Preočkovanie v 5. rokoch - za a proti

kuckac
30. okt 2016

Maminky v téme očkovanie nie som úplne doma, i keď mnoho príspevkov o neočkovaní si čítam. V mysli sa stále viac zaoberám myšlienkou ďalej už syna neočkovať. Nikde som ale nenašla info, ako je to ohľadne preočkovania v 5. rokoch. Sú riziká rovnaké ako pri prvom očkovaní, alebo ak dieťa dovtedy zvládlo všetky očkovania je už lepšie pokračovať? Čo sa vlastne stane ak sa očkovanie v istom veku preruší? Čaká nás - Záškrt, Tetanus, Čierny kašeľ, Detská obrna – 1. preočkovanie
Ďakujem

mirkastep
1. nov 2016

@kuckac zalezi aj od dr. Ci ta nahlasi ci nie. Ale vacsina nahlasuje ... popripade ta bude chciet este oblbnut recami ako neskutocne spravis dobre babatku ked ho das zaockovat. Pretoze oni maju take lóóve z toho ze ockujuuu ze az... odporucam fakt pozriet tie dokumenty co som pisala naozaj ak si najdes cas pozri si to ...ja ked som to dopozerala som bola tak nahnevana ale tak nahnevana alo nikdy az sa mi chcelo z toho plakat.

kuckac
autor
1. nov 2016

Pozriem si určite. Akurát prečo do troch rokov nie a potom už áno? My sme doteraz všetko očkovali, staršiu dcéru a syna, ktorý má teraz 5 a pol. Očkovala som preto, že som bola nevedomá. Všetko sa nedozvieme naraz. Nechcela by som už viac v tom pokračovať. Preto sa teraz o to zaujímam, že už som sa dočítala vlastným štúdiom rôzne informácie proti - nie založené na kolene a jedna babka povedala. Vždy máme možnosť si predsa vybrať tú správnu informáciu ale musíme sa o tom niečo dozvedieť. Je mi ľúto, že som v minulosti nič neriešila, na svoju obhajobu môžem povedať, že len z totálnej nevedomosti. Nie som lekárka, takže veci ohľadne zdravia som nechávala na lekárov. Až keď mi lekári nepomohli vo viacerých prípadoch, kedy som to očakávala pri sebe aj deťoch, hľadala som iné alternatívy v záujme pomôcť sebe i svojim deťom a tak som narazila i na "neočkovanie"

mirkastep
1. nov 2016

@kuckac v tych dokumentoch sa vsetko presne dozvies 🙂 do 3rokov vsetky tazke kovy ukladaju babatku do mozgu napr. Kde je recove centrum lenze na to sa nepride hned ale az ked bide mat babatko rozpravat a ono rozpravat nebude alebo ze bude uz mat chodit a ono chodit nebude ... to je to ze potom uz si na nejake ockovanie co bolo dane v 3mesiaci zivota ani nespomenie a clovek si povie fiiiha no asi geneticka chyba...velke guloveee chyba genetiky... ortutove teplomery zakazali...ale vo vakcinach je ortut veselo dalej... hlinnik... formaldehyd, aceton a kopu dalsich sraciek... ja so ani odlakovac nekupim s acetonom a nie este aby som ho dala pichnut babatku.

siska53
2. nov 2016

@mirkastep mudr.matky su tie,ktore sa rozhoduju na zaklade pochybnych clankov z internetu - myslim vseobecne,nie len v otazke ocko/neocko, nie tie,co ockuju...
@kuckac neviem,naco si sa pytala,ked si vlastne rozhodnuta. Vela stastia.

A moje babky,svokrovci i ostatni blizki pribuzni sa ockovat davaju. Niektori aj proti chripke. My sa vzdy,ked mame pochybnosti,ci sme nerozhodni,radime s odbornikmi-lekarmi i chemikmi,nastastie mame znamych medzi nimi,cize ti a tej info nic nemaju,ked nam to odporucia.
A nie,nie smz zas velki kamrati lekarov,ked sa da,skusame najskor prirodnu cestu,ak ide naozaj o bezne,lahsie ochorenia. No niektore by som nepodcenovala. A tetanus,zaskrt,mumps ci cierny kasel medzi ne patri. Ak by sa dalo,dam sa zapckovat aj ja proti mumpsu. Nerada by som skoncila ako moj dedko.. Ale zial neda sa...

mirkastep
2. nov 2016

@siska53 blaa blaa blaaaa cloveka to tu nebavi ani citat haha . Daj si naockovat pre mna za mna co chces a kolko chces aj dvojitu davku 😀