Reakcia lekárky na odmietnutie očkovania

krukky
19. okt 2016

Ahojte viem viem miliontaa tema o ockovani. Mam vsak otazku,kludne mi odpovedzte do IP. Mame pediatricku Mudr. Stranavovu dieta sme davali zatial ockovat podla kalendara..no teraz po 2.ocko mame reakciu a chcem to lekarke povedat a tiez odmietnut dalsie ocko. Bojim sa vsak jej reakcie, ze neuveri ze sa dieta zmenilo po ockovani,no my naozaj vidime rozdiel... :( nemate niekto skusenost ze ako to konkretne s touto lekarkou mam citlivo konzultovat aby som nebola za paranoidnu hystericku internetom nabudenu matku ??

dominika6
19. okt 2016

@krukky a ako sa zmenila?

krukky
autor
19. okt 2016

dva dni po ocko bola cely den ako nepricetna,pozerala do blba,nedrzala hlavicku,vobec sa neusmievala, nereagovala ani na pesnicky ktore ma rada a prestala dzavotat,dovtedy naozaj vela kecala slabiky ga gu gi be ba ma ta... a odvtedy ani tuk jedine co robi tak na nas vrci ako keby tlacila a len pozera a ziadny iny zvuk nevydava;vobec sa uz nesnazi rozpravat.. Ja sa zacinam bat ci to nie je z toho ockovania.

dominika6
19. okt 2016

@krukky opýtaj sa lekárky kým je to čersvé lebo o pol roka sa pravdy nedopátraš

petronela1985
19. okt 2016

@krukky Prepac, ja nechapem, preco sa bojis reakcie lekarky. Ja som odmietla MMR, strucne sme si to s doktorkou vydiskutovali, zapisala dcerke do karty, ze viac neockujeme a je. Nasledky po ockovani zial nesie rodic, nie doktor.

krukky
autor
19. okt 2016

@petronela1985 s touto doktorkou si si to vydiskutovala? Lebo ja sa pytam konkretne na tuto pediatricku aby som vedela co ocakavat ked poviem ze uz nechcem ockovat

extempore
19. okt 2016

Dieťa má horšiu náladu lebo sa zle vyspí a už za to môže očkovanie 😃 ďaľšia hysterka! Som zvedavá čo budeme robiť o pár rokov keď začneme kapať na trivialne choroby 😡

evittam
19. okt 2016

@extempore "Skapať" na tú trivialnu chorobu môžeš aj keď sa dáš naočkovať čím len chceš. A aká je tá trivialna choroba, ktorej sa tak bojíš- napríklad?

evittam
19. okt 2016

@krukky Prepáč, je jedno, ktorá je to lekárka - ty si zodpovedná za svoje dieťa a ak niečo nechceš tak to nechceš a nemusíš sa s tým nikomu spovedať a ani to citlivo konzultovať alebo nebodaj obhajovať. Nechápem prečo by si to mala robiť? 😉

katarinapekna
19. okt 2016

Tiež si myslím,že je len podrazdena a bez nálady, možno netreba robiť hneď paniku

krukky
autor
19. okt 2016

@extempore neviem ci si si precitala cely moj prispevok ale asi nie a ak ano tak tvoja reakcia je dost blba. Dcera odvtedy nekomunikuje vobec nedzavoce a ak som kvoli tomu hysterka tak nech som.. ked tvoje dietatu raz nieco bude mozno pochopis...

evittam
19. okt 2016

@krukky Nie nie si hysterka a vôbec to nie je normálne.

evittam
19. okt 2016

@krukky Trvaj na tom aby to zapísala do zdravotnej dokumentácie dieťaťa a nech to nahlási na RUVZ - alebo by som to spravila sama. A držím prsty nech je tvoja dcérka čím skôr znovu taká ako aj predtým. 🙂

robin30
19. okt 2016

@krukky moj syn sa presne takto prestal po ockovani vyvijat viac nepovedal ani slovicko teraz ma 10a nerozprava doteraz 😔nam dr. potvrdila reakciu na ocko ale co mi to je platne? urcite neurolog co najskor

vsicka036
19. okt 2016

A bola si ju dať pozrieť? Ja by som asi doma nečakala na ďalšiu poradňu alebo očkovanie, ale zobrala by som ju ukázať. Nech sa dr. vyjadrí.

syrik
19. okt 2016

@krukky Presne toto sa stalo aj nám pri prvej dcére, tiež po druhej dávke. Skončili sme na neurológii, stopli očkovanie. Našťastie všetko dobehla. Samozrejme, dodnes nám to nikto okrem neurológa neverí. Ale to mi je srdečne jedno, hlavne, že všetko dobre dopadlo.

charlie1980
19. okt 2016

Ja som to riesila akurat dnes s detskou....tiez mal syn zlu reakciu na ocko, nechcem to tu rozpitvavat, zabrzdilo ho na rok, rok sa vobec neposunul. Nehovoriac o tom, Co som si s nim preskakala. Ak si niekto mysli, ze by si mala byt hystericka matka, lebo dieta sa zle vyspalo, tak taka moze byt rada, ze jej dieta reakciu nemalo a dakovat Bohu. Dnes som jej oznamila, ze preockovavat ho nebudem a kedze som tehotna, zachvilu rodim, ani druhe ockovat MMR nebudem. Povedala, ze nutit ma nemoze...hned na to sa opytala, Co cakam...asi vedela, Preco sa ma na to pyta....chlapci su viac postihnuti autizmom. Lezia mi tu doporucenia ORL, neurolog, psycholog na stole, Ale mojmu dietatu to uz strateny rok vo vyvine nevrati.

ajka006
19. okt 2016

@katarinapekna myslím, že matka hneď vie, že sa niečo deje a zakladateľka by nerobila nejakú paniku len tak z ničo nič, a koniec koncov lepšie robiť paniku hneď (aj keby bola zbytočná)ako keď už bude neskoro, ja som bohužiaľ pred 10 rokmi nevedela, čo viem o očkovaní teraz a výsledok je taký, že moja dcéra má doživotný mentálny postih a navštevuje špeciálnu školu a ja som s ňou doma, takže asi tak na tvoju reakciu, že netreba robiť paniku,

belllinka
19. okt 2016

@krukky Urcite to nahlas ako neziaduci ucinok a trvaj na svojom, ze dalej neockujes. Na citlive konzultovanie sa vykasli, proste to vecne nahlas, povedz ze dalej neockujes a koniec debaty. Je pravdepodobne, ze ti povie, ze to nie je z ockovania, tak ale ty snad najlepsie vies, kedy sa ti dieta zmenilo... Drzim palce!

katarinapekna
19. okt 2016

@ajka006 v tom prípade by som určite nesedela na nete ale u doktora,t azko posudzovať,ved si dieťa pozná,sama musí zvážiť situáciu

tutu_1
19. okt 2016

Pripadne ak by dr robila problémy zmenila by som ju😏

krukky
autor
19. okt 2016

Dakujem vsetkym za vyjadrenia...

slavkadud
19. okt 2016

@krukky Ak ti mozem poradit tak jej to normalne vysvetli s kludom ako to je. Ze sa dietatko zmenilo a ze mas pocit ze to je ockovanim. Ze si to neprajes a hotovo. Ved je to tvoje dieta nie jej a je to len doktorka. Nikto ti nemoze nahovorit ze mas chodit jedina za touto doktorkou.
Ak by odmietla tvoje prosby tak by som ju vymenila nic ine sa v tejto situacii asi neda robit. Hadkou clovek nic nevyriesi 😒

luliu
19. okt 2016

@krukky podla mna je uplne od veci riesit toto na internete. Si o niecom presvedcena, prides k dr. povieš jej svoj nazor, ona tebe svoj a basta. Co si myslis, ze co urobi, zje ta? Napise to do karty, nahlasi ta, zaplatis pokutu a zivot ide dalej. Nikto ta nebude k nicomu nutit

prevenar
20. okt 2016

@krukky v prvom rade si rozmysli co vlastne chces . chces dalej ockovat , alebo nie ..ak to budes vediet , tak sa ti bude lahsie postupovat. dobra rada odo mna : staraj sa v prvom rade o zdravie svojho dietatka a nie o lekarku . ^^

mnohe deti , ktore sa zmenili po ockovani sa po case vratia do "normalu" , ale zial je dost takych , ktorym sa to uz nikdy nepodari . nespominam si ,ze by dany lekar nasledne nejak pomahal takym rodinam. vsetko vyriesi zazracne slovicko " nahoda" ...a tebe ostane dozivotne poskodene dieta.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz