Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

mitote
26. aug 2011

@bambi2 a kde mas prokazane, ze alzheimer souvisi s ockovanim?
@jerryjanka jenze nikde ani nemas prokazano, ze kdyz se cela spolecnost nebude ockovat, ze nam bude lepe...a vzhledem k tomu, co tu ted mame za pristehovalce a bezdomovce, se uz obcas i ja sama bojim v saline vubec na neco sahnout, kdyz vidim co mezi nami zije a roznasi vselijake nemoci

bambi2
26. aug 2011

@jerryjanka si trafila klinec po hlavicke!!!!!!

jerryjanka
26. aug 2011

ale ja nehovorim aby ludia neočkovali nikdy a nič, proste stale interpretuješ niečo ine ako hovorim ja alebo aj iní. ja hovorim ok ale zvážiť použiť rozum a nerobiť všetko len preto lebo je to tak zaužívané a niekto povedal že aké je to super. ja som len smutná z toho že som informácie našla až neskoro ked už som musela pozerať ako poznačilo očkovanie moju dcerku.

bambi2
26. aug 2011

@mitote a kde mas prokazane, ze vakciny nerobia zeny neplodne, zvlast tieto proti HPV??? 😉 a presne to je ten problem tvoj- STRACH!!!! a nie len tvoj, ale kazda zena chce mat raz deti, co poznam ludi, co ochoreli, maju väcsinou vybranu maternicu a na deti mozu zabudnut. to je ta najstrasivejsia predstava, ze ochoriem a nebudem mat moc deti.... ten strach im tu chorobu privola. a ti co sa daju zaockovat, si myslia, ze je vsetko za vodou... OMYL!!!! to je este len na vode, za vodou budu az vtedy, ked sa im o par rokov podari otehotniet s vakcinou proti HPV... 😉
ja nezijem na sk, vies kolko tu mame my pristahovalcov?? vies kolko bezdomovcov denne cestuje elektrickou?? kasle sa tam, pochytaju tam vsetko atd atd... a je zaujimave, ze este som nic od nich nechytila... cim sa clovek viac boji, tym väcsiu sancu ma, zetu chorobu dostane... a ja sa nebojim... 🙂 ved keby som sa bala, tak by som ani z domu nemohla vyjst...

aduskatt
26. aug 2011

v amerike silgard ponukali chlapcom, aby bolo este viac prachov zarobenych......a dovod?( kedze nemaju maternicu)..pri oralnom sexe by sa mohli nakazit rakovinou hrdla................a este nech mi niekto povie, ze nejde o spinavy biznis.......

mitote
26. aug 2011

@bambi2 a kde mas prokazane, jak porad pises, ze je problem s ockovanim proti HPV otehotnet? Nevidim jediny duvod, proc bych otehotnet nemela jako ostatni.

mitote
26. aug 2011

@aduskatt ja jsem cetla, ze ockovani byli proto, protoze HPV virus muzi prenasi :D

bambi2
26. aug 2011

@aduskatt vies co, ono je to dost tazke priznat si nieco co clovek urobil falsch... to by boli vycitky potom, vies kolko ludi by si hlavu o stenu buchalo?? radsej si budu nahovarat, ze to, co urobili je spravne ako sa klamat, ze to bola sprostost... tiez som o tom pocula, ved ti amici su sialeni, ked sa nedara obchody a to uz nehovorim v case krizy, tak sa musi von s novym planom co prinese zisk... a najlepsie sa obchoduje so strachom... dufali, ze zarobia miliardy lebo zeny dostanu strach. a teraz zbadali, ze to nejde podla ich predstav tak urobia strach chlapom... ale vies, to uz jaki by museli byt ti chlapi naivni?!!!!! 😀

aduskatt
26. aug 2011
bambi2
26. aug 2011

@mitote pretoze nevies ako znesie tvoje telo tu vakcinu!!! to este neznamena, ze ked si nemala vedlajsie ucinky, ze nebude prave toto vedlajsi ucinok?!!! kto ti to zarucil, ze to tak nebude???

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 bohuzial mamicka takych dvohc chlapcov naivna bola, jeden z nich zomrel po ockovani☹......

bambi2
26. aug 2011

@mitote a kde si to citala???? ja by som chcela videt tu studiu s chlapmi- prenasacmi 😀

adriana7
26. aug 2011

@mitote , len či by aj tí tvoji lekári dali ruku do ohňa za teba, keby bolo treba? opýtaj sa ich, či by išli svedčiť, ak by si napríklad ochrnula? či by zobrali zodpovednosť za následky?
ja som bola s našou dr. dobrá známa, tykali sme si a všeeeličo "zaujímavé" mi rozprávala z lekárskej praxe z nemocnice až do chvíle, keď som jej oznámila, že mladšiu dcéru nedám očkovať vakcínou, ktorá u mojej staršej dcéry spôsobila život ohrozujúci stav...zrazu všetci lekári ako hviezdoslava recitovali frázy časová zhoda...vy ste lekár?...hovorím vám to medzi 4 očami, ale odomňa to nemáte...dokonca sa niektoré časti dokumentácie stratili a my s mm sme boli postavení do situácie, že sme si to celé asi vymysleli...zlý sen
ak by sa takto ku mne zachoval bankár, mením banku, ak by sa takto ku mne zachovala poisťovňa, ruším ich produkt, ak by mi z auta v servise urobili nepojazdný črep, riešim to súdnou cestou, ak by mi veterinár chybou liečby zabil koňa, tiež to riešim... tak prečo namáte rovnaký meter aj na lekárov! ... a prečo si bežný človek myslí, že medicína je ten najťažší študijný, či vedecký odbor na svete pre pána jána?

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 veru, strach je zly radca☹......inak, nepochjopim, ako mozu ti ludia, co vyrabaju tie svinstva dobre spavaT......vlastne, v drahych domoch na drahych posteliach asi dobre a sladko, ze?

bambi2
26. aug 2011

@aduskatt chudence deti a teraz si mamicka urcite hlavu bucha o zem, ze preco, preco, preco.... keby si zobrala par minut aspon na precitanie pribaloveho letaku, nemuselo sa to stat. a stalo sa to z nevedomosti a z tej dobrej viery k lekarom... ja nemam slov... 😖 ako sa to pise, kto nezazije nepochopi...

bambi2
26. aug 2011

by som chcela vedet, kolko chlapov nosi ten virus u seba... to by ma zaujimalo... 😉 😀 😀

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 ved to...ale uz len to, ze ockovanie proti rakovine krcka.......a chalanom to daju.........a aj tak to nie je proti rakovine, len proti HPV....a aj to len dva kmene a pritom rakovinu vyvolava dalsich 13.......nehovoriac, ze v drvivej vacsine pripadov HPV odoznie tak nenapadne ako aj pride a nikto nist nevie.........

mitote
26. aug 2011

@bambi2 ale to je pouze spekulace, ze bych diky ockovani mohla mit problem s otehotnenim, ukaz mi nejaky priklad, podle ktereho soudis 😉

terioza1
26. aug 2011

Ahojky,

jsem ockovana vakcinou uz asi 4roky, nevim, ktera z nich to je, ale je to i proti tem bradavicim, ne jen proti rakovine del. cipku. Nemela jsem absolutne zadne vedlejsi ucinky, jen pokud budes chtit mit decko, musis pockat do posledni davky, jakmile otehu v prubehu ockovani, ockovani nebude uplne, protoze ti dalsi injekci uz nepichnou, pak pisou, ze ockovani neni dokoncene..... jinak se uz nikde nepise, ze za 5let na preockovani. To mi bylo receno... Tak preju stastnou volbu. Myslim si ale, ze to neni vubec spatna vec... a ze je to "nove" ockovani? To bylo treba proti tubere, zoutence nebo treba proti klistatum taky nove..... A jak funguje. Je jasny, ze jedno lidske telo z milionu na to bude reagovat hodne spatne, ale dalsim x milionum to treba zachrani zivot. ..... Je to vpoho 🙂

terioza1
26. aug 2011

a jak jem se tu ted docetla o neplodnosti.... ja jsem plodna a zrovna ted cekam miminko.... takze zadnej strach 🙂 zalezi na tele..

bambi2
26. aug 2011

@mitote moze ale aj nemusi... to ti nikto nezarucil... vies z coho sa vobec ta vakcina sklada??? co vsetko v nej plava??? ako vies, ze ti to neuskodi?? ako si mozes byt taka ista, ze ti neublizi?? myslis, ze tieto veci su telu prospesne?? podla mna, chemia nema v tele cloveka co hladat!!!
podla mna je spekulacia, lepsie povedane podvod- cele ockovanie... 🙂

bambi2
26. aug 2011

@terioza1 "Je jasny, ze jedno lidske telo z milionu na to bude reagovat hodne spatne, ale dalsim x milionum to treba zachrani zivot."----- tuto vetu by som chcela pocut z tvojich ust, keby to jedno dieta z milionu bolo prave tvoje... 😉 a mimochodom, mozno nie si tiez ta jedna z milionu, mala si stastie...

aduskatt
26. aug 2011

viete, co ma zaraza?.ze pred tym ockovanim sa nerobia testy na to, ci ma zena v sebe uz HPV virus............ak totiz ano, tak naopak, Sligard zvysuje rizikoko predrakovinovych poraneni krcka maternice tusim o 44,6%, ak si to dobre pamatam........

moni
26. aug 2011

Necitala som celu diskusiu, nechcem ist ani do debaty o vhodnosti a nevhodnosti tej ktorej vakciny; nebodaj o polemike o ockovani vo vseobecnosti, len ma zaujalo par poslednych prispevkov. Odhaduje sa ze az 50% muzov je prenasacmi HPV 😝

mitote
26. aug 2011

@bambi2 fajn, mluvite tu o strachu a jeho manipulovani a tak proc me strasis, ze bych mohla byt diky tomu neplodna, kdyz nevis, jestli je to mozne a ze by to bylo prokazane? Prave delas to stejne co farma firmy jak ty rikas, oni podle tebe strasi ze onemocnime, ty me strasis ze prakticky tim stejnym...😉

bambi2
26. aug 2011

@moni odhad... aki su to odbornici, ze odhaduju??? 😕 😕 😕

adriana7
26. aug 2011

@mitote , nechcem ti brať tvoj názor, len som chcela, aby si pochopila aj nás, rodičov detí, čo nežiaduce účinky mali... 😒
...je to ako keby si sem dala otázku, alé auto si máš kúpiť, aké sa najmenej kazí. ten, komu 30 rokov slúži starý trabant ti bude vychvaľovať trabant, aj keď ty sa nad tým zasmeješ...a pravda to tiež byť nemusí...
...ide o to, aby sme sa tu nehádali, pretože otázka bola, či zaočkovať, či nie a vaše skúsenosti...z čoho mne vyplynulo, že tá holka očkovanie asi tiež tak slepo nežerie a zvažuje...
konieckoncov je aj tak jedno, čo jej napíšeme, pretože aj keby išla štatistickým priemerom a vyšlo by jej, že sa zaočkovať dá a nakoniec im skolabuje na stole ako tá 14 ročná britka, tak jej nikto z nás nepomôže a ani za to nebude zodpovedný...
najsmutnejšie ale je, že za súčasného legislatívneho stavu za to nebude zodpovedný ani lekár, ani výrobca vakcíny, pretože v príbalovom letáku uviedol, že síce zriedka, ale môžeš aj exnúť, takže ani tvoja rodina nič nevysúdi, mala lepšie zvážiť riziko....iné slovo ako hnus ma nenapadá, teba áno?

moni
26. aug 2011

@bambi2
Hodim ti link neskor teraz pisem z mobilu

mitote
26. aug 2011

@aduskatt to se teda testy na HPV virus delali...moji matce je delali na kazde preventivni.

mitote
26. aug 2011

@terioza1 gratuluji k tehotenstvi, nechapu, proc me tu strasi neplodnosti, ale asi jimto dela dobre...chovaji se stejne jako farma firmy 😀 podle jejich slov pouzivaji strach ab yneceho dosahli, coz ted delaji i tady 😀