Prevenar 13

lusia222
27. jan 2013

Mamicky davali ste si niektora ockovat babo v 3.mesiaci vakcinou prevenar 13? Ako na nu reagovalo babo,malo teplotu,neziaduce ucinky,...??

kristina39
27. jan 2013

ahoj ja nemam vlastnu skusenost ale svagrina davala maleho ockovat prevenarom minuly tyzden a je v pohode ani teplotu nemal nic...

cawes
27. jan 2013

moj maly je tym zaockovany uz od 2,mesiaca, druhu davku dostal v 4 a tretiu dostane o 2tyzdne. Ziadna teplota, nic cervene, velmi kludny vsetko ok

gubcikova
27. jan 2013

@lusia222 skús nezakladať nové témy a vyhladať.je tu xy tém o očkovaní

lusia222
autor
27. jan 2013

@gubcikova keby si mala take protivne decko ako ja a nic by si nestihala vedela by si ze nemam cas na hladanie.

hajanka
27. jan 2013

@lusia222 duplom by som sa snazila co najviac hladat, a nazvat svoje dieta protivnym deckom .. 😲

gubcikova
27. jan 2013

@lusia222 prepáč ale ako môžeš napísať o svojom dieťati protivné decko.ja mám dve deti,jedno hyperaktívne a druhe aktívne a mám čas.stačí si len otvoriť diskusiu očkovanie.každý dáva dieťa zaočkovať touto vakcínou pretože lekári sa nepýtajú či chcú prevenar alebo synforix

lusia222
autor
27. jan 2013

mna sa napriklad pytala lekarka ktoru chcem.a neviem ako by si ty nazvala svoje male keby ti od rana do vecera pistalo ako nahle ju polozis.ak nechces nemusis sa vyjadrovat na moje otazky,ja som polozila tuto otazku lebo som chcela poznat z praxe nasledky ockovania,na to je predsa forum.ak som ta tym nahnevala ospravedlnujem sa.

lusia222
autor
27. jan 2013

@hajanka nechytajte ma za slovicka...

moon1979
27. jan 2013

@gubcikova veď práve, že je tu 1000 tém na očkovanie 😠 😠 😠

gubcikova
27. jan 2013

@lusia222 tak si prečítaj aké nežiaduce účinky malo vaše dieťa po očkovaní.do vyhľadávača zadaj prevenar a uvidíš isto tam bude 1000tém.a odpoviem ti-aj keby pišťal tak ho tak nenazvem

hajanka
27. jan 2013

@lusia222 nasledky ockovania, aj na tuto vakcinu, najdes tu, precitat si to budes musiet tak ci tak sama 😅 inak to nejde

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

danka2105
27. jan 2013

@lusia222 Ahoj, my mame za sebou uz dve ockovania Prevenarom. Pri prvom nemal vobec ziadnu reakciu a pri druhom mal trosku zvysenu teplotku na 37.2 na druhy den od ockovania, inac nic, bol pokojny a nemal ani zacervenane miesto vpichu.

jerryjanka
27. jan 2013

my sme očkovali synflorix ale čert ako diabol - nasledky boli rôzne napriklad dočasne ochrnutie ruky 🙄

irenkask
27. jan 2013

@lusia222 Všetky vakcíny sú nebezpečné a očkovať ktoroukoľvek je vážny hazard so zdravím dieťaťa. Moja dcéra uverila lekárke a po druhej hexe skončila s rakovinou vnučka na detskej onkológii z ktorej je málokedy návrat do života. Vakcíny sú totižto všetky kontaminované lebo jednotlivé vzorky nik neskúma a neberie z nich vzorky. Je to na tvojom rozhodnutí. Môj vnuk zase po ňom ostal hyperaktívny tak, že ho nik neudržal, neprebalil ani nenakŕmil. A spával asi päť hodín denne . Zaspával až po polnoci.

kristiii
27. jan 2013

@lusia222 až na trošku zvýšenú teplotu bol moj malý v pohode, ani u nikoho z okolia som nepočula o nejakých iných negatívnych účinkoch, myslím si že napr. hyperaktívne dieťa ti nezostane po očkovaní

kika831
27. jan 2013

@lusia222 Ahoj, my sme davali maleho ockovat a na druhy den mal teploty okolo 38, tak sme mu dali Nurofen kvapky a teplotka zmizla. Tiez bol maly mierne podrazdeny, ale to su normalne reakcie tela na ockovanie. Dufam ze sa nenahnevas (mala rada)- my sme tiez mali obdobie, kedy maly dost plakal a stale som ho musela nosit na rukach, ale ak ti mozem z vlastnej skusenosti poradit (myslim to v dobrom)-vzdy ked uz som bola uplne vycerpana, tak som si zmyslela na kopu znamych co chcu mat deti a nemozu a hlavne som si stale opakovala aka som vdacna, ze dietatko mam zdrave, len jednoducho vymysla a chce sa nosit a ze ho milujem. Skus malickemu spievat, skus byt kludna a aj babo sa ukludni. Ver mi, mam to odskusane. Drzim palce

lusia222
autor
27. jan 2013

@kika831 dakujem.Aj za radu 🙂 ked to mam takto podane tak to beriem vdacne a som rada kazdej podpore 🙂

andrik78
27. jan 2013

@lusia222 po Prenevare sme mali zvýšenú teplotu do 37,5 . Prvé tri mesiace sú najhoršie už to bude len lepšie 🙂