Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

bambi2
26. aug 2011

@mitote ja necitam studie, nezaujima ma to... necitam nic co napisali alebo povedali nejaki pani profesori... lebo dnes sa nikomu neda verit, ci uz niekto studoval alebo nie... dnes panuje korupcia vsade na svete a co clovek neurobi pre peniaze, kto by nechcel zit v luxuse... kto ma prachy ten ma moc... a takym sa urcite neda verit, lebo kto prachy ma, ten chce este viac... a presne to robi farmalobby... chapes?? preto neverim nikomu, robim iba to, co ja uznam za vhodne... 🙂

abbey1
26. aug 2011

Je fajn,že toto očkovanie je aspoň zatiaľ nepovinné.Ale hnevá ma fakt,ako sa prezentuje verejnosti.na letákoch sa píše,že HPV spôsobuje rakovinu krčka maternice.A očkovanie rakovine zabráni.Žena príde ku gynekológovi a spýta sa na očkovanie.Jeho odpoveď:Ano,môžete sa dať očkovať tým a tým a stojí toľko a toľko...A už aj píše recept.
takto funguje väčšina lekárov.Koľko Dr si posadí pacientku a povie jej:"Milá pani,je to takto.je mnoho vecí,ktoré spúšťajú rakovinu krčka maternice,mnohé poznáme a mnohé nie.HPV je toľko a toľko druhov,očkovanie vás chráni pred takým a takým počtom.Tu sú klady a tu sú riziká....Zvážte si a rozhodnite sa."
Bohužiaľ je ešte asi málo takých lekárov.A nie každá žena dostane pravdivé a vyčerpávajúce info,aby sa vedela a mohla rozhodnúť.

bambi2
26. aug 2011

@aduskatt ja tiez netvrdim, ze je to 100% pravdive, to co tvrdim... ale, ked uz sa robili tie studie, ako mozu vediet, ze tie zeny ostali neplodne, ked v tej dobe neotehotneli... az za takych 10- 15 rokov... to sa uz do uvahy nebere. ale mna by zaujimalo, kolko z tych zien zostalo neplodnych... ona ma stale nechape, co tym chcem povedat?!!! to, ze jej to nikto nezarucil, co AK, co ak je to jeden z vedlajsich ucinkov, ktory sa nepise v letaku, lebo tak daleko to uz nepozorovali...

bambi2
26. aug 2011

@abbey1 dnes nejde lekarom o zdravie cloveka... inak by to nerobili, keby na prvom rade bolo zdravie... su to len prachy, ved musia zivit rodinu!!!!! a je to strata casu, keby museli kazdej jednej vysvetlovat co a ako.. oni si myslia, dalsa sprosta, preco nie...

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 aha, ja sa priznam, ze som necitala celu diskusiu dozadu, ale z tej vasej minihadky, ci ako to nazvat mi vyslo, ze tvrdis, ze to je jeden z vedlajsich ucinkov......ale ak tvrdis, ze co ak,tak to je ine....................ale to by sme sa tu mohli dohadovat do nekonecna.....pokial to nebude nejak potvrdene, nebudem to brat ako argument.tak ci tak ich je dost proti......

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 jasne, ze im nejde o zdravie cloveka.....len si zoberme, ze tak pred 10 rokmi bola normalna hladina cholesterolu nieco cez 6, kto mal viac, dostal drahe lieky.............bol slaby odber, tak proste posunuli hranicu na 5,2 a ajhla, co sa stalo? do kategorie vysokocholesterolovych zrazu padlo o niekolko desiatoktisic ludi viac a zasa bol dobry odber farmaceutickych vyrobkov............takze ano, suhlasim, ze v niektorych pripadoch su lieky potrebne a prospesne, ale vacsinou je to o prachoch

bambi2
26. aug 2011

@aduskatt netvrdim, ze je... ale moze byt... to nevie nikto... ale ak tvdi ona, ze nie tak nech mi to teda dokaze... nech hodi ona nejake dokazy, info, rada si ich precitam... ono sa vselico moze stat, ved je to jed, chemia...

mitote
26. aug 2011

presne tak...jako promin, ale to bys mohla mit hromady "jestli" u vseho co delas a ani se to nemusi tykat zdravotnistvi...
je to jen naprosto zbytecne straseni....

jerryjanka
26. aug 2011

tu sa už ani nedá argumentovať, proste kto chce kam, ...
viem potom odporučiť len dať sa zaočkovať všetkym čo existuje a budete zdraví a dožijete sa sto rokov.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja by som len chcela vratiť čas... ale to sa nedá a budem len dufať že to skončilo tým čo mojej malej bolo a nepojde to do horšieho. a učit ju radšej budem tomu ako sa snažiť vyhnuť HPV a inym veciam než že do nej dam niečo pichnúť, a ohroziť tak jej zdravie, a je jedno v ktorej stránke zdravia to bude. čo sa tyka otehu tak to som ani ja nikde nečítala že by to bol NU Silgardu či Cervarixu, ale na druhej strane je pravda že tie vyskumy su také krátke ešte a také neúplné že viac info budeme mať tak o 20 rokov asi. ak vôbec

mitote
26. aug 2011

@bambi2 ja pouze rikam, abys to nehazela do sveta, kdyz to nemas podlozene, ze vedlejsim ucinkem muze byt neplodnost...az me ukazes 1 zenu co je diky tomu neplodna, tak to zacnu respektovat

pici
26. aug 2011

ja by som si to ockovanie dala aj napriklad kvoli kondylomov... jasne ze nie je ockovanie proti vsetkym kmenom HPV virusom.... ale ja by som to zvazila....

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 tak ale to mate slovo proti slovu, ani jedno nie je zatial preukazane.,to mate akurat tak dobry zaklad na zbytocnu hadku a nie na konstruktivnu debatu🙂))aj ked je Vaša vec, ako sa tu budete bavit🙂))len evidentne to minimalne jednej strane nerobi dobre............

pici
26. aug 2011

@bambi2 ale to hadam nie, tvrdit ze lekarom nejde o zdravie... ci?

aduskatt
26. aug 2011

@mitote nepredpokladam, ze bude niekto schopny na jednej zene potvrdit, ze je neplodna prave kvoli tomu
@pici vitaj Mici....🙂 no kde este sa mi nenajdeme?🙂

jerryjanka
26. aug 2011

@aduskatt presne toto s tym cholesterolom ma napadlo, že proste další krásny príklad toho ako funguje farmaceutický biznis, oni sa tym už ani veľmi netaja.

bambi2
26. aug 2011

@mitote ja nestojim o prahy, mne je dolezite zdravie... a preto neockujeme... je mi jedno co povie lekar, nejaky profesor alebo kto. ty by si tiez nekupila nove auto bez zaruky... ci ano?? mozu ti slubit, ze sa nic nepokazi ale ako to mozes vediet?? ako si mozes byt ista?? ale auto je auto, ak by sa pokazilo kupis nove... ale co so zdravim?? kde ho kupis ked sa ti nieco stane?? a este ked ti nikto neda zaruku...

pici
26. aug 2011

@jerryjanka jerry a ako napriklad poucis dceru aby nedostala hpv? ako sa tomu da predist?nakazit sa totiz da aj bez pohlavneho styku

bambi2
26. aug 2011

@pici nie vsetkym... 🙂

pici
26. aug 2011

@aduskatt my asi vsade :D dufam ze coskoro v tehu temicke :D

mitote
26. aug 2011

@aduskatt ja vim ze ne, ale jeste ani jedna takova zena evidentne nebyla, jak jsem psala, je to stejne jako spekulovat jestli me zitra porazi auto

bambi2
26. aug 2011

@mitote no bohuzial nepoznam ani jednu zenu co je zaockovana proti hpv... 🙂 takze ti nemozem ani ukazat...

pici
26. aug 2011

@bambi2 ja neviem , ja asi som z inej planety. lebo ja mam normalneho dokyho, normalne vysvetli, vsetky plusy a minusy, svoj pohlad, pohlad na to, keby sa to tykalo jeho dcery napriklad co by spravil.. a co sa tyka tychto vakcin takisto povedal vsetky plusy a minusy...

jerryjanka
26. aug 2011

@pici ja to viem, ale je to najpravdepodobnejší spôsob nákazy... rozhodne ale je menšie riziko je že dostane HPV prave to čo spôsobuje rakovinu, že ta rakovina sa vyvynie a že z toho budu trvale nasledky, než riziko vážnych NU po očkovaní. a to mi nikto nevyvráti.

bambi2
26. aug 2011

@pici vela toho urobi strach... ja na choroby ani nemyslim radsej... na co je to dobre???

aduskatt
26. aug 2011

@jerryjanka je jasne, ze lekari su pre nas zivot potrebni, to nespochybnujem, velakrat mi pomohli a za to im mozem podakovat......avsak obcas mam pocit, akoby niektorym preplo.......teda co sa tyka suvislosti o ktorych hovorime.............zazila som uz aj na vlastnej kozi, ake to je, ked lekat funguje cez prachy a zaorbkovu cinnost...nastastie ma to neposkodilo v tom zmysle, ze by ohrozil moje zdravie..........ale je fakt, ze co sa tyka odporucani, ktore nesuvisia so zivotohrozujuci stavom, selektujem a dost prisne, co ano, co nie a hladam infosky, kde sa da, aby som sa vedela rozhodnut

pici
26. aug 2011

@jerryjanka a ake su NU napriklad pri tychto vakcinach? nie je mi to jasne. neplodnost? neverim...

jerryjanka
26. aug 2011

inak ďalším faktom je aj bagatelizácia NU po očkovaniach nielen teda po HPV ale všetkých myslím, a to že sa NU pripisujú všetkému možnému len nie očkovaniu. bud je to akože z ničoho iného, alebo len časová zhoda a iné múdre reči.

aduskatt
26. aug 2011

@pici no to by som rada🙂))ja sa este asi o mesiac votriem do gynfivovskej🙂a potom sup do nejakej tehu

bambi2
26. aug 2011

@pici nie vsetci si robia svoju robotu tak ako by mali... jedni studovali aby pomahali, ti druhi studovali, aby zarabali...

jerryjanka
26. aug 2011

@pici ja som o neplodnosti nepisala predsa. ale tych NU je zrovna pri tejto vakcíne toľko že je tam leták asi na dve A4