Riziká neočkovania

adka0506
23. máj 2013

Ahoj,sú tu maminky,ktoré nedali svoje detičky očkovať?Ako sa im darí?Neľutujete,že ste ich nedali očkovať?A čo na to pediatrička?Platí sa pokuta za odmietnutie očkovania?

xlucia
23. máj 2013

@adka0506 takych je tu kopec. napis @prevenar on ta prida do sukromnej temy o neockovani, tam ti poradia

pectore
23. máj 2013

@adka0506 Ak at zaujimaju rizika neockovania vedieme aj temu vo fotoblogu ...ktora sa tejto problematike venuje.... zvarejnujeme v nej studie - seriozne (nie pseudostudie od "naturopatov") .... je u nas vytvoreny priestor na diskusiu za a proti... co u ostatnych diskusii ktore su vedene cisto neocko nieje mozne a info u nich je len z jedneho brehu...preto kazdy kto je za ockovanie, ci zdoraznuje nedostatky v neockovacej teorii....je hned z diskusie vyluceny.....takze tam vznika priestor akurat tak pre krasnu demagogiu.... nehovoriac o pochybnej zdrojovej kvalite.... aspon taka je moja skusenost.... sama pokukaj rozhodni sa.... prajem pekny den ... viac: https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/

tin007
23. máj 2013

@adka0506 ahoj, nedala som, dari sa im vyborne. nelutujem. pediatricka ich vidi iba na povinnych prehliadkach (maly napr. doteraz nemal nikdy ATB, ani mala) a mam dojem, ze je az "nestastna", ze im nema co predpisovat (uplne vazne, minule mi davala recept na cosi, ze preventivne, aby som to mala doma, keby nahodou...). co sa tyka pokut, ta otazka je hodne komplexna, k tomu si vygoogli nejake informacie z netu

katka0905
23. máj 2013

@pectore keby niekto v teme Dojcenie zacal propagovat umele mlieko, tiez je vyluceny. To si presne robila ty. Rodicia, ktori su proti ockovaniu, nemaju cas citat siahodlhe prispevky o dolezitosti ockovania, oni sa potrebuju poradit, co s uradmi a s neziaducimi ucinkami po ockovani.Troska hanby niektori ludia nemaju a budu sa pchat tam, kde su objetivne mimo temu.
@adka0506 neockujeme, nelutujem. Pokutu zatial neplatime, mame lekarku, ktora nas zatial nenahlasila uradom.

pectore
23. máj 2013

@katka0905 🙂 ja som nehovorila o dolezitosti ockovania..ale o tom ze ked niekto napise ze mu proti infekcnej chorobe stacia gumene rukavice ci ruska na usta... tak ze je to hold blbost...alebo ked si niekto mysli ze vsetky infekcie vylieci zvysenou davkou vitaminu C ci D ... pri ktorych moze vsak dojst aj k predavkovaniu a k zdravotnym komplikaciam.... co vsak uz nespomenie.... tak tiez som sa ozvala..alebo ponuka studie kde je kazde druhe slovo predpoladame..a do nadpisu nasackuje vetu typu je to POTVRDENE! ... proti takymto "nedostatkom .... som sa snazila ozyvat.... a co sa tyka uradov..co im radia? ze lekari su udavaci...a ze porusuju lekarske tajomstvo...tiez jedna zavadzajuca informacia za druhou....