Prečo existujú antiočkovacie organizácie?

cocogogo
5. apr 2016

Dlho som hladala odpoved na tuto otazku. Mozno som nemala len statie.Zujimalo by ma co z toho tieto organizacie maju?Popripade kto ich financne podporuje. Kto z toho co ma ze odraduje rodicov od ockovania. Nehladam odpoved ze ''snazia sa sirit strach''. Hladam tu pravu podstatu ktora ma deli od toho aby som neverila antiockovacim organizaciam.

Argument ako farmaceuticky priemysel je biznis v ktorom sa tocia velke peniaze. To mi zmysel dava. Hladam takuto podstatu v antiockovani. Preco siria strach ak to nieje pravda???

alex4
5. apr 2016

lebo to bohuzial pravda je?

inffinity
5. apr 2016

uplnou pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale když se člověk selským rozume zamyslí nad fakty tak dostane odpověď jakou chce mít.. "zhody náhod" mluví za všechno....
http://www.pacienti.cz/brozura_ockovani_deti_v_...
http://www.pacienti.cz/brozura2_WEB_VER_1-2.pdf
@cocogogo

cocogogo
autor
5. apr 2016

ja chapem preco neockovat, len by ma naozaj zaujimal nazor rodicov ktori ockuju svoje deti preco to robia kedze logika nepusti...co si tyto rodicia myslia ze odkial a preco sa berie tolko antiockovacieho ''materialu'' Kto z toho co ma?????

sissy27
5. apr 2016

@cocogogo tí ľudia sú presvedčení o tom, že majú pravdu, či už na základe svojich skúseností alebo z nejakých štúdií a chcú s tým oboznámiť ďalších, čo je na tom nepochopiteľné? To ako keby si sa spýtala čo má farár z toho, že každú nedeľu rozpráva o Bohu stovkám ľudí... Je kopa organizácií s rôznym zameraním a robia to preto, že tomu veria, baví ich to a niektorí z toho majú aj zisk... A mimochodom - ak ty niečomu neveríš, ešte neznamená, že to nemôže byť pravda... Opačne to samozrejme platí tiež 🙂 veci nikdy nie sú len čierne alebo biele...

prevenar
5. apr 2016

@cocogogo "antiockovacie organizacie" su jednotlivci / zdruzenia rodicov poskodenych deti vakcinami, ktori / ktore siria informacie o ockovani zadarmo v ramci svojho volneho casu / minimalnu odmenu v pripade vacsieho zdruzenia, ktore produkuje nejaky tlaceny material a pod. ..nepredaj niecoho - ci predaj nicoho generuje skutocne maly "zisk" ^^ neporovnatele s milionmi eur vrazanych kazdorocne do reklamy vakcin v kazdom jednom mediu , ktore len existuje na tejto planete.

...ak to je pravda ?

buckeye
5. apr 2016

Tak zadarmo to nie je, weby typu badatel, rizikaockovania etc ziju z reklamy(preto jej tan tolko maju) a na to, aby ich uzivila musia mat ich stranky citanost, tu dosiahnes len rak, ze budes sirit strach, bombasticje (a bludne info o liecbe etc), poniektore pribuzne weby si privyrabaju aj predajom knih, vyzivovych diplnkov, mms substratov, je ja nich napojena siet homeopatikov etc,
Iste farma firmy zarabaju(ani kura zadarmo nehrabe), ale prave vakciny su z ich prijmov zanedbatelna polozka (aj v celosvetovom meritku)

horana
6. apr 2016

@buckeye Poznam osobne zakladatela rizikaockovania, mozem zoznamit, mily mlady chlapik, uci na VS, ich prva dcerka s nadejou a bez akychkolvek info dali zaockovat proti ciernemu kaslu, ked potom najprv prestala chodit a potom ho nasledne aj v plnej nezmiernenej forme dostala, inak dieta s normalnou imunitou, len jej ocko "nesadlo", tu na SK im to dokonca odmietli diagnostikovat, ved to nie je mozne, zavreli oci pred pravdou, az v zahranici im to oficialne diagnostikovali ze ano, cierny kasel je to a nasadili zlozitu liecbu...pozviechali sa a boli tu nahlasit ako vedlajsi ucinok, lekarka odmietla vidiet zjavne prekazane, lebo sa to nehodi do propagandy ktorej je sucastou, dokonca tlacila do dalscih ockovani, tak mu to nedalo a zacal studovat, je to ten racionalny analyticky typ a nasiel kopu rodicov ktori na to boli rovnako, zakusol sa do problematiky, zistil ze zdaleka nie vsetko je tam s kostolnym riadom a tak sa to postupne zacalo profilovat...
Zistil ze to uz davno prestalo byt kura co zadarmo nehrabe, ale ze to kura napriektomu ze malo nahrabane kopy, je uplne patologicky nenazrane kura, co aj za cenu moralky bokom zacalo robit stale vacsie ustupky a zameriavat sa iba na zisky, bez ohladu na cokolvek.
Len k tomu sa dostanu povacsine iba ludia, ktorych vsak nie je malo, naopak viac nez sa mysli, ktori mali sami zlu skusenost. Potom im slnieckarski ockovaci, mozno naivni mainstreamisti vycitaju ze to maju len ako modu. Je to urazka vsetkych tychto ludi a keby sami tito ocko_slnieckari mali taku skusenost, hned by inak hovorili, hned by boli na opacnom brehu. Chrani ich sladka nevedomost. Mali stastie. Prajem im to.

Ked mas zdroj kolko percent so ziskov farma firiem je ocko, doloz prosim, ja to neviem, ale preto si nebudem vymyslat ze malicko, mozno ano mozno nie, kym nemam dokazy...kazdopadne ockuje sa velmi vela, uz len ked si spocitas pocty ludi v krajinach a kazdy to ma - malickost to nebude, skor naopak! Pravda, su aj ine podozrive obchody tohto farma odvetvia, napr. s rakovinou, temer neucinne chemoterapie, namiesto priznania, ze nevieme liecit sa na to hrame a kope ludi co by inak mala dokonca dlhsi zivot im ho skracujeme a otravujeme. Obchod so smrtou, na cas sa priznaky potlacia ale ked sa v druhom kole agresivnejsie vratia, uz ich nik nezastavi. Niekotrym to pomoze, t je fakt, inym tak do hrobu, to sa zamlcuje. Tiez jedna z tem ze sa nesmie o tom narovinu hocvorit, lebo sa tam tocia prachy. Opat - kto nemal v rodine neuveri, lebo je to sladsie pohodlnejsie nez byt konfrontovany s realitou. Dalo by sa pokracovat. Naco, kto chce vidi. Kto nechce, zda sa mu ze ti "divni alternativaci len sa pokusaju narusat nase istoty a to by predsa nikto neskodil vedome, to neeee".

bonaqa2013
6. apr 2016

Tiež nám očkovanie poškodilo poslednú dcéru... A pritom staršie deti majú očkovania všetky. ....zo zdravého decka je ZŤP. A čo s tým teraz - to už nikoho nezaujíma.... určite nie tento štát...

katkup
6. apr 2016

moja zivotna skusenost tiez bola, ze ked som mala 15r.,tak nas v skole ockovali proti tuberkuloze....2 dievcata sme skoncili na druhy den na plucnom s velkym opuchom po vpichu a zle sa nam dychalo :( stravila som tam tyzden - ja v puberte - strach a stres maximalny o svoj zivot....myslite ze to mam niekde zaznamenane v zdravotnej karte?????
Traumu z akehokolvek ockovania je doteraz!!! - myslite ze niekto zistoval nejaku pricinu??? nic...
A po tejto mojej skusenosti, kedy som stastna, ze nakoniec naozaj vsetko dobre dopadlo, mam 3,5r. dcerku, nedala som ju ockovat, lebo neviem si predstavit, keby sa zopakovala historia :( Dcerka je v kolektive od 2,5r. a ak chyti nejake sople, tak to je 1x na jesen a 1x na jar - ma perfektnu imunitu, boli sme uz 2x nechtiac v kontakte s kiahnami a stale ich nechytila 🙂

Urcite by som sa na ockovanie pozerala inac, keby sme zili v krajinach 3 sveta, alebo tu bola ozajstna epidemia - vtedy ockovanie ma svoje opodstatnenie! Ale po mojich dlhodobych studii ohladom ockovani viem, ze dane choroby vymieraju vdaka skvelej hygiene v domacnosti 🙂 Uz je to len na nas, ci si bude umyvat ruky, aby sme si medzi sebou nesirili zbytocne choroby......

A myslim, keby neboli taketo neziaduce ucinky po ockovani, tak ani tieto organizacie by neexistovali a myslim si, ze su to len bohuzial rodicia, ktorym dietatko ostalo poskodene :(
My ostatni sme naozaj mali stastie!!! ale bohuzial nie kazdy to moze povedat.....

papricka33
6. apr 2016

@cocogogo ja som nad tym tiez uvazovala. Tiez neverim, ze dnes nejaka organizacia moze fungovat len pre "dobro ludi". Za vsetkym nieco je. Stale neviem, kde je pravda. Podla mna su dve moznosti. (Prosim , kto to citate, berte to s rezervou. Teraz to myslim ciste z ekonomickejo hladiska statnych financii)
Bud sa farmalobby snazi zarabat na ockovacich latkach a pritom ale vytvara velku skupinu, ktora je urcitym sposobom invalidizovana. Starostlivost o takychto obcanov, stoji dalsie peniaze, ale stat na tom straca. Stat potrebuje "plnohodnotne stroje" ktore budu vykonne vyrabat HDP. Alebo je tu este jedna moja konspiracia. Svet sa preludnuje. Je potrebne pribrzdit rast populacie, lebo za chvilu sa prejavi potravinova nedostatocnost. Je preto potrebne cielene brzdit vsetko, co podporuje rodenie (anti krrstanske razenie, LGBT organizacie, podpora potratov...), pripadne zvysuje riziko umrtia na niektore ochorenia, proti ktorym sa ockuje.... Este je tu tretia moznost, ze nikto nic neriadi, vo vsetkom je bordel, vsetko je len nahoda, alebo vysledok ziskany metodou pokusu a omylu, tak ako cela interna zapadna medicina, a je len na nas, ako sa k veciam postavime, a len na case, co ukaze buducnost 😒

inffinity
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papricka33
6. apr 2016

@cocogogo inac, ja ockujem, prave preto, ze logika nepusti 🙂 (pozn. manzel je lekar, pracoval aj vo farmabiznise) Nehovorim, ze som sa nebala. Pre organizmus je to prve stretnutie s danou chorobou. Ak by na to zareagoval zle, este horsie by zareagoval pri kontakte s realnym ochorenim. Riziko je vzhladom na dnesnu migraciu ludi vysoke (dovolenkovanie v exotickych krajinach, utecenci...) .

inffinity
6. apr 2016

@papricka33 be je spravne... ☹ bohuzel..

horana
6. apr 2016

@papricka33 To nie je pravda, cudujem sa ze take nieco napise niekto kto ma mazela lekara, nuz tak bud uz moze vystudovat ktokolvek alebo farmabiznis ma svoje vlastne skolenia co pomylia...nie je totiz pravda ze ked niekto zareaguje zle pri ockovacej latke, zareagoval by este horsie pri chorobe. Choroba sa dostava do tela cez obranne imnunitne "valy" a to viacere, ocko je neprirodzeny styk s chorobou bez akehokolvek filtra tela, bez ochrany, preto prave nan moze konktetny ogranizmus reagovat pomylene a este horsie, nemoze vyuzit prirodzenu imunitu. Taktiez odburavanie beznou cestou je vstreknutim obidene. Iminuita ktoru ziska clovek po prekonani choroby je tiez ineho druhu a silnejsia nez po ockovani. To tvrdia mnohi tak isto vystudovani lekari, ktori ale nie su zapojeni do farma biznisu alebo len slepo neuverili vseobecne rozsirenej propagandy. Malo lekarov co i len pripusti ze nikto nepozna geneticke pozadie ockovanej osoby a kedze s neziaduce ucinky zamlcuju nevznika potreba tlaku na toto skumanie, bez ktoreho je to ruska ruleta, moze vznikat napr. autoimunitne ochorenia, ked pomylene telo nezacne robit protilatky len proti ockovacej latke ale aj proti vlastnym bunkam a tkanivam ktore su podobneho druhu, prave pre to obidenie barier. A to je len jeden z celeho radu problemov, nechcem z toho robit diskusiu o ocku, kto chce zisti si, chcem len reagovat na zjavne nepravdive tvrdenia. Cele je to o tom, ze sa to mozno aj pripusti ale bagatelizuje, nakolko pocet tychto problemov je umelo velmi silno znizovany a zamlcovany.
Utecenci ti sem navyse neprinesu tieto choroby proti ktorym sa u nas ockuje ale uplne ine, a plus vselijake parazity a pod. takze opat snaha ucicikat niecim ulpne nesuvisiacim.

rheuska
6. apr 2016

Ale ludia vyhubit ludstvo? Vsak sa sami zabijame. Pijeme, fajcie, zerieme cukor, umelo pripravene farbiva vjedle. A kludne to davame jest detom. Nikto nepotrebuje vyrabat vakcinu aby sa znizovali pocty. Aj ked momentalne je vseto o peniazoch, takze pravda bude niekde uprostred. Inak som pozerala cesky dokument o E ckach a ze, sposobuju autizmus. Odkedy sa pouzivaju tak narast o 8 %. Takze to nemusi byt ockovanie. Aj tak si myslim, ze ludstvo sa raz vyhubi samo a ockovanie to nebude.

horana
6. apr 2016

@buckeye Ten link je pre mna typickou ukazkou bulvarizacie mainstreamu pri sireni propagandy.
Hned prva veta: "V USA sa odhaduje, že medzi rokmi 1994-2013 bolo očkovaním na priamych nákladoch ušetrené 295 miliárd dolárov."
Takze nevedia, ale len odhaduje sa, hmm... A na zaklade coho? Ako sa taky odhad potreby ockovania robi, ono dost dobre nejde priamo prekazat, pretoze to, ze su ockovani ludia zdravi este neznamena, ze bez ockovania by ochoreli. A zaroven a hlavne v tom iste nie su zahrnute naklady na liecbu tych mnohych neziaducich ucinkov ktore su denne popierane a schvalne sa nerobi ich statistika.
Zbytok clanku v podobnom duchu. Pre mna to nemaju takto formulovane kratke zapisky bez dokazov, kazdy odstavec nedokazane tvrdenie, vahu.

buckeye
6. apr 2016

@horana odhad sacda urobi aj tak, ze v neockovanych skupinach vznikaju epidemie ochoreni, ktore su preventabilne ockovanim (napr minuly rok Spanielsko, Nemecko, Rakusko) a vies porovnat kolko boli naklady na liecbu, hospitaluzaciu, usly zisk zavretych zariadeni, a to tam mozno ani nerataju kolko ocr rodicov, ci naklady na opatrovatelky v pripade zatial zdravych deti, ktore ale nemozu ist do skolky/skoly lebo su neockovane, a skola je koli epidemi zavreta

moncurienula
6. apr 2016

tak toto je naozaj zaujimava tema

adsumus
6. apr 2016

@cocogogo alternatíva je rovnaký biznis ako farmafirmy, len oveľa menej regulovaný a bez zodpovednosti za škody. tak prečo to nevyužiť, chod na ich stránky, samý predaj od vymyslu sveta, elixíry na všetky choroby, síce nefunkčne, ale predať sa daju dobre a reklama je zadarmo, stačí písať antivax články a davať ich kolem dokola, ludia sharuju, lebo panika sa šíri rýchlo, kto uverí, nakupi, jeho vec. plus je to zaležitosť viery u niektorých, existuju rozne neočkovacie sekty, ktoré to maju v ramci svojej viery, antropozofia ako príklad aj zakladatel av na SK píše pre antropozoficky časopis, títo ludia si myslia, že su na vyššom stpuni poznania, karmatici a podobne. http://www.bdelost.sk/diela/fillo/fillo_anthrop... zjednodušene máme radšej umrieť ako sa očkovať a narušiť karmu.

horana
6. apr 2016

@buckeye Tie lokalne "epidemie", pokial je mi zname vzdy zasiahli aj ockovanych. Dokonca boli take co viac ockovanych nez neockovanych. 😠
Chcela by som to vsak ked tak vidiet rozpisane, preto sa to nerobi, lebo je to veelmi pofiderne cele. 🙄
To neratam veci ako napr. ocko proti kiahnam vytvara ako sa postupne prichadza napr. epidemie pasovych oparov u dospelych a starsich, prave preto ze ta imunita nieje rovnakeho druhu, co boli ocko a takto im boli odlozene kiahne na neskor v takejto zalohe. Len to su skupiny ktore na to upozornuju umlciavane. Ako hovorim, v tomto som uz davno vyrozpravana a nemam chut nanovo to zacinat. Nech sa kazdy rozhodne podla toho comu viac uveri.

adsumus
6. apr 2016

@horana nie je ti dobre známe, ružoví su neočkovaní a tvoria spolu s nedoočkovanými šedýmii drvivu väčšinu chorých, udaje su za rok 2015. europa
osypky
http://ecdc.europa.eu/en/publications/Publicati...

buckeye
6. apr 2016

@horana s pasovym oparom nemas pravdu, ten sa vyskytuje u ludi, co neboli ockovani a presli si riadnym ochorenim, teraz je moznost sa vo vyssom veku ockovat, prave koli riziku pasoveho oparu

horana
6. apr 2016

@buckeye ad opar: http://www.slobodavockovani.sk/news/preco-sa-na...
ad napr. osypky a ich "epidemia": http://www.slobodavockovani.sk/news/urad-verejn...
Su skratka rozne pohlady 😉

buckeye
6. apr 2016

@horana mercola je znamy us sarlatan tolko k jeho vyjadreniam a teraz k datam 15 rokov schvalena vakcina ale epidemia zosteru u starsich? Ktori nou ale neboli vakcinovani, lebo v case ich detstva este neexistovala, zoster maju prave koli tomu, ze v minulosti prekonali ovcie kiahne, na svk sa proti ovcim kiahnam v minuloasti vobrc neockovalo, teraz je vakcina dobrovolna a zoster je starsich ludi aj tak

adsumus
6. apr 2016

@horana ten druhý zdroj, je dezinformácia, ktorá presviedča, že očkovaní nemôžu ochorieť na osypky, môžu, osobitne ked maju oslabenu imunitu, alebo len jednu dávku očkovania, nechápem ako tomu môže niekto veriť, ani predpoved o tom, že na usa sa valí epidémia herpes zoster po zavedení očkovania nejako nevyšla, naopak došlo tam k 51% zníženiu vyskytu. vyskyt ovčích kiahní pokles o 90%.
http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/shingles/do...

horana
6. apr 2016

@buckeye
@adsumus
Dakujem za diskusiu dievcata, z tejto temy ktorej som v minulosti venovala snad az prilis vela casu a energie som dokonale vyhovorena a naozaj nemam najmensiu chut sa vracat do tychto nekonecnych prenic, napriek tomu ze este mam vytlacenu dokumentaciu a bolo by co tocit. Sice ma mierne svrbia prsty dalej to vyvracat, polemizovat, hlavne o osypkach by sa naozaj dalo, hladat doveryhodnejsie zdroje, ale o tom debata nie je, takze berte comu verite. 😎 Okrem toho debata je o inom, nechcem z toho vytvarat dalsie ocko vs antiocko forum, svoj nazor na temu diskusie som povedala.

janka3112
6. apr 2016

Neda mi sa k tejto teme nevyjadrit, kedze som epidemiolog. 🙂
V prvom rade si je potrebne uvedomit, ze kazdy liek, ci uz vo forme tabletiek alebo vo forme vakcin moze priniest nepriaznive ucinky. Za kazdou vakcinou a liekom stoja roky a roky usilia vyvinu a neskor 3 fazy testovania a az potom sa liek/vakcina uvedie na trh, dufajuc ze uzivatelovi poskytne terapeuticke ucinky. Sanca na nepriaznive ucinky z mnohych vakcin je minimalna. Vacsinou su to cisla ako 1: 1 000 000...
Co sa tyka hnutia 'antivax' tak to je zlozene vacsinou zo skupiny ludi, z celeho sveta ktory debatuju prostrednictvom for, ako napr. aj modry konik. 'Mamickovske' fora su dost vplyvne na to, aby zmenili nazor aj ostatnych ludi. Pretoze ludia ktori na tychto forach diskutuju, su vacsinou ti ktori s tymto maju priamu skusenost.
Za poslednych 150 rokov sa predislo mnohym epidemiam vdaka ockovacim programom na medzinarodnej urovni. Vymyzli kiahne a o par rokov tu nebude uz ani detska obrna. Aspon takyto je zatial predpoklad.

Dovod preco sa aj v ockovanej populacii vyskytuju dane ochorenia je kvoli tomu, ze su dve druhy vakcin. Su dva zakladne mechanizmy na zaklade ktorych vakciny funguju. 1. all or nothing immunity alebo 2.partial immunity. V prvom pripade, ak ma vakcina poskytnut 80% ochranu, to znamena ze 80% z ockovanych ludi bude immunnych. V druhom pripade zo vsetkych ockovanych, kazdy dosiahne immunitu voci ochoreniu priblizne 80%. To znamena ze je tam zvysnych 20% sance na ochorenie. V realnom svete vsak vakciny maju pravdepodobne hybridny mechanizmus ktory vznikne spojenim 1. a 2.
Zatial asi tolko 😉

cocogogo
autor
6. apr 2016

Dakujem za vsetky reakcie, ale naozaj z tohto co tu uvadzate nieje ziadna odpoved na moju otazku. Teda logicka odpoved od privrzencov ockovania preco podla nich existuju antiockovacie kampane. V tom pripade si myslim ze neexistuje dovod antiockovacim organizaciam ktore upozornuju na vsetko ohladom vakcin neverit.