• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Po MMR injekcii dostal horúčku

13. júla 2008 
nas maly bol zastepeny MMR injekciou pre 9 dnami, uz pondelka vecera ma horucky. ked mu dam medicinku proti horucke tak horucka ustupi ale po takych 6 hodinach sa znova vrati. citala som v brozurke od doktora ze 1 z 10 deti dostane po 6-10 dnoch, z injekcie aj horucku, ze vtedy zacina vakcina posobit a telo si vytvara protilatky. len by som chcela vediet ci niektorej z vas prihodilo to iste a kolko dni tak mozu tie horucky trvat. boli sme aj u doktora a len mi povedali, ze mu mam davat medicinku ked bude mat horucku.
9. júl 2008 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som minule čítala článok ,že tieto teploty, ktoré vznikajú po očkovaní by sa zrážať nemali, pretože sa zastaví ta tvorba protilátok. A tak isto nie je potrebné zrážať teploty do 38 st. Ale čo lekár, to iný názor... :wink:

Keď mávala staršia dcérka vysoké teploty, tak som ju viackrát za deň okúpala vo vlažnej vode, dala jej sirup alebo čipok a ešte aj taký babský recept - kolieska surových zemiakov na zápästie a členky. Neviem, čo z toho pomohlo, ale asi všetko navzájom :wink: Ak teplota neklesne po 3 dňoch, treba ísť k lekárovi.
9. júl 2008 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj! Aj my sme mali sem-tam horucku po ockovani. To sa stava a je to normalne. Ak je horucka 39 a viac, davam malemu paracetamol (ale na noc, aj ked je len 38.5). Nizsie teploty by som sa nesnazila zrazat.
Pri takych vysokych teplotach u nas kupanie vo vlaznej vode nejako nepomahalo. Skusali sme, ale aj tak sme vzdy skoncili pri paracetamole. No ale to moze byt asi u roznych deti rozne. Trvat to asi moze tak 2 maximalne 3 dni. Potom by som uz urcite sla po radu k lekarovi.
Ale predpokladam, ze dnes uz ziadne horucky nemate, vsak nie?
10. júl 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem vam za odpovede. miriam chvalabohu maly uz nema teplotu. vcera na vecer mal este 37.4 dala som mu paracetetamole a cez noc ani dneska sme uz bez horucky. ako zazrakom,no ale rozmyslam, ze mu dam este 2.5 ml mediciny aj na noc.
10. júl 2008 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pastarela1, ja by som na Tvojom mieste uz ziadnu medicinu nedavala a ani na tych 37,4 by som urcite nic nedala. Ked nema zvysenu teplotu, tak naco. Pri tych teplotach do 38.5-39 sa organizmus musi naucit bojovat sam a preto sa nema nic davat. Nasa lekarka hovori paracetamol az od 39 stupnov, alebo napr. ked nemoze spat od bolesti. Lieky su dobra vec, ale vsetkeho vela skodi. :wink: Hlavne, ze je maly uz v pohode.
My sme boli tiez dnes na ockovani, tak dufam, ze nebudu ziadne reakcie.
10. júl 2008 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj miriam, aj vy ste boli ockovany tou MMR vakcinou? ak sa to prejavi tak az po tyzdni. ale dufam, ze to tvoj victorko zvladne v pohode. my sme uz zdravy ale este ostavame doma pre istotu lebo vonku fuka vietor a je skaredo. uz som mu nedala nic na noc. som si precitala tvoju radu a myslim, ze mas pravdu. nech si telicko vytvori protilatky. pekny den prajem
11. júl 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme dostali teraz druhu davku Priorix-Tetra tiez proti MMR + ovcim kiahnam. Zatial v pohode a lekarka hovorila, ze asi ani nic nebude, kedze je to uz druha davka.
Apropo, ako tak pozeram, Vy ste tiez v zahranici. Kde ak sa smiem spytat? :wink: Aj Vam pekny dnicek!
13. júl 2008 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok