Prvé očkovanie - skúsenosti

katika1811
6. dec 2017

Ahojte mamicky. V januari 2018 ideme s dcerkou na prve ockovanie . Dost sa toho bojim pretoze som kadeco uz o tom citala. Takze chcem vediet vase skusenosti ako ste to zvladali vy a vase dietatko? ake ste mali vedlajsie ucinky. Davali ste im aj Homeopatika Thuyuu ch15? Znama mi odporucila ju pred ockovanim dat na CRP test ano ci nie?? Dakujem Vam za zapojenie sa a za vase rady 🙂

lindusss2016
6. dec 2017

@kittykat22
Co mas teraz na mysli?

lindusss2016
6. dec 2017

@tamarka9
No a to je aj dalsi dovod, pre ktory sa velmi bojim, ze vidim, ze dr u nas to dost podcenuju. Pred ockovanim sa spytaju matky, ci bolo dieta alebo clen rodiny za posledny tyzden chory a to je vsetko. Ja som teda davala este to.crp robit. Ale ziaden specialny zaujem a dokonca tvrdia, ze slabe sopliky nie su komplikaciou. Proste urcite by bolo pre matky rozhodovsnie jednoduchsie, keby mali doveru voci svojim lekarom...

kittykat22
6. dec 2017

@lindusss2016 keď si písala o vakcínach tak si písala, davali sme naraz - to si myslela hexu a prevenar?

lindusss2016
6. dec 2017

@kittykat22
Aha
Ano, infafrix hexa + prevenar

lindusss2016
6. dec 2017

@kittykat22
Kamoske tieto dve dr rozdelila, nam.nechcela, vraj sa to nerobi

kittykat22
6. dec 2017

@lindusss2016 to čo si pýtala bola reakcia, že vakcíny sa nesmú dávať naraz som myslela.

tamarka9
6. dec 2017

@lindusss2016 to je rozumné. Je v rizikovej skupine predčasne narodených detí,plus tá alergia. To je presne prípad,keď musí zasiahnuť pediater a čakať kým bude dieťa schopné očkovanie zvládnuť,prípadne ak sa neporiesi tá alergia,aj zvážiť či vôbec očkovať. Ale prajem vám nech alergia na vajíčko zmizne,sú to trampoty potom s jedlom,moja má intoleranciu na laktózu a mlieko je snáď všade,čiže je to psycho. Držte sa 😉

3petka
6. dec 2017

@katika1811 ahoj ja som absolútne nič nerobila pred očkovaním. Ak je babo zdravé nemá teplotu soplíky a pod. Nemáš sa čoho báť. Po očkovaní akurát nesmie nejakú dobu prísť do styku s chorým človekom. To ti povie doktorka. Malého pichli a hotovo. Po ockovani mal na druhý deň akurát mierne zvýšenú teplotu a to bolo všetko.

lindusss2016
6. dec 2017

@tamarka9
Ach boze, no teraz som este zmatenejsia 🙂
Nasa dr veselo tvrdi, ze nic nie je problem. Ja jej ale fakt nie som schopna zverit dieta len tak. Myslim, ze aj ta klesajuca zaockovanost by zacala opat stupat, keby sme mali viac lekarov, ktori su ochotni studovat a dalej sa vzdelavat v tejto oblasti a nedrzat sa toho, co sa naucili pred 40 rokmi.
Ale velmi pekne dakujem za nazor, urcite s tym co najviac pockame, aj tak s novorodencom neplanujeme chodit kade tade na dovolenky, takze snad nam ziadne take ochorenie nehrozi.

lindusss2016
6. dec 2017

@kittykat22
No prave ta hexa a pneumokokova sa picha naraz, plus mozes dat k tomu este proti rotavirusom. To u mna ale bola jasna volba, ze nie.

holubicka28
6. dec 2017

@katika1811 ahoj, ja som davala vitamin c, d a rybi olej nutraceutica kvoli omega3..ked kojis, tak si ho daj ty. Ja som ho pridala do mlieka. Vsetky ockovania bez priznakov, len po mmr par dni teploty okolo 38 (ale aj sa jej prerezavali zadne stolicky, tak ktovie). V zime davam tieto vitaminy tiez, zatial ani raz chora nebola, myslim, ze aj vdaka nim.

lindusss2016
6. dec 2017

@tamarka9
Este sa chcem spytat, do akeho veku je mozne cakat s tou mmr vakcinou? Mala mozno nastupi do skolky az ako 5 rocna. Da sa to ockovat povedzme niekedy pred tym?

holubicka28
6. dec 2017

@katika1811 crp mne dr nechcela spravit, ze je to zbytocny dalsi stres pre babo..ale aspon ju dobre prezrela a teplotu odmerala. Teplotu som pred prvym ockovanim asi 3dni merala aj ja, ak by bola len trochu zvysena, nedaj ockovat urcite, aj keby tvrdili, ze to nevadi. Ani pri soploch by som nedala, skratka len uplne zdrave dieta sa ma ockovat.

katharines
6. dec 2017

@tamarka9 este by ma zaujimalo, kde konkretne v zahranici ste boli, a ci tie deti s osypkami boli migranti alebo miestni - ak to nie je tajomstvo. Velmi zalezi aj na socioekonomickych pomeroch. Co sa osypok tyka, tak v SR boli v roku 2012 a teraz 2017 opat. Keby som bola dosledna, tak by som sla este do minulosti. V Rumunsku na osypky ochoreli tento rok zdravotnici v nemocnici, kt. predpokladam zaockovani boli.

zaba22
8. jan 2018

@lindusss2016 prevenar verzus sinflorix.. V prevenare je nezanedbatelne menej hlinika nez v sinflorixe. To je velky rozdiel medzi nimi

lindusss2016
8. jan 2018

@zaba22 a ktora je ktora, prosim ta? Za chvilu rodim a caka nas to opat 😢

zaba22
8. jan 2018

My sme tiez odkladali, mala uz ma 19 mesiacov a este stale nic nema,pretoze byva casto chora. Ale vakciny mame v chladnicke. Rozhodli sme sa ale pichnut hexacimu namiesto infanrix hexa, pretoze ma menej hlinika. Ked bola mensia, bola som rozhodnuta urcite nedavat naraz pnemokoky aj hexu, nasa mudr.to nikdy nepicha naraz... Teraz pneumokoky uz asi ani nedame. Nasa mudr.hovori,ze pneumokoky sa po 2.roku dava uz len 1 vakcina a ze staci

lindusss2016
8. jan 2018

@zaba22 ja som sa ako jedine bala meningitidy.... nvm, ako budem postupovat te,raz. Moja ma 20 m a dve davky hexa plus tej 13 valentnej (to je prevenar? Uz sa nepamatam). O moznosti vymenit infafrix som ani netusila 😕

zaba22
8. jan 2018

@lindusss2016 prevenar je 13 valentny s menej hlinikom. Meningokov sa bojim aj ja.

lindusss2016
8. jan 2018

@zaba22 ok, takze som si predsa dobre pamatala. Dakujem

zaba22
8. jan 2018

@lindusss2016 no o tej moznosti nevie nik,kto sa hlbsie nezaujima.. Ja som musela o to bojovat, hoci je to nepochopitelne. Obe su zadara..nechapem,preco pneumokokybsu na vyber a hexa nie

lindusss2016
9. jan 2018

@zaba22 ja som si dost citala o vakcinach pred ockovanim a nikde som na to nenatrafila. Dr vobec nespomenula, ale mam kopec kamosiek, co to tiez riesia a nikto nic. Na nete nic.

zaba22
9. jan 2018

@lindusss2016 http://m.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ockov...
Ja som nasla tento prehlad a ten som si presla,oretoze obvodna lekarka mi tvrdila,ze nic ine nie je.. Volala som do poistovne,kde mi povedali to iste a ked som sa potom opytala konkretbe, zrazu bolo, zrazu preplacane a vez indikacii, na ktore sa vyhovarali. Inak lekar v poistovni bol na mna dost nastvany a opytal sa ma zvysenyn hlasom,preco sa hram na mudru a preco nedoverujem svojej lekarke,tak som mu povedala,pretode ma ma oklamala,ze ina vakcina neexistujr a ze on mi prave potvrdil,ze existuje,tak stichol a zacal byt miky.

lindusss2016
9. jan 2018

@zaba22 lekarov, ktori bezhlavo tlacia do ockovania, to strasne irituje, ked sme "mudre", nechapu, ze to je lenvelmi strach o svoje dieta

zaba22
9. jan 2018

@lindusss2016 nasa mudr.netlaci do ockovania, ale nepaci sa mi,ze ma oklamala. A stale rozmyslam,preco to urobila. Preco mi nepovedala,ked som sa pytala na rozdiel medzi prevenarom a sinflorixom,ze je hovadsky rozdiel v podiele hlinika. Mozno to nepovazuje za dolezite alebo o tom proste nevie. Chapem,ze lekarov irituje,ked sa im miesame do toho,co oni studovali a hrame sa na mudre a pritom mame zdroj len internet, ale od kamaratov viem,ze na vyske sa ockovaniu nevenuju, teda okrem toho,ako funguje vakcina a ako velmi je potrebna. Ale nic viac.

lindusss2016
9. jan 2018

@zaba22 no nasa dr ma presne taky isty pristup. Tiez netlaci nasilu, ale neodpusti sI pripomienku typu, ze ona vie lepsie ako. MK. Ja somsom vsetky info pred prvym.ocko mala zo.stranky slobodovockovani, nic ine som pred tym nestudovala.

zaba22
9. jan 2018

@lindusss2016 no drzim palce,nech vam vsetko dobre dopadne. Nas caka este len teraz prva vakcina a strasne sa bojim,lebo mala uz chodi,rozprava a cim dalej,tym mam vacsi strach

lindusss2016
9. jan 2018

@zaba22 neboj, zvladne to lepsie, je to uz vacdieje telicko.

lindusss2016
9. jan 2018

@zaba22 ja budemsom tiez odkladat, iste nedam v tych troch mesiacoch prvu