Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

pici
25. aug 2011

ja mat moznost, a stihnut to pred prvym stykom, urcite to urobim. ved rakovina krcka maternice , a ochrana pred tymi hpv kmenmi , ktore ju sposobuju.... by mi za to stala... ibaze ked to doslo, davno som nebola ani vo veku a ani panna... a vysledky mam nastastie v poriadku

pici
25. aug 2011

@mitote a urcite nepouzival doma ani plienky...

mitote
25. aug 2011

@bobocka ne ja jsem to napsala snad desetkrat, ze ockovani ma klady a zapory a z epro me klady prevahuje...to je ciste moje rozhodnuti, ze me to prijde vice kladne, ale nikomu tu nevnucuji, ze jiny nazor je spatny. Ja kdybych mela u konkretne tohoto ockovani cekat, tak bych pak uz nesplnovala to idealne, kdyz je zena naockovana jako panna. Co jsem psala vyse jsem psala vseobecn eo ockovani, stejne jako petot vseobecne hani veskere ockovani.
Muj sef a jeho zena bohuzel vymysleni nejsou, jejich masaz v tomhle jsme vydrzely rok a pak jsme 3 zamestnankyne ze 4 odesly 😉

mitote
25. aug 2011

@pici nene, bezplenkova metoda...dokonce ho maji vyfoceneho i na internetu jak ve 4 mesicich sedi na nocniku a ze je pry stastny, protoze si uvedomuje, ze muze sam vykonat potrebu 😀 😀 😀

bobocka
25. aug 2011

@mitote tvoj sef je ok.nic (az na to uplne neockovanie) nie je nieco nepochopitelne,zle.ide o ich dieta a ked toto povazuju za to najlepsie pren,tak cely okolity svet im moze akurat tak muku do hm hm fukat 😀 oni vsak do tejto temy nepatria 😉
tu sa bavime o tomto konkretnom ockovani a nan mam ten nazor,ktory som vyssie prezentovala.ako myslienka je to uzasne,no podla mna je tato vakcina este v plienkach 😖

mitote
25. aug 2011

@bobocka petot ale nepsal o tomhle ockovani, on psal o vsech ockovanich, vis 😉 nerikam, ze tohle ockovani neni v plenkach, ale kdyz prisla vakcina na trh, ja jsem zrovna zacala chodit s klukem, takze jsem to tak tak stihla jako panna, takze jsem nemela nad cim premyslet. A nastesti se radim k tem, kteri na to nemely zadnou reakci. Mam ale treba znameho gnekologa, k nemu nechodim, ale vim, ze to s nim ma matka resila a on rikal, ze na tom nevidi nic spatneho, ze si mysli, ze to ockovani je dobre. Zase si vem, kolik testu a vseho se musi delat, aby mohlo byt vubec pusteno do sveta. Podle me se neda ani zobecnit a rici ze je vhodne, nebo neni. Pro nekoho je, pro nekoho mene, pro nekoho neni. Ale odsuzovat ho je trochu kratkozrake.

bobocka
25. aug 2011

@mitote ockovanie ako take nie je odsudeniahodne.prave naopak.rakovina je hruznica.a ze sa prislo s ockovanim proti rakovine krcka maternice je uzasna vec.no je to v plienkach. nad touto konkretnou ockovacou latkou ja mam otaznik a este dlho mat aj budem 😔

mitote
25. aug 2011

@bobocka to co jsem psala ani nebylo mireno proti tobe, spise proti nekomu jinemu, kdo tu vlastne je proti vsem ockovanim...promin, ale takove lidi vazne nemam rada.

bobocka
25. aug 2011

@mitote neni problem.vobec ma ani nenapadlo to zle brat.myslim,ze sa bavime na dost slusnej urovni s respektom jedna pre druhu aj ked mame iny nazor na vec 😉 ak sa smiem opytat-kedy si ty bola ockovana? a ktorou ockovacou latkou? a mala si nejake neziaduce ucinky po ockovani? to len tak pre moju osbnu statistiku 😀

mitote
25. aug 2011

@bobocka byla jsem ockovana v 18ti letech, vlastne tusim ze v prosinci vakcina prisla na trh a ja byla hned v prosinci...latku ti nereknu, mam ji v ockovaku 😉 nezadouci ucinky zadne po zadne davce.

bobocka
25. aug 2011

@mitote mala si stastie.ale inak pises,ze ste to aj konzultovali atd,vsak ale ked sa to len dostalo na trh k nam ,tak bolo minimalne info o tom. 😕 to vtedy by som sa uz toboz bala.ale myslim si,ze niekedy je nevedomost oslobodzujuca.myslim,ze keby si vtedy vedela o tych neziaducich ucinkoch,tak sa asi aj tak ockovat das,no bola by si vyplasena,bala by si sa tych neziaducich ucinkov a pozorovala by si sa ci nahodou daco nenastava.kedze si vsak vtedy nic strasne necakala,tak mozno aj preto si to tak dobre zvladla a tvoje telo dobre vakcinu prijalo.psychika tiez svoje robi 😉

mitote
25. aug 2011

@bobocka tak ja si myslim, ze hlavne spousta veci je psychosomatickych....u nekoho to muze byt nevolnost v aute, nekdo veri ze mu na plet pomahaji okurky....spoustu veci si clovek privola sam tim ze si mysli, ze to tak bude a extremne se pozoruje nebo naopak u placebo efektu ma pocit, ze mu neco pomaha...obavam se, ze i diky tomu je spousta veci tezko prokazatelnych

cigaretka5
25. aug 2011

tak ja so ockovanie nestihla teraz chodim kazde tri mesiace na onkologiu lebo moja cytologia je zufalo zla, ale bavila som sa o tom s lekarom na onkologickom ustave sv alzbety v BA , ktory ma sleduje a ktory ma x rocnu prax s tymto ochorenim a na moju priamu otazku ci vakcina ma alebo nema zmyslel napriklad pre moje dieta sa ma opytal ci nemam kam strkat peniaze a ked chcem prachy len tak podarovat ze je x charit.

cigaretka5
25. aug 2011

inak neviem ci ste poculi ale vo francuzku je uz zakazane ockovat proti rakovine krcka maternice, prave kvoli svinstvu v ockovacich vakcinach , Tak ja fakt neviem

bobocka
25. aug 2011

@cigaretka5 to ma mrzi.dufam,ze budes ok.a to sa u teba zistilo len tak?mala si dobre stery a zrazu jeden zly?

cigaretka5
25. aug 2011

@bobocka moja maminka prekonala v 2001 rakovinu krcka az tak ze jej vybrali vsetky organy zenske. Ja som sa potom nanominovala k jej onkogynekologovi na prehliadku, kedze som uz nedoverovala gynekologycke co sme s mamcou chodili spolocne. A od 2001 ma stale zhorsenu cytologiu, je to tak ze kazda druha kontorla je lepsia a potom sa vysledok opat zhorsi. Po porode sa to trosku upravilo ale potom na opakovanej cyto uz bol vysledok ze doki zvazoval dalsiy zakrok a mozno aj konizaciu. To som ale zistila ze som opat tehotna takze ma teraz iba sleduje a uvidime co bude po porode

bobocka
25. aug 2011

@cigaretka5 ale tento typ rakoviny nie je dedicny...ci ano? o tom to info nemam.ja prave teraz riesim cyto.vcera som bola na stere a doktor mi povedal,ze ked mi do dvoch tyzdnov nezavola,tak je vysledok ok,ak zavola,treba kontrolny ster.ja pevne dufamz,e sa neozve.ja som za cely svoj zivot mala jedneho sex martnera a u mojho muza je to to iste.no aj tak sa bojim ☹ vzdy sa na toto bojim.mam 28 rokov a doteraz mi bola robena len ta zakladna cytologia.ta,ktora je hradena poistovnou. a vcera mi lekar(moj novy gynekolog) hovori,ze ci chcem aj tu rozsirenu co zisti pritomnost hpv.som ostala jak obarena.vzdy som si myslela,ze to ma pokryte aj ta zakladna cytologia.tak preto teraz nervacim.pri starej cyto som mala vzdy vysledky 1 alebo 2.dvojka sa vraj moze objavit ak je akurat nejaky vytok a spol.moj byvaly gynekolog to nikdy neriesil.

cigaretka5
25. aug 2011

@bobocka nemyslim ze je dedicna. Podla mna by si mala doverovat svojmu gynekologovi a ak mu neodverujes tak zmen,

bobocka
25. aug 2011

@cigaretka5 ved uz som zmenila 😀 tento je novy. a prave tento novy mi poradil tu rozsirenu cyto.ta sa vraj robi kazde 2-3 roky.ta zakladna sa robi raz rocne

bobocka
25. aug 2011

@cigaretka5 vcera som bola u toho mojho noveho gynekologa prvy krat a je to 100 a 1 oproti tomu mojmu staremu.citila som sa,ze sa skutocne s odbornikom bavim.no kedze som tuto rozsirenu cyto este nemala robenu,tak preto mam z toho nervy ☹

mitote
26. aug 2011

@bobocka ja jsem teda nikdy o rozsirene cytologii neslysela, a na co se teda dela, pokud nepokryje i HPV vysetreni? Prijde me to trochu divny.

adriana7
26. aug 2011

@drzubok , napriek tomu, že tu sfúkneš každú ženu s iným názorom, ako máš ty sám, musím ťa poinformovať, že myslím, dokonca sú stále mysliace aj tie, čo koja staršie deti, aj tie čo neočkujú, proste, ženy sú tiež mysliace bytosti 😉

adriana7
26. aug 2011

@mitote , ale veď afrika, žiaľ, sa stala pre farmafirmy pokusným králikom aj smetiskom vakcín, a je to strašne smutné ☹ 😠 😢
...keby si mohla pomôcť podvýživenému dieťaťu, tak by si mu zabezpečila vitálnu stravu, alebo by si ho naočkovala? preboha, haló - haló - hľadá sa zdravý rozum!

drzubok
26. aug 2011

@adriana7 ked si napísala že si nepocula o nikom s rak.krcka pred tým ako prisli vakcíny to neznamená že rak.kr. nebola. a k tomu sfuknutiu - medzi ženami tu nemate iné nazory vsetky suhlasite vzajomne. to je pekne

adriana7
26. aug 2011

@drzubok , čítaj a potom odpovedaj na to, čo bolo, nie čo nebolo napísané 😠 ...ja som sa opýtala, či niekto počul (lebo ja naozaj nie), niekto odpísal, že jeho teta, ale netvrdila som, že rakovina krčka neexistuje...
slušný človek na otázku odpovie, prípadne, ak nevie, neodpovie, ty evidentne nemáš problém odpovedať aj na otázky, ktoré ti nikto nepoložil

bobocka
26. aug 2011

@mitote rozsirena uz hned aj rakovinu zachytava.ked sa spravi ta zakladna,tak sa tam musia robit aj dalsie kadejake vysetrenia ak daco zle vyjde.tato rozsirena to uz ma podchytene a presne ukaze lekarovi v com je problem a na co sa treba sustredit.vacsina zien si dava robit tu zakladnu kedze je plne hradena poistovnou.tato rozsirena stoji 25eur.doktor mi povedal,ze kludne aj tu zakladnu spravime,ze to je na mne aku chcem,ale kedze som to este nikdy robene nemala,tak som si to dala. a ak dobre vysledky budu,tak najblizsie dva roky len tu zakladnu budem mat robenu.

mitote
26. aug 2011

@bobocka to me prijde divne, protoze si myslim, ze by to doktori zenam normalni nabizeli a ze tri gynekologu me to nikdy zadny nenabidl a me matce take ne...a vzhledem k tomu ze vim, ze jsou lekari kteri si nechavaji platit zakroky s tim, ze jsou nadstandart i kdyz nejsou nebo tvrdi ze to neni hrazene pojsitovnou a pak si to od nich nechavaji proplatit, tak teda nevim.

bobocka
26. aug 2011

@mitote ja som doteraz chodila k stremu gynekologovi,ktory sa riadil starou skolou.nebola som spokojna a presla som k novemu,u nas asi najviac vyhladavanemu.senzacny pristup,senzacna ordinacia,senzacne vybavenie.je to pomerne mlady lekar. a kedze toto bola moja prva vstupna prehliadka u neho(stary mu odmietol dat moj zdravotny zaznam 😠 ),tak sa ma pytal na nejake zakladne veci a ze teda co vlastne ja od neho chcem,preco som sa objednala a ja ze cytologiu som mala pred rokom robenu,tak ze chcem dalsiu. a on kedze vedel co za lekara som mala ,tak sa ma opytal,ze ci som niekedy mala tuto rozsirenu cyto robenu.no som na neho cumela jak puk,netusila som ,ze vobec take daco je.on mi povedal,ze aky je medzi nimi rozdiel a povedal,ze kludne mozme robit tu zakladnu,ale vzhladom na to,ze uz mi dal chrobaka do hlavy a teda som mala nove info o tejto platenej cyto a peniazky som akurat mala so sebou,tak som si povedala,ze si to dam.aspon bude mat moj lekar pri tej vstupnej prehliadke uplny obraz o tom v akom zdravotnom stave teraz som a do buducnosti bude mat teda dobry zaklad z coho vychadzat.fakt mam 28,skoro 29rokov a pocula som to teraz prvy krat.ked pojdes najblizsie ku gynekologovi,tak sa na to opytaj.

mitote
26. aug 2011

@bobocka nevim no, ja chodim take do skveleho centra, je to skkoro jako mala soukroma klinika, je tam nekolik gynekologu, je mam sveho, delaji i drobne operacni zakroky a veskera vysetreni, ktera normalni nedela a posila te je delat jinam a tohle jsem nikdy o dnich neslysela. A ani od predesle a uz vubec ne od te pred tim. A prijde me dost zvlastni, ze jestli jim to ma vydelat a nam prinest uzitk, ze by to nenabizeli.

bobocka
26. aug 2011

@mitote vsak to je jedno.,nemusime to na tri strany rozoberat 😀 ked tam najblizsie pojdes,tak sa na to opytaj auvidis co ti povedia 🙂