Proti čomu dať ešte dieťa zaočkovať?

nini1010
17. jún 2015

Ahojte,chcela by som sa opytat maminiek ktore ockuju,proti comu este,co nie je sucastou povinneho ockovania davate zaockovat svoje deti?rozmyslam nad TBC ale nerada by som zanedbala nieco dalsie.dakujem

lilimoni
17. jún 2015

Ja som dala rotavirus, klieste, zltacku, meningitidu, pneumokoka a kiahne 🙂

evka_evka
17. jún 2015

Ahoj ja som dala proti pneumokokom a rotavirusom. Proti chripke urcite nikdy nedam.

lilimoni
17. jún 2015

@evka_evka suhlas, chripku si doma vysoplime ale pneumokoka a rotavirus by som neriskovala 🙂

zuzanafili
17. jún 2015

Dievcata v ktorom mesiaci sa ockuje proti rotavirusom? A kolko to stalo? Moj maly ma 3 mesiace a prave mal prve povinne ockovnie. Pediater mi nepovedal nic o inom ockovania, tak to musim asi iniciovat sama

evka_evka
17. jún 2015

@zuzanafili prva davoa v troch mesiacoch a druha tusim v siestom uz si presne nepamätam. A cena tusim okolo 80 € ale ked mas doveru tak to.preplatia.

zuzanafili
17. jún 2015

@evka_evka dakujem za info

lilimoni
17. jún 2015

@zuzanafili ako pise @evka_evka prva v 3, druha v 6 🙂 a to ti len vypije 🙂

ichbinich
17. jún 2015

Rotavirus aj zltacka su tu v Rakusku povinne, tak ten moje deti maju.
Extra okrem predpisanych som dala pneumokokky a nejake menigokokky (neviem presne ktore). Najnovsie ockovanie proti meningokokkom, proti inemu druhu, som nedala, lebo by som za obe deti vysolila asi 600€.
A kedze tu je vela kliestov, ktori prenasaju encephalitidu, tak sme cela rodina zaockovani aj "proti kliestom".
Chripku som davala, aj sebe, ale uz na to kaslem. Poslende roky trafili uplne mimo...
Keby som vedela, aky priebeh budu mat ovcie kiahne u dcery, tak by som ju bola byvala dala zaockovat. Nuz ale takto hadam aspon ziskala 100% imunitu.
TBC sa tu v Rakusku neockuje, asi tu uz plati ako vykynozene...

lenka_21
17. jún 2015

@nini1010 zalezi v ktorom kraji zijes... My sme TBC ockovat nakoniec nedali (zvazovala som), ale sesterka (pediatricka) ziju na vychode dala...bohuzial v skole kde chodia deti maju s TBC problem...

Uvazujem este dat zltacku, kleste ( my sme v kliestovej oblasti 😒 ...tie meningoky idem pozriet co to je... Som ani nepocula, akurat mm prisiel vcera domov s tym, ze jednu nasu znamu zobrali do NR kvoli meningitide... ☹ 😒

m.i.r.i
17. jún 2015

TBC mame a dali sme zltacku - tiez pred nastupom do kolektivu na vychode...encefalitidu nam nik neodporucal, mozno v oblastiach s velmi velkym vyskytom kliestov ale inak zbytocne...meningitidu a rotavirus sme zvazovali ale tiez po porade s mnohymi lekarmi som nedavala, lebo to su obe take choroby co maju neskutocne mnozstvo mutacii a u nas sa ockuje proti velmi malo z nich...meningitida je strasiak ale ockovanie, ktore mozes u nas dat asi malokedy pomoze ak uz ju dieta dostane...

janickacrazy
17. jún 2015

@nini1010 Ja som dala deťom len povinné očkovanie, si myslím, že to úplne stačí, aj tak je toho dosť. Starší má už 15 a chvalabohu nebýva chorý takmer vobec, mladší 4 roky tiež nejak často chorý nebýva.

tinqua
17. jún 2015

ahoj my sme dávali navyše rotavírusy, čo sa nám perfektne osvedčilo pri týchto teplách, všetci sme hnačkovali a vracali a malá trocha povracala a bola ok do druhého dňa, kým nás to držalo tri dni ...takže naozaj miernejší priebeh a ešte sme dali prevenar 13, na viac kmeňov s doplatkom necelých 13 eur. Inak tie rotavírusy vyšli okolo 42 eur za dávku, boli dve ...prvá v troch mesiacoch a druhá v piatich pri preočkovaní. A Union prepláca rotavírusy 20%, stačí si podať žiadosť o preplatenie. @zuzanafili

prevenar
17. jún 2015

cim skor sa chces zbavit dietata , tym viac toho treba dat . idealne ..dat vsetko co existuje .

toto je taky idealny zonam :

Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde
Očkovanie proti meningokokovým nákazám
Očkovanie proti pneumokokovým infekciám
Očkovanie proti kiahňam
Očkovanie proti vírusovému zápalu pečene typu A (hepatitída A)
Očkovanie proti ľudským papilomavírusom
Očkovanie proti chrípke
Očkovanie proti rotavírusom
Očkovan ie proti besnote

+ TBC

http://www.babyweb.sk/ockovanie-komplexny-prehlad

toto + vsetky "povinne" ockovania by nemalo dlho prezit ziadne dieta . v pripade neuspechu vseko opakuj kazde 2 roky a vysledok sa urcite skoro dostavi.

tinqua
17. jún 2015

@prevenar žeby už konečne došla nejaká epidémia a šiel by si prvý či prvá, či čo si....

prevenar
17. jún 2015

@tinqua hahaha 😀 to iste ..idem uz zajtra 😉

lilimoni
17. jún 2015

@prevenar len si riadne umy ruky aby si nieco, co sa kvapockovou prenasa nedostal 🙄

Och ludia, neblaznite 🙄

prevenar
17. jún 2015

@lilimoni nemaj strach 🙂 zakladne hygienicke navyky mame dobre vypestovane 🙂

tinqua
17. jún 2015

@prevenar a nezabudni na C-ko samozrejme... 🙄

liebling98
17. jún 2015

@prevenar myslím, že zakladateľka oslovila maminky, ktoré očkujú, prečo sa cítiš oslovený?

@nini1010 moji synovia majú z nepovinných rotavirusy a hep A. Veľa cestujeme, na staniciach, letiskách stretneš bársčo. Ak by som žila v oblasti s výskytom kliešťovej encefalitídy, uvažovala by som o tom očkovaní. Kiahne moje deti prekonali, ak by ich nemali do cca 10 roku života, dala by som aj tie.

prevenar
17. jún 2015

@tinqua tak to sa zabudnut neda LOL ..mam zasobu cca pol kila . odkedy sa liecime C odvtedy nikto z nas nevidel lekara ..mala nemala uz 4 roky antibiotika , antipyretika , antihistaminika ..nic. ked ma horucku tak trva tak 12 hodin cca ..takze C na 100% nezabdudnem , ale dik za pripomenutie 🙂

sam2
17. jún 2015

@prevenar predpokladam, ze ani antibiotika ci ine lieciky neberies, vsak 😉
A pytala sa ockujucich mamiciek, tem kde sa mozes realizovat je tu dost. Naco zasa rypes? 😀

prevenar
17. jún 2015

@sam2

- predpokladas absolutne spravne .

- hmm ???

sam2
17. jún 2015

@prevenar som si aj myslela...si proste jednicka 😀

tinqua
17. jún 2015

@prevenar ano C berie aj moja a naozaj nie je odvtedy chora, ale nemyslim si ze je to vseliek na infekcne choroby...ved cas ukaze kto ma nakoniec pravdu a ked dojdu kamosi z afriky nebude to tak dlho trvat

prevenar
17. jún 2015

@tinqua

kde a kedy som napisal ,ze je to vseliek ? vies to prosim odcitovat ?

vevesh
17. jún 2015

@nini1010 chripku a rotaviry som odmietla (rotaviry pokial sa nachadzas v civilizacii sa v pohode zvladaju -ak planujes cestovat na exotiku, radsej zaockovat ), rozmyslam este stale nad zltackou A - cestujeme do oblasti, kde sa normalne vyskytuje) a proti kliestom som tiez zamietla, pretoze v nasej oblasti je sice enormny vyskyt kliestov , ale nie typu, ktory obsahuje vakcina... V buducnosti zvazujem kvoli cestovaniu este zltu zimnicu dat, ale to az budu dietky vacsie...

prevenar
17. jún 2015

@sam2 ..ked nad tym tak rozmyslam , tak mi to vlastne nema kto vypisat . nemam lekara uz nejakych 10 (..zrejme aj viac) rokov LOL ..hahaha uz som aj zabudol ,ze pod ziadneho nepatrim 😀 ..ale aspon som si na to spomenul 😵

lilimoni
17. jún 2015

@tinqua no potom mozu cecka do nosa strkat na pneumokoka alebo rovno do mozgu 🙄 migranti uz iduuuu. Do rakuska sa nedostanu 😀
Apropooo moja ockovana dcera chora je iba obcas. 2x do roka a to len par dni 😀

sam2
17. jún 2015

@prevenar ano ano....si proste dokonaly....mozno budes zit vecne 😀
Ja som naposledy mojho lekara videla pred cca 4 rokmi...a to teda neberiem ziaden vitamin C....prosim ta mozes mi vysvetlit ako je to mozne 😉

tinqua
17. jún 2015

Ja to uzavriem, kazdy z nas robi pre svoje dieta to co si mysli ze je najlepsie...takze @prevenar nabuduce ked bude matka rozhodnuta ockovat neironizuj a ja resp. my nebudeme skakat do teba....osvetu davaj tym ktore nie su rozhodnute, mozno ich tvoje nazory nadchnu...