Poisťovňa nepreplatí Prevenar. Stretli ste sa s tým?

anavila
7. mar 2009

ahojte..dost ma poburilo to, ze som moju malu dala zaockovat prevenarom. Zatial mala dve davky, tretia ale bohuzial asi nebude, pokial za nu nezaplatim cca 1800 sk(neviem kolko eur)
Mame poistovnu dovera, stretli ste sa uz s tym???
neviem ci to mam zaplatit alebo pockat ci sa to vyriesi.

martina48
7. mar 2009

anavila...podla zákona je prevenar od tohto roka úplne zadarmo,takže by si nemala platiť..skús ísť do dôvery osobne a spítaj sa ich na to čo to má znamenať...no neviem nechcem ti zle poradiť,ale aj keby som to chtiac-nechtiac musela zaplatiť kvôli malej,aby náhodou nestratili účinky tie dve dávky by som to zaplatila..ale prvé čo by som v septembri urobila by bolo to,že by som hneď zmenila poisťovňu a o tejto by som už nič nehcela počuť 😠 ..je to dosť zaujímavé.........a lekárka sa na túto situáciu nevyjadrila?

jujka
8. mar 2009

ahoj. prevenar je zadarmo iba detom ktoré sa narodili po roku 2009 vlastne im je to už povinné. a my ktore méme staršie detičky máme smolu toto sú slová môjho lekára. a ešte rizikové deti to majú zadarmo, viac najdede tu www.pneumokok.sk

denisocka
9. mar 2009

iba DOVERA porobila take obmedzemia,my mame UNION a pred týždnom som tiež šla s tým,že zaplatim a bolo to zadara

nika251
9. mar 2009

Ahojte. Nepreplaca iba Dovera, ostatne preplacaju. 😉

denisocka
9. mar 2009

a to nevravim,že som o novom nepreplacani pred 2 týž. presvedčila aj primara u nas na detskom 😅

pietra
9. mar 2009

a kedy to dovera zmenila? 😕 lebo dcera je tiez v tejto poistovni a poslednu davku prevenaru nam preplatili 😕

denisocka
9. mar 2009

asi od noveho roka

pietra
11. mar 2009

my sme boli na ockovani v polke januara a nic sme neplatili. A nepatrime do rizikovej skupiny

anavila
autor
11. mar 2009

hmm..mne doktroka kazala pockat do konca marca ze sa uvidi ci sa poistovna neumudri...to je teda sila... hoveda jedni- sorry za vyraz, ale co to je za poriadok, dofrasa!!!

alusha
12. mar 2009

anavila, moj maly ma poistovnu dovera, v utorok som si bola v lekarni pre prevenar a platila som 30centov, aj to asi za vigantol... takze nechapem, preco mas doplacat 😒

alusha
12. mar 2009

my sme este s doverou problem nemali a to mam aj ja aj maly... zatial sme za nic nejako vela nedoplacali... je to cudne 😖

anavila
autor
12. mar 2009

to teda je fakt cudne....

ivaru
11. apr 2009

Ahojte, s Prevenarom a Dôverou je to takto:

Podľa novej legislatívy sa Prevenar očkuje povinne u detí narodených od 1.1.2009 a u skôr narodených detí len ak patria do rizikových skupín. Zdravotní poisťovne sa ale dohodli, že preplatia očkovanie aj u detí narodených v roku 2007 a 2008, ktoré začali s očkovaním a do konca roku 2008 ho nestihli dokončiť. S tohto sú však mimo detičky narodení v mesiacoch október, november a december 2008. Nespĺňajú totiž podmienku, že sa s očkovaním muselo začať v roku 2008...čo je ale samozrejmé, pretože na to nemali vek. Najsmutnejšie na celej veci je to, že takto svinsky sa zachovala jedine poisťovňa DOVERA. Všetky ostatné poisťovne preplácajú z "vlastného vrecka" Prevenar aj takto znevýhodneným detičkám.

Ja osobne som maximálne naštvaná, lebo moja Betuška má 5 mesiacov a s očkovaním sme teda začali vo februári tohoto roku a druhú dávku sme už nedostali. Naša pediatrička nás upozornila, že musíme počkať do 1.4., pretože im Dôvera vrátila nepreplatený recept a musia ho uhradiť. Tak to totiž funguje. Ak lekár predpíše Prevenar dieťatku, ktorému podľa zákona neprislúcha, ten síce poisťovňa lekárni preplatí, ale následne si sumu bude vymáhať od lekára, nakoľko on musí vedieť, ktorému dieťaťu je a ktorému ie je preplatený...

Hlavne, že keď som sa bola osobne 25. marca informovať v pobočke v Martine, tá trúba mi povedala, že aký problém...len lekari majú problém, veď Dôvera všetko prepláca... Škoda, že som si to od nej nenechala podpísať...nech mi to preplatí ona krepaňa jedna... 😒 😠

No čo už, kto mohol vedieť, keď sme malú dávali do poisťovne, že to budú také špiny...reklamu za ťažké milióny si spravia, ale preplatiť vakcíny, ktoré môžu zachrániť život, už nemajú z čoho...

bubatinko
12. apr 2009

ahojte aj mne toto bolo povedane ze sa nepreplaca tak som si tam zavola a povedali mi ze maju maleho normalne zaockovat ze oni rokuju s ministerstvom o prideleni vynimky a pytali si nase udaje ze mi daju vediet.... a ze ak im ju nedaju normalne plati ze za tych 85Sk ci kolko to bolo sa bude doplacat... a plati to pre deti narodene od 1.10. 08 do 31.12. 08.... zatial sa mi nikto neozval tak asi to bude OK a ani dr mi o nijakom ich plateni nehovorila ... takze tak...

kattom
15. apr 2009

ahojte, no mne to dnes doktorka na poradni povedala, ze kedze je mala decembrova, tak budem musiet platit v prepocte 1800Sk za kazdu davku. som taka nahnevana na doveru, hned zajtra im idem volat. ved to neni fer, ze vsetci to maju zadarmo a deti narodene v oktobri, novembri a decembri su takto diskriminovane!

hankahc
18. apr 2009

ahojte
moj maly je tiez v dovore a musela som si druhu davku celu zaplatit tusim tych 1800 sk, bola som totalne v soku lebo prvu davku mal zadara a teraz som musela platit. tiez mi bolo povedane ze mam cakat do 1.4.2009 ale nic sa nevyriesilo. volala som priamo do dovery s nejakym pankom veducim a ten mi povedal, ze kebyze maly dostane tu prvu davku este v roku 2008 tak ma zadarmo narok na tie ostatne, ale kedze som ho dala zaockovat 20januara 2009 tak si uz musi platit celu sumu. ja som z toho teda fakt v soku. a popritom je to od roku 2009 povinne 😠

hankahc
18. apr 2009

pardon on je v dovere nie v dovore 😀

levik82
20. apr 2009

tak teraz som uplne mimo. my mame spolocnu a sme oktobrovy 08 a este sme prevenar nemali ani jednu davku. chceli sm eist na prvu v marci, ale zevraj nejaky "mudry" clovek zabudol a museli by sme platit 89€ predtym to bolo 89SKK. tak mi dr. povedala ze mame pockat do aprila ci sa to neumudri a by sme to mali zadarmo. neviem preco to teda tak povedala ked sme spolocna a vy tvrdite ze problem ma len dovera 😕 😕 😕 som z toho jelen teraz 😕 😠

cicenko
20. apr 2009

dovera je OK! nemame problem!

jahodka11
21. apr 2009

aj mne dr spominala, ze dovera akosi strajkuje a nechce preplacat prevenar.....hlavne, ze mam schvaleny nutrilon zasa na pol roka.....to je podla mna omnoho drahsie ako prevenar!

bezaz
21. apr 2009

ivaru musim ta opravit, pretoze mne odpisali z VsZP, ze prevenar preplatia, lebo prave koli nedostatku veku {dva mesiace} nemohla byt dcerka v roku 2008 zaockovana, takze aspon prvu davku sme mali zatial zadara, ale kolko som musela vysvetlovat, ohanat sa tym vyjadrenim z poistovne 😝 ale mozno to ma tak len vseobecna, lebo tieto ostatne skupiny deti su na uvazeni poistovne 😝

levik82
21. apr 2009

hm... takze aj ja mam presviedcat pediatricku/magistru v lekarni??? sa mi zda divne ten cely system...

lencici
21. apr 2009

my sme boli malu zaočkovať koncom marca a doktorka nam povedala že sme to ešte stilhli...vraj od aprila sa ma platiť okolo 3000sk....tak ja neviem....ale je to pekne svinstvo..

k.a.t.k.a.
21. apr 2009

fuha, ja som pre istotu kupila pre dceru jednu davku prevenaru ked stala okolo 80Sk,lebo jej klopali 2 roky na dvere, a potom by som musela platiť plnu sumu, no a chladiť sa može aj u mna v chladničke, ma dlhu dobu expiracie tuším aj 2 roky a po nastupe malej do školky uvidím či ju dam zaočkovať alebo nie

danka.k
21. apr 2009

mne doktorka povedala ze za prevenar sa vobec neplati.. u nas ho davaju vsetkym zadarmo.. ci je dieta narodene v 2008 alebo v 2009

cicenko
21. apr 2009

dievcata, mate divne pediatricky. ako jemozne, ze vy musite citovat nariadenia MZ??? Pozrite stranky, tam je to jasne. mali ste po ockovani tou vakcinou nietora teploty dlhodobo... nie vysoke, len tak do 37,3°C ???

zuzanale
21. apr 2009

Ahojte no síce takíto problém momentálne neriešim som poriešila ako k.a.t.k.a. len s tým rozdielom že som malú zaočkovať dala hneď.......
ja som zmenila dvoveru a tento rok som šla inam a to som v nej bola roky rokúce zaujímalo by ma len prečo ju tak cicenko obhajuje viem z vlastnej skúsenosti že tejto poisťovni sa veriť nedá šetria na všetkom a maximálne sa vykrúcajú som mala nejeden problém a u mňa bola posledná kvapka keď ma zubárka 2x preobjednala a nezablombovala zub lebo už 9teho v mesiaci mala vyčerpaný limit 😠 a tiež keď som zisťovala u známej na expozitúre tak samozrejme na vine bola zubárka kým sa to isté nestalo aj dotyčnej a odvtedy nepovedala ani mäkké f 😨

ingulka
21. apr 2009

neviete ako je to so Spolocnou zdravotnou poistovnou? preplati alebo nie? Dcerka je narodena 01.09.2009.
dakujem