Rozmýšľam neočkovať syna s MMR

28. jan 2023

Je toto ockovanie vobec povinné? Dali ste svoje deti v posledných 2 rokoch touto vakcínou očkovať? Alebo podarilo sa vám prvú dávku odložiť na neskor? Ako reagovali doktorky keď ste odmietli očkovanie s MMR? platili ste aj pokutu z úradu zdravotníctva?
Taketo otázky mam preto, lebo čím ďalej tým viac čítam o tom aký je MMR vakcína humus, ako môže spôsobiť neurologické a iné problémy dieťaťu, a hlavne to ze je to živá vakcína...

myrra81
28. jan 2023

patri medzi povinne, ja som nedala ockovat ani jedno dieta, pokuta ti moze prist a nemusi

autor
28. jan 2023

@myrra81 a tebe prišli pokuty? A deti zobrali do škôlky ci ešte niesu v tom veku?

myrra81
29. jan 2023

neprisla mi pokuta, Dr. si to zapisala do karty, starsi (4r.) chodi do skolky

nicol_10
29. jan 2023

Dala som ockovat vsetkymi povinnymi vakcinami a vsetko je a bolo OK. Ziadne vedlajsie ucinky. Ak mate na mysli ze MMR sposobuje autizmus,tak to urcite nie. ALE ze moze byt spustacom,to pravda byt moze. Ale spustacom moze byt aj choroba - vysoke teploty a pod. Urcite dieta dopadne horsie,ak schyta nejaku chorobu, na ktoru ockovane nie je,resp. ma ockovanie vynechane. Koniec koncov je to kazdeho vec, ci da alebo neda dieta ockovat.

babo_n
15. feb 2023

Ja mám 10r syna úplne neočkovaný a v pohode 🙂 aj škôlka aj skola aj doktorka ,nikto ma nikde nenahlásil - syn je úplne zdravý ( klop klop ) počas 3 rokov v škôlke nechýbal a nebol chorý