Očkovať alebo neočkovať malé dieťa proti chrípke?

muriel293
23. nov 2009

ahojte,kdesi som čítala že proti chrípke sa môžu očkovať už detičky od šiestich mesiacov,preto sa chcem spýtať či máte niekto s tým skúsenosti a či je lepšie očkovať alebo neočkovať. Ja aj manžel sme tento rok prvý raz zaočkovaní a keďže sa očakáva "veľká chrípková epidémia" neviem čo s malým. Neviem ako by znášal také vysoké teploty a trochu sa aj bojím nakoľko vraj malé detičky patria medzi rizikovú skupinu.

tynushqa
26. nov 2009

To snad nemyslis vazne ockovat este aj proti chripke 😠

Radsej babatku podpor imunitu dobrou stravou pripadne nejakymi vit. doplnkami a vyhybaj sa velkym zhromazdeniam...

rejocka
27. nov 2009

ahojte,no ja by som určite nedala očkovať proti chrípke,ani moja dr.to neodporúča,že v týchto vírusových vakcínach ten vírus môže znutovať a narobiť viac škody ako osohu,nie som proti očkovaniam-ale chrípkovú by som mojim chlapcom nedala 😉 ,no to je môj názor 🙂

vanish1
27. nov 2009

relácia lampa o prasacej chrípke - veľmi poučné http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/26-11-2...

janinah
27. dec 2009

sme zdravotníci,ja aj manžel,neočkujeme deti ani seba 🙂

iinuska
27. dec 2009

aj my sme obidvaja zravotnici a nedala by som sa zaockovat, ani svoje deti

mariuskaa
2. sep 2013

NIE

monika111111
9. sep 2013

Moja mama má už síce po 50-ke, dala sa asi pred 4 rokmi zaočkovať proti chrípke, a veľmi to ľutovala. Celú jeseň nebola ani chorá ani zdravá. Tá choroba bola stále na krajíčku, ale neochorela naozaj. Bolo to pre ňu dosť vyčerpávajúce. Lepšie by urobila, keby sa nedala očkovať, choroba by prepukla, týždeň by sa liečila a mala by pokoj. Takto sa to sńou ťahalo niekoľko mesiacov. Nahovorila ju na to Mudr., hoci nemáva chrípku. Mama je ľahko ovplyvniteľná a doplatila na to. Už sa však poučila a už žiadne očkovanie nehrozí. Dieťa by som nedala očkovať v žiadnom prípade.

mariuskaa
10. sep 2013

@monika111111
Pred tým ako som niečo o tomto čítala a mali sme novorodenca
Prikazala som manželovi nech sa zaockuje proti chrípke. Nech nám domov nenosi choroby.
Chudák tak veľmi ochorel hneď po ockovani!
A pritom ma dobru imunitu a je veľmi odolny voči chorobám.
Cítila som sa previnilo a zodpovedne. Až potom som čítala ako sa táto vakcina robí na základe pravdepodobnosti toho kontinentu kde "asi" buďe aký vírus. A podľa toho sa mieša vakcina ktorá je v 90% neucinna. Dokonca sa ockuju zivim vírusom a takisto ako môj manžel prepínanie u nebo choroba v plnom znení.

klincek
11. sep 2013

urcite nie, a ani ja by som sa nedala.

zdenuska1
11. sep 2013

no zdravotníci sa neočkujú, oni už majú imunitu urobenú z pacientov/častý kontakt s chorým/.

No ja očkujem syna od 2r na chrípku chodíme na alergologiu a jemu to pomáha.. Skoro vôbec nemáva ATB a tí čo sa neočkujú sú často u lekára..

Tak neviem či nechápu, že ATB sú škodlivé, každý má iný názor aj doktori....

Ale ja som za očkovanie, aj tento rok idem deti očkovať.. ..... No ja sa neočkujem, lebo ja nebývam chorá....tak načo... 😉

kubuliatko
11. sep 2013

ja ako zdravotnik by som sa nikdy v zivote nedala zaockovat proti chripke a neurobila by som to ani svojim detom ze by som im to nechala pichnut. brrrrr

nikimax
11. sep 2013

My neočkujeme tiež už nič, po vážnych následkoch povinných vakcín.....o nepovinných, ako je očko proti chrípke neuvažujem ani v najhoršom sne.....máme príliš radi svoje deti..... 😉

mirreckall
11. sep 2013

@muriel293 to zaleží len na tebe, aký máš k tomu postoj.... veľa ľudí, tu píše, že by nedali ani za nič zaočkovať, naša malá ma 9 mesiacov, tiež sme ju ešte nedali vôbec, ale po roku ju dáme...a je rozdiel, keď nemáš z okolia skúsenosti, z ťažkými priebehmi chorôb...moja teta napr. dostala od kolegyne čierny kašel a nakazila aj dcéru aj starkú...a teda žiadna sranda to nebola...keď sa dusila a museli sme volať záchranku...

nikimax
11. sep 2013

@mirreckall len otázočka, boli tí, čo sa nakazili tým čiernym kašľom očkovaní.....?

zuzkat1
11. sep 2013

Urcite nie. Jedna znama sa dala ockovat nasledne na 2tyzdne zalahla s chripkou jak svet. A poznam pripad starsieho pana ktory to neprezil.

mirreckall
12. sep 2013

@nikimax iba sesterka, u nej to malo oveľa ľahší priebeh.... teta so starkou neboli...

nikimax
12. sep 2013

@mirreckall čierny kašeľ sa očkuje povinne od roku 1958..... 😒

mirusik55555
7. máj 2021

@blumka veru áno.. Za mňa nie žiaľ u mňa epi po ocko. Očkovaná mojou mamou detskou lekarkou😓😓😓😓