Pediater - detský neurológ v Bratislave a neočkovanie

doramora
11. máj 2014

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či poznáte nejakého dobrého pediatra, ktorý by bol ochotný diskutovať aj o prípadnych negatívach/NU očkovania. S manželom sa neustále hádame ohľadom (ne)očkovania - ja mám v tom jasno, ale on je presvedčený o nevyhnutnosti očkovania, o čom ho presviedča i naša súčasná mudra. Články na nete su pre neho nedôveryhodne, chcela by som, aby názor druhej strany počul priamo od 'odborníka'...nejde mi o to, aby nám doktori nerobili problém v prípade, že sa rozhodneme neockovat, ale vyslovene chcem, aby manžela aspoň niečo/niekto prinútil rozmýšľať aj o prípadnych rizikách očkovania...všetci v rodine sú totiž za očkovanie a mňa považujú za sialenca hazardujuceho so zdravim detí...na druhej strane je pravda, že v našom okolí sú všetky deti zaockovane a bez nejakých následkov (našťastie) ...potom sa mi ťažko argumentuje...dôvod, prečo sa obávam očkovania je ten, ze sa u našej dcérky objavili afektivne záchvaty s docasnou stratou vedomia, navyše bola od malička placlive dieťa, taká 'citlivka' - takže som sa s doktorkou dohodla na odklade...dcéra mala už rok a doktorka i manžel na mna tlačia, aby sme malú dali zaočkovať...ďakujem.

maminkakacenka
13. nov 2015

@doramora ahoj, aj ked je to uz neaktualne, ako si sa napokon rozhodla 😉

kajoma
15. nov 2015

Dcerka mala po prvom ockovani neziaduci ucinok (okrem horucok), ze cela omodrala a zistili jej neutropeniu gravis co je choroba tykajuca sa leukocytov, aj to bolo oficialne hlasene ako neziad.ucinok ockovania, odvtedy jej vznikli a stale sa zhorsovali afektivne stavy a ine... chodime k neurologicke,ktora nastastie mala tolko rozumu a odvahy ze dalsie.ockovanie zakazala resp.ho neodporuca vzhladom k zvysenemu riziku neziad ucinkov atd....obvodna lekarka sa.pravidelne kryje tym ze si od tej neurologicky.pyta nalez ci este stale nie alebo uz mozno atd.,ale ja by som ju uz nikdy nedala ockovat vzhladom k tomu co bolo. Bojim sa sice tych.chorob,proti kt.ockovanie smeruje ale este viac tych neziad.ucinkov, ktore u nas maju dost siroky zaber....

prevenar
16. nov 2015

maloktory lekar si bude pilovat konar pod zadkom. co sa tyka prijmu aj teroru zo strany RUVZ a dalsich statnych organov. aj ked treba povedat, ze je cim dalej viac lekarov , ktorym zalezi viac na pacientovi, ako na vyssie spomenutych veciach.

skus polozit otazku v skupine https://www.modrykonik.sk/group/1799/ ma cez 3200 clenov, niekto ti mozno poradi.

doramora
autor
1. mar 2016

@maminkakacenka prepáč, vôbec som sem nechodila...až teraz...dcéra bude mať už 3 roky a doteraz nie je očkovaná...v BA som našla dobrú pediatričku, ktorá mi v tomto vyšla v ústrety a celkom rozumne sme sa o tom porozprávali....

doramora
autor
1. mar 2016

@kajoma ďakujem za názor...ako som písala vyššie, doteraz nie je naša dcérka očkovaná, hoci sa tiež obávam chorôb...minulý rok sme napríklad bojovali s parapertusis (miernejšia forma čierneho kašľa) - staršia, očkovaná ho zvládla len so sirupom na kašeľ - mladšia, neočkovaná musela brať 2 atb....ono je to také otázne..ale stach z nežiaduceho účinku stále u mňa prevláda.....

kajoma
1. mar 2016

@doramora a mozem sa opytat kam chodite k pediatricke?

doramora
autor
10. mar 2016

Ahoj, chodíme do Petržalky - meno by som nerada zverejňovala...

magda22
8. jún 2017

@kajoma ahoj, prosím ťa môžeš odporučiť tú neurologičku? Dcérka mala po očkovaní febrilne kŕče, ktoré sa jej opakujú a tiež nevieme čo s ďalším očkovaním... ďakujem

prevenar
13. jún 2017

@magda22 ..akoze co ?! ..ved ockovat, pokial dieta aspon trosku dycha.

popripade , ak hladas info o rizikach - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

aristka
14. jún 2017

@prevenar ty vies co su febrilne krce ,dieta ich dostane aj pri osypkach a ty hlasis ,ze ich treba prekonat ...co na to povies odbornik...

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz