Reakcia na očkovanie 18 mesačného syna

olvedicsilla
23. nov 2014

Ahojte! prosim o pomoc. pred 10dnami sme boli na ockovanie syn ma 18mesiacv.a teraz ta reakcie akoze neviem co to je je normalne???? ma osypky na hrudniku a cervene flaky ☹ mate stym skusenosti??? co teraz?? aj horucky mal..

stanulienkat
23. nov 2014

Nemyslim, ze po tolkych dnoch to bude reakcia na ockovanie. To by malo byt do 3 dni. 10 dni je vela na reakciu. Nezjedol nieco?

sorciera24
23. nov 2014

@olvedicsilla praveze po MMR vakcine su reakcie az neskor...cize na 10ty den....a nakolko je to ziva vakcina, tak tie osypky ma z nej....(a takuto skusenost isto mat nechcem, preto ju nedavam)....a co teraz?...nahalsit a ukazat lekarke....

siska53
23. nov 2014

@olvedicsilla ano,moze mat.. Spoj sa s dr. Mne tak povedala,ked som sa pytala,ze na 8.-10.den mozu nastat teploty a mozu byt aj prejavy tych chorob,voci kt.bolo toto ockovanie.,cize aj ten vysyp.
V kazdom pripade jej to zajtra nahlas,ze co s tym.
Moja mala teplotu na 8.a9.den.

olvedicsilla
autor
23. nov 2014

dakujem. no zajtra urcite pojdeme k doktorke .. :(

anovo
23. nov 2014

MMR vakcina obsahuje zive kmene osypok, takze podla mna to je reakcia ns ockovanie ☹ . Urcite s nim bezte lekarovi, nech tu reakciu aj do karty zapise.

lucia78
23. nov 2014

Potvrdzujem, ze pri MMR vakcine byva reakcia na 10 den. Moje obe deti na desiaty den zacali styridsiatkovat, ale bez inych priznakov a ako horucka prisla, tak aj o 3 dni sama odisla...

jana_eyre
23. nov 2014

mne povedala pediatricka pri ockovani, ze je to uplne bezne, ak sa po tomto ockovani vyhadze a je to neskodne.. moj nemal ziaden neziaduci ucinok.. pre klud duse zajdi k dr. aby o tom mala info, ale neboj sa - nic to nie je..

olvedicsilla
autor
23. nov 2014

dufam ze nic nebude... :/ to je strasne...ani nie je chory nic, nezvikol byt....a teraz to ockovanie take reakcie... ☹

evuliceeek
23. nov 2014

@olvedicsilla aj môj malý bol zdravý od narodenia a teraz pri poslednom očkovaní na 15 mesiacov mal na 9 deň teploty a za 2 dni prešli......neboj je to OK aj u vás

jana_eyre
23. nov 2014

@olvedicsilla vzdy lepsie ako prave osypky, poosypkova encefalytida a ine neziaduce ucinky choroby... neboj..

slnecnica174
23. nov 2014

Aj mne lekar povedal, presne tak ako babam co pisali koment predo mnou, ze dokonca aj po dvoch tyzdnoch moze prist reakcia, a ked by to po par dnoch nepreslo, ze mam prist. Moja mala sa drzi velmi dobre, este po ziadnom ockovani jej nic nebolo.

domak2
23. nov 2014

@olvedicsilla vysyp a teploty medzi 7-11 dnom od ockovania patria medzi bezne vedlajsie ucinky mmr vakciny.

olvedicsilla
autor
23. nov 2014

a niekto uz mal tieto vysipky??? co ste dostali nato??

sam2
23. nov 2014

@olvedicsilla aj mne dr.povedala, ze sa to moze objavit...nestresuj. zajtra zajdi k lekarke pre pokoj v dusi. My sme tiez boli pred 9 dnami na tomto ockovani a tiez drobca sledujem a zatial nic 😀 Uvidis, ako to prislo tak to odide... 😉

andrejka1974
23. nov 2014

@olvedicsilla urcite je to reakcia na ockovanie, moja ju mala presne na 10 den do tyzdna vyrazky zmizli, aj lekarka mi to potvrdila, neboj sa vsetko bude ok

mandarinkadarinka
23. nov 2014

@olvedicsilla ja by som utekala na pohotovost, a nie čakala do zajtra :/ vážny nežiadúci účinok, tieo sýpky dajme tomu, skôr ma strašia tie cervene škvrny :(

prevenar
23. nov 2014

@olvedicsilla je to normalne , v tom zmysle , ze ani boh ti nezaruci ,ze co vsetko sa moze stat dietatu po ockovani. osobne som presvedceny, ze ockovanie je tak nebezpecne, ze sa ockovat absolutne neoplati. v dnesnej dobe su uz informacie o skutocnej povahe ockovania masovo pristupne, takze je len na zodpovednosti rodica , ci ma zaujem si ich prestudovat. ak nema ,,,tak potom si mu ostane len skriabat si hlavu, ze co dalej po ockovani a jeho neziaducich ucinkoch.

zita19
23. nov 2014

@prevenar 😀 😀 😀

olvedicsilla
autor
24. nov 2014

Dakujem vam vsetkym.boli sme u doktorky.nie su to osypky.ale zihlavka.nieco zjedol a s toho to ma.mame prisnu dietu :-P.a dostali sme masticku

sam2
24. nov 2014

@prevenar ach boze.....presne preto sa vracaju vsetky choroby o ktorych sme uz citali len v ucebniciach dejepisu.... 😠

prevenar
24. nov 2014

@sam2 ano ano ..uz to ma len jeden "malicky" zadrhel a to ,ze sa "vracaju" cca od roku 1980 . staci si pozriet statistiku SZU (Statni zdravotnicky ustav a Ustav zdravotnickych informaci a statistiky CR)

- vsimni si prosim trend vyvoja chorobnosti
- chorobnost podla vekovych skupin
- a hlavne to , kedy sa zacalo ockovat

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

popripade cierny kasel v ramci uz SK - EPIS (epidemiologicky informacny system SR)

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

samozrejme ako bonus si mozes precitat zverejneny material jednej reklamnej spolocnosti , ktora na slovensku pracuje pre vyrobcu vakcin ...tiez to vysvetli vela.

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

myslim si ,ze citat dnes dokaze uz aj niekto , kto nie je lekar ..tak smelo do toho 🙂

sam2
24. nov 2014

@prevenar pozri, tak ako ty nepresvedcis mna, tak ja teba...kazdi ma na vec svoj nazor.....a v konecnom dosledku, to co bolo povazovene u drobca ako Nu, bola len alergia na jedlo 😀

prevenar
24. nov 2014

@sam2 ..jo a kto ta chce presvedcit o comkolvek ? rob si co uznas za vhodne , co spravis-nespravis ma uz nemoze menej zaujimat 🙂 ..sice som myslel ,ze ta zaujimaju oficialne statistiky slovenskej a ceskej republiky , kedze si tvrdila ,ze nieco sa "vracia" koli " ludom ako ja" - je tam dokazane ,ze to co tvrdis je nezmysel ..ale ked nie ..tak nie, peace 🙂

irenkask
24. nov 2014

http://www.topky.sk/cl/100278/1439491/Slovaci-p...

Od takýchto zdravotníkov a odborníkov si neradno dať radiť ani v problematike povinného očkovania u detí , pretože naše zdravotníctvo je úplne v troskách a v totálnom úpadku. 😉

zita19
24. nov 2014

Dítě nezemřelo kvůli očkování hexavakcínou, policie případ odložila
Zářijové úmrtí kojence na jižní Moravě nesouviselo s očkováním hexavakcínou. Na dotaz iDNES.cz to řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Policisté případ odložili, protože nezjistili, že by mohlo dojít ke spáchání trestného činu.
„Co se týká příčiny úmrtí dítěte, šlo o syndrom náhlého úmrtí kojence bez souvislosti s vakcinací,“

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dite-ockovani-hexa-vakci...

desszi
24. nov 2014

Ako citam, pani doktorka si ulahcila pracu - zihlavku predsa nemusi hlasit ako neziaduci ucinok vakciny. Este nikdy som nepocula, ze zihlavka ide s horuckou a prave cca 10-11 dni po podani vakciny. Ej bistu, tu na Slovensku su mi ake zhody nahod!!!!

gabikula
24. nov 2014

@olvedicsilla starší syn po MMr mal tiež na 8-10 deň teploty okolo 38, keď mu klesli , vysypal sa, po dvoch dňoch bolo po všetkom. Neboj, všetko je v poriadku.

olvedicsilla
autor
25. nov 2014

@gabikula uz je vsetko v pohode 🙂)

zita19
25. nov 2014

@olvedicsilla som rada, ze uz ste OK, ze sa nanaplnili cierne scenare, ktorymi ta tu strasili. Ale cierne scenare, strasenie mamiciek a vykladanie statistickych udajov po svojom akosi patri k retorike urcitych skupin na MK. Potom to dopadne takto:

aristka
25. nov 2014

@prevenar nebezpečné je sa hrať na znalca potravinových alergií a napísať vo svojom fotobloku užasné sladidlo pre potr.alergikov a úžasný koláčik z obsahom obrovského alergénu ,ktorým je med...... 😀