Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odmietnutie očkovania v okrese Topoľčany

jarabica123
7. nov 2012

Je tu niekto taky??

simojka
8. nov 2012

My bývame v Prešove a lekárka nám povedala,že ak odmietneme dieťa dať očkovať tak nás budú pokutovať,na jedného rodiča to je okolo 660 eur (ak si dobre pamätám),my sme mali problém s očkovaním hneď po pôrode (proti TBC) a aj napriek tomu sme sa očkovaniu nemohli vyhnúť.Očkovanie by malo podľa mňa byť dobrovoľné nie povinné a o to viac,ak má s tým dieťa problém a následky po očkovaní, ☹

alikaa
8. nov 2012

@simojka ockovaniu ste sa mohli vyhnut, staci si o tom nieco nastudovat. A suhrnna pokuta moze byt maximalne 331 eur, ale su urady, kde nedavaju ziadne pokuty, treba sa opytat v teme - https://www.modrykonik.cz/diskuse/ideme-ockovat... ked ju znova otvoria. Ziadna pokuta nestoji za znicene zdravie svojho dietata. Pretoze pri tahsich nasledkoch je tato suma 331 eur uplne smiesna. Ak chces, aby na SR nebolo povinne ockovanie, tak podpis peticiu za slobodnu volbu v ockovani 🙂 http://www.slobodavockovani.sk/peticia/

simojka
9. nov 2012

@alikaa ja som sa tým dosť zaoberala,veľa som o tom čítala,zisťovala si.Lekári nás vtedy veľmi presviedčali.Máš pravdu,že zdravie dieťatka je najdôležitejšie a je na nezaplatenie.Ak by som pred narodením mojej dcéry mala toľko informácii ako teraz tak by som robila všetko preto,aby mi dieťa nezaočkovali.A tú petíciu určite podpíšem...

digysa
30. máj 2013

@dida38 jeeeeeeej...Topolcany..... hmmm....tu asi vsetci ockuju 😒

jarabica123
autor
5. jún 2013

@digysa A co akoze? Si z TO ked si sa ozvala????

digysa
5. jún 2013

@jarabica123 Nie....nie som. Ale dala som do pozornosti tuto temu, lebo je tu "vysoka" tendencia zakladat duplicitne temy o tej iste problematike.....

Takze, ak je tu niekto z TO, tak by mohol prist debatovat sem, do diskusie, ktoru si vytvorila.

jarabica123
autor
5. jún 2013

@digysa tato tema uz bola zalozena davno, ale samozrejme ty musis rypnut, ako by to bolo, ja som ti nic nepisala, tak prosim nepis ani ty mne, uz sem dlho nikto nepisal, na tuto temu s auz aj zabudlo, ak sa ti nepaci, daj ju zablokovat alebo zamknut adminom, mne nepis, ok?

digysa
5. jún 2013

@jarabica123 Este raz..aby si to rozumela......DALA som do POZORNOSTI tutu "staru" temu, aby ludia zbytocne nevytvarali novu temu.....
Ono sa to tu bezne robi, ze sa OPRASI stara tema......
DO NIKOHO NERYPEM.........Si slepa? Nevies citat? NEchces citat? Nevies po SLovensky? O tebe vobec nepisem.....

Zacala si pisat Ty mne......si slepa? Nevidis??? 🙂 😀 😀 😀 Ja som vseobecne napisala do tejto temy, aby sa dostala na zaciatok zoznamu.....

Preco by som ju mala dat zablokovat..........

ESTE RAZ pisem predosly prispevok......a pozorne citaj:

Nie....nie som. Ale dala som do pozornosti tuto temu, lebo je tu "vysoka" tendencia zakladat duplicitne temy o tej iste problematike.....
Takze, ak je tu niekto z TO, tak by mohol prist debatovat sem, do diskusie, ktoru si vytvorila.

ZDA SA TI ZE SOM DO TEBA RYPALA??????? 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨

hannahrybicka
6. jún 2013

EEeeeej, babulky, notak ;) trosku konstruktivne ;)
Som z TO okresu, mame dvojmesacnu dcerku a nechceme ockovat. Tak hladam infosky, co ma caka.
Kym sme sa zapisali ku pediatricke (este pred narodenim) tak som s lekarkou o tom hovorila. Vcera sme boli na poradni a sestricka sa ma pytala ci sme nezmenili nazor. Zatial sa mi to paci, ze na nas netlacia. Doktorka ani sestricka dokonca nemali ziadny preslov. Lekarka len povedala, ze nas bude musiet nahlasit na epidemiologiu. Neviete ako budu postupovat na urade? Pripadne na co si dat pozor?

Vraj staci nepodpisat u lekarky, ze nesuhlasim s ockovanim, ona to potom nemoze nahlasit. Mate niekto skusenosti?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli