😉

tenerifka
29. máj 2014

@veriiii Vdakabohu nie, ale do buducna si to uz nechcem zopakovat a pokusat osud

kattrinnka
3. dec 2014

Žienky malú očkovali pred týždňom, a stále má v mieste vpichu takú hrčku - tvrdú. Je to v poriadku? Čo myslíte?

bobocka
4. dec 2014

@kattrinnka hrcka tam nema co robit.zbehni ku doktorke,ona ti k tomu povie viac. a nech to jednoznacne zapise do karty.treba pomerat aka je hrcka velka a treba to uviest do chorobopisu ako neziaduci ucinok po ockovani.na tom trvaj.ty sleduj ci ta hrcka mizne,ci je makksia ,mensia...skus to rozmasirovat.ale jemne,nech ju to neboli.octanovu mast skus.viac ti tu asi nik nepomoze.zvys jej teraz davku vitaminov,ci uz vo forme viacej zeleniny ovocia,alebo pridavne vitaminy cecko a spol.nemyslim si,ze mala hrcka je koniec sveta,deti mali ovela horsie reakcie po ockovani,ale kazdopadne si malu odsleduj a nech to doktorka uvedie do zdravotnej karty.aj terajsiu reakciu a nech aj uvedie kedy ta hrcka zmizne(teda ako dlho to trvalo po ockovani).neboj,bude to v pohode.ale kazdopadne s tym k dr chod.

kattrinnka
4. dec 2014

@bobocka ďakujem za info, určite doky navštívime.

zuzulik27
17. dec 2014

dcerka den pred ockovanim zobrala homeopatika, nejake gulocky, od lekara. po ockovani ju den dva trosku bolelo stehno ale inac ani cervena skvrnka, ani hrcka, ani teplota, absoluuuuutne nic, ziadna negativna reakcia. uplne super priebeh.
no druha dcerka to mala ovela horsie. ona tie homeo nebrala, bola ockovana uz skor. aj teplota, prelezala 3 dni, boleli svaly, kosti, vsetko. velmi som sa bala.
viem ze pri dalsich detoch urcite budem davat tie homeopatika.

lucinka10011
17. dec 2014

@zuzulik27 ahoj prosim ta mi mame ist na ockovanie teraz kto ti poradil ze mozes dat homeopatika ??

zuzulik27
17. dec 2014

@lucinka10011 to nam pediater sam navrhol. to nam dal domov taku flasticku plastovu malu z chladnicky, boli v nej gulocky, 3-4ks som jej vecer dala a na druhy den sme isli ockovat a som to lekarovi vratila. ale netusim ako sa to vola.
mozno aj bez toho by to bola dobre zvladla, neviem comu vdacim za taky dobry priebeh.

lucinka10011
17. dec 2014

@zuzulik27 mam strach neviem ako to mala zvladne

zuzulik27
18. dec 2014

pokial ma silnejsi organizmus ze nie je nonstop chora tak by to malo byt v pohode. starsia dcerka asi bol problem preto lebo jej sa lahko robia modriny, modrina velka a ona nevie kde sa buchla. a v letaku o tej vakcine je ze pri takych detoch treba davat pozor pri tomto ockovani. akurat to som sa dozvedela az po nom.