Rotavírusové očkovanie dieťaťa. Má to zmysel?

sjuzi
24. nov 2007

Ahojte, zaujímalo by ma, či ste niektorá dali svoje bejby očkovať proti rotavírusom, ktoré často spôsobujú u malých detí hnačky. Čítam o tom v detských časopisoch (reklamy), ale bohužial môj lekár o tom zatiaľ nič nevie.
Oplatí sa to, čo to stojí, vraj sa to podáva ústami... A má to zmysel? Ďakujem vopred za skúsenosti. 😉

maruskak
27. feb 2009

dnes mi nejak nepali,co je MMR?

yasmina
27. feb 2009

mumps-osypky-ruzienka...dost nebezpecna vakcina

maruskak
27. feb 2009

Matka Zem!!Jasne!!! 😒 EJa som ale blbaaa!!! este nie, ideme v aprili vtedy budeme mat 15.mesiacov aspon tak nam dnes povedala dr.

vanish1
27. feb 2009

tie kiahne potom budete preočkovávať každé tri roky? lebo takú má vraj vakcína max. účinnosť a už je potrebná aj druhá dávka, rozoberali sme to v téme odmietnutie očkovania
vy sa fakt dáte lekármi presvedčiť? nechápete, že im ide (až na výnimky) väčšinou o peniaze? skúste si prečítať niektoré reakcie mamičiek, ktoré majú v rodine lekárov a očkovania im vôbec neodporúčajú, pretože sa nejedná o fazuľky, ale o nezvratný zásah do organizmu, s ktorým sú spojené značné riziká a nehovorím o teplote ...

www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org

tina_
27. feb 2009

vanish ma pravdu, 99% lekarov vam povie maximalne, ze sa mozu vyskytut "teplotky a pripadne opuch, dajte cipok Panadolu", koniec, schluss...
TOTO nie su vedlajsie ucinky, ktore tu rozoberame...A tiez nie je pravda, ze nejake vacsie riziko sa vyskytne napr. u 1 dietata zo 100 000 ci milion, ako s oblubou niektori lekari tvrdia...

Ak chceme byt zodpovedne maminy, a ja si myslim, ze vsetky take chceme byt, treba si najst cas a precitat veci na tych dvoch strankach...Clovek nemusi byt lekar, aby pochopil, ani matematik, aby videl tie cisla...
Mamina, ktora chce svojmu dietatu to najlepsie, sa INFORMUJE...a nespolieha len na to, co povie lekarka...Ta, keby mala kazdemu rodicovi vysvetlit, ake reakcie prebiehaju pri vakcinacii a co sa moze pripadne stat, tak ordinuje nonstop ako hypertesco...

vanish1
27. feb 2009

tina_ jasne a výstižne

erikasadek
27. feb 2009

baby teraz , mimo temy, vy ste s presova, ze? yasmina, maruska..?

napiste mi cez ip, pris vas , ktorej lekarke s ama m vyhnut, ked pridem v lete , domov.. s detmi... 😉

inac ja som so sidliska III.. rodena. 😀

vanish1
27. feb 2009

to by sme si mohli normálne zorganizovať stretko v lete 😀

erikasadek
28. feb 2009

jasne............ 😉 .....

helena001
28. feb 2009

Ja nie som pediater ani odbornik na ockovanie, ale chcem upozornit mamicky, ale nevysielali poplasne spravy a neodhovarali alebo naopak nenahovarali ci ockovat alebo nie. Suhlasim s tym, aby mamicky nedali na nazor jednej lekarky, ale konzultovali s viacerymi odbornikmi a zbierali skusenosti a informacie a hlavne sa pyytali. Horeuvedene web stranky su len jeden pohlad skupiny (neviem kto je za nou), ktora podava urcity pohlad na vakcinaciu a rizika, ktore tam su a ktore treba zohladnovat. Napr. ta stranka sa aktualizovala 20.2., ale neuspresnili informaciu o tom, ze posledny sud v USA potvrdil, ze nie je suvis medzi MMR a autizmom. Kazda nech sa rozhodne podla svojho vedomia. Takisto je nam vsetkym jasne, ze lobizmus farma firiem je velky ci uz u lekara alebo vo vykonnych funkciach.
Mimochdom rotavirus je povinne ockovanie v USA.

vanish1
28. feb 2009

helena, každý rodič sa musí rozhodnúť sám!
za tou skupinou stojí človek, ktorému dieťa po očkovaní skoro zomrelo a úlohou tej stránky je informovať o rizikách očkovania, pretože tie sú na Slovensku spochybňované a nepriznávané, aby sa ľudia mohli rozhodnúť na základe dostatočných informácií
a akýže to súd myslíš, hoď link
to, že rotavírus je povinné očkovanie v Usa ma neprekvapuje, tam je toho veľa povinného (peniaze hýbu svetom), ale to ešte neznamená, že je to dobré
vieš, že obete očkovania tam sú odškodňované?, vieš, že v dobrovoľnom systéme, kde sa hlásia než. účinky, je zaznamenaných skoro 5 tis. úmrtí po očkovaní ?(a to je hlásených iba 1 - 10% zo všetkých prípadov, tak si to spočítaj) a to nehovorím o ostatných než. účinkoch
sú u nás hlásené než. účinky poctivo?

yasmina
28. feb 2009

kocky kde najdem formular...link hlasenie neziaducich ucinkov? a ked sme mali trojkombinaciu Rotarix Hexa Prevenar kt. hlasit?vsetkym 3 firmam?

vanish1
28. feb 2009

yasmina, mala by si skontrolovať, či to lekárka zapísala do karty a ja by som to sama nahlásila na šúkl http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov...
treba tam napísať a oni ti následne pošlú tlačivo pre lekárku, ak máš istotu, že lekárka to náhlasila, nemusíš, ale skontroluj si to!

yasmina
28. feb 2009

urobim to...

yasmina
28. feb 2009

mam ten link tlacivo hlasenia o neziaducom ucinku lieku
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/aktuality

vanish1
28. feb 2009

yasmina, ale napíš tam, že si pacient, aby im to bolo jasné, ja by som tam uviedla aj meno lekárky, možno to už nahlásila a len si to overia

yasmina
28. feb 2009

no ja si to overim...ked mi ukaze ze to hlasila tak ok neposlem to...

vanish1
28. feb 2009

😉

helena001
28. feb 2009

http://www.medpagetoday.com/ProductAlert/Device...
tu je jeden z linkov. Nie som ani za a ani proti ockovaniu, len chcem, aby sa ludia informovali zo sirsich zdrojov a nakoniec rozhodoli o tom, co mozme rozhodnut. Musime niekomu nakoniec uverit, ci uz je to kamarat alebo moj pediater alebo clanok v novinach... Nazor pediatrov je tiez, ze vakcina moze urychlit predispoziciu na chorobu, ktora by sa prejavila neskor...
Pripajam zaujimavy link na VICP statisticky report, cize narodny program, ktory odskodnuje zjavne nasledky ockovania ako anafylakticky sok, artiritida atd. plus kliknite aj na ide oddelenia. http://www.hrsa.gov/Vaccinecompensation/statist...

jarka007
28. feb 2009

Prave pred cca 2 tyzdnami som citala stanovisko nejakej lekarky z vakcinacnej komisie v Nemecku, kde toto ockovanie radila mamickam, ktore nemaju cas ostat s dietatom doma na chorej. a samozrejme, ked si myslia, ze nevydrzia pohlad na chore dieta, to dodavam ja 🙂. inak je toto ochorenie spravidla bez komplikacii .

vanish1
28. feb 2009

helena, v tom prvom linku sa píše, že konkrétne u tých troch detí nebola preukázaná súvislosť, nižšie je napísané, že v minulom roku súd rozhodol v prospech rodičov a priznal, že ich dcéra dostala autizmus po očkovaní, čiže určite to nie je dôkaz, že mmr autizmus nespôsobuje

tá druhá štatistika je zaujímavá, MMR 830 než. účinkov, z toho 52 úmrtí ☹ , pneumokok 3 úmrtia, rotavírus 1 úmrtie, 695 úmrtí po dtp (celobunkový) a 67 necelobunkový 😢

tina_
28. feb 2009

ahojte,
helenka, ja som v ziadnom pripade nechcela strašiť...to nie, len chcem poukazať na to, že nie je všetko take ruzove, ako nam to vykresluju pediatri (spravidla), ani take jednoduche-- zaockujete a vase dieta je chranene...
Ja sama pri prvej dcere som zila v tej iluzii, ze ockovanie je taka samozrejma vec, ako jest ovocie...nikdy by mi ani nenapadlo uvazovat nad tym viac ako 5 minut...Nechapem samu seba, pri inych liekoch poctivo citam pribalove informacie, pytam sa lekarky,...a pri TAKOMTO zasahu do organizmu mi to ani vo sne nenapadlo...

Ide len o to, aby naozaj kazda mamina mala DOSTATOK informacii predtym nez sa rozhodne...
Co sa tyka stranky, ako pise vanish, v IURO su zdruzeni rodicia (nie je to ziadna sekta), ktorych deti utrpeli po ockovani, resp. ozaj, niektore skoro zomreli...Takychto zdruzeni je viac, v Cechach je to napr. ROZALIO (www.rozalio.cz), v USA je to VRAN...Podobne v Nemecku napr. rodicia organizuju 2x rocne konferenciu o rizikach ockovania, kam chodia prednasat aj lekari...(zaznamy z prednasok sa daju napr. kupit ako DVD, alebo zostrihy pozriet aj na youtube)
Takze prirodzene, ak by bol clovek rodic, ktoreho dietatu sa nieco take stane, tak v dnesnej dobe (internet, media) asi nebude ticho, ale bude sa snazit pomoct a informovat aj ostatnych, aby boli opatrni...

Navyse k materialom,ktore su na stranke...su to PREKLADY, takze IURO ich nepíše, len zverejňuje...Pretoze,, povedzme si pravdu, KTO by mal zaujem zverejnovať aj študie, ktore priznavaju aj vedlajsie ucinky a vazne rizika?
Hadam nie MERCK alebo Glaxo Smith Kline? Alebo nebodaj nas ŠUKL??? Rada by som videla link na co i len jeden jediny vyskum, ktory urobili priamo u nas, na SK, na nase pomery,co sa tyka vakcin...Chcela by som vidiet tu "kontrolu" lieciv, nieco v duchu, "ked sa to pouziva vsade inde, preco by sa nemalo u nas"... take studie by u nas nemal kto financovat, hadam by to len nefinancovalo Ministerstvo zdravotnictva...

K tej statistike...Nemate niekto link na podobnu statistiku hlasenych neziaducich ucinkov vakcin v Nemecku?
Vdaka.

jarka007
1. mar 2009

www.pei.de musis si to ale preklikat, niekde to tam je, nepamatam sa presne.

skrecok
21. máj 2009

Ahojte mamicky,
my sme poziadali Dr., aby maleho zaockovala aj proti rotavirusom, lenze lekarka nam povedala, ze nam povie kedy bude mozne a neskor akosi na to "zabudla". Teraz nas ma od nedele rotavirus a je to nieco strasne... Mame co robit, aby maly aspon par kvapiek vypil...
Takze ak mate moznost, radsej investujte aby ste sa nemuseli zbytocne dlho trapit...

komisakpd
22. máj 2009

ako sa prejavuje rotavirus?

martaha
22. máj 2009

My sme si odniesli rotavirus od kamaratky pocas navstevy tu, ktora si ho doniesla, vlastne jej dietatko, z nemocnice a nakazila sa cela ich aj nasa rodina. Aj ostatne deticky na izbe popri svojich chorobach dostali rotavirus. Len jedno deticko bolo zaockovane proti a nastastie nedostalo. Teraz to lutujem, ze som nedala ockovat a do znacnej miery k tomu prispel i konik. Nikomu neprajem, lebo sme museli do nemocnice.

skrecok
22. máj 2009

Komisakpd, prejavuje sa horuckou, prudkym vracanim, hnackou, bolestami brucha.
Je tu aj velke riziko dehydratacie a preto sa posiela casto do nemocnice na infuzie. Nas takmer poslali, ale ako-tak sa nam dari striekackou davat par tekutin. Ale aj tak stale hrozi nemocnica. Veru neprajem to nikomu, je to hrozne. Musel dostat jedine u Dr. v ambulancii ked sme mali poradnu a o 2 dni uz mal. 😠

dandulik
3. sep 2009

pridavam sa aj ja do diskusie...............práve rozmyšlame aj my...či dáme malú očkovať proti rotavirusom...........prečítala som si vaše názory...a aj ked u nás v okolí to detí nemajú..(aspoň o žiadnom neviem/...........dám malú zaočkovať, aj ked to stojí 63€....

hoogy
4. sep 2009

no nam dnes dali prvu davku ockovania je to celkom jednoduche lebo sa to dava do pusiny...
dandulik ale opytaj sa v lekarni,ze ktore je take ktore sa dava len dva krat my sme dali rotarix a ten sa dava dva krat...ono sa to totiz do4 az 6 tyzdnov preockovava...tiez som sa rozhodla ze radsej to dam lebo radsej yaplatim tych par eur ako trcat v nemocnici...

adka12
5. sep 2009

Baby a to sa vraj očkovuje na 2 či 3 krát. To dokopy stojí 63€ alebo len 1 očkovanie?