Očkovanie v Rakúsku

lucykopas
3. sep 2018

Dobrý večer, chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s očkovaním v Rakúsku. Dočítala som sa, že tam je nepovinné. Nerobia pediatri problémy aj tak? ďakujem

prevenar
3. sep 2018

@lucykopas ,,ockovanie v rakusku je kompletne dobrovolne. co sa tyka nejakych dalsich obmedzeni to neviem, nezijem tam . sprav si otazku tu - je to velka skupina, niekto sa snad najde. https://www.modrykonik.sk/group/1799/

osobne to vidim tak , ze ked je ockovanie oficialne dobrovolne, nejake zavazne obmedzenia by som neocakaval.

robin30
4. sep 2018

Ahoj ja tu zijem dcera je tu narodena komplet neockovana nikdy nebol ziadny problem dokonca nas pediater ma deti neočkovane v rakusku ke ockovanie dobrovolne povinne nie je nic

vroni
6. sep 2018

V Rakusku je ockovanie nepovinne a nie dobrovolne. Pediater ta musi na ockovanie upozornit a musi ti ho odporucat, ty ho mozes odmietnut (to je ten rozdiel medzi nepovinnym a dobrovolnym. Lekar je povinny odporucit ti ockovanie) Paleta je siroka, niektori pediatri akceptuju rodicovske rozhodnutie, niektori sa snazia tlacit na ockovanie a niektori suhlasia s neockovanim. Rozhodnutie ockovat ci neockovat nevplyva vobec na nic, v skolke, skole, na kruzkoch, nikto sa ma nikdy neopytal, ci su moje deti ockovane. Ak dieta ochorie na infekcnu chorobu, proti ktorej sa ockuje, si povinna hlasit to pediatrovi, ten hlasi dalej (chorobu, nie teba, ide to len do statistiky, inak ziadne nasledky nie su) a treba hlasit aj do skolky/skoly (ta vyvesi oznam, ze sa v skolke vyskytuju osypky/mumps/cholera atd). Povinnost hlasenia maju rodicia ockovanych i neockovanych deti.

evulka3
7. sep 2018

Moje obe baby su neockovane,ziaden problem som s tym doteraz nemala,nikde sa ma na to ani nepytaju,obe su v statnej skolke...

lenqua_12325
11. sep 2018

Rozumná to krajina ..

lenqua_12325
11. sep 2018

Asi vedia preco to tak je.