Po MMR injekcii dostal horúčku

pastarela1
9. júl 2008

nas maly bol zastepeny MMR injekciou pre 9 dnami, uz pondelka vecera ma horucky. ked mu dam medicinku proti horucke tak horucka ustupi ale po takych 6 hodinach sa znova vrati. citala som v brozurke od doktora ze 1 z 10 deti dostane po 6-10 dnoch, z injekcie aj horucku, ze vtedy zacina vakcina posobit a telo si vytvara protilatky. len by som chcela vediet ci niektorej z vas prihodilo to iste a kolko dni tak mozu tie horucky trvat. boli sme aj u doktora a len mi povedali, ze mu mam davat medicinku ked bude mat horucku.

jaduska
9. júl 2008

Ja som minule čítala článok ,že tieto teploty, ktoré vznikajú po očkovaní by sa zrážať nemali, pretože sa zastaví ta tvorba protilátok. A tak isto nie je potrebné zrážať teploty do 38 st. Ale čo lekár, to iný názor... 😉

Keď mávala staršia dcérka vysoké teploty, tak som ju viackrát za deň okúpala vo vlažnej vode, dala jej sirup alebo čipok a ešte aj taký babský recept - kolieska surových zemiakov na zápästie a členky. Neviem, čo z toho pomohlo, ale asi všetko navzájom 😉 Ak teplota neklesne po 3 dňoch, treba ísť k lekárovi.

miriam
10. júl 2008

Ahoj! Aj my sme mali sem-tam horucku po ockovani. To sa stava a je to normalne. Ak je horucka 39 a viac, davam malemu paracetamol (ale na noc, aj ked je len 38.5). Nizsie teploty by som sa nesnazila zrazat.
Pri takych vysokych teplotach u nas kupanie vo vlaznej vode nejako nepomahalo. Skusali sme, ale aj tak sme vzdy skoncili pri paracetamole. No ale to moze byt asi u roznych deti rozne. Trvat to asi moze tak 2 maximalne 3 dni. Potom by som uz urcite sla po radu k lekarovi.
Ale predpokladam, ze dnes uz ziadne horucky nemate, vsak nie?

pastarela1
autor
10. júl 2008

dakujem vam za odpovede. miriam chvalabohu maly uz nema teplotu. vcera na vecer mal este 37.4 dala som mu paracetetamole a cez noc ani dneska sme uz bez horucky. ako zazrakom,no ale rozmyslam, ze mu dam este 2.5 ml mediciny aj na noc.

miriam
10. júl 2008

Pastarela1, ja by som na Tvojom mieste uz ziadnu medicinu nedavala a ani na tych 37,4 by som urcite nic nedala. Ked nema zvysenu teplotu, tak naco. Pri tych teplotach do 38.5-39 sa organizmus musi naucit bojovat sam a preto sa nema nic davat. Nasa lekarka hovori paracetamol az od 39 stupnov, alebo napr. ked nemoze spat od bolesti. Lieky su dobra vec, ale vsetkeho vela skodi. 😉 Hlavne, ze je maly uz v pohode.
My sme boli tiez dnes na ockovani, tak dufam, ze nebudu ziadne reakcie.

pastarela1
autor
11. júl 2008

ahoj miriam, aj vy ste boli ockovany tou MMR vakcinou? ak sa to prejavi tak az po tyzdni. ale dufam, ze to tvoj victorko zvladne v pohode. my sme uz zdravy ale este ostavame doma pre istotu lebo vonku fuka vietor a je skaredo. uz som mu nedala nic na noc. som si precitala tvoju radu a myslim, ze mas pravdu. nech si telicko vytvori protilatky. pekny den prajem

miriam
13. júl 2008

My sme dostali teraz druhu davku Priorix-Tetra tiez proti MMR + ovcim kiahnam. Zatial v pohode a lekarka hovorila, ze asi ani nic nebude, kedze je to uz druha davka.
Apropo, ako tak pozeram, Vy ste tiez v zahranici. Kde ak sa smiem spytat? 😉 Aj Vam pekny dnicek!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monka338
22. mar 2017

@pastarela1 úplne normálne,my sme mali to isté a trvalo to s prestávkami 3 týždne ale aj preto,že mala chodila do jaslí. Potom to prešlo a všetko je OK

kvieta
22. mar 2017

@peter952 Ty vieš, akého je dnes? Načo je dobré oživovať skoro 9 !!! rokov neaktívnu tému? Máš málo priestoru na svoje prezentovanie?

lauricka
22. mar 2017

@peter952 to je odpoved na otazku? Prispevok mimo, ale treba to tam napchat, samozrejme :D A do vsetkych tem, kde sa spomina ockovanie, vsak?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz