Rotavírusové očkovanie dieťaťa. Má to zmysel?

sjuzi
24. nov 2007

Ahojte, zaujímalo by ma, či ste niektorá dali svoje bejby očkovať proti rotavírusom, ktoré často spôsobujú u malých detí hnačky. Čítam o tom v detských časopisoch (reklamy), ale bohužial môj lekár o tom zatiaľ nič nevie.
Oplatí sa to, čo to stojí, vraj sa to podáva ústami... A má to zmysel? Ďakujem vopred za skúsenosti. 😉

simonka11
25. apr 2010

My sme tiez synceka dali ockova Rotarixom a mali sme 5-6 dni mierne horucky a bol trosku mrzuty....
A co sa týka tej kontaminacie tak ako mozeme vediet ze o nejaky cas vedci nezistia ze boli kontaminovane aj ine vakciny napriklad vakciny ktore patria do povinneho ockovania....:((

meum
26. apr 2010

ahojte. len vam chcem napisat moju skusenost tie ktore vahate.
maly dostal rotavirus v 8 mesiacoch, v tom okamihu skoncil v nemocnici na infuziach, lebo behom par hodin skoncil v extremnej dehydratacii. teraz sa uz ockovat nemusi kedze to prekonal. a to vraj mal tu lahsiu formu priznakov rotavirusov. kamaratka s rovnako starym miminkom na ockovani bola hned a mala jej mala len reakciu na vakcinu, zvysene teploty, ale zase uz sa nemusi bat ze skonci ako my.
inak maly mi ochorel v tom obdobi ked som ho chcela dat zaockovat 🙂
to len moj priklad pre tie ktore vahate, inak vraj rotavirus pri menej skusenej doktorke sa tazsie zistuje a potom ma tazsi priebeh

lynn77
26. apr 2010

ahoj, kdy se ockuje proti rotavirum? je na to v nejakem konkretnim veku nebo se muze kdykoliv?

bobocka
26. apr 2010

ahoj lynn.malo by sa ockovat v tretom a piatom mesiaci.do polroka by malo mat mimi dve davky.neviem ako je to so starsimi detmi.opytaj sa detskej lekarky

simonka11
28. apr 2010

bohuzial strasie deticky uz nemozno zaockovat proti rotavirusu..vakcina je len do 6 mesiacov:((

misulda
31. aug 2010

Asi ma niektore ukamenuju, ale mna ani nasa skusenost s rotavirusovou hnackou a vracanim u nasho maleho nepresvedcila o nutnosti ockovania...maly schytal rotavirusy v Bulharsku a skoncili sme na infekcnom na kramaroch. Zacalo to miernou hnackou, ta pokracovala dalsie dva dni a po dvoch dnoch maly prevracal a prehnackoval celu noc. Nasledujuci den bol takmer cely den na infuziach na pohotovosti (este v BG). Krasne zvladol let domov a na dalsi den rano nas poslali do nemocnice na infekcne. Maly celkovo zvracal 24 hodin a bol velmi spavy. Hnackoval este den dva dlhsie a postupne zacal aj pekne pit a pomalicky jest. Nie je to prijemna skusenost ale zasa ani ziaden horor ani ohrozenie zivota. Asi je to jasne, ze nie som fanusik ockovania vo vseobecnosti.
Rotavirusov je viacero a neviem, resp. nie som si ista, ci ta vakcina zabezpecuje ochranu voci vsetkym...ak nie, to ockovanie by som nebrala ako nejaku spasu.

exupery
1. sep 2010

ockovanie je prevencia proti myslimze desiatim najcastejsim vyskytom rot.infekcii...a lekar mi to hned schvalil,ked som sa pytala,ci mam dat,vraj ,je toho dost vela,a prezit to,je katastrofa...tak sme dali,a nelutujem...je to tusim az do piatich rokov....

stacinka
8. sep 2010

No dievcata, neda mi nazeragovat... neviem, ci dam dvoje dieta ockovat proti vsetkemu... je dost pripadov, kedy ockovanie sposobilo mentalnu retardaciu, poskodenia mozgu, obrnu... nedavno to pustali na jojke. bola tam mamicka, ktora ma 4 deti. 3 znich po ockovani dostali tazke reakcie na vakcinu a zostali poskodene ☹ to stvrte nenechala zaockovat a je zdrave... tu si precitajte: http://rizikaockovania.sk/dok/argumenty_uvz_and...

exupery
8. sep 2010

@stacinka rozhodnutie kazdej matky,vsetko sa spaja s urcitym rizikom,ale ak si predstavim co vsetko to dieta zazije pri rotavirusovej infekcii....nemala by som na to srdce,nedat zaockovat.Citala som pre a proti,radila sa s pediatrom,a po jeho radach a skusenostiach-ze v dnesnej dode to ma skoro kazde male babo do 2 roku zivota,tak sme dali,a zatial v poho,ziadne reakcie,ani na jedno ockovanie,ci uz povinne alebo nepovinne.le,ako vravim,...je to na rozhodnuti kazdej matky....

ija1
8. sep 2010

ahojky, nemohli byste mi rict, kolik to stoji v CR? diky 🙂

jasekd
8. sep 2010

@ija1 za dve davky jsem celkem platila necele 4 tisice...

ija1
8. sep 2010

dekuju...........a kdyz mam 4.mesicni ditko, ma to jeste cenu?

exupery
8. sep 2010

@ija1 mas cas do siesteho mesiaca veku dietata,su dve davky a odstup musi byt min.tri tyzdne,takze sup,sup-najvyssi cas

ija1
8. sep 2010

mala prave mela dlouho problemy s rukou - hnisalo ji to po TBC, pristi tyden teprve dostane prvni hexu a prevenar, tak se zeptam i na tohle................

exupery
8. sep 2010

@ija1 ono sa to dava zaroven aj s hexou....pije sa to.

ija1
8. sep 2010

aha, tim lip, ted jeste musim zjistit zda to ma doktor "na sklade" nebo nas posle nekam jinam.......... 🙂

exupery
8. sep 2010

u nas ti vypise recept a musis si to ist vyzdvihnut do lekarne...

jaroe
8. sep 2010

mne to mudr. neodporucala, vraj to nie je taka tragedia. No a hnackovali sme cca v roku, skoncili v nemocnici na infuzkach, ale rotavirusy to neboli. A keby aj boli, nelutovala by som neockovanie urcite. Keby ta vakcina nemala ziadne neziaduce ucinky tak budiz, ale takto...nebudem drazdit hada bosou nohou 😀 Tiez nie som fanusik ockovania vo vseobecnosti

katarina.banska
8. sep 2010

nam toto ockovanie odporucali dve pediatricky, tak sme ho dali.
no veruze nie je to lacna zalezitost, ale nelutujem.

adkatarabka
11. sep 2010

ahojte. a ako to ockovanie znasali vase babatka?

anjelicek26
11. sep 2010

My sme boli ockovani, reakcia ziadna - ale ucinok tiez nijaky - polrocna na infuzkach v nemocnici prave kvoli tomuto 🙄 Takze teraz Max ju nedostane...

luala
11. sep 2010

ja som zaockovat dala, dve davky Rotarixu nas vysli okolo 110eur.. reakcia absolutne ziadna..ziadne hnacky, ci bolenie brucha, nic... 🙂

adkatarabka
11. sep 2010

Dakujem.Tak este porozmyslame

weri1
11. sep 2010

přemýšlela jsem hodně jestli dát nebo ne, ale nedám. Nechám dát synflorix, ten mi připadá víc potřebný. A nechci zase malýho zatěžovat kde čím.

janulienka1
11. sep 2010

Ja som tiež dala zaočkovať svoju dcéru.Neviem isto či som spravila dobré,ale Dr.mi vravel ,že áno.Bola očkovana s povinným a mala dva dni zvyšenu teplotu ,inak nič.

nazu
11. sep 2010

ahojte,ak môžem pridám vlastnú skúsenosť.Mám 4-ročného syna,kt.som nedala zaočkovať,a keď dostal rotavírus,bol to poriadny šok pre ňho,pre mňa a samozrejme aj pre manžela.neustále hnačkoval,grckal,hnačkoval,grckal,to bolo asi tak 15-20 krát za deň a trvalo to 4 dni a aby toho nebolo dosť,ešte aj vysoká teplota,samozrejme veď organizmus sa bráni.Za tie dni mi schudol 4-5 kíl.no hruza.takže baby,ak rozmýšlate,či zaočkovať,alebo nie,tak ja radím určite ÁNO.

deniskateniska
11. sep 2010

ja niesom fanda ockovani,ale pri miminku by som neriskovala,radsej zbytocne ako vobec a potom sa ma chudacik trapit.my sme ugrckani od narodenia,tak vidim ake je to teraz a nechcem si ani predstavit ake by to bolo keby sme mali rota.

bubulka722
11. sep 2010

@deniskateniska Skúste si naštudovať možné nežiadúce účiny vakcín (vrátane rotarixu) a ich obsah a určite zmeníte názor. Ja som proti akémukoľvek očkovaniu, mám vo veciach jasno! 😉

katkas1
11. sep 2010

ja som tiez dala malu zaockovat, aj ked neviem preco sa to tak vola ked to drobci prehltaju, radsej som ju dala zaockovat ako potom lezat v nemocnici. Stalo to nejakych 110 euro, takze ani nie nejak vela, aj viac penazi pominame na hluposti a takto aspon chranime nase deturence.

katkas1
11. sep 2010

@bubulka722 ake neziaduce ucinky mas na mysli???