Očkovanie v piatich rokoch života. Dať či nedať?

xlucia
24. sep 2011

ktore ste dali toto ockovanie, a ake boli reakcie dietata. ?
kolko ste ho nechali doma po ockovani?
tie, ktore ste odmietli, aka bola reakcia dr. a aky ste na to mali dovod?

renca3
25. sep 2011

po ockovani isiel hned rano do skolky. a reakcia, bolela ho noha po vpichu jeden den ci dva.

titkovamiriam
25. sep 2011

bolo to ockovanie do ruky za minutu sme o nom nevedeli,reakcia ziadna,na druhy den bol v skolke

xlucia
autor
25. sep 2011

@titkovamiriam dostali ste na vyber ci do ruky ci do nohy?

renca3
26. sep 2011

@xlucia - my nie.

titkovamiriam
26. sep 2011

@xlucia nie ,ockuje do ruky aby deti nestiahli sval na nohe a nemali bolesti 😉

renca3
26. sep 2011

@titkovamiriam - no tak prave moj stiahol a preto ta bolava noha.

cairka
26. sep 2011

@xlucia , my sme neodmietli, ale sme sa s doktorkou dohodli, že počkáme 😝 . Mudr. v pohode, ale mala kontrolu z hygieny a že sa pýtali. Moja má aj nejaké alergo diagnózy, tak to odôvodnila tým zatiaľ 😉

sisinka76
4. okt 2011

@xlucia ani Samko nie je ockovany, doktorka to akceptovala, nemala na vyber,tusila,ze ho nedam,kedze u Riska sme odmietli skoro vsetky ockovania.

dana33
20. okt 2011

Dobry den,prosiiiim o odpoved,mali vaše detičky po tomto očkovani aj nejake extremne vysoke teploty ? ak ano kolko dni to trvalo? ďakujem .

leteku
20. okt 2011

@dana33 - my sme nemali žiadnu reakciu, ale moje deti celkovo znášajú všetky očkovania veľmi dobre.

vanessm
20. okt 2011

@xlucia Názory dr. poznáme všetci, ale pozrela by som si stránku www.slobodaockovani.sk a až potom sa rozhodla. Nebála by som sa ani tateplôt po očkovaní ale skôr nežiaducich účinkov, ktoré spôsobujú naozaj vážne a nevyliečiteľné ochorenia.

dana33
20. okt 2011

@vanessm
@leteku ďakujem za vaše nazory,my sme očkovany od malička a všetko bolo v pohode /klop,klop/,myslela som aj na to,čo sa tu tiež spomina v suvislosti s očkovanim deti,nežiaduce učinky atd,atd.To je ale ina tema,niesom proti očkovaniu,aj ked mi je luto deti,ktore na to zle zareagovali,to nikdy nevieme,aj pri liekoch ktore naše deti papaju,ked su chore,aj vtedy sa može všeličo stat,nemyslim radšej na to,mne ide hlavne o tie teploty z očkovania,nakolko sme mali 2x febrilne krče z teploty a to neprajen zažit nikomu,ale dakujem za vaš čas,a inač vygoglila som si oč.kalendar na r.2011, a deti narodene v r.2006,čo sme my,sa očkuju v 6.roku života,tak neviem,ale ajtak vďaka.

evaka
30. mar 2012

moju dcerku ockovali predvčerom - večer jej opuchlo celé ramienko, bolo to červené horúce a tvrdé na dotyk. Dr. bola prekvapená, vraj sa z takou reakciou ešte nestretla, ale jej najlepší kamarát mal takú istú reakciu, len to malo slabší priebeh ako u nás. Mmá inú lekárku a tá tvrdila tiež, že je to veľmi neobvyklé a že sa s tým nestretla. A to nám obe dr. tvrdili, že teraz sú nové, lepšie vakcíny... nechce sa mi veriť, že by práve len naše deti dostali reakciu. Malej to neodpuchlo za 24 hod. vôbec, nepomáhajú obklady ani octan, ak sa to zajtra nezlepší budeme musieť na pohotovosť. Taká je naša prvá negatívna skúsenosť s očkovaním ☹

maminka46
30. mar 2012

@evaka moj syn mal tiež takú reakciu po očkovaní. Ramienko mal červené až po lakeť, tvrdé a horúce. Trvalo to asi 4 dni potom to začalo ustupovať.Bola so s toho riadne na nervy.Keď som to ukázala lekárke tak sa čudovala. Potierala som to octanom, myslím že ten nám trošku pomohol. Kamoška mala taký istý problém s dcérkou. Držím vám palce .

tin007
31. mar 2012

@evaka a @maminka46 poziadajte lekarky, aby nahlasili opuch (lebo 4 dni je naozaj dlho) ako neziaduci ucinok ockovania na SUKL. Je to povinnost lekara hlasit! Ak odmietnu (lebo lekari nechcu mat "zbytocne" papierovacky|, nahlaste to vy same.

dana33
31. mar 2012

@cairka
ahoj ani my sme ešte neboli očkovany,ani sme nedostali predvolanie,asi na nas zabudli,vaham nad tymto očkovanim,aj z alergol.dovodu aj z dovodu teplot po očkovani,nakolko mame problemy ked su vysoke teploty,stane sa niečo ked maleho vobec nedam zaočkovat? ohrozi ho to nejak?

evaka
1. apr 2012

@maminka46
@dana33 kočky diky za podporu, fakt som z toho na nervy, konečne to pomaly začína ustupovať - fakt to trvá 4 dni, moja dr. sa s tým nestretla, včera sme boli na pohotovosti a iná dr. na malú pozerala ako na majku z grunu... že to tiež ešte nevidela, ona ani nevedela, čo jej na to dať... má to tiež až po lakeť.
@tin007 no ja to s mojou dr. určite budem riešiť
@dana33 no ja by som to zvážila, nikdy som nebola proti očkovaniu, ale táto "vylepšená" vakcína ma dorazila... asi prediskutuj s dr. vopred - možno bude skusenejšia ako tie u nás a už s tým má aké také skúsenosti.

zvedavazvedava
1. apr 2012

Nas nan ukecala lekarka. Najprv som si vypytala pribalovy letak k ockovacej latke aby som vedela co mozeme cakat. Potom som sa opytala lekarky, ze ci bude ona zodpovedna,ak sa malej stane nieco z tych vedlajsich ucinkov. Kysly ksicht, no jasne ze nie, zodpovedny je rodic. Ale kedze mala nemala predtym ziadne neprirodzene reakcie, bla bla bla. Nakoniec som ju dala,aby nam nerobila problemy. A doma som ju natisla BIO chlorelou,aby jej odstranila z tela pripadne pridavne latky , aj tazke kovy , ktore sa vraj pridavaju do ockovacich latok.
Rovnako radim aj mojej sestre,kedze v Grecku maju ockovania povinne az natolko,ze ak dieta nema vsecky,nevezmu jej ho do školky.

tin007
1. apr 2012

@evaka este ti odporucam, aby si si urobila fotku, lebo ver ci never, ked to budes hlasit a tvoja dr. sa k tomu postavi, ze o nic neslo, tak nakoniec budes ty za "hystericku" matku, co si vymysla :(

eaka
1. apr 2012

aj keby mali plnú čakáreň detí s takou reakciou, tak každý rodič by počul "s tým som sa ešte nestretla"...

dana33
1. apr 2012

@evaka ďakujem za odpoved a nazor,som na 90 % rozhodnuta,že nie. 😠 to je hrozne ,teraz vyrabaju take vakciny,že človek ma nočne mory,či to jeho dietatu niečo nepoškodi,no des 😠

elbe
1. apr 2012

ahojte, nás čaká toto očkovanie za pár mesiacov a odmietneme ho. Kedysi som bola za očkovanie, ale potom mal mladší syn zlé reakcie na každé očkovanie, začala som študovať a pátrať a nikdy viac.

eaka
1. apr 2012

kočky, čo ste to očko dali, prišlo Vám od Dr. predvolanie?

prevenar
23. apr 2012

..nedat 😕

joannas
23. apr 2012

@eaka A to je proti čomu to očkovanie v 5 rokov?

keziah
23. apr 2012

@joannas
tetanus, záškrt, čierny kašeľ, detská obrna
vakcina sa vola Infanrix Polio

pepapo
29. aug 2012

my sme mali tiez reakciu riadnu...a taku oneskorenu,v piatok ockovanie,v nedelu opuch ruky a az v pondelok a utorok teplota az do 39!!!

brinzulka
29. aug 2012

ockovany do ruky. DO 24 hodin 7,5 x15 cm opuch ramena, - preslo po 3-4 dnoch (chladny obklad, gafrova mast), zapal spojiviek do 12hodin, 2 tyzdne nocny kasel.

pectore
29. aug 2012

@evaka nam pri zacervenani a miernom opuchu pomohli fenistilove kvapky....(po prvej MMR - 15 mesiacov) -skus sa popytat... alebo klasickym fenistilom potret miesto...je to proti alergickym reakcima...ale skonzultuj s doktorom...

pectore
29. aug 2012

@vanessm , @xlucia je to stranka kde sa prezentuju neockujuci fanatici...ako vzory su tam lekari co v europe nemozu dat ani len predpis... pretoze ich titul je prirodny liecitel...samy homeopat a psycholog.... utocia na 100 rokov stare studie....ako na podstatu dnesnej imunologie.... skratka zavadzaju a zavadzaju...nic objektivne tam nieje.... prekrucaju a zosmiesnuju fakty napriklad o pravych kiahnach ci besnote....... to je stranka pre fanatikov a nie pre zodpovedne matky...