Rotarix - skúsenosti

wewe1506
17. jan 2018

ahojte mamcky ake mate skusenosti stouto vakcinou doktorka nam ju odporucila ze sa to pije
Co je Rotarix:Rotarix je vírusová očkovacia látka, obsahujúca živý, oslabený ľudský rotavírus, ktorá pomáha chrániť vaše dieťa, od 6 týždňov života, pred gastroenteritídou (hnačkou a dávením) spôsobenou rotavírusovou infekciou

linda8877
17. jan 2018

Ja som malú nedala zaočkovať proti rotavirusu podla mňa je to zbytočné.Poznam veľa ľudí čo dali a aj tak ho dostali síce v nie tak silný ale predsa. Však ešte porozmýšľaj kukni ešte niečo na nete a uvidíš,ale každý má na to iný názor

ivuska027
17. jan 2018

Ja som menšieho dala po skúsenosti so starším, ktoré by som teda určite oželela. Boli sme s rotavirusom znova, straší už mal imunitu a mladšieho 2x prehnalo a bol ok. Určite by som to urobila zas. Za mňa áno.

prevenar
17. jan 2018

..no ako kto ..niekto lepsie ..niekto horsie ^^ ..v zasade sa jedna o cisto komercny produkt vytvoreny v reklmnej kancelarii . "rotavisurova infekcia" ..po slovensky zname aj ako "hnacka" 🙂

neucinne a zbytocne ockovanie . viac infa si najdi tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

dole mas PDF kt. zverejnila sama reklamka ,ze ako sa im to super podarilo. samozrejme kazdemu novemu zakaznikovi sa potesia 🙂

Zaujimavou marketingovou strategiou, ktorou sa chvalia je aj pouzite profesionalnych internetovych diskuterov, ktori vystupuju, ako bezni uzivatelia (aka „bezne mamicky” ) v skutocnosti vsak spolupracuju s reklamnou agenturou. Buzz marketing.

Ale ved posudte sami. Odporucam prestudovat kazdemu.

- „ Dovoľte mi predstaviť sa: Som rotavírus

Keď sme si na jeseň roku 2007 zadali do press-monitoringu slovo rotavírus, nenašli sme žiaden odkaz a na webe to boli len špeciálne medicínske správy. Skúste to spraviť dnes, po pol roku intenzívnej práce s novinárskou obcou a verejnosťou. Hoci je rotavírusová infekcia špecifickou záležitosťou, ktorá sa týka najmenších detí, pre nášho klienta GlaxoSmithKline sme pripravili takú intenzívnu a cielenú public relations kampaň (od web stránok a tlačovej konferencie po aktívnu prácu s diskusnými priestormi na internete a buzz marketingom), že dnes je slovo rotavírus známe tam, kde má byť – medzi mamičkami potenciálne ohrozenej skupiny detí. Ale nezdvihla sa len znalosť, výrazne stúpla aj zaočkovanosť proti rotavírusovej gastroenteritíde.”

> po aktívnu prácu s diskusnými priestormi na internete a buzz marketingom <

http://www.snowball.sk/?sid=5&aid=32

- dokument o reklamnej strategii - OD NEZNAMEHO SLOVA K USPESNEMU PREDAJU.

( -vyuzit novost slova rotavirus a neznalost temy rotavirusovych infekcii na vyvolanie zaujmu medii

-vyuzit komunikacny potencial „aktivnych matiek” a poskytnut im na webe informacne zdroje a publikovany obsah na zdielanie

-vyuzit „snowball effect” sirenia informacii na internete a socialnych sietach )

https://www.docdroid.net/ekag/cveckovanova.pdf....

mirkaaa80
17. jan 2018

@wewe1506 ja som dala a banujem, maly mal týždeň kŕče v brušku, plakal, nepapal a keď sa konečne nakojil tak to vyvrátil. Prvý syn nebol očkovany a rotavirus zvládol normálne doma. Nemáš žiadnu istotu že ho vakcína ochráni alebo bude mat lepší priebeh. Je to len reklama a ťahanie peňazí od vystrasenych rodičov. Maly mi doniesol pred mesiacom zo škôlky norovirus- cela rodina, aj starí rodičia, sme vracali a mali hnačky, aj teploty iba starší syn 7r. to nechytil....takze nechytis rotavirus, chytíš iný vírus. Niektoré deti zo škôlky boli s tým v nemocnici, niektorí to zvládli doma.
Za mna škoda penazi😏

veronikax
17. jan 2018

Stačí si prečítať príbalový letáčik : https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/rotari...
Hlavne pozorne si treba každý riadok prečítať ;) Všimnite si ...aj kedy sa táto očkovacia látka nemá podat. Podáva sa od 6tyzdna,porozmýšľajte..ako môžete zistiť tieto kontraindikácie u 6tyzdkoveho dieťaťa.
Na začiatku máte napísané aj toto: Rotavírus sa ľahko šíri z ruky do úst v dôsledku kontaktu so stolicou infikovanej osoby.
Recitajte si celý príbalový leták, a porozmýšľajte 🙂

engie2
17. jan 2018

O akych peniazoch je tu rec? O 8 eurach za vakcinu, kedze ostatne preplati zo zakona kazda poistovna?
Videla som dieta s rotavirom, bojovalo o holy zivot, haandrova babika. Dala som obe dcery, svojej pediatricke doverujem a jednoznacne nam ho doporucila .
Starsia dcerka ockovanie bez problemov. Mladsia tersz cerstvo po prvej vakcine krce v brusku par dni. Druha bez problemov.

mirkaaa80
17. jan 2018

@engie2 o akých peniazoch? Ja som pred cca 3 rokmi platila asi 48€ za jednu vakcínu, dávajú sa dve.

11mirka22
17. jan 2018

@mirkaaa80 teraz poisťovňa vracia peniaze, respektíve preplaca deťom lieky na predpis, za ktoré sa dopláca.

katren
17. jan 2018

Nam to tiez preplatila poistovna...dr nam odporucila, rozhodnutie nechala na nas....uplne chranene dieta nebude, ale z vlastnej skusenosti povedala ze zaockovane deti rotavirus lahsie znasaju...moji traja su zaockovani 😉 a aj proti kiahnam :-P

gabrriela1
17. jan 2018

Urcite ho daj zaockovat....my sme nedali a prezili sme 10 dni v nemocnici z toho jeden fen na jiske...nieco hrozne...ja ako matka som den predtym nespala a potom som celu noc presedela na stolicke na jiske kedze tam postele nie su s paplonom prehodenim cez plecia lebo ma od vycerpanie tak klepalo uz od zimy....najhorsie rozhodnutie v mojom zivote nedat ho zaockovat na rotavirus..mal iba 11 mesiacov...

gabrriela1
17. jan 2018

Mohla som spat v izbe pri kuchyni v takej chodbe ako pes...ale to sa nedalo...maly plakal stale sa mu striedala zimnica...velmi tazke...

dika
17. jan 2018

Dceru som nedala ockovat a prezili sme peklo.Syna som uz dala zaockovat , rotavirus dostal ale priebeh bol neporovnateny.

gabikula
17. jan 2018

Ja som dala zaočkovať všetky štyri deti - teraz majú 7r, 5r, 2r a 10týž. Aj keď sa v škôlke a v škole premleli všelijaké vracačky a hnačky, naši nikdy nič také nepriniesli domov.

veronikax
17. jan 2018

Moje očko týmto nie sú ... A nič nechytili ;)

bibistec
18. jan 2018

My sme nedali a ani mi to nikto meponukal dcerka mala vzdy traviace problemy ale.rotavirus nechytila teraz ma 8 rokov
A aj ked v skolke boli kadeake traviace virusy u nej len slaby priebeh. Kamoska s dvoma detmi starsia skoncila.na rotavisrus v nemocke a najmladsia na nic neockovana kojenec uplne slabucky priebeh doma raz ju prehnalo a rodicia tiez slabo a vsetci mali rotavirus
Cize je to loteria

mia160316
18. jan 2018

Moja väčsia dcera mala rotavirus, aj sesternica mala, boli sme 12 dni v nemocnici.
Menšiu som dala zaočkovať.
Poistovna vratila peniaze za vakcinu.
Vedlajsie účinky sme žiadne nemali.
Odvtedy sme mali v jasliach rotavirus, mala nedostala.

lubi40
18. jan 2018

@wewe1506 davala som "ockovat" presne touto vakcinou. Maly nemal ziadne komplikacie a ked mali v jasliach rotavirovu infekciu, tak mu nic nebolo akurat 2 dni tak na redsie kakal (nie hnacka). Takze za mna, oplati sa.

sunnyhoney03
18. jan 2018

po skusenosti so starsou ktora skoncila v nemocke na infuzkach koli crevnej viroze tak maleho som uz radsej dala lutujem ze som aj starsiu nedala cize za mna ano

timilv
18. jan 2018

My sme dali očkovať a neľutujeme. Pred nedávnom sa našou rodinou prehnala totálna viróza. Všetci vracali a hnačkovali. Dospelí mali problém to ustáť... A naša 5 mesačná to jediná nedostala. Netvrdím, že to, čo sme mali bol rotavírus, ale malá je jediná, ktorej sa to vyhlo a nebude to podľa mňa náhoda. Ja som dala očkovať po odporúčaniach známou, ktorá robí v nemocnici a videla nie jedno bábätko na JIS s rotavírusom. Nie je garantované, že to dieťa potom nedostane, ale priebeh je určite ľahší

timilv
18. jan 2018

A nemali sme absolútne žiadne vedľajšie účinky po očkovaní, ani sme nevedeli, že niečo dostala 🙂 pekne to vypila a to bolo celé

engie2
18. jan 2018

@mirkaaa80 od roku 2015 je v platnosti zakon, ze detom do sest rokov preplati poistovna vsetky doplatky za lieky a vakciny nad osem eur. Zial vacsina rodicov o tom nevie a dokonca ani doktorov. Cize cena moze odradit, co je skoda

zmrznuta
18. jan 2018

Svagrinina mala lezala na zemi a vsetko z nej tieklo, nevladala ani plakat a ani svagrina. Ja som svojho maleho zaockovat dala, ale dala som rotateq

evamaruskova
18. jan 2018

Ja som dala zaočkovať oboch synov, vakcína nás stála cez 100 eur pre jedného, ale neľutujem. Teraz mali v škôlke a v škole výskyt rotavírusu - na pár dní zavreli školu ( deti, učitelia vracali, hnačkovali ) a mojim deťom nebolo nič. Inokedy, keď bol výskyt iných hnačkových infekcií, tak to dostali, ale teraz nič, fakt. V škôlke mi viaceré mamky rozprávali, ako boli s deťmi na iske pri odvodnení vďaka rotavírusovej infekcii.
Je na každej mamke, či dá dieťa zaočkovať . Je fajn, že sa očkovacia látka nepichá, len papá, odbúra sa stres od bolesti a následné začervenanie vpichu. A samozrejme ako každý liek, tak aj očkovacia látka na každé dieťa pôsobí inak, sme jedinečné bytosti, takže vždy môže vzniknúť antireakcia, trebárs na prídavné látky, ako je to bežné pri obyčajných prisladených , zafarbených sirupčekoch proti kašľu a pod.
Tak , či onak, ja mám len pozitívnu skúsenosť.

romcav
19. dec 2018

@engie2 ako môžem potom požiadať o vrátenie peňazí? Ako to funguje?

viktoriamojzis
16. jan 2024

@engie2 Áno a dokonca teraz je už zadarmo.