Rotavírusové očkovanie dieťaťa. Má to zmysel?

sjuzi
24. nov 2007

Ahojte, zaujímalo by ma, či ste niektorá dali svoje bejby očkovať proti rotavírusom, ktoré často spôsobujú u malých detí hnačky. Čítam o tom v detských časopisoch (reklamy), ale bohužial môj lekár o tom zatiaľ nič nevie.
Oplatí sa to, čo to stojí, vraj sa to podáva ústami... A má to zmysel? Ďakujem vopred za skúsenosti. 😉

sisinka5
5. sep 2009

Ockuje sa 2x a jedna vakcina stoji okolo 60-tky...my ideme o tyzden na druhu davku

hoogy
5. sep 2009

jedna stoji 63 a su dva typy jeden sa ockuje 2 krat a jedna 3 krat opytajte sa na to lekarnicky.my sme si uz tiez dali prvu a maly celkom v pohode

slavi1
6. sep 2009

ano dali sme "zaockovat "malu-boli to 2 davky jedna stala 70 eur-davkovanie lyzickou-ziadne stepenie.Najvacsie riziko rotavirusovych hnaciek je vtedy, ked dieta nastupi do skolky

kafulienka
3. nov 2009

ahojte,
potrebovala by som vediet, ci mozem kupit z "troj" ockovania len jednu davku, 2ml, ci je to mozne, alebo musim kupovat vsetky tri spolu? dakujem 😵

hoogy
3. nov 2009

no mozes kupit jednu a potom ostatne dokupit my sme to tak urobili,ale nakoniec musis dat aj tak vsetky tri...

hoogy
3. nov 2009

kafulienka kup si ale radsej tie co sa davaju len dve vola sa to rotarix jednu daju pri prvom ockovani a druhu pri druhom a nemusite este medzi tym behat k doktorke.

kafulienka
3. nov 2009

hoogy,
prvu uz dostala a to prave trojkombinaciu - druhu som jej dala dnes a vygrcla ju - ja som ju mala od lekara, lebo sme poisteni v AT a tam to je v ramci ockovania bezplatne - momentalne sme na SK a zajtra budem musiet obehat asi vsetky lekarne a tajne dufat, ze budem moct kupit len tu jednu davku...a nie vsetky tri 😒
tak len ci niekto nema s tymto skusenost (nejaka Magistra snazilka, tehulka, mamulka, co by tu prave surfovala a vedela by mi poradit, ci sa to da kupit osobitne...)
😉

hoogy
3. nov 2009

jasne tak snad sa tipodari

onlika
3. nov 2009

kafulienka, a mas recept? Lebo bez neho Ti to nepredaju (ak Ti predaju, tak porusia zakon, ale to je ich problem). Ak mas, tak by to malo ist, len neviem, ako su balene tie vakciny tu na SVK, v CR su balene po jednom. Takze, aby som to zhrnula, ak je vakcina balena po jednom a mas recept, tak by s tym nemal byt problem, akurat si ten recept pravdepodobne budu chciet nechat, tym padom na poslednu davku budes potrebovat novy, ak Ti ju neda lekar.
A to si mohla dat sama? Ja som s tym musela ist k dokine, davala to malemu sestricka 😲

kafulienka
3. nov 2009

onlika dakujem,
no to si ma nepotesila ☹
tak teda neviem, ci mi to tu lekar predpise, ak tu nie sme poisteni ☹
uvidim zajtra, co mi povedia v lekarniach...

malej to davala kamaratka sestricka 😉

opica
4. nov 2009

onlika, som farmaceut a nemas pravdu 🙂
pokial su na recepte napisane 2 ks a ty chces len jeden, mozes si vypitat nahradny predpis, kde ti to prepisu, najlepsie bez datumu (s tym by nemal byt problem) a na zaklade neho ti ho kedykolvek vydaju 😉
a idealne je, ak ti aj lekar da recept bez datumu, cize sa to da...

rainee
5. jan 2010

ja som myslela ze to vsetky vakciny stoja spolu tych 62 euro Rotarix/40 Rotateq, nie len 1 davka. tak to je dost drahe.

ywushka
11. mar 2010

ahoj,chtela jsem s ezeotat,maly je dneska sedmy den po ockovani rotarixem a uz se 3x za dnesni den vykakal-stolicka je takova ridsi,jinak papa normalne,tepoty nema,kdyz jsem volala doktorce,tak ta me nedokazala odpoved,jestli je to tim,ze se vylucuji ty rotaviry (jak je to psane v tom letaku ze okolo sedmeho dne se zacinaji vylucovat rotaviry)!! Je to tim??

mirka907
11. mar 2010

Reakcia na rotavirusovu vakcinu mozu byt hnacky. Moju malu tiez parkrat prehnalo, len neviem po akej dobe od ockovania to bolo. Inac bola v poriadku, tak som to neriesila. Mozno akurat ked ju prehana, treba jej davat viacej tekutin, ked kojis tak viacej prikladat.

miruska15
25. mar 2010

tak to je super dnes sme sa dali zaočkovať.

janicka38
26. mar 2010

Holky,
pred mesicem jsme, na doporuceni dr., nechali naockovat malou rotarixem. Po par dnech dostala sileny prujem, ve stolici byl nalezen rota vir. Dr. to nijak zvlast neresila,jen jsem malou mela casteji kojit. Vcera jsme byli na preockovani a prujem je tady opet. Je to na zblazneni. Dostali jsme prasek (oralpädon) a pokud nezabere mame jet na pohotovost. Doufam, ze bude vse ok a ze ten prujem je jen vedlejsi ucinek. Ted porad premyslim, zda jsme to s tim ockovanim udelali dobre.

latvia
26. mar 2010

jani, kup kuliska a smectu, pre istotu, ak by tie hnacky boli privelke....zastanca ockovania sice som, ale nie tychto rotavirusov 😒 je to proste virus ktori pride aj odide, da sa pekne liecit aj bez vakciny.....a nic proti clankom co dala cora, ale podla mna momentalne zbytocny stres.

soanpe
26. mar 2010

latvia
rada dobrá kulíšek a smecta ... ale jak to dostat do dítěte, tak to už nikdo neporadí. když má dítě průjem, zvrací ... nechce jíst ani pít. před týdnem jsem prožívala s holkou trable až jsme jeli do nemocnice a na kapačky 🙄

latvia
26. mar 2010

mne sa osvedcila striekacka od panadol.sirupu, po troskach vtlacat do pusy....ak dieta zvracia i z kuliska alebo odmieta uplne jest a pit, hlavne pit, tak jedine nemocnica, tam uz ziadne domace rady proste niesu..

kocule
27. mar 2010

My jsme naočkovaní a naprosto bez problému. Žádná teplota, průjem, prostě nic. naštěstí. Průjem je prý naprosto běžný, je to reakce organismu na očkovací látku.

Článek jsem četla, ale řěšit to nebudu, není co a jak. Jednou je nezdravé mlíko, pak tavené sýry a kdo ví, co ještě. Ony ty potraviny, co jíme, taky nejsou echt, bůh ví, čím taky ta kuřátka dopují, že. Holčička mé kamarádky skončila na JIP ve špitále a co ta si zažila, tak to bych nikomu nepřála. Proto jsme očkovali a nehodlám si s tím už lámat hlavu. U pneumokoka vám taky nikdo neřekne, že ty původní vakcíny byly proti kmenům v USA a ne evropským, takže kdo naočkoval, tak to děcko může klidně chytit a prodělat se vší parádou. Podle mě je to jen reklama a loby určitých skupin a tahání peněz z kapes pojišťoven. Hlavně vyvolat paniku, aby se co nejvíce maminek zblblo. 😠 Vůbec se mi to nelíbí a podle mě je to jen sprosté strašení veřejnosti. Každá rozumná matka si zjistí informace a rozhodne se: chceš, nechceš, zaplať si. Každá máme jiné priority, my třeba pneumokoka zatím očkovat nebudeme, uvidí se, jestli budeme trpět na uši nebo ne. A podle toho se rozhodneme. 😉 Nikdo mě do toho nenutí a zblbnout se reklamou nenechám.

kocule
27. mar 2010

Otázka taky je, na čí objednávku byly studie dělány a článek napsán. Mnohdy je to zákulisí farmaceutických firem taky zajímavé, takže bych ráda četla nějakou seriózní lékařskou studii, než si udělám obrázek. 😉 😉

kocule
27. mar 2010

Holky, pardon, hledala jsem a našla jsem ještě toto:

http://www.leky.sukl.cz/ema-neidentifikovala-v-...

Naočkovaní jsme, takže si s tím lámat hlavu nemá cenu. Stejně bych je očkovat nechala, ale dali bychom druhou vakcínu na trhu. Rotarix jsme dali proto, že jsou to 2 dávky, u té druhé vakcíny jsou potřeba dávky 3. 😉

janicka38
27. mar 2010

Ahoj holky,

tak to jste me strasne moc potesily. Ja uz jsem si fakt zacala vycitat, ze jsme ji naockovat nechali. Ale spousta znamych mela deti na kapackach a doktorka nam to ockovani vyslovne doporucovala. Uf, strasne stresuju, ale je to asi tim, ze zijeme v Nemecku a moc se zatim nedomluvim, takze nejhorsi je asi ta jazykova bariera, takze se bojim nekoho zeptat.

kocule
27. mar 2010

Jani, nestresuj se. Právě z těchto důvodů jsme do toho šli taky, rotaviry prodělá až 95 procent dětí a nejvíce školkového věku, tam to děcka samo od sebe chytají, je to vysoce infekční. Navíc nikdy nevím, co mi strčí do pusy, olíznou. Zkus malé dát laktobacílky, my máme Laktobacílky baby, dávám jim je každý den a podporují střevní mikroflóru, mohly by vám pomoci. 😉 U nás probiotické kapky třeba nezabraly, je to na nás malý kalibr. 😀 😀

sakura77
27. mar 2010

janicka,na "prujem" nas upozornila pri ockovani hned lekarka,ze sa moze vyskytnut ako vedlajsi ucinok-tak ziadne strachy 😉 my sme mali tak asi dve "davky" nalozene v plienke a to bolo cele...teraz nas caka druha davka este
kocule,u vas pneumokoky nie su vpovinnych ockovaniach?u nas su

kocule
28. mar 2010

Sakuro, u nás ne. Ale teď se zvedla vlna, páč to tuším do 3 měsíců věku mimča platí pojišťovna a co je zadarmo, tak to se přece musí využít. 😀 😀 😀 Kór po té strašecí reklamě v televizi všichni blbnou. 😠 Naše doktorka mi to třeba ani nenabídla, nevím, jestli to očkuje. Možná kdybych si řekla, tak asi jo. Ale počkáme. 😉 Osobně bych čekala i s těma rotavirama, jenže tam to nejde, to schéma je dané. Bohužel 😝

bibione
1. apr 2010

zaujimave,ze v cechach sa pnemumok ockovanie neni povinne 😲 ...to je dost brutalny bacil pre deticky....chvalabohu,ze to zaviedli ako povinne...vcera som ppozerala modre z neba na markize...tam to bolo,ked sa este neockovalo,len kto chcel...a tak to dopadlo...chuda dieta a jeho rodicia...maly chytil zapal uska,na to zapal mozg,blan a detska obrna a je v bdelej kome....hrozne...plakala som strasne pri tom...a tie rotavirusy...kua...draha vakcina...zas aby mojho maleho moja lakomost nedoviedla k niecomu podobnemu ☹

xkacatkox
5. apr 2010

Tak my už máme za sebou už druhou dávku Rotarixu, a naprosto v pohodě, žádné vedlekší projevy se nedostavily.. O Rotarix jsem si u dr musela říci, prý to zapoměla nabízet, hlavně, vetšina rodičů aso nechce vysolit cca4000 za očkování ☹ , co dodat ke článku ke kontaminaci vakcín---je tam věta,že se to týká USA, a v ostatním státech se nemá de facto panikařit. Jsme rádi, že jsme našeho prcíka nechali naočkovat než řešit v nejhorším případě metabolický rozvrat, pokud by pak Rotavirusovou infekci chytnul. Každý je strůjcem nejen svého štěstí, ale ted už i vašeho miminka, a záleží pouze a jen na vás, pro co se rozhodnete, a co jsme u nás měli maminky s dětmi co měly Rotavirusovou infekci, tak litovali toho, že to očkování nepodstoupily, toť múj názor

ewana73
6. apr 2010

aj my uz mame za sebou druhe ockovanie rotarixom .uplne v pohode akurat,ze maly mal stolicu asi tak tyzden kazdy den aj dva krat a takej cudnej konzitencie,inak mava tak raz za tri dni.teploty neboli vobec,mozno bol trochu viac uplakany ale do tyzdna to preslo. 🙂