Poisťovňa nepreplatí Prevenar. Stretli ste sa s tým?

anavila
7. mar 2009

ahojte..dost ma poburilo to, ze som moju malu dala zaockovat prevenarom. Zatial mala dve davky, tretia ale bohuzial asi nebude, pokial za nu nezaplatim cca 1800 sk(neviem kolko eur)
Mame poistovnu dovera, stretli ste sa uz s tym???
neviem ci to mam zaplatit alebo pockat ci sa to vyriesi.

kisska
11. máj 2009

Ahojte, prave mi volala doktorka, ze jej poistovna vratila recept na pneumokoka, ze ju nepreplati. Maly je v Unione a vraj sa to doktorke vratilo prvy krat, ale caka, ze ich bude viac. Mate niekto podobne skusenosti? A co mam teraz robit? Zaplatit uz pouzitu vakcinu a dokoncit ockovanie? Alebo sa snazit dohodnut s poistovnou, nech to preplati? A co s druhou davkou? Za prvy recept som neplatila nic, aj ked som cakala 85korunovy doplatok...

zuzin78
12. máj 2009

ahojte. dnes som bola vybrat prevenar v lakarni,/ 3 davku/ a neplatila som nic, ani cent, ani za recept. minuly rok som doplacala 85sk+recept. dcerka je v dovere.

tari
13. máj 2009

ani my sme nič nedoplácali, ani cent ... zadarmo 🙂 😉 sme vo všzp

kisska
13. máj 2009

zuzin - ale vy ste boli na doockovani, vy patrite do skupiny, ktora nic neplati... tari zrejme aj vy, ak ste zacali ockovanie minuly rok.
kattom - ak sa dovtedy nezmeni kategorizacia, tak vam zrejme zmena poistovne nepomoze. Momentalne je to tak, ze zadarmo to maju deticky narodene v roku 2009 (alebo tie, co az v 2009 mali 3 mesiace - mohli sa zacat ockovat), alebo patria do rizikovych skupin, ale tie to mali zadarmo aj doteraz.
Rozpravala som sa s reviznou lekarkou v Unione a povedala, ze mi nevie pomoct... tak idem setrit 😒

zuzin78
17. máj 2009

kisska mas pravdu. my sme s ockovanim zacali minuly rok. ked mala dcerka pol roka. vtedy sme platili len 85sk+recept

levik82
18. máj 2009

my by sme mali mat dnes ockovanie. nar. sme v okt. 08 ale neboli sme este ockovani. mali nas v marci, ale vtedy nam dr. povedala ze by sme muslei platit. ze pockame ako sa to vyvinie v aprili lebo mala byt nova kategorizacia. tak som zvedava. dnes ideme. sme v spolocnej zdrav. positovni. je v tom taky bordel ze az 😠

natali8
9. jún 2009

ahojte, som tu prvy krat a potrebujem vazne poradit.Mam 8 mesacnu dcerku Nelku nar. sa v septembri a nedostala Prevenar.Bola som sa informovat a zistila som ze sme mali narok ale doktorka tvrdi ze nie lebo ze je septembrova ale ostatne deti ju dostali.

akejka
10. jún 2009

ahojte, dá sa vybaviť nejaká výnimka - aby mala dcérka prevenar zdarma ? Je narodená v r. 2008, ešte nemala očkovanie proti pneumokokom...čiže patrí do skupiny detí, ktorým prevenat nepreplácajú poisťovne...
ale boli sme hospitalizovaní s dýchacími ťažkosťami 4 dni na Kramároch...keď má nábeh na ochorenia dýchacích ciest...možno sa dá urobiť výnimka. Sme poistení vo VZP...
viete poradiť ? Ďakujem 😉

kattom
10. jún 2009

akejka - je tam vynimka, ak dieta spada do urcitej indikacnej skupiny..napr. predcasne narodene, problemy s dychanim a pod. skus sa informovat v poistovni alebo u detskej lekarky

koblik
24. aug 2009

Môjmu malemu Dôvera tiež nepreplatila Prevenar. Je narodený v novembri 08 a prvý krát očkovaný vo februári 09, takže mu to zo zákoma neprislúcha. Napriek tomu naša MUDr. žiadala pre 14 takýchto detí výnimku, trom odsúhlasená nebola, sme medzi nimi. Dnes som sa po treťom telefonáte do Dôvery dozvedela dôvod: ani jeden z nás rodičov nie sme ich poistencom, tak má drobec smolu. Kedže máme u nich poistenú aj dcéru, prídu o dvoch klientov.

mizu416
25. aug 2009

koblik,tak tomuto nerozumiem.Moj syn je narodeny september 08,tiez ockovany februar 09,poistovnu ma Doveru,ja a manzel mame ine poistovne a prevenar som dostala bez problemov,nic som nedoplacala...

mamutka
28. aug 2009

koblik, ja sa manzelom sme poisteni v dovere, maly narodeny v okt.08, nepreplatili, lebo pre nich by sme boli zaujimavi az keby sme u nich boli ako poistenci nad 5 rokov... ale my sme len od zaciatku tohto roka.....stratili sme doveru, oni troch klientov. poistovne su spiny vsetky, nikto z nas nevie co ho caka a preto sa neda dopredu vybrat ta spravna, ktora zrovna to bude preplacat, ale okaslavat babatka, ked ostatne poistovne to v pohode uhradia je ubohe.
no a nasa dr. hovori, ze to preplatili detom narodenym koncom roka, ak im dr. napisal do papierov dajaku diagnozu, pri ktorej by mali narok, ona take vymyslat nebude a ja to po nej ani nechcem.
len teraz neviem co si vybrat... 😒

monky28
12. sep 2009

Dovera preplatila vakciny vsetkym detom,okrem tych co sa narodili oktober,no$vember a december 2008.Ak malo dietatko prvu alebo aj druhu davku v minulom roku,poistovna zvysne preplati.Len deti v spominanych troch mesiacoch maju smolu,akoby pre Doveru neexistovali....písali sme im staznost...bohuzial,nie sme rizikova skupina,datum narodenia oktober2008,,,tak smola,pisali sme aj na UPDZS,ale napisali to iste.Spiny,im je to jedno,odkial ma clovek vziat peniaze.Teraz v septembri mame dostat tretiu davku,ak nezaplatime,tak ju nedostane,menime posistovnu,dvaja dospeli plus dve deti...A z Dovery ked odpisali,na konci mali poznamku,....vraj dufame,ze ostanete nasimi ppoistencami aj nadalej...hah

novinka
7. okt 2009

ja som podala do Dovery ziadost o preplatenie Prevenaru, (dieta mam v decembri 2008) a prisla mi odpoved ze mi prelatia vsetky 3 davky, bol ockovany az v roku 2009 a poistovna mi vysla v ustrety ale musim podotknut ze som tam poistena od roku 1996, aj mi pisali ze to zohladnili a vazia si moju lojalitu. 😉 🙂

akejka
8. okt 2009

ja som nakoniec výnimku od VZP na Prevenar dostala...Malá je nar. 04/2008, v r. 2008 nebola očkovaná prevenarom, zdôvodnili sme prečo a nie je problém 😉

cartmanko
29. júl 2010

ako to teda je aktualne? andrejka je 2008 a ockovana nebola. chceme jej teraz dat jednu vakcinu miesto troch a mame poistovnu dovera. budeme teda platit?