Poisťovňa nepreplatí Prevenar. Stretli ste sa s tým?

anavila
7. mar 2009

ahojte..dost ma poburilo to, ze som moju malu dala zaockovat prevenarom. Zatial mala dve davky, tretia ale bohuzial asi nebude, pokial za nu nezaplatim cca 1800 sk(neviem kolko eur)
Mame poistovnu dovera, stretli ste sa uz s tym???
neviem ci to mam zaplatit alebo pockat ci sa to vyriesi.

ingulka
21. apr 2009

samozrejme je to 2008 😉

levik82
21. apr 2009

ingulka, my sme ste prevenarom ockovani neboli a mali sme mat prvu davku v marci. sme v spolocnej zdr. poist. a uz na predchadzajucej strane som pisala co nam povedala dr. - ze nejaky inteligent prepisal sumu a namiseto skk dal € co je teda znacny rozdiel. tak neviem ako to je. teraz mame pockat do aprila ako sa to upravi a ci a v maji ideme na preockovanie rotarixu a vtedy by nam dala prvy prevenar kebyze sa to nejak doriesi. ale asi budem nastojit na tom ze ho chceme a budem sa ohanat kadejakymi zakonmi a znalostami 😉 vy este nemate prevenar za sebou?

zuzinamo
21. apr 2009

ahojte, my sme tiež v dôvere. Malý sa narodil v novembri 2008. má za sebou prvú dávku / bola podaná vo februári- na triko doktorky/ a zvyšné si máme zaplatiť. Zajtra idem do dôvery, a priznám sa ak nepochodím, myslím, že by sme sa s tým mali obrátiť na nejaký vyšší úrad, prípadne do telky. Verím, že sa ku mne pridáte.

norik1
23. apr 2009

Ahojte,

my sme skupina narodena v roku 2008 a neboli sme ockovani (zdravotne komplikacie, aj prvu hexu sme davali az ked mal 8,5 mesiaca). Preto sme nestihli rozockovat Prevenarom este v r. 2008 a tak by sme si ho mali platit.
Pisala som "teply" mail do Dovery a tu je ich slavna odpoved:

"Nasa zdravotna poistovna sa pri platbe za ockovanie Prevenarom musi riadit predpisom vydanym ministerstvom zdravotnictva. Zial, tento znacne obmedzil moznosti platby za tento druh ockovania. Je mozne ho hradit len detom z presne specifikovanych rizikovych skupin.

V pripade, ze ste nestihli dat zaockovat Vase dieta do druheho roku veku, nasa poistovna Vam ponuka inu ockovaciu latku pod nazvom Pneumo 23. Tato ockovacia latka ochrani Vase dieta az pred 23 moznymi povodcami ochorenia oproti 7, ktore obsahuje Prevenar. Pneumo 23 je pre vsetkych nasich poistencov bez doplatku pacienta a je mozne ju podavat detom od druheho roku veku."

Tak asi tolko k tejto teme 😠

veroduan
23. apr 2009

cicenko, náš syn bol v pondelok poobede zaočkovaný 2.dávkou Prevenaru... v utorok bol v pohode a včera
v stredu mal trochu zvýšenú teplotu len 37,1 ale zdal sa mi na trochu viac...podľa mňa to súvisí s tým očkovaním aj keď po prvej dávke bolo všetko OK... aj to miesto vpichu má také divné, začervenané, okolo taká mapa, ktorá sa včera ešte zväčšila ale už je svetlejšia ako bola predtým..
tak uvidíme dnes
ako dlho Vám trvali tie teploty?

ingulka
23. apr 2009

levik82 .. nie ... prevenar este nemame... aj nas doki odbila s tym, ze pockame, ci nepozmenia zakon alebo co, aby to bolo zadarmo resp. lacnejsie... tak cakame...

ale pocula som, ze poitovna (neviem presne ktora) si tuto "chybu" uvedomila a ak donesies blocik, ze si za vakcinu zaplatila, tak ti to preplatia... ale samozrejme si to treba vopred overit a potvrdit 😒 ...

skusim zavolat do poistovne a dam vediet.... 😠 drzte palce

kattom
23. apr 2009

volala som do dovery a je to tak, ze malej nic nepreplatia. ockovat ju chcem dat az po roku, takze uvidim, ci sa nieco nezmeni za ten cas. inak je smutne, ze minuly rok to povinne nebolo a maleho sme dali zaockovat a doplacali sme iba 89 Sk a teraz to povinne je a za jednu davku mame platit 1800Sk

cicenko
23. apr 2009

Ahoj veroduan, my teploty mame zvysene stale... zajtra idem na hematologiu po vysledky, tak uvidime. trombocyty nam vypovedaju, ze maly ma nejaky dlhodoby zapal...z coho? kde? to stale hladame... mozno vakcina mu nieco nacala..nevie?
Kattom, ktoremu dietatu budes platit za vakcinu.??? my uz mame druhu davku z lek. vybratu - nastastie, a je u doktorky v chladnicke.

kattom
24. apr 2009

re cicenko - dcere Hanke, lebo je narodena v decembri. (Kubka sme dali zaockovat minuly rok.) Hanka este nemala ockovanie ziadne, lebo najskor mal Kubko kiahne a nevedelo sa, ci ich nechyti aj ona a teraz ich ma ona - takze bude znizena imunita a cele ockovanie hexavakcinou sa nam poposuva.. preto jej pnemokokoky chceme dat az ked bude mat jeden rok, ked uz stacia iba dve davky namiesto troch

dadis
26. apr 2009

ja som sa minuly rok, ked Matko nemal este rok pytala jeho doktorky na toto ockovanie...povedala mi, ze staci, ked ho dam zaockovat pred 2.rokom, "ved nechodi do kolektivu". Takze nemame v minulom roku ani jednu davku. Teraz, ked ho dam zaockovat, tak miesto 89/davka zaplatim 1800/davka. Neviem ci sa mam hnevat na seba, ze som sa nechala odbit doktorkou, na doktorku alebo na poistovnu... 😠

zuzanale
28. apr 2009

Dadis urob ako sme urobili my ak už máš platiť tak počkaj do 2 roku a tam už stačí 1 dávka ....my sme to akurát mali hradené lebo sme minulý rok stihli to dobrovolné do 2och rokov ale keďže nám už bežal 24mes ale ešte nebol ukončený tak nám detská mohla dať 1no dávkovú a zároveň to uhradila poisťovňa 😉

dadis
30. apr 2009

Zuzanale dakujem, uz som to tiez pozerala, ze po 2 rokoch staci 1 davka a mozno do septembra, kym dovrsi 2.rok, este trosku zlacnie. Nastastie Matko nebyva vobec chory, klop-klop-klop, takze by to malo byt v pohode. Ale istota je gulomet 😉

mami.sk
1. máj 2009

ahojte,
tak ja teraz uz nicomu nerozumiem 😒
dcerka je narodena 12/2008, lekar nam povedal pred ockovanim ze prevenar mame povinny, boli sme uz na 2. davku a ani slovko o nejakom plateni nepadlo 😉
dufam ze nam to dodatocne nedaju zaplatit, resp. ked pride 3. davka tak to zacvakame cele 😕

kattom
1. máj 2009

mami.sk - mne lekarka povedala, ze to neprepaca iba dovera a apollo, ostatne hej.
my mame doveru a sme sa rozhodli, ze dame hanku prevenarom zaockovat az po roku, mozno az po dvoch. pripadne rozmyslame, ci jej v oktobri (ci kedy sa to) nezmenime poistovnu, a bude to mat uhradene. uvazujete niekto aj o tejto alternative?

frogy22
2. máj 2009

Aj ja som sa informovala ohladom tohto ockovania a vyzera to tak ze tiez nebudeme zaockovany. My sme sa narodili 4/2008 a nakolko bolo vtedy toto ockovanie do dvoch rokov hradene s priplatkom do 100,-Sk som sa nato spoliehala a bum ho uz to nieje pravda a moj syn asi ostane tiez nezaockovany. Nakolko do rizikovej skupiny nezapadame. V 10-11 mesiaci som sa informovala u mojej lekarky a uz bol problem. Sme tiez dovera tak som sa tam informovala na ich infolinke a povedali mi ze ak som nestihla dat zaockovat maleho do dvoch rokov tak mi tento pripravok nepreplatia (ale maly este nema dva roky - tak tomu nerozumiem) a navrhli mi nejaky pripravok co sa ockuje az po druhom roku zivota a udajne chrani dieta az proti 23 druhom infekcii ohladom pneumokoka.
Tak je to dost nefer voci rocnikom 2007 a 2008, ze ich za ten priplatok nedoockovali nakolko je teraz toto ockovanie povinne a bezplatne ale len pre rocniky 2009.

mami.sk
2. máj 2009

kattom - my mame Apollo ☹
teraz mam pocit ze v tom celom systeme je totalny chaos ☹

kattom
2. máj 2009

froggy22 - k tomu co ti v dovere povedali - okrem prevenaru existuje este pneumo 23, ale to sa moze davat az po tretom roku dietata, skor nie. na to som sa pytala nasej doktorky, lebo kamoska to davala malemu a vyslo ju to okolo €18

frogy22
3. máj 2009

katton - no vidis a mne napisala pani ze tuto vakcinu 23 mu mozu pichnut po dvoch rokov.

matrinka
3. máj 2009

mami.sk,kattom- my mame Apollo, maly mal prvu davku az v 2009, narodeny je 08/2009 a neplatili sme nic. Tiez ma lekarka informovala, ze budem platit, co ma dost nastvalo, tak som volala do Apolla a vraj oni to preplacaju! uz mame 2. davku za sebou a naozaj sme neplatili ani cent. Pred prvou davkou pre istotu lekarka volala predo mnou priamo z ambulancie do Apolla a tam jej to potvrdili.

akejka
5. máj 2009

my máme VZP a tiež mi dr. hovorila, že Prevenar majú zdarma len deti narodené v r. 2009. Ostatné si musia zaplatiť za vakcínu. Tak mi odporučila malú zaočkovať až v 2 rokoch, nakoľko sme ešte neočkovali. Tak zaplatím len za 1 dávku, nebudú ´dalšie preočkovania.
Ale ma to vytočilo, že zrazu vakcínu prestali hradiť detičkám nar. v r. 2008 😠

michalienka
5. máj 2009

Aj moj maly by mal za mesiac dostat 3 davku. Lekarka mi aj vypisala listok a povedala, ze nebudem doplacat. Mame VZP. Pojdem to dnes vybrat tak uvidim............

gabii83
5. máj 2009

mami.sk mi sme tiez apollo a teraz pozeram na recept na kt. je predeciarknuty ze hradipoist.
mala mi nar.24.12 ockov. bola 17.03 prvy krat uz aj s tym mali probl. ale vyzera to tka ze nam to uznali a nemusime platit...
napisali tam ze bola chudokrvna....

ale teraz musime platit.....
svinstvo pritom je to povinne ockovanie

nie ako napr. rotavirus

michalienka
6. máj 2009

Takze som nedoplacala ani cent. Kedze maly mal minuly rok dve davky, tak aj tretiu preplaca poistovna. 😉

danielkapo
7. máj 2009

Ako čítam, tak to je hrozný chaos...my máme VZP, mala je narodená v máji 08....prvu davku prevenaru nam pichli asi pred mesiacom (april 09), neplatili sme NIC, ani sme neboli vybrat vakcinu, mala ju uz nasa Dr...druhu davku dostane o mesiac (jun 09)...

cudneee

bubaczik
7. máj 2009

no ja keby že viem vratiť čas,tak maleho nedam zaočkovať.od kedy mu dali poslednu davku,od vtedy je v jednom kuse chory..do vtedy sme neboli ani raz ☹
a staršie decka neboli vobec,a tu su,zdrave... 😉

gabii83
7. máj 2009

michailenka neplatila si lebo prvu davku tvoja mala dostala este v roku 2008 a teraz ho uz doockovali, ci preockovali

gabii83
7. máj 2009

som volala dnes na infolink neplati v tom pripade aku a tam povedala pani ze ak babo sa nar. v nov. alebo v dec. tak neplati v tom pripade ak bola prvy krat zaockovane do 23 marca
mi sme sa do toiho zmestilu LTT
ockovali nas 17.ho

danielkapo
7. máj 2009

gabi no cudne aj tak, moja je nar. v maji 08 a prvu davku dostala az teraz v aprili,..ani cent sme neplatili....poist. VZP

gabii83
8. máj 2009

fiha a to preco tak neskoro??

tak neviem, mozno na nu vztahovali este vtedajsie zakony, kedze je to novy zakon....
a kaôzda poit. ma individ. pristup

ja prejdem urcite koncom roka do druhej poist.

kattom
8. máj 2009

gabii83 - no my sme sa tiez tak rozhodli, ideme dat malu z dovery prec a dame ju zaockovat bud. rok a bezplatne