Plačlivé dieťatko po očkovaní

dhanka
2. feb 2015

Dobrý večer!

Viem, že okolo očkovania je tu už X diskusií, avšak je toho také množstvo, že sa v tom strácam! My sme boli dnes na obed očkovať prvýkrát moju 3 mesačnú dcérku. Pár hodín po očkovaní bolo všetko ok, ale teraz navečer je taká uplakaná a je to taký iný plač ako poznám u nej, taký žalostný :( Stále sa chce iba nosiť na rukách s cumlíkom, ako náhle ju položím, v tom momente spustí plač! A ešte k tomu odmieta aj papať, papala o tretej, aj to pocuckala len 5 minút a je pol ôsmej a nechce! :( Mám pocit, že je taká bez nálady. Baby, prosím, máte niektorá podobnú skúsenosť? Ako dlho trvalo, kým sa Vaše dieťatko po očkovaní dostalo do nálady a dostalo opäť chuť papať, smiať sa a bľabotať?!
Ďakujem za rady vopred!

ukulela
5. feb 2015

@sanym ad chyba - ok, usiel mi nominativ nozneho cisla
ad paralen - to je zas tak, ze ja som ing cez lesne a drevarske stroje a nemam zatial dovod spochybnovat, co mi povie lekar.mozno sa raz popalim, ale nemozem studovat na mudr pri kazdej konfrontacii s lekarkou. a tiez som o tom hovorilas lekarnickou, ked somlieky kupovala. ale dik za info.

sanym
5. feb 2015

@ukulela je smutné, že lekár a lekárnik nemajú takéto dôležité informácie

evittam
6. feb 2015

@ukulela Aj ty si ma pobavila, hlavne tými "somármi" a tou kolektívnou imunitou,..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marcela1702
6. feb 2015

@zita19 no veď jasné, len niekedy mi to príde také scestné, ale čo už, hlavne že bábo je v poriadku

veriiii
6. feb 2015

@dhanka ahoj, verim,ze uz je malej lepsie? k tvoje otazke,sice neaktualne..mala bola placila 2 dni-vzdy iba navecer..a mala zmeneny apetit,asi 3 dni celkovo..u nas to suviselo aj s kolikou..
ockuje sa do svalu ,kde vznika ocakavana mierna zapalova reakcia,babatko ma bolesti aj po vpichu aj v ramci teto reakcie.(doteraz sa s tym nestretlo)a diskomfort .manipulacia s nozkou(aj prebalovanie) mu je neprijemne.okrem toho, po ockovani moze byt zvysena teplota..
tie priznaky co opisujes nesedia celkom na to co @prevenar pise: ....je to bezne ..intoxikacia neurotoxinmi a inymi toxickymi latkami vo vakcine + imunitny sok z antigenov a vselijakej cudzorodej DNA. citlivejsie deticky mozu reagovat prudko . vyrazna zmena nalady / chovania . prestanu "rozpravat" na niekolko dni , ochrnu na niekolko dni ..alebo neutisitelne vrestia cele hodiny - encefaliticky plac. .
takze klud, nedaj sa strasit nejakym anonymom,ktory tu kazdemu radi v kazdom ocko prispevku neockovat! davaj mu tak ako hovoria skusenejsie mamicky..
@aristka hlavnena svojom dietati to ma odskusane..!

loknicka
7. feb 2015

ahojte mamicky poprosim radu. vcera sme absolvovali posledne ockovanie do noziciek... mame 18 mesiacov. vsetky ockovania sme absolvovali s odkladom ale o to nejde. bol plac, nervozita, nekupala som v ten den... ide o to ze moja mala v noci 38 tak som jej dala nurofen do rana v pohode. sprava sa ako kazdy iny den. chodime kazdy den von a tak teraz neviem ci je to vhodne alebo nie vzhladom na tu nocnu teplotu. dakujem baby za rady 🙂

liebling98
7. feb 2015

@loknicka kľudne choď von na prechádzku, čerstvý vzduch jej urobí dobre. Ak máš predsa pochybnosti, premeraj teplotu, prípadne prechádzku trochu skráť a nechaj ju v kočíku. Večer ešte premeraj, niekedy zvykne vystúpiť aj druhú noc (aspoň u mojich synov to tak bolo).

loknicka
7. feb 2015

@liebling98 dakujem. merala som jej teraz ked isla spinkat a nemala. mne doktor nic nepovedal ale kamoska mi pisala ze jej doktorka vzdy radi dva dni nekupat a nechodit von tak preto som chcela radu. aj chcem ist aj sa bojim. ale snad hodinku zvladneme 🙂

liebling98
7. feb 2015

@loknicka kľudne choď von, len snáď jej daj trošku kľudnejší režim, nebehať a pod. Je pekné počasie, škoda ostať doma zavretá.

loknicka
7. feb 2015

@liebling98 zacala chodit len nedavno takze vonku ju este nenechavam behat takze bude mat klud. keby bola doma cely cas by behala. takto si trosku oddychne. dakujem za radu. prajem pekny vikend 🙂

dhanka
autor
8. feb 2015

@veriiii jj, malá je už v pohode! Sa vyspinkala a ráno bola už ok! Len ja som nejako zostresovala a teraz stále bojujem s tým,aby sa mi obnovilo mliečko! Úplne sa mi prestalo tvoriť :(

veriiii
8. feb 2015

@dhanka drzim palce..osobne si myslim,ze sa mliecko nemoze uplne stratit za tak kratku dobu..ved kolko to mala, den?ten znizeny apetit?davala si je umele?:-/ a mala sa vie a je ochotna stale prisat?ak hej, zintenzivni dojcenie,ponukaj stale aj v spanku ..za den, dva ti nezmizne mlieko, ani by sa nemala nejako dramaticky znizit tvorba..
mlieko tam bude aj niekolko mesiacov po ukonceni dojcenia-)

dhanka
autor
8. feb 2015

@veriiii som založila už novú diskusiu, čo sa týka toho mliečka, lebo som bola úplne zúfalá z toho... nie že úplne, ale tvorí sa veľmi málo a malá sa nechce prisať, keď jej netečie tak, ako by chcela! ešte bojujeme tento týždeň (mám nejaké zásoby môjho mliečka ešte v mrazničke) a ak to nepôjde, tak, bohužiaľ, budeme musieť ísť na umelé :(

veriiii
8. feb 2015

@dhanka prepac, necitala som tu diskusiu.....a ma aj ine priznaky,ci len sa neche prisat? no, predopkladam,ze to co si mala v mraznicke si jej davala ked mala znizeny apetit a z fasky?ak hej,tak moze byt pricina odmietania,nie pomaly tok,ale z flasky je jej pohodlnejsie, z flasky len vysava mlieko satim, ,kdezto z prsnika je ina technika .tam musi zapajat aj jazyk..a to je torksu pracnejsie, ako len sat z flase..
ak mas stale pocit,ze sa nechce prisat pre pomaly tok mlieka, skus senovku grecku a benedikt, senovka by uz do 24 hod mala zaucinkovat..ale samozrejme caste ponukanie..
ved nemusis prejst na umele,mozes nadalej odsavat ak teda uz budete musiet prejst na flasku.. ,ale je to pracne takto krmit stale..

ljusli
9. jún 2017

Tak ja sa pridam - mala 3mesiace ockovana prvykrat hexou. Fyzicke reakcie sice ziadne ale je placliva,agresivna, nadava hracka, horsie papa. Normalne si moje kludne spokojne babatko nespoznavam. Ani sa neda utisit, na rukach byt nechce, v satke nechce, lezat nechce a krik jak keby ju rezali.