Preočkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke v 11. roku

mairimka
10. nov 2015

Ahojte. O očkovaní MMR v 16. - 18. mesiaci života dieťatka mám načítané pomerne dosť. Zaregistrovala som odporúčania, že niekoľko dní po očkovaní by sa dieťa nemalo hýbať medzi ľuďmi, nakoľko môže byť infekčné. Ako je tomu však pri preočkovaní v 11. roku? Za mojich mladých čias sa ráno pichla injekcia a šupajdili sme do školy. Pri preočkovaní už neplatí, že dieťa môže nakaziť iných? Aký je Váš názor?

sissy27
10. nov 2015

@mairimka za tvojich mladých čias táto vakcína neexistovala...

mairimka
autor
10. nov 2015

@sissy27 No proti osýpkam som očkovaná určite. Či sa v socializme očkovalo neživou vakcínou?

mamca31
10. nov 2015

maleho ockovali minuly rok, neboli sme nijako obmedzeni, nebolo nam povedane, ze nemozme ist medzi ludi, a dcera bola tento rok preockovana, tiez mohla ist hned do skoly. nemali ziadne reakcie 🙂

sue
10. nov 2015

@sissy27 v SR sa proti osýpkam očkuje od roku 1969, proti rubeole celoplošne od 1984 , proti mumpsu od 1987 😉 je teda isté, že 95% aktuálne rodiacich matiek bolo zaočkovaných proti osýpkam...

Čo sa týka obsahu vakcíny, menil sa a na to, aby niekto vedel zhodnotiť, ktorá aká bola by sme museli vidieť zloženie. Na 100% sa neočkuje 50 rokov tou istou vakcínou 😊

aristka
10. nov 2015

Nie su ziadne obmedzenia v pohybe v spolocnosti......to len av tu rozsieva tuto dezinfo infekcnosti po ocku mmr..

liebling98
10. nov 2015

@mairimka dieťa (hlavne batoľa) sa po očkovaní nemá hýbať medzi ľuďmi. Ale nie preto, že je infekčné, ale aby nechytilo nejakú inú infekciu. Keďže ešte jeho imunitný systém nemá tie bežné bacily načítané v systéme. 11 ročné dieťa sa už s väčšinou bežných infektov stretol, takže nejaké vylúčenie z kolektívu nie je potrebné.

sasa1310
10. nov 2015

@mairimka nie neočkovalo.

sissy27
10. nov 2015

@mairimka neviem, aký si ročník, osýpky sa očkujú na slovensku živou vakcínou od cca 70-tych rokov ak sa nemýlim, mumps a rubeola až v 80- tych rokoch... a táto dnešná kombinovaná vakcína sa používa až od 1992...

sissy27
10. nov 2015

@sue no práve... kedysi sa očkovalo LEN proti osýpkam, resp. ďalším ochoreniam jednotlivo... dnes je kombinovaná vakcína a teda reakcia môže byť iná...

mairimka
autor
10. nov 2015

@sissy27 mam ockovania aj proti mumpsu a rubeole a podla karty usudzujem, ze sa ockovali individualne

sue
10. nov 2015

@mairimka presne, očkovalo sa individuálne..

prevenar
10. nov 2015

@mairimka
- myslim ,ze tvojmu dietatu hrozia daleko vacsie problemy, ako to ci po ockovani chodit / nechodit medzi ludi. medzi nasimi znamymi (a to ich nemame nejak vela) boli dva pripady ,ze dieta po ockovani ciastocne ochrnulo na 3 dni . prestalo "chodit" .."komunikovat" . ta takom ataku na nervovy a imunitny system dietata sa ani niet co cudovat.

- co sa tyka nakazlivosti . to ta trapit nemusi , kedze vsetky deti su ockovane - cize su chranene 😀 ako by si ich mohli nakazit ? plus , nakazlivost dieta po ockovani je teoreticky mozna, ale jedna sa o tak malu sancu, ze to nikto neriesi.

kvieta
10. nov 2015

@prevenar Tak Ty nemáš veľa známych a aj to sú medzi nimi dva prípady údajného čiastočného ochrnutia na 3dni.
Ja mám veľmi veľa známych a priateľov a nepoznám ani jeden prípad vážnych zdravotných komplikácií po očkovaní.
Nejaký nepomer, nemyslíš?
Ozaj, čím to bude, že nejako nemáš veľa známych?

mircalla
10. nov 2015

@kvieta ani ja..

sue
10. nov 2015

@kvieta ani ja 😃

aristka
10. nov 2015

@prevenar co sposobuje v mmr ocku atak na nervovy system....a daj nejaky link o nervovom ataku a nechodeni po ocku v 11roku a este nerozpravaní

kbeata
10. nov 2015

@aristka prosim ta preco av rozsieva tuku dezinformaciu o infekcnosti po zaockovani mmr?mam obavy ci je to pravda

liebling98
10. nov 2015

@kbeata tá dezinformácia mohla vzniknúť nesprávnym pochopením (počutím) slov lekára, že malé dieťa po očkovaní sa má vyhýbať davom, aby niečo nechytilo. (Prečo, som vysvetlila pár komentov vyššie). A niekto počul/pochopil, že sa má vyhýbať davom, aby od neho niečo nechytili... A ďalšia "urban legend" sa zrodila...

kbeata
10. nov 2015

@liebling98 aha🙂,a preco asi nemozu byt deti podrobene chirurg.zakroku po ockovani mmr,az po cca mesiaci?

kvieta
10. nov 2015

@kbeata A prečo sa vraj neodporúča očkovať cca 6 týždňov po operácii?

kvieta
10. nov 2015

@kbeata A nože pridaj link, zaujíma ma to 😉

kbeata
10. nov 2015

@kvieta nože ti mozem prefotit spravu z kramarov 😉 ,a nože ti mozem aj npovedat ze preco,ked pekne poprosis 😀

kvieta
10. nov 2015

@kbeata Aj keby som poprosila, teda Teba, som si istá, že by si vyčerpávajúcu odpoveď na moju a zároveň svoju otázku nedala. Lebo inak by si sa to predsa nepýtala aristky, keby si tomu rozumela, že PREČO?
Takže radšej poprosím teda tých, čo to vedia.

kvieta
10. nov 2015

A je to takto stále... povie sa iba A... aby to vyzeralo dramaticky. Podstata sa dômyselne vynechá.

kbeata
11. nov 2015

@kvieta nie je to ziadne tajomstvo,zakrok sa posuva kvoli infekcnosti,takych sprav bolo vydanych kvoli chir.zakrokom vela,mne zvlast ako vynimku by to tam predsa nepisali,urcite sa s tym vela ludi stretlo,len sa to nespomina,je to tam dopisane ako ine pokyny,ze doneste si pyzamo ,papuce,wc papier🙂,skutocne nejde o nejaku dramu 🙂 ,len proste z nejakeho dovodu sa zakrok posuva
tak isto tu bola tema,ked som spomenula ze znamej gynekologicka odporucila posunut ockovanie jej dcery mmr-kou po tom prvom trimestri jej tehotenstva,tiez to nebola ziadna bomba vec,niektori lekari to spomenu,niektori nie
a tak isto vies ze ta vakcina ma asi svoje čaro,ked sa s nou neockuju deti s dmo

kvieta
11. nov 2015

@kbeata Nech sa páči, doplň si chýbajúce vedomosti o tom, prečo sa odkladá očkovanie po operácii a operácia očkovaní. Je toho na nete veľa, ale tomuto snáď porozumie aj laik.

http://www.ssaim.sk/Kollerova-Ockovanie-skutocn...

kvieta
11. nov 2015

@kvieta ...operácia po očkovaní...

kbeata
11. nov 2015

@kvieta si učenlivá 😀

kvieta
11. nov 2015

@kbeata Len si viac pamätám, čo mi kto povie 😉 A poviem aj to B, ak je známe.

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz