Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poznáte rodičov, ktorí neočkovali a ich deti ochoreli na danú chorobu?

miilada
27. sep 2014

Ahojte. Tak myslim, ze v nazve je vyslovene vsetko. Toto by ma ozaj zaujimalo. Dakujem

mia551
27. sep 2014

poznam viacerych, co neockovali, ale nikto z nich na danu chorobu neochorel...

sissy27
27. sep 2014

Poznám pár neočkovaných resp.čiastočne očkovaných a nikto z nich na tie choroby aspoň zatiaľ neochorel... Poznám niekoľko ľudí, ktorí prekonali mumps v čase, kedy sa proti nemu neočkovalo a bez problémov... A potom ešte poznám aj takých, čo sa dali zaočkovať proti chrípke a dostali ju...

meluela
27. sep 2014

ked si pozres statistiky tychto ochoreni na slovensku, tak uvidis ze ide o 0 az par kusov pripadov, takze je dost mala sanca ze niekoho takeho poznas

marika6
27. sep 2014

Ja poznam mamicku co neockovala a dieta v styroch mesiacoch cierny kasel, prezila ale ziadna sranda, ja som neockovala az po roku, vidim velky rozdiel ockovani surodenci a posledne neockovane ale keby dalsie dieta velmi by som zvazovala tento cierny kasel.

bonaqa2013
27. sep 2014

poznám, tesne po očkovaní DMO

lenka.s
27. sep 2014

my sme ten opacny pripad ... ockovali sme a syn ochorel na cierny kasel ... o miernejsom priebehu tazko hovorit, brutalnejsie si to uz predstavit neviem ... s kiahnami to bolo totozne ... napriek ockovaniu hrozna hroza ☹

dejka77
28. sep 2014

Nie. A aj keby tak to nic nemeni na fakte, ze ockovanie je svinstvo. Podla mna ak ma niekto velmi slabu imunitu tak mu nepomoze ziadne ockovanie, skor naopak.

mamulienka30
28. sep 2014

Tie choroby su statisticky uz tak malo zastupene, ze je to len par kusov, ktori ochoreju a su to v rovnakej miere ockovane a neockovane deti. Osobne nepoznam nikoho, kto chytil chorobu na ktoru ho nedali ockovat.

henikav
28. sep 2014

Predpokladam ze je to skor raritou, aby niekto na tieto choroby ochorel a to prave kvoli tomu, ze je vacsina ludi ockovana a ockovanim sa zamedzilo ich sireniu. Ockuje sa dovtedy na danu chorobu kym je riziko ze moze prepuknut epidemia alebo pandemia, ak sa usudi ze choroba vymizla, prestava sa na nu ockovat. Keby sme sa vsetci hromadne prestali ockovat, choroby by sa rychlo zacali znova sirit ako v minulosti mor a ine...

janickacrazy
28. sep 2014

Moja mama a jej súrodenci neboli očkovaní a boli zdraví, sem tam nejaké nachladnutie, ale žiadne vážne choroby nechytili, no takisto mali iný životný štýl ako dnešné deti, celý den po vonku a od 5 rokov práca na poli a okolo zvierat, žiadne sladkosti a sedenie pri PC. Teraz poznám skor ludí, ktorí očkovali a napriek tomu ich deti ochoreli.

vroni
28. sep 2014

Ja som dostala cca styri roky po ockovani cierny kasel, takze tiez opacne garde. Moje deti ockovane nie su (obe na zaklade doporucenia lekarov a s mojim vrelym suhlasom), dcera ma aktivne protilatky proti rubeole, takze ju evidentne prekonala (asi ked bola v obehu na skole), ale neviem kedy, bola uplne bezpriznakova. S mumpsom a osypkami ratam tiez, na skole sa im dost pravidelne opakuju, takze uvidime.

acer11
28. sep 2014

poznám,4 roky,zatiaľ nič...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli