Prevenar 13 verzus Synflorix

kzuzik
18. okt 2013

Ahojte, nás čaká s mojim drobcom tiež onedlho očkovanie a chcela by som sa poradiť ohľadom vakcíny na pneumokoky. Ktorá z týchto dvoch je voľba menšieho zla? Je mi jasné, že sa nájdu ľudia, čo napíšu, že radšej neočkovať vôbec, ale to tu teraz nechcem rozoberať, na to je tu dosť veľa opakujúcich sa tém. Mne ide len o to, vybrať si medzi týmito dvomi. Budem rada ak sa nájdu mamičky, čo dali zaočkovať či už jednou alebo druhou vakcínou a napíšu mi svoje postrehy a názory. Ďakujem 🙂

zuzi_33
18. okt 2013

@kzuzik Ahoj my ockujeme Prevenarom 13. Prvy syn to mal automaticky, kedze sme v tom case zili v Irsku a tam sa ockuje prave touto ockovacou latkou. Mladsieho som zacala tiez ockovat Prevenarom, takze tu sme uz "museli" pokracovat tymto. Ale kazdu vakcinu si musim kupovat a doplacat nieco cez 10 eur. Reakcia nebola ziadna, ani teplotky - "tuk, tuk", na tyzden nas caka 2 davka, tak dufam, ze to tiez bude v poriadku.

kzuzik
autor
18. okt 2013

super zuzi, držím palce, aby aj naďalej bolo všetko ok, daj potom vedieť 😉

keziah
18. okt 2013

@kzuzik ked som zvazovala tuto otazku (nakoniec sme ockovanie odlozili, ked sa zacne neskor, staci pichnut menej vakcin), bola som skor za prevenar, kvoli nizsiemu obsahu hlinika

zahradka76
18. okt 2013

Prevenar 13 je proti 13 kmenom Pneumokokov a Synflorix proti 10. Tu sa skutocne neda nejako vyberat, co je mensie zlo...treba si len vybrat, co Ti vyhovuje z hladiska ucinkov vakciny a ci si ochotna si zaplatit za Prevenar, lebo Synflorix preplaca poistovna.

kzuzik
autor
18. okt 2013

hej, ja viem, že potom stačí menej vakcín, asi to tiež tak budem riešiť... ale otázka zostáva rovnaká, jedno či druhé? Neviem...

bbarboraa
18. okt 2013

.. nas ma dokonca obe :D a je fit

zahradka76
18. okt 2013

@bbarboraa mozes vysvetlit, ako je to mozne, ze je Tvoj syn zaockovany prevenarom a aj synflorixom?

janka2501
18. okt 2013

nasa ma prevenar 13. a vsetko bolo v poriadku

bbarboraa
18. okt 2013

@zahradka76 jedno na svk druhe de

atreyu
18. okt 2013

...

zivika
18. okt 2013

@kzuzik nam prveho zaockovali synflorixom a kedze nemal nijaku reakciu, rozhodla som sa pre synflorix aj pri druhom...ale v podstate si myslim, ze to je jedno 😉

bralilienka
18. okt 2013

naša malá má po synflorixe s hexou (všetko 1. dávky) rakovinu (získaný typ- nemala to v genetike).. ale rob čo uznáš za vhodné. my ľutujeme. takže skúsenosť veľmi zlá

aristka
18. okt 2013

@bralilienka prečo nenapíšeš aký typ rakoviny mala ,taký neuroblastóm ,nech si mamička niečo o ňom prečíta alebo prediskutuje s dr.,čo je to za rakovinu a jej kliniku....
@kzuzik ja som dala synfolrix ,ale len z dôvodu ,že tak mám aj starších ,nech je to rovným dielom ....inak mamičky ,čo som kočíkovala dávali prevenar ,je tam predsa viac kmeňov ....prediskutuj si to z dr, nech ti to vysvetlí....

bralilienka
18. okt 2013

@aristka a ty si myslíš, že tu tipujem príčinu ako zvyčajne lekári tipujú diagnózu? ty si myslíš, že strieľam bez prečítania nespočet odborných publikácií a nie v slovenčine? a ty si myslíš, že nám to kompetentní lekári odborníci nepovedali? hovorím o kompetentných a odborníkoch, nie o nejakej zdravotníčke, čo sedí celý deň na nete a propaguje očkovanie...

na ošetrenie k tebe (hoc si myslím, podľa tvojej odbornosti si maximálne sanitár, a vozíš mrtvoly na patológiu- toľko cynizmu totiž v tebe je) by som neposlala ani svokru

bocianka123
18. okt 2013

@kzuzik môj mladší syn má synflorix, chcela som tiež prevenar 13, že zaplatím, ale dr. mi potom povedala, že synflorix chráni aj uši a to prevenar, ani 13-kový vraj nie... a môj mladší syn dostal iba dve dávky, kedže očkovanie sme začali až v 1. roku života zo zdravotných dôvodov. inak bežne sa dávajú 3 dávky.

aristka
18. okt 2013

@bralilienka prečo nenapíšeš druh rakoviny ,ja som ho napísala a viem čo hovorím a zadávateľka tejto otázky si preberie neuroblastom s dr.,inak je to celé tvoje tvrdenie len o tvojich subj.pocitoch a ak nabudúce použuješ slovo rakovina napíš aspoň druh nech majú mamičky možnosť diskusie zo svojím dr. a útok na moju osobu neriešim a samozrejme ma neprekvapuje....

bralilienka
18. okt 2013

@aristka ja som o viacerých typoch rakoviny do diagnostikovania rakoviny naše malej ani nepoznala. prečítala som si to až v jej karte. poznala som iba rakovinu: prsníka, žalúdka... preto nepovažujem za potrebné, písať presne. ale máš pravdu, má rakovinu neuroblastóm.

a máš pocit, že lekári im povedia, že im hrozí rakovina, ked povedia, že bude mať len začervenané miesto vpichu, teplotu, či plač a v príbalovom letáku je 50 nežiadúcich účinkov, ktoré nepovažujú za dôležité? celé zlé a celé choré. a pokiaľ sa nájdu takí ľudia, ktorí zapredajú svoj charakter pre peniaze, budú nadalej deti po očkovaní umierať aleb budú mať doživotné následky. miesto toho, čo tu sedíš, by si sa ty mohla zamerať na prieskum, prečo, odkedy tie detičky na onko ochoreli. je zaujímavé, že toto neskúma žiaden očko guru. vie prečo. prišiel by na to, čo dávno vedia mamičky onko pacientov.
maj sa krásne a prajem ti skoré zobudenie, pretože ak si zdravoťák, máš veľmi obmedzený rozhľad a čo je smutné...nepracuješ na sebe, sedíš na nete a trepeš zastaralú ideológiu. hauk

aristka
18. okt 2013

@bralilienka a ty ma sleduješ ,koľko sedím na nete 😀 ,ale oceňujem ,že si povedala čo tvoje dieťatko má a dala si možnosť si to maminke prediskutovať s dr....o nič iné mi nešlo a tie útoky boli zbytočné 😉

bralilienka
18. okt 2013

ono stačí pozrieť časy, kedy "odborne" komentuješ mamičky, ktorým očkovanie poškodilo zdravie ich detí a nijako mi nevychádza, že si vôbec zamestnaná. jedine ak si zamestnaná farmafirmou a tvojou náplňou je propagácia jedov vpravovaných do 8 kilového telíčka.

aristka
18. okt 2013

@bralilienka každý by mal vedieť kedy skončiť ,aby nevyzeral trápne 😉 ,mamička dala otázku a ty si jej odpovedala úplne na niečo na čo sa nepýtala a kto vie či ju to vôbec zaujíma a to nehovorím o tvojich útočných komentoch ..takže si útoč ,ale ja už nereagujem 😉

bralilienka
18. okt 2013

@aristka mamička dala otázku, ja som jej dala odpoved. neviem preto prečo si dávala otázku mne.

prevenar
18. okt 2013

@kzuzik v prvom rade ..kto uz len chce pre dieta "mensie" ZLO ^^ ..preco mu nezabezpecit dobro v podobe usetrenia ho od nezmyselnych a nebezpecnych jedov ?

ked chces silou mocou nezmyselne ockovat , tak si porovnaj ZLOZENIE tychto dvoch latok a vyber si tu , ktora obsahuje co najmenej latok ako hlinik a pod. na to nepotrebujes nikoho nazor , je to len fyzika s matikou . menej = lepsie . nic = najlepsie.

http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

info o rizikach ockovania najdu ludia tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

kzuzik
autor
19. okt 2013

ďakujem za všetky doterajšie názory, dúfam, že sa pridajú aj ďalší... je mi jasné, že je to momentálne veľmi horúca téma a bez vášní to asi nepôjde, že? Ale budem reagovať na príspevok bralilienky, že ak budeme očkovať, tak to nedáme naraz a možno v tom bol problém, nie? Niečo málo som si prečítala a zatiaľ to vyzerá tak, že by som medzi očkovaním hexou a na pneumokoky nechala aspoň mesiac odstup. Aký je Váš názor na to?

petruldo
19. okt 2013

@kzuzik môj názor je taký, že ak sa rozhodneš očkovať, tak s odstupom min. mesiac medzi hexou a vakc. na pneumokoky, aj ked i budú všetci a aj doktorka tvrdiť že to netreba, že je to bezpečné a iné bláboly.
ak budú nežiadúce účinky tak aspoň budeš vedieť ktorej vakcíne za to môžeš podakovať a potom trvať na zápise do karty a hlásenie nežiadúcich účinkov na šukl.

aristka
19. okt 2013

@kzuzik u prispievajúcej ,ktorú si spomínala ide o úplne niečo iné a preto som trvala ,aby ti povedala typ rakoviny a máš možnosť si to prediskutovať s dr. ,čo sa týka rozloženia vakcíny je to možné a je to o dohode s tvojou dr. ako si to posunieš a kedy dáš čo pichnúť a či dáš pichnúť 😉

bralilienka
19. okt 2013

@aristka aa o čo ide u prispievajúcej bralilienky? máš dôkaz, že rakovinu NEUROBLASTOM nemá malá z očkovania? no šup sem ten dôkaz. budeš prvá, ktorá má na vylúčenie príčiny rakoviny z očkovania vedecký dôkaz. i ked mne stačí logický. no daj hviezda.
čo je NEURO? čo napadá najčastejšie toxín ak je vpravený do svalu, kam putuje, kde sa usadí? čo spôsobí otrava jedmi? nie ale ak ich zjeme..
hovoríš naschvál v inotajoch, ako keby si vedela odpoved, ale tie tvoje inotaje tu píšeš práve preto, že odpoved vieš, no prezradiť ju nemôžeš, lebo ťa platia tí, ktorí pravdu zastierajú. začni sa už vzdelávať. na fórach sa nevzdeláš.

a pošli mi link na ten vedecký dôkaz

aristka
19. okt 2013

@bralilienka tieto záležitosti si môžme prediskutovať inde ,ak budeš mať slušný neutočiaci dialóg ....o nič iné mi nešlo len maminka má právo si danú diagnózu prediskutovať s dr.,čo ty si myslíš je mi jedno ....neupieraj matke právo na info .lebo podávaš zastreté info lebo slovo rakovina je obecný názov ,keďže ich je kvantum a majú svoje odborné názvy ....

bralilienka
19. okt 2013

@aristka ty odpovedáš mne? a na akú otázku? na tú, že daj mi link na vedecký dôkaz, že príčina neuroblastómu nie je očkovanie? veľmi sa vyhýbaš odpovede. ja som maminku upozornila na našu skúsenosť a ty tu stále píšeš, že som nenapísala rakovina- neuroblastóm.
tak pre tvoje ukojenie, mamičke to bude na prdíky:
rakovina- neuroblastóm
rakovina- neuroblastóm
rakovina- neuroblastóm
odostieram info... a čo to mamičke akože pomôže, ked bude vedieť typ? ale je lepšie ak vie typ, pretože tento typ je vždy !získaný! a vždy po toxínoch v nervových bunkách, takže nervové bunky napadli toxíny po očkovaní
zober si múdru knihu a čítaj, nie letáky farmafiriem, tie ti obzor nerozšíria

radšej by som bola, aby si malej popriala úspešnú liečbu a rady, ako sa vyliečiť, ale to by som musela komunikovať s niekým, kto má srdce pre deti a nie pre peniaze

aristka
19. okt 2013

@bralilienka to ,že malinkej prajem úspešnú liečbu a uzdravenie je samozrejmosť ,je to krásne dievčatko ,ale nemám to prečo povedať tebe aj keď si jej matka ,keď ma neustále urážaš ,čo ja nerobím a s tým alebo s takými ľudmi ,ktorý takto komunikujú mám problém ......

bralilienka
19. okt 2013

@aristka nie som malej maminka, jej maminka má plné ruky práce s dodrbaným zdravím malej, nemá čas sedieť na nete, ja ten čas mám a preto si myslím, že je vhodné upozorňovať maminky aj na túto stránku očkovania. a ak máš problém s komunikáciou so mnou, prečo v nej neustále pokračuje. ešte som od teba neprečítala jediný argument, nič odborné, ani nič k téme neuroblastóm, o ktorom tak veľmi rada čítaš. škoda, že iba na fóre. ozvi sa, až budeš vedieť niečo podstatné, čo pomôže predchádzať tejto chorobe, alebo ak budeš vedieť, ako takéto deti nie liečiť, ale vyliečiť. chod za tými mamičkami, skúmaj, zisťuj, urob štatistiku, ako je možné, že plne kojené donosené deti zdravých rodičov dostanú v piatich mesiacoch rakovinu. NEUROBLASTOM- získaný, nie vrodený.. potom si ťa budem vážiť. teraz si mi na smiech.