Odmietnutie povinného očkovania v Nitre

pikha
21. nov 2012

Ahojte maminky a tatovia, mam 16 mesacnu dcerku a odmietli sme MMR, cakam na pozdrav z RUVZ 🙂 Ste tu rodicia z NR, ktori ste odmietli - alebo sa chystate odmietnut - povinne ockovanie? Ako reagovali vasi pediatri? Ako to chodi na nitrianskom RUVZ? Vymenme si nazory a skusenosti a zmapujme sucasnu situaciu v nasom meste 🙂

hajanka
21. nov 2012

@pikha ahoj, je nas tu viac nez dost, napis IP na nick prevenar priamo tu https://www.modrykonik.sk/interna-posta/nova-sp... a zaradi ta do diskusie, tam si vymienami realne skusenosti s odmietnutim ockovania a postupmi uradov 🙂
ps: urcite sa tam najdu aj rodicia z NR ktori odmietli 😉

pikha
autor
21. nov 2012

@hajanka dakujem 🙂 idem na to

pikha
autor
7. mar 2013

Tak,kedze sa v sukromnej diskusii zrejme nevyskytuju ziadni neockujuci rodicia z Nitry, skusim este raz. Ste tu niekto, kto ste v NR nedali svoje dieta ockovat alebo o tom uvazujete? Ake ste mali skusenosti s nitrianskym RUVZ? Mna caka pojednavanie 27.3. a urcite sa potom podelim o skusenost 🙂

digysa
30. máj 2013

@dida38 co je zle na tejto diskusii?? musi byt vytvorena aj skupina??

digysa
30. máj 2013

@haley7897 A pozorne, ale pozorne si precitaj prvy prispevok od hajanky........ Pozri co tam napisala........ Zakladatelka diskusie je z Nitry a pyta sa na otazky............ Hajanka ju presmerovala na vasu "UNIVERZALNU" skupinu, kde si.......

" vymienamierealne skusenosti s odmietnutim ockovania a postupmi uradov ps: urcite sa tam najdu aj rodicia z NR ktori odmietli "

Nezabudni si precitat ze pise o URADOCH...asi o celom Slovensku..............

haley7897
30. máj 2013

@digysa a? co ako s tym? btw. pozri si datum. bolo to este predtym, nez vznikli skupiny... a jedna sa o sukromnu temu, tak neviem, co ta to trapi. verejne skupiny su tu pre vsetkych - a teraz pozor - ktori maju ZAUJEM. sukromka nieje pre kazdeho...
btw, asi si budes pamatat, preco bola zamknuta tato tema vo verejnej podobe a musela byt vytvorene ako uzamknuta. prave pre tie rypave komentare ako tvoj dnesny status...
naozaj si myslis, ze budu ludia tu na MK zakladat skupiny a temy, len podla toho ci sa to paci inym - tebe? rly? 😀

pikha
autor
30. máj 2013

teraz som nejak v pomykove.. co som urobila? 😀 Podla mna je uplne v pohode, ked si neockujuci rodicia z regionu vymenia skusenosti a postrehy.. kazdy RUVZ ma svoje pravidla, zvyklosti, rozne vysoke pokuty a rozny sposob jednania. Komu sa tema nepaci, nech si najde inu, je ich tu pozehnane. Plno bab sa ma do IP pyta, ako to tam chodi, ako sme dopadli atd.. rada odpoviem, len je skoda, ze kvoli kadejakym rypavym tvorcekom sa potom bojime verejne pisat.

haley7897
30. máj 2013

@pikha si v tom nevinne. to sa obcas stava 😀 😀 😀

nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
30. máj 2013

@nae haha, tak nejako 😀

digysa
31. máj 2013

@pikha Neurobila si nic zle........chcela som dat do POZORNOSTI tvoju temu....aby sa nevytvorilo dalsich 15 o neockovani v NITRE. to je cele......

jarabica123
5. jún 2013

@pikha Nic si z toho nerob, aj ja uz som bola napomenuta🙂)

hannahrybicka
6. jún 2013

@pikha Napises nam ako ste dopadli na pojednavani? Ja som z okresu Topolcany, ale myslim ze nase neockovanie bude riesit Nitra. Mala ma teraz 2 mesiace, o mesiac nas to caka ;( Kolko trvalo u vas, kym sa spustila cela ta uradnicka masineria?

pikha
autor
9. jún 2013

@hannahrybicka a co ste odmietli? 🙂 Musim povedat, ze co sa tyka nitrianskeho RUVZ, su uplne ale uplne v pohode. Maju normalny ludsky pristup.. samozrejme ta za tvoje rozhodnutie nepochvalia, ale beru to v pohode ako slobodnu volbu a nerobia ziadne problemy. Pokial clovek nevystupuje nafukane a arogantne, tak to cele ma velmi v pohode priebeh a netreba sa nicoho bat. My sme oficialne a s podpisom odmietli 7.2. a uz o dva tyzdne som mala predvolanie a pojednavanie sa konalo este v ten mesiac, 27.2. Islo to velmi rychlo, ale mozno len bolo hluchejsie obdobie, tie cakacie lehoty mozu byt rozne.

gabinecka_
9. jún 2013

@pikha dostali ste aj pokutu?

pikha
autor
9. jún 2013

@gabinecka_ jj, dostali. Odmietnutie jednej vakciny je 50,- eur plus 16,- eur trovy.
@hannahrybicka prepac, zle som ti napisala .. pojednavanie bolo 27.3. ale fakt, ze vyrozumenie som dostala do dvoch tyzdnov od nahlasenia, sedi, a rychlo to islo aj tak 🙂

dazdovka
9. jún 2013

Pre všetky neočkujúce maminky (oteckov, babky, dedkov, tetky...) z Nitry a okolia
sme vytvorili skupinu https://www.modrykonik.sk/skupina/2307/ kde si môžeme otvorene pohovoriť o problémoch s odmietnutím očkovania, poradiť si ako postupovať, čo nás čaká na úrade verejného zdravia a podporovať sa navzájom, pridajte sa a pýtajte sa 🙂
Pekný deň

@hannahrybicka @gabinecka_

gabinecka_
10. jún 2013

@dazdovka ďakujem

hannahrybicka
11. jún 2013

Oh, tiez dakujem. Idem sa tam pridat.
@pikha: no zatial sme sa len rozpravali s lekarkou ze chceme odmietnut ockovania komplet. Tu temu som otvorila, ked som sa bola ohlasit ku pediatricke este ako tehu. Na poslednej poradni sa nas sestricka pytala ci sme nezmenili nazor a dala nam termin az o 6 tyzdnov, tipujem ze preskocila termin ockovania ale nie som si ista.

Moje zlato ma teraz 10 tyzdnov, takze sme vlastne este nic neodmietli ;D este sme na ockovanie nedorastli. Mam info, ze ak nic nepodpiseme, tak nas lekarka nemoze nahlasit a teda nemozeme dostat pokutu...ale lekarka je (zatial) strasne mila a ustretova, tak jej nechcem robit problemy. Este uvidime ci podpiseme.

helulatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hannahrybicka
22. jún 2013

@helulatko odpisala som na IP

erikams
2. aug 2013

@hannahrybicka aj ja by som sa chcela spytat na tu lekarku,tiez uvazujem o zmene vdaka

322sima123
17. apr 2020

@pikha my sme odmietli vsetko do 1 roka tak to celkom prijala p. Doktorka na klokocine, dala nam podpisat papier na hygienu a tak..