Rotavírusové očkovanie dieťaťa. Má to zmysel?

sjuzi
24. nov 2007

Ahojte, zaujímalo by ma, či ste niektorá dali svoje bejby očkovať proti rotavírusom, ktoré často spôsobujú u malých detí hnačky. Čítam o tom v detských časopisoch (reklamy), ale bohužial môj lekár o tom zatiaľ nič nevie.
Oplatí sa to, čo to stojí, vraj sa to podáva ústami... A má to zmysel? Ďakujem vopred za skúsenosti. 😉

aylin
25. feb 2009

strasne ako sa musi vsetko platit. moja mala je ockovana v rakusku a nic sme neplatili

cernovlaska
26. feb 2009

Ahojky holky,my jsme taky nechali Matěje naočkovat Rotarixem,ztm má jen jednu dávku a za 2 týdny jdeme pro druhou a spolu s ní dostaneme první Hexu. U nás stojí jedna dávka 2.179,-,tak koukám,že je to fakt o tisícku levnější než na Slovensku 😲.Jsem taky pro prevenci a i pro naší dr to byla novinka,očkovala to poprvý,tak jsem se modlila,aby to Matějíček nevyblinkal,pže by se musela koupit nová vakcína ☹ ale v poho 😉 kamárádky dceruška ten rotavir měla a bylo to prý strašný ☹ byla jen na iontových nápojích,ale jinak úplná mrtvolka a hrozně moc zhubla ☹ tak to radši necháme naočkovat,když ta možnost je,než aby pak trpěl 😕

yasmina
26. feb 2009

No my sme vcera boli na Rotarix + Prevenar + Hexa...
Mimi ma od 2rana strasne teploty...teraz 40,5 C Maxim 38,9 C...teda to je reakcia 😠 a teraz neviem z ktorej z tych vakcin...

tevina
26. feb 2009

Ahoj,tak mě naše dr. upozornila že se jedná o živou vakcínu,očkuje se tedy živými bakteriemi,což je prý docela nebezpečný.Prevenar jsme dali ale tohle jsem si rozmyslela.

yasmina
26. feb 2009

Ja si myslim ze to je z Hexa vakciny ...rotarix uz mali prvu davku v decem.08 a v pohode bez teplota ale teraz 3 vakciny naraz...8 vstepov...davka ako pre "svinu" ...sorry za vyraz ale uz som bezradna...

cernovlaska
26. feb 2009

Yasmina: tři vakcíny najednou 😲 😲 😲 to je fakt drsný ☹ a vám dala dr rotarix v roce? Já myslela,že tam píšou,že se má dávat max do 12 týdne 😕 ale tři vakcíny najednou bych dát nenechala,to se nedivím,že má horečku ☹ no,každej dr je jinej 😖

onlika
26. feb 2009

Yasmina: tak to je fakt, 3 vakciny by sa nemali davat, lebo potom sa nevie, na ktoru je ta reakcia. My sme boli na Rotateq v pondelok (tiez proti rotavirusom) a hexa dostaneme buduci tyzden v pondelok. Dr. mi hned povedala, ze sice sa to moze dat aj naraz, ale nerobi to, prave kvoli neziaducim ucinkom, aby sa vedelo, po com boli.

cernovlaska: ahoj, Teba poznam z pokecu "jak zvladate posledny tydny tehu," bola si jedna z tych, co mali termin az po mne a predbehli ma 🙂.

akejka
26. feb 2009

yasmina: kamoška dala ročnú dcéru min. týždeň zaočkovať Prevenarom, tiež jej chytila teploty nad 39 stupňov. Presne ako tvoji malí - ja si preto myslím, že to je reakcia na Prevenar.

radka.m.
26. feb 2009

tak to je fakt nářez-3 vakcíny najednou!!!když pominu,že se mi zdá vakcína proti rotavirům naprosto zbytečná,tak vím určitě,že bych ani jedno ze svých dětí nenechala očkovat ani dvěma vakcínama najednou!!!tohle mi teda hlava fakt nebere. 😠

cernovlaska
26. feb 2009

Onlika,ahooooj 🙂 jj,ale předběhla jsem tě jen o maličkej kousek,ne? 😉 můj Matěj ( máme stejný jména 😅 ) se narodil 29.11. 😉
a to jsi byla na první dávce? Ten Rotateq se dává na 3x,že? Rotarix se dává na 2x a po první dávce se nesmí 4 týdny vůbec nic očkovat 😕
taky nenechám dát Matýskovi víc vakcín najednou 😖 to mi přijde hrozně drastický a hlavně nerozumný 😖

ba80
26. feb 2009

ahojte, my sme dali malej ockovat rotarix spolu s hexou a vsetko v pohode, nemala ani teplotu...

onlika
26. feb 2009

cernovlaska: predbehla si ma trosku viac ako o kusok, nas Matej sa narodil 2.12. 🙂
Ano, bola to prva davka, nevedela som, ze rotarix sa dava len 2x. No ale zas po rotatequ sa moze ockovat hned

cernovlaska
26. feb 2009

Onlika:jaj 😅 ty jsi přenášela 2 týdny,viď 😕 já rodila o 10 dní dřív 🙂 máš krásnýho vlasáče 😉 😵
Tak vidíš,já zase nevěděla,že po Rotatequ se může očkovat hned 😲

Ba80:ale tu Hexu vám píchli až při druhý dávce Rotarixu,že? 😕

ba80
26. feb 2009

cernovlaska, nie naraz... pri prvej hexe prvy rotarix a pri druhej druhy... a teraz ideme na pneumokoky

onlika
26. feb 2009

cernovlaska: aj Tvoj Matysek je fesak 🙂. Este nemam hotove album, potebujem zmensit fotky a to sa mi fakt nechce. Tie 4 tyzdne odstup si myslim, ze ide o druhu davku rotarixu, lebo si nemyslim, ze by sa mal udrzat taky dlhy odstup od tych "inych" vakcin

tina_
26. feb 2009

to je absolutne brutal: hexa, prevenar a este aj rotarix naraz...Chudata deti...Ta doktorka asi nerozmysla... 😒

jana112
26. feb 2009

ja myslim,ze dobre to je.Tie hnacky dokazu urobit strasnu neplechu.Nas maly sa narodil v Amerike a tu je to standartne ockovanie,ockuju vsetky babatka....urcite je to na zvazenie,ci dat ,alebo nedat zaockovat

tina_
26. feb 2009

no dobre, ale snad nie vsetko naraz, uz aj ked OCKOVAT...

martao
27. feb 2009

oOčkovanie zabráni len tej najhoršej forme, ale je ich viac druhov. Nás od toho doktorka odhovorila aj keď má za to peniaze, ak niekoho zaočkuje. najstarší syn mal rotavírus 2 krát. musel dostať infúziu.

NEZNAMENÁ, ŽE AK JE DIEŤA TAOČKOVANÉ, ŽE NEDOSTANE ROTAVÍRUS. ZISTI SI AJ CENU.

yasmina
27. feb 2009

aku cenu?

vanish1
27. feb 2009

dievčatá, okolo 7 dňa po očkovaní rotarixom sa rotavírus vylučuje v stolici, tak dávajte pozor a poriadne drhnite ruky

tina_
27. feb 2009

martao, to mas super doktorku...tomu hovorim ferovy pristup

cernovlaska
27. feb 2009

Vanish1: 😲 😲 😲 fakt 😲 😲 😲 tak je vidět,že rotavirusové očkování je u nás ještě v plenkách,pže žádnej dr o tom nemluvil a musím říct,že jsem byla první u naší dr,která to chtěla 😲 ale říkala mi,že,jak tady už zmiňovala Jana,že ve Státech je to normální 😉

Martao:každá mudra ti doporučí nebo rozmluví něco jinýho,se docela divím,že jsi nenechala děti naočkovat,když jste si tím prošli 😕 jasně,že dítě může rotavirem onemocnět,ale aspoň se může o hodně zmírnit průběh a to je přece taky důležitý,ne? 😉

Ba80: hm,tak nám dala jen Rotarix a Hexu nám posunula,že nám jí dá pak najednou s druhou dávkou Rotarixu,ale já to nechci,dám druhou Rota a Hexu za týden aby to pro něj nebyl takovej záhul 😕

Onlika:děkuju 🙂 a ten odstup se prý týká jakýhokoliv očkování,aspoň mi to takhle říkala moje dr a na tom příbalovým letáku to píšou taky 😉 tak já si tě pak zase někde najdu a mrknu na albíčko,hm? 😵

maruskak
27. feb 2009

Ahojte mamicky. Diskusie o rovavirusovych ockovaniach su velmi zaujimave, no ja musim sama za seba povedat, ze moj rocny syncek, ma uz sa sebou dvakrat rotarix a prevenar + povinne ockovania,nemali sme ziadne vedlajsie ucinky ockovania a kazde bolo s dostatocnym niekolko tyzdnom odstupom a musim poklopat ze je vsetko v poriadku,mam dobru dr. vsetko mi vysvetlila, povedala svoje skusenosti, aj ked viem, ze aj pediatri maju z toho nejake koruny, no ved aj oni su len ludia,dnes sme sa s dr. rozpravali o ockovani proti ovcim kiahniam, ake ochorenia mozu deticky z toho dostat, poviem vam pravdu rozmyslam aj o tomto ockovani,aj ked jedna vakcina stoji okolo 78 eur a potrebuje ich 2.Aj ja som mala ovcie kiahne a doteraz mam na tvari nepekne jazvy a nie len na tvari,este doteraz si pamatam, ako sme chodili pomalovane so sestrou,sestra chytila odo mna 🙂 Ak je moznost tak preco nie?!

yasmina
27. feb 2009

maruskak toto /vyroky/ mi je povedome...nemas ty nahodou dr. na sidl.III?v traffe?

maruskak
27. feb 2009

ahoj 🙂 nie nemam dr. na III. toto su vyroky mojej pediatricky na sekcove 🙂
preco sa pytas? Aj ty si dala chlapcov ockovat?

maruskak
27. feb 2009

yasmina:uz som si precitala vyssie co si pisala, ale preco tri vakciny naraz??? ved musi byt niekolko tyzdnou pauza!

yasmina
27. feb 2009

no su dve lekarky kt. maju podobny nazor...jedna na trojke jedna na sekcove...Marh....nebudem tu pisat jej meno...ja som im dala v stredu Rotarix+Prevenar+Hexa a u jedneho bol strasny priebeh po ockovni...41Cteploty febrilne krce...no proste horor...a v den ked som bola ockovat nas lamala na kiahne spolu s vakinou MMR + Prevenar...ale po tom co sme zazili moja neurologicka povedala ze davame zatial stopku vs.ockovaniam

maruskak
27. feb 2009

my sme zatial nemali pri ziadnom ockovani teploty,klopem na drevo! a dufam, ze ani nebudeme mat 🙂 my mame najblizsie ockovanie az v aprili 15.mesiacov tak som myslela, ze dame uz aj kiahne,len by som to nechcela dat naraz, do aprila este daleko,tak nech chlapcom rychlo prejdu teploty a nech je uz teplo, aby sme sa mohli v meste stretnut s deturencami 🙂

yasmina
27. feb 2009

joj my nieco hovor...uz mam dost zimy, teplot, chorob...a ockovanie MMR uz mate?